Fransız askısı, ameliyatsız yüz germe işlemidir. Plastik cerrahlar yıllardır ameliyatsız yüz germe (fransız askısı) işlemi yapmaktadırlar. Günümüzde cerrahi olmayan prosedürler giderek daha güvenli ve etkili hale geldikçe, daha fazla erkeğin ve kadının dikkatini çekmektedir. Plastik Cerrahlar dernekleri, 2017 yılında dünyada iyi yüz milyon civarı minimal invaziv prosedürünün gerçekleştirildiğini açıklamıştır.

Cerrahi olmayan yüz germe (fransız askısı), görünümü gençleştirmek ve yenilemek için tasarlanmış minimal invaziv ve cerrahi olmayan prosedürlerin bir kombinasyonudur. Cerrahi bir yüz germe operasyonu ile karşılaştırıldığında, bu teknikler büyük insizyonlar, genel anestezi veya gece hastaneye yatış gerektirmez. Fransız askısı ile tedavilerde hastalar, doktor ofisine hızlıca girip çıkmaktadır. Ameliyat sonrası ise daha az rahatsızlık ve minimum duruş süresi ile geçmektedir. Cerrahi olmayan yüz gerdirmenin yaşlanma karşıtı sonuçlarının önemli olduğu unutulmamalıdır.

Sertifikalı plastik cerrah, ilk konsültasyon için sizinle buluştuğunda, cildinizi değerlendirecek ve cerrahi olmayan bir yüz germe alternatifinin ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamayacağını belirleyecektir. Hafif ve orta şiddette yüz yaşlanma belirtileri için, uygulamada mevcut en gelişmiş seçeneklerden biri ultrason tedavisidir. Bu tedavi yüz ve boyun derisini kaldırmak için ultrason teknolojisini kullanılmasıdır. Ultrason tedavisi derin dermal tabakalara nüfuz edebilir ve kollajeni uyararak sonuçta cildi sıkılaştırmaya ve daha sıkı, daha genç bir görünüm kazandırmaya yardımcı olabilmektedir.

Sıvı yüz gerdirme ise fransız askısı gibi bir dizi fayda sağlayan cerrahi olmayan bir alternatiftir. Bu prosedür, kırışıklıkları ve ince çizgileri geçici olarak düzeltmek ve/veya dudak veya yanaklardaki hacmi arttırmak için botoks, kozmetik ve dermal dolgu maddeleri gibi kozmetik enjektablların bir kombinasyonunu içerir.

Hem ultrason tedavisi hem de enjekte edilebilir tedaviler bazı durumlarda yapılabilir ve tipik olarak uzun iyileşme süreleri gerektirmez. Bu tedaviler, bir yüz germe kadar uzun süren sonuçlar üretmezken, hedeflerine ulaşmak için cerrahi bir prosedüre ihtiyaç duymayabilecek veya istemeyebilecek hastalar için genellikle iyi bir alternatif olabilmektedir.

Fransız Askısı (Ameliyatsız Yüz Germe) Operasyonunun Faydaları

Fransız askısı tercihinin bu kadar fazla olmasının sebepleri şunlardır:

 • Hızlı olmaktadır.
 • Küçük rahatsızlıklar olsa da hızlıca geçmektedir.
 • Genel anestezi kullanılmadığı için vücudunuz yorulmaz.
 • Ameliyatı, yüz gerdirme işleminden çok daha ekonomiktir.
 • Geçici olarak yeni bir görünüm deneyimleme fırsatı vermektedir.

Fransız Askısı Eksileri


İlginizi Çekebilecek ÜrünlerimizFransız askısı tercihinde dikkat edilmesi gereken noktalar şunlardır:

 • Orta veya daha az oranda çok iyi sonuç vermektedir.
 • Tedaviler düzenli aralıklarla tekrarlanmalıdır.
 • Tekrarlama yaşanacağı için maliyet uzun vadede artabilir.

