Evde bölgesel zayıflama için birçok diyet ve egzersiz yöntemi vardır. Bu diyet ver egzersizler eğer bir genetik veya kilo vermek istediğiniz bölgede aşırı yağlanma yok ise işe yarayabilirler ancak bu yöntemlere başvurmadan önce uzman bir doktora herhangi bir sağlık sıkıntınızın olmadığına ve bu diyet ve egzersizleri yapabilecek misiniz danışmanız tavsiye edilmektedir.

Kendinize İyi ve Sağlıklı Bakabileceğiniz Yöntemler

Kışın biraz kilo alıyoruz diyenlerdenseniz ve yazın enerjisini doruklarda ve fit yaşamak istiyorsanız sizin için bazı öneriler verebiliriz. Özellikle spor salonuna gitmek için vaktiniz olmadığında, dışarıda egzersiz yapmak için uygun bir ortam olmadığında, evde bölgesel zayıflama için kilo vermenin yollarını bulmamız gerekiyor. Eğer farklı bir rahatsızlığınız yok ise kilo vermek için sokaklara çıkmanıza, spor salonuna gitmenize veya çok fazla para harcamanıza gerek yok. Ama kesinlikle disiplinli ve tutarlı olmanız gerekiyor.

Bölgesel İncelme için Bol Sıvı Tüketimi

Bilindik bir öneri haline gelen bol su içmek elbette evde bölgesel zayıflama yönteminin başında geliyor. Yemek masasında çok yemek yemek istiyorsanız yemekten önce 1-2 büyük boy bardak su için. Midenin bir kısmı bu suyla dolar ve normalden daha az yemenize neden olur. O kadar kısa sürede karnınız dolacaktır ki siz bile şaşıracaksınız.

Bu Sıvılardan Kaçının!

Evde bölgesel zayıflama için önemli olan noktalardan biride sabah uyanır uyanmaz elinizin kahve kupasına gitmesine izin vermeyin. Metabolizmanızın hızlı çalışması, sabah ihtiyacınız olan C vitamini alması ve enerji seviyenizi yükseltmesi için büyük bir bardak limonlu ılık su içmeniz gerekir. Limon kullanmak istemez iseniz bal veya sirke ekleyebilirsiniz. Evde bölgesel zayıflama için verilen bu tip kürleri doktorunuza danışmadan uygulamayın.

Yemek Porsiyonlarınızı Azaltın

Kilo vermek istiyorsanız, klasik yemeklerinizi bir süre, hatta sonsuza kadar uzun bir rafa koyun. Tabağınızı ağzına kadar doldurmanız sağlıklı değil. Ancak daha az yemek yemek istediğinizde, klasik tabağınıza biraz yiyecek koyup yiyeceğinizi düşünmeyin. Çünkü tabağı tam olarak doldurmazsanız gözleriniz acıkacak ve mideniz böyle bir yemekten memnun kalmayacaktır. Evde bölgesel zayıflama için İlk olarak, tabakları küçültmeniz gerekmekte ki zayıflamak için ilk adımı atmış olalım.

Ağır ve Yağlı Yemeklerden Uzak Durun

Evde bölgesel zayıflama için önce yiyeceğiniz yemekleri ayarlamanız önemlidir. Yağlı ve salçalı yemekler damak tadımıza hitap edecektir. Yine bunlardan tamamen vazgeçmeyeceğiz ancak bunları çok az tüketeceğiz. Ama küçük bir tabak sulu yemekle birlikte bir büyük kase yeşil salata yemeniz gerekmektedir. Salatalarınzı sirke veya bol limonlu yapın. Bu şekilde bir kase çorba veya küçük bir porsiyon ve bol miktarda salata ile karnınız doyacaktır hem de bu kadar düşük kalori ille Evde bölgesel zayıflama için öncelikle düşük kalorili beslenmeniz gerekmektedir.

Ara Öğün Önemli Atlamayın

Kuru meyveler lezzetli ve tamamen sağlıklıdır ancak kilo verme sırasında kuru meyvelerden uzak durmanız genellikle tavsiye edilir. Bu bakımdan işe ya da okula giderken kiraz, çilek ve kayısı gibi mevsim meyveleri yiyebilir ya da evde karnınızı kaşıdığınızda taze meyve atıştırmalıkları yiyebilirsiniz. Bu şekilde enerji kazanır ve açlığınızı giderirsiniz. Ücretsiz olarak ekstra kalori tüketmezsiniz. Ancak taze meyve tüketirken miktarı fazla abartmamakta fayda var. Evde bölgesel zayıflama rutinleri arasında ara öğünler önem taşımaktadır.

Yağsız Proteinlerle Beslenin

Evde bölgesel zayıflama için çok uğraşıp kilo vermemenizin en önemli nedenlerinden biri yeterli protein almamaktır. Protein söz konusu olduğunda, balık ve et en sağlıklı protein kaynaklarından bazılarıdır. Özellikle eti sindirme süreci diğer yiyeceklere göre çok daha uzundur ve bu nedenle uzun süre tok kalmak ve sağlıksız atıştırmalardan kaçınmak mümkündür. Diyetimize protein koyduğumuzda yakılan kalori oranı kesinlikle artar. Sağlık ve beslenme açısından düşündüğümüzde, balık ve etin yerini alabileceği pek fazla besin yoktur.

Hedefler Belirleyin

40 bedenin 34 beden istemesi normal kabul edilebilir. Ancak kısa sürede yapmak mümkün değildir. Ya da şöyle bir bakalım, kısa sürede olur ama bu süre zarfında sağlığınızı kaybetme riski vardır. Çünkü 2-3 kilodan fazla kilo Vermek kesinlikle beraberinde bazı sağlık diğerinde beraberinde çıkıyor. Bu nedenle bölgesel zayıflama hedefleyen kişilerin gerçekçi ve kısa vadede hedefler koyması en mantıklı yöntem olacaktır. Örneğin; 2 hafta veya 1 aylık bir hedef belirlemek,

Kişilerin belirli bir hastalığı, rahatsızlığı yok ise bölgesel zayıflama hareketleri için birçok spor salonu ile iletişime geçer veya evde kendi bu hareketleri yapmaktadır. Sonuç alamadıkları zaman ise ameliyatla veya ameliyatsız işlemler için doktora başvurmaktadırlar.

Yağ Aldırma Yöntemleri

Zayıflama yöntemleri arasında bulunan. Kavistasyon çok yüksek ses dalgalarıyla cilt altında bulunan yağlara parçalama, ulaşabilme veya yer değiştirebilme işlemidir.

Yağ aldırmak ve zayıflamak için çok fazla yöntem bulunmaktadır. Önemli olan bu yöntemin size uygunluğu ve ileri derecede teknolojik aletlerin kullanılmasıdır. Bölgesel zayıflama aletleri bu yöntemlerden biridir. Bölgeye göre sonuç verdiği unutulmamalıdır.

Bölgesel İncelme Yöntemleri

Liposuction gibi işlemlere alternatif olarak kabul edilmektedir. Bölgesel inceltme uygulamasının yüzbinlerce kişi tarafından denenmiş lazer ve ultraviyole ışık gibi diğer ameliyatsız yağ azaltma uygulamalarına göre daha fazla yağ kaybı sağladığı gösterilmiştir.

Bölgesel incelme ile yağ dokusu diğer dokulara zarar vermeden dondurulur ve ardından ölü yağ hücreleri vücuttan uzaklaştırılır. Bu durumda hastalar ayrıca bölgesel inceltme işleminin cilt sıkılaştırmayı sağlayıp sağlamadığını merak ederler. Uygulamalar sonrasında hastaların önemli kilo kaybından sonra bile cilt gevşekliğinin artmadığı görülebilmektedir. Bu durumda bölgesel incelme ve bölgesel yağlanma ile mücadele edilirken cilt de sıkılaştırılır.

Bölgesel incelme uygulamasının temel amacı, bölgesel yağları azaltmak ve vücut şekillendirmeye katkı sağlamaktır. Böyle bir durumda cilt sıkılaştırma ek bir faydadır ve her hastada aynı oranda gerçekleşmeyebilir.

Bölgesel incelme sürecinde donup zarar gören yağ hücreleri vücuttan uzaklaştırılır. Bu, sürecin kalıcılığını gösterir. Aynı zamanda vücuttan yağ atılımı da 1 ila 5 ay sürer ve hasta giderek zayıfladığını not eder. Bu durumda hastanın diyetine dikkat etmesi ve aktif bir yaşam tarzı benimsemesi de önemlidir. Çünkü yağ hücreleri vücuttan kalıcı olarak çıkarılsa da yenilenebilirler ve genellikle yetersiz beslenme ile ortaya çıkarlar.

Bölgesel incelme uygulamasından sonra sonuçların daha etkili olmasını istiyorsanız sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemek önemlidir. Öte yandan bölgesel kilo verme seanslarının sayısının da kişiye özel olduğunu bilmelisiniz.

Bölgesel zayıflamaya gidenler ise belirli bölgelerdeki yağ birikimini ortadan kaldırmaya yönelik uygulamalarla ilgili, Besi, insanların vücut şeklini bozan görüntüler oluşturduğu için bu yönteme başvurduklarını belirtirler. Ameliyat gerektirmeden birçok yöntemle yağ alınabilir bunlar;

  • Lipoliz yöntemi ile liposuction
  • Mezoterapi yöntemi
  • Karboksiterapi yöntemi
  • Ultrashape yöntemi
  • Radyo frekansı yöntemi

Lazer Yöntemi ile Liposuction

Bölgesel zayıflama fiyatları hem sıkılaştığı hem de zayıfladığı için lazer yöntemi ile yapılan işlemlerde farklılık gösterebilmektedir. Bu işlem yalnızca eritme işlemi sırasında gerçekleşmez; Deri altı yağların olduğu ve lokal incelmenin istendiği her yerde de kullanılabilir.