Fasiyal Plastik Cerrahi Nedir? Fasiyal plastik cerrahi, yüz, baş ve boyun bölgesindeki her türlü deformasyonu ortadan kaldırmak için uygulanan cerrahi operasyondur. Estetik operasyonlarda en çok tercih edilen ve istenilen ameliyatlardır. Fasiyal plastik cerrahisinin kapsadığı alanlar, göz kapağı ameliyatları, alın gerdirme ameliyatları, boyun gerdirme ameliyatları, yüz germe, çene estetiği, yanak implantları, kaş kaldırma ameliyatı, cilt soyma, kimyasal peeling, saç ekimi gibi operasyonlardır. Cerrahi uygulamalar haricinde lazer tedavileri, endoskopik ameliyatlar da vardır.

   Fasiyal plastik cerrahi ne demek ve hayatımızı nasıl etkiler, yan etkileri var mıdır ve ne gibi terslikler oluşabilir soruları ameliyatı yaptırmak isteyen kişilerde birtakım korkulara sebep olabilir.  Fasiyal plastik cerrahi, operasyondan sonra sizi bir müddet normal yaşantınızdan alıkoyacak olsa da sorunlu bölgenize dair en ufak köşesine kadar onarımı sağlayacak ve istediğiniz genç görünüme kavuşmanızı sağlayacaktır.

   Fasiyal Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Nedir?

   Fasiyal Plastik ve rekonstrüktif cerrahi, vücudumuzda doğuştan gelen deformasyonların ya da sonradan oluşmuş bozuklukların cerrahi operasyon ile giderilmesidir. Plastik rekonstrüktif cerrahi onarım işlemidir. İlgi alanları: Çene kemikleri, yüz kemiklerinin onarımı, yüz yarıkları, yüzümüzdeki asimetrik duruşlar, doğuştan ya da sonradan oluşmuş tümörler, plastik cerrahi nedir sorusunun ilgi alanlarından bir kaçıdır. Devam edersek; doğuştan ya da sonradan oluşan benler, asimetrik meme, genital organların onarım ve estetiği, el ve ayak bölgesindeki deformasyon ve eksiklikler, kol ve bacak bölgesindeki deformasyonlar, kopan organların dikilmesi, deride ve deri altında oluşan yaralar, çeşitli enfeksiyonlar, ayak bölgesinde oluşan deformasyon ve yaralar plastik rekonstrüktif cerrahinin ilgi alanlarına girer.

   Fasiyal plastik cerrahi sırasında en önemli şey kullanılacak yöntemin belirlenmesidir. En kısa sürede en kesin sonuca nasıl ulaşılabilirin yol haritası çıkarılır ve uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilir. Plastik cerrahi ameliyatları çok zorlu ameliyatlardır bu sebeple referans ile ulaştığınız uzman doktorunuzdan görüş almanız faydalı olur.

   Fasiyal Plastik Cerrahi Uygulama Yöntemleri

  Plastik estetik cerrahi, yüzünüzde oluşan deformasyonların tamamen ortadan kalkmasını sağlar.  Fasiyal plastik cerrahi ameliyat çeşitleri şunlardır; burun estetiği, kepçe kulak estetiği, çene ucu düzeltme, göz kapağı ameliyatı, yüz germe ameliyatı, alın germe ameliyatı, yara izi tedavisi, yüz deri kanseri ve yağ enjeksiyonu. Plastik rekonstrüktif cerrahi ameliyat çeşitleri ise; yarık dudak ve damak, yüz travmaları ve kemik kırıkları, deri kanseri, deri tümörleri, el cerrahisi ve sinir sıkışmaları.

  Plastik Cerrahi Fiyatları Nasıldır?

  Plastik cerrahi ameliyatları için fiyat araştırması yapacak olursak eğer, fiyat alabileceğimiz tek yer uzman doktorlarımız, ameliyat yapılan hastaneler ve işlemin yapıldığı polikliniklerdir. Fasiyal plastik cerrahi ameliyatları, cilt tipleri ve vücudumuzdaki problemler kişiden kişiye değiştiği için değişkenlik gösterir ve kişiye özel operasyonlardır. Uzman doktorlar haricinde plastik cerrahi operasyonları için üçüncü kişiler fiyat veremez ve internet sayfalarında fiyat bilgisi yayınlayamazlar. Plastik cerrahi ameliyatları için doktor harici fiyat belirtmek bakanlık tarafından da yasaklanmıştır

    Plastik Rekonstrüktif Cerrahi Nedir?


İlginizi Çekebilecek Ürünlerimiz  Plastik rekonstrüktif cerrahi, vücudumuzda doğuştan gelen deformasyonların ya da sonradan oluşmuş bozuklukların cerrahi operasyon ile giderilmesidir. Plastik rekonstrüktif cerrahi onarım işlemidir. İlgi alanları: Çene kemikleri, yüz kemiklerinin onarımı, yüz yarıkları, yüzümüzdeki asimetrik duruşlar, doğuştan ya da sonradan oluşmuş tümörler, plastik cerrahi nedir sorusunun ilgi alanlarından bir kaçıdır. Devam edersek; doğuştan ya da sonradan oluşan benler, asimetrik meme, genital organların onarım ve estetiği, el ve ayak bölgesindeki deformasyon ve eksiklikler, kol ve bacak bölgesindeki deformasyonlar, kopan organların dikilmesi, deride, deri altında oluşan yaralar, çeşitli enfeksiyonlar, ayak bölgesinde oluşan deformasyon ve yaralar plastik rekonstrüktif cerrahinin ilgi alanlarına girer.

  Plastik cerrahi ameliyatları sırasında en önemli şey kullanılacak yöntemin belirlenmesidir. En kısa sürede en kesin sonuca nasıl ulaşılabilirin yol haritası çıkarılır ve uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilir. Plastik cerrahi ameliyatları çok zorlu ameliyatlardır bu sebeple referans ile ulaştığınız uzman doktorunuzdan görüş almanız faydalı olur. Plastik cerrahi onarım işlemidir. Özellikle yüz kısmında hangi kısım zarar görmüşse ya da sorunluysa, sorunlu alanın onarılmasını sağlar. Plastik Cerrahi, kişinin doğuştan ya da yaş almasıyla beraber vücudunun farklı kesimlerinde oluşan deformasyonların ve problemlerin cerrahi operasyon ile giderilmesidir.

  Yüzde oluşan deformasyonlar, doğuştan gelen şekil bozuklukları plastik cerrahisi ilgi alanlarındandır. Ayrıca yüzde meydana gelen doğuştan ya da sonradan oluşan tümörler, yüzdeki kemik kayıpları ve travmaları, trafik kazaları sebebiyle yüzde oluşan kemik kırıkları, meme asimetrisi, meme dokusundaki fazlalıkların alımı, kanser hastalığı sonrası oluşabilecek deformasyonlar, genital bölge problemleri, el ve ayaklarda oluşan şekil bozuklukları, doku tümörleri, yanma sonrası oluşmuş şekil bozuklukları, deformasyonlar, deride ya da deri altında oluşan yaralar, enfeksiyonlar ve kronik yaraların tedavisi plastik cerrahi ameliyatı konusudur.

  Plastik Cerrahi Ameliyatları Ne İşe Yarar?

  Plastik ve rekonstrüktif cerrahi sayesinde; Yüzümüz insan ilişkilerimizde odak noktasıdır. Kendi görünüşümüzden memnun olmadığımızda insanlarla olan ilişkilerimiz de olumsuz etkilenecektir. Yaş almayla beraber yaşadığımız stresli günler, yorucu işler ve olumsuz duygular da cildimiz üzerinde deformasyonlara sebep olur. Vücudumuzdaki deformasyonlar sebebiyle oluşan daha mutsuz ve daha yorgun ifadeden kurtulmuş oluruz.

  Aynaya baktığınızda kendinizin 5 ila 10 yıl önceki halinizi görmüş olursunuz ve gençlik ışıltısını yeniden kazanırsınız. Bu tarz ameliyatlar yaşlılığı engelleyememiş olsa da vücudunuzdaki problemlerden kurtulmanızı sağlayarak yıllar boyunca yaşlılık izlerinden kurtulmanızı sağlayabilir. İnsan ilişkilerinde nasıl göründüğümüz hem iletişim becerilerimizi hem de duygusal dünyamızı etkiler. Plastik cerrahinin sunduğu olanaklar sayesinde görüntümüzü tamamen değiştirmek yerine doğal görünümümüze kavuşmuş oluruz ve daha güçlü ve kendine güvenen bir duruş kazanırız.