Loading...

Fokuslu ultrason fiyatı son yılların en çok merak edilen sorularından biri olmuştur.

Odaklı ultrason ve hifu (yüksek yoğunluklu odaklanmış ultrason) adlarıyla da anılan fokuslu ultrason; ağrısız, pratik ve cildin gençleşmesini sağlayan bir uygulamadır. Fokuslu ultrason sayesinde deri altındaki dokular sıkılaştırılmakta, kolajen üretimi artırılmakta ve ciltteki kırışıklık ve sarkıklıklar giderilmektedir. Cerrahi bir operasyona gerek duyulmadan uygulanan fokuslu ultrason yüz germe yöntemleri içinde en sık tercih edilenlerden biridir.

Fokuslu Ultrason Nedir?

Fokuslu ultrason ile cilt gençleştirme derinin kaybettiği elastikiyeti geri kazandırmaya yönelik bir işlemdir. Gençlik döneminde cildin bağ dokusunda oldukça fazla miktarda üretilen kolajenler, yaşın ilerlemesi sebebiyle yıllar geçtikçe daha az üretilmektedir. Derinin esnek kalmasını sağlayan kolajen proteinleirnin azalması deride kırışıklık ve sarkmaların meydana gelmesine sebep olmaktadır.

Fokuslu ultrason ücreti 2020 araştırılırken bu yöntemin ameliyatsız deri germe işlemleri arasında arasında oldukça sık tercih edilenlerden biri olduğu unutulmamalıdır. Fokuslu ultrason fiyatı araştırılırken bu işlemin gerçekleştirilmesinde deri altına ses dalgaları ile ısı uygulanmasını sağlayan ultraskin cihazı kullanılmaktadır ve diğer ameliyatsız deri germe için kullanılan cihazlardan çok daha etkili olduğu da göz önünde bulundurulmalıdır.

Fokuslu ultrason fiyatı verileri incelenmeden önce işlemin kişinin beklentilerine uygun olup olmadığına karar verilmelidir. Odaklı ultrason gıdı sarması, düşük kaş, kaz ayağı kırışıkları, çene bölgesindeki sarkmalar, dekolte bölgesi kırışıklıkları ve ağız kenarı kırışıklıklarını düzeltmek için kullanılmaktadır. Deri gerdirmek için kullanılan diğer ameliyatsız işlemlere oranla odaklanmış ultrason, çok daha somut ve gözle görülür değişimlere neden olmaktadır.

Derinin gerginleşmesini sağlamak için odaklı ultrason dışında radyofrekans ve lazer uygulamaları da kullanılabilmektedir. Fakat bu uygulamalar odaklı ultrasonun ulaşabildiği kadar derine ulaşamamaktadır. Fokuslu ultrason fiyatı verileri incelenirken işlemin bu özgün özelliği göz önünde tutulmalıdır. Fokuslu ultrason cildin 4,5 milimetre altına kadar nüfus ederek fasya dokusuna ulaşabilmektedir. Bu doku, cilt germe operasyonlarında müdahale edilen bölümüdür. Fokuslu ultrason bu dokuda oluşturduğu ısı alanları sayesinde deride gerilmeyi sağlamaktadır.

Fokuslu Ultrason Nasıl Yapılır?

Fokuslu ultrason etkisi ne kadar sürer sorusu cevaplanırken işlemin etki süresinin kişiden kişiye değiştiği unutulmamalıdır. Fokuslu ultrason işlemi 30 ila 60 dakika civarında tamamlanmaktadır. Bu işlemde genellikle tek seans yeterli olmaktadır ancak tek seansın kâfi gelmediği durumlarda seans sayısı üçe kadar çıkarılabilmektedir. Fokuslu ultrason fiyatı verileri incelenirken bu uygulamanın hastanın kolajen yapısına göre birkaç yılda bir tekrarlanması gerektiği gözetilmelidir. 

Orta yaşlarda vücudumuz, büyüme ve gelişmeyi sağlayan maddeler büyüme çağındaki kadar fazla miktarda salgılamamaktadır. Bebeklik, çocukluk ve gençlik yıllarında metabolizmamız sürekli büyümekte ve gelişmekte olan vücudumuza derinin ayak uydurabilmesi için bol miktarda kolajen salgılamaktadır. Fakat yirmili yaşlardan itibaren büyüme çağı bittiği için vücuttaki kolajen üretimi azalmaktadır. Bu sebepten cildimiz, elastikliğini kaybetmekte ve bu esneklik kaybı kırışıklık ve sarkmalar oluşmasına neden olmaktadır.  Fokuslu ultrason fiyatı 2020 bilgisi araştırılırken bu işlemin kırışıklıklar ile sarkmaların önüne geçmek amacıyla uygulanan etkili bir metot olduğu unutulmamalıdır.

Odaklı ultrason, derinin 1,5 ila 4,5 milimetre altına işleyen ses dalgaları yaymakta ve kolajen üretimini tetiklemektedir. İşlem esnasında kullanılan cihazın yaydığı dalgalar cilt yüzeyini etkilememekte ve yaralanmalara neden olmamaktadır. Fokuslu ultrason fiyatı araştırması yapılırken cihazın bu özelliğinin de göz önünde tutulması gerekmektedir.

Fokuslu ultrason mu altın iğne mi sorusunun cevabı kişinin tercihlerine ve önceliklerine göre değişiklik göstermektedir. Bu iki yöntemin de kendilerince avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır. Ancak seçim yapılırken gerek odaklı ultrasonun zararsız ve pratik oluşu gerekse fokuslu ultrason fiyatı 2020 yılı verileri göz önünde bulundurulmalıdır. Fokuslu ultrason yaptıranların yorumları ve eleştirileri incelenirken işlemin yapıldığı klinik ve doktorların merdiven altı işletmeler olup olmadığı bilgisinin üzerinden atlanmamalıdır.

Fokuslu Ultrason Zararları

Fokuslu ultrason zararları araştırılırken bu işlemin 50 yıldan uzun süredir tıpta kullanılmakta olan zararsız bir uygulama olduğu unutulmamalıdır. Fokuslu ultrason fiyatı araştırılırken bu işlemin hamile kadınlara dahi uygulanabilecek kadar zararsız olduğu göz önünde bulundurulmalıdır. Deri gerdirmek için yapılan cerrahi estetik operasyonların risklerini taşımayan fokuslu ultrason, işlemi yaptırmak isteyen herkes tarafından tercih edilebilecek bir yöntemdir. Orta ve özellikle ileri yaşlarda açık operasyon ile anestezi hastalar için hayati risk oluşturabilmektedir. Fokuslu ultrason işlemi ise deri üzerinden yapıldığı ve genel anestezi uygulanmadığı için her yaş grubundan ve her cinsiyetten kişinin gönül rahatlığıyla tercih edebileceği bir yöntemdir.

Fokuslu ultrason cilt bakımı yaptıran hastalar bu işlem esnasındaki acıyı iğne batması şeklinde tarif etmektedirler. Eğer hasta talep ederse kendisine lokal anestezi uygulanabilmekte ve işlem yapılacak bölge tamamen hissizleştirilebilmektedir. Hastalar fokuslu ultrason uygulaması akabinde günlük yaşantılarına hızla dönebilmektedir. İşlem sonrasında bazı hastaların derisinde hafif kızarıklık oluşabilmektedir ancak bu kızarıklık aynı gün içinde yok olmaktadır.

Fokuslu ultrason akabindeki ilk gün içerisinde işlemin uygulandığı derinin suyla temas etmemesi ve deriye dokunulmaması çok önemlidir. Ayrıca hekimler fokuslu ultrasondan sonraki birkaç gün sert yiyecekler tüketilmemesini tavsiye etmektedir. Bu tedbirlere ek olarak işlemden sonraki bir hafta süresince banyo yapılmaması; havuz, deniz, jakuzi gibi su dolu ortamlarda bulunulmaması ve aşırı terlemeye neden olacak ağır egzersizlerden uzak durulması gerekmektedir.

Fokuslu ultrason ile deri gerdirmenin oldukça yaygın tercih edilmesinin temel sebepleri arasında ise zararsız ve çabuk sonuç alınan pratik bir işlem olması sayılabilmektedir. Fokuslu ultrason fiyatı araştırması yapılırken işlemin uygulanmasının hemen akabinde sonuç veriyor olması göz önünde bulundurulmalıdır. Bu hızlı değişime fasya dokusunun sıkılaşması sebep olmaktadır. İşlemden 2-3 ay sonra ise eskisinden daha fazla üretilen kolajenler deride gözle görülür bir değişime neden olmaktadır. Odaklanmış ultrason işlemini izleyen 6 ayın sonunda 6 ay öncesine oranla büyük oranda gençleşmiş bir yüz ve dekolte bölgesi cildine kavuşulabilmektedir.