Fransız Askısı (Ameliyatsız Yüz Germe) Bileşenleri

Her ameliyatsız yüz germe işlemi (fransız askısı), bireyin benzersiz ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak tasarlanmıştır. İnce çizgiler, derin kırışıklıklar, gevşek cilt, inceltme dudakları, batık yanaklar, büyük gözenekler, akne izi ve yüz hacmi kaybından kaynaklanan her şeyi ele alan çeşitli noninvaziv teknikler mevcuttur. Ameliyatsız yüz germe işleminin ortak bileşenleri şunlardır:

 • Dermal dolgu maddeleri:

Dermal dolgu maddeleri, cerrahi olmayan yüzlerin temel taşıdır. Bu pürüzsüz jel enjeksiyonları, yanaklar, şakaklar, dudaklar ve gözlerin altındaki hacmi hemen geri getirir. Batık alanları dolgunlaştırılıp koyu gölgeler ortadan kaldırılarak gençlik ve canlılık yaratılmaktadır. Nazolabial kıvrımlar boyunca yerleştirilen dolgu maddeleri, kırışıksız bir görünüm için tanım ve pürüzsüz dokular oluşturabilir. Dermal dolgu maddeleri, nem açısından zengin hyaluronik asit (HA) dahil olmak üzere çeşitli ürünlerden yapılabilir. Dolgunlaştırıcı ve yumuşatıcı özellikleri altı aydan bir yıla kadar sürebilir.

 • Botoks:

Ameliyatsız yüz germe bulmacasının önemli bir parçası olan botoks, eşsiz kırışıklık azaltma sunar. Genellikle alın kırışıklıklarını, kaşların çatlakları ve karga ayaklarını düzeltmek için kullanılan botoks, herhangi bir dinamik kırışıklık üzerinde etki etmektedir. Hedeflenen kası geçici olarak gevşeten botoks, tekrarlayan ifadelerle ilişkili çizgileri yumuşatır. Botoks hemen kırışıklık hafifletmese de, hastalar bir ila iki hafta içinde sonuçları görecektir. Botoksun faydaları üç aya kadar sürebilmektedir.

 • Yağ enjeksiyonları:

Yağ enjeksiyonları, vücudun farklı bir bölgesine liposakşın yoluyla çıkarılan yağ dokusunu kullanan yarı invaziv bir prosedürdür. Bu yağ hücreleri temizlenir ve işlenir, sonra yüz hacmini arttırmak için yüze yeniden enjekte edilir. Yaşayan yağ hücreleri, var olan dokularla bütünleşecek ve gelecek yıllar boyunca sürecek genç konturlar sunacaktır.

 • İğnesiz tedaviler:

Ameliyatsız bir yüz germe işleminin çeşitli bileşenleri, iğneyi tamamen atlarken parlayan bir cilt oluşturmak için çalışır. Günümüz kimyasal kabukları, büyük gözenekleri daraltan ve genel cilt kalitesini artıran güvenilir, invaziv olmayan bir tekniktir. Dermabrazyon ve mikrodermabrazyon cildi yeniden yüzer ve cilt pul pul dökülür, böylelikle kuru ve hasarlı doku temizlenmiş olur. Daha ince cilt yüzeye çıktıkça ince çizgiler, kırışıklıklar ve hiperpigmentasyon azalır. Ultherapy ve thermitight gibi lazer ve ultrason tedavileri; cildin en derin, temel katmanlarını ele almak için konsantre enerji kullanır. Önümüzdeki aylarda dokular daha sıkı ve daha gergin bir hal alır.

Fransız Askısı Bakımı

Ameliyatsız yüz germe (fransız askısı) konusunda en iyi sonuçları elde etmek için noninvaziv tedavilerin birkaç ayda bir tekrarlanması gerekir. Bu cerrahi olmayan tedavileri sürdürmek için ne kadar azimli olunursa, zamanla tekrarlanma ihtiyacı o kadar azalır. Bir botoks seansından sonra cilt ve kaslar gevşediğinden, ifade çizgileri kötüleşmez, yani daha az ürün gelecekte benzer sonuçlar sağlayabilir. Ek olarak, dermal dolgu maddelerindeki HA, vücudun kollajen üretimini artıracak ve cildin altında sağlam bir iskele tabakası oluşturacaktır. Kırışıklıklar o kadar derinleşmediğinden daha sonra daha az dolgu şırıngası gerekebilir.

Tedavi ne olursa olsun yaşlanma süreci devam edecektir. Sertifikalı bir plastik cerrahla çalışmak, cerrahi olmayan her yüz makyajının cildinizin gelişen ihtiyaçları için özel olarak uyarlanabileceği anlamına gelir. Sonunda, invaziv olmayan teknikler artık istenen sonuçları elde edemezse, cerrahi bir prosedür düşünülebilir.