Fokuslu ultrason fiyatı 2020 yılının en çok merak edilen sorularından biri olmuştur. Odaklı ultrason ve hifu (yüksek yoğunluklu odaklanmış ultrason) adıyla da anılan fokuslu ultrason ses dalgaları kullanılan, ağrısız, pratik ve cildin gençleşmesini sağlayan bir uygulamadır. Fokuslu ultrason sayesinde deri altındaki dokular sıkılaştırılır, kollajen üretimi artırılır ve ciltteki kırışıklık ve sarkıklıklar giderilmektedir. Cerrahi bir operasyona gerek duyulmadan uygulanan fokuslu ultrason yüz germe yöntemleri içinde en sık tercih edilenlerden biridir.

Fokuslu Ultrason Nasıl Yapılır?

Fokuslu ultrason ile cilt gençleştirme derinin kaybettiği elastikiyeti geri kazandırmaya yönelik bir işlemdir. Gençlik döneminde cildin bağ dokusunda oldukça fazla miktarda üretilen kollajenler, yaşın ilerlemesi sebebiyle yıllar geçtikçe daha az üretilmektedir. Derinin esnek kalmasını sağlayan kollajen proteinlerinin azalması deride kırışıklık ve sarkmaların meydana gelmesine sebep olmaktadır. Fokuslu ultrason fiyatları araştırılırken bu yöntemin ameliyatsız deri germe işlemleri arasında arasında oldukça sık tercih edilenlerden biri olduğu unutulmamalıdır. Ayrıca fokuslu ultrason fiyatı araştırılırken bu işlemin gerçekleştirilmesinde deri altına ses dalgaları ile ısı uygulanmasını sağlayan ultraskin cihazı kullanıldığı ve diğer ameliyatsız deri germe için kullanılan cihazlardan çok daha etkili olduğu da göz önünde bulundurulmalıdır.

Fokuslu Ultrason Etkili Bir Yöntem mi?

Bebeklik, çocukluk ve gençlik yıllarında metabolizmamız sürekli büyümekte ve gelişmekte olan vücudumuza derinin ayak uydurabilmesi için bol miktarda kolajen salgılarken orta yaşlarda vücudumuz, büyüme ve gelişmeyi sağlayan maddeler büyüme çağında ki kadar fazla miktarda salgılamamaktadır. Yirmili yaşlardan itibaren büyüme çağı bittiği için de vücuttaki kollajen üretimi azalmaktadır. Bu sebepten cildimiz, elastikliğini kaybetmekte ve bu esneklik kaybı ise kırışıklık ve sarkmaların oluşmasına neden olmaktadır. Fokuslu ultrason fiyatı 2020 bilgisi araştırılırken bu işlemin kırışıklıklar ile sarkmaların önüne geçmek amacıyla uygulanan etkili bir metot olduğu unutulmamalıdır.

Odaklı ultrason, derinin 1,5 ila 4,5 milimetre altına işleyen ses dalgaları yaymakta ve kollajen üretimini tetiklemektedir. İşlem esnasında kullanılan cihazın yaydığı dalgalar cilt yüzeyini etkilememekte ve yaralanmalara neden olmamaktadır. Fokuslu ultrason fiyat araştırması yapılırken cihazın bu özelliğinin de göz önünde tutulması gerekmektedir.

Fokuslu Ultrason mu Altın İğne mi?

Fokuslu ultrason mu altın iğne mi sorusunun cevabı kişinin tercihlerine ve önceliklerine göre değişiklik göstermektedir. Bu iki yöntemin de kendilerince avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır. Ancak seçim yapılırken gerek odaklı ultrasonun zararsız ve pratik oluşu gerekse fokuslu ultrason fiyatı 2019 ve 2020 yılı verileri göz önünde bulundurulmalıdır. Fokuslu ultrason yorum ve eleştirileri incelenirken işlemin yapıldığı kliniklerin merdiven altı işletmeler olup olmadığı ve doktorların niteliğine özenle bakılmalıdır.

Fokuslu Ultrason Cihazı Fiyatları

Fokuslu ultrason fiyatı 2019 ve 2020 verileri incelenmeden önce işlemin kişinin beklentilerine uygun olup olmadığına karar verilmelidir. Odaklı ultrason gıdı sarması, düşük kaş, kaz ayağı kırışıkları, çene bölgesindeki sarkmalar, dekolte bölgesi kırışıklıkları ve ağız kenarı kırışıklıklarını düzeltmek için kullanılmaktadır. Deri gerdirmek için kullanılan diğer ameliyatsız işlemlere oranla odaklanmış ultrason, çok daha somut ve gözle görülür değişimlere neden olmaktadır.

Derinin gerginleşmesini sağlamak için odaklı ultrason dışında radyofrekans ve lazer uygulamaları da kullanılabilmektedir. Fakat bu uygulamalar odaklı ultrasonun ulaşabildiği kadar derine ulaşamamaktadır. Fokuslu ultrason fiyatı 2020 verileri incelenirken işlemin bu özgün özelliği göz önünde tutulmalıdır. Fokuslu ultrason cildin 4,5 milimetre altına kadar nüfus ederek fasya dokusuna ulaşabilmektedir. Bu doku, cilt germe operasyonlarında müdahale edilen bölümüdür. Fokuslu ultrason bu dokuda oluşturduğu ısı alanları sayesinde deride gerilmeyi sağlamaktadır.

Fokuslu Ultrason İşlemi Kaç Dakika Sürer?

Fokuslu ultrason işlemi 30 ila 60 dakika civarında tamamlanmaktadır. Bu işlemde genellikle tek seans yeterli olmaktadır ancak tek seansın kâfi gelmediği durumlarda seans sayısı üçe kadar çıkarılabilmektedir. Fokuslu ultrason fiyatı 2020 verileri incelenirken bu uygulamanın hastanın kolajen yapısına göre birkaç yılda bir tekrarlanması gerektiği gözetilmelidir.

Fokuslu ultrason yaptıran hastalar bu işlem esnasındaki acıyı iğne batması şeklinde tarif etmektedirler. Eğer hasta talep ederse kendisine lokal anestezi uygulanabilmekte ve işlem yapılacak bölge tamamen hissizleştirilir. Hastalar fokuslu ultrason uygulaması akabinde günlük yaşantılarına hızla dönebilmektedir. İşlem sonrasında bazı hastaların derisinde hafif kızarıklık oluşabilmektedir ancak bu kızarıklık aynı gün içinde yok olmaktadır.

Fokuslu Ultrason Zararları

Fokuslu ultrason fiyatı nedir sorusuna cevap aramaya yönelik yapılan araştırma esnasında gözetilmesi gereken bir diğer etmen işlemin zararlı olup olmadığıdır. 50 yıldan uzun süredir tıpta kullanılmakta olan fokuslu ultrason zararsız bir işlemdir. Fokuslu ultrason fiyatı 2020 araştırması yapılırken bu işlemin hamile kadınlara dahi uygulanabilecek kadar zararsız olduğu göz önünde bulundurulmalıdır. Deri gerdirmek için yapılan cerrahi estetik operasyonların risklerini taşımayan fokuslu ultrason, işlemi yaptırmak isteyen herkes tarafından tercih edilebilecek bir yöntemdir. Orta ve özellikle ileri yaşlarda açık operasyon ile anestezi hastalar için hayati risk oluşturabilmektedir. Fokuslu ultrason işlemi ise deri üzerinden yapıldığı ve genel anestezi uygulanmadığı için her yaş grubundan ve her cinsiyetten kişinin gönül rahatlığıyla tercih edebileceği bir yöntemdir.

Fokuslu ultrason ile deri gerdirmenin oldukça yaygın tercih edilmesinin temel sebepleri arasında ise zararsız ve çabuk sonuç alınan pratik bir işlem olması sayılabilmektedir. Fokuslu ultrason fiyatı 2019 ve 2020 yılı araştırması yapılırken işlemin uygulanmasının hemen akabinde sonuç veriyor olması göz önünde bulundurulmalıdır. Bu hızlı değişime fasya dokusunun sıkılaşması sebep olmaktadır. İşlemden 2-3 ay sonra ise eskisinden daha fazla üretilen kolajenler deride gözle görülür bir değişime neden olmaktadır. Odaklanmış ultrason işlemini izleyen 6 ayın sonunda 6 ay öncesine oranla büyük oranda gençleşmiş bir yüz ve dekolte bölgesi cildine kavuşabilirsiniz.

Fokuslu ultrason ardından ilk gün içerisinde işlemin uygulandığı derinin suyla temas etmemesi ve deriye dokunulmaması çok önemlidir. Ayrıca hekimler fokuslu ultrasondan sonraki birkaç gün sert yiyecekler tüketilmemesini tavsiye etmektedir. Bu tedbirlere ek olarak işlemden sonraki bir hafta süresince banyo yapılmaması; havuz, deniz, jakuzi gibi su dolu ortamlarda bulunulmaması ve aşırı terlemeye neden olacak ağır egzersizlerden uzak durulması gerekmektedir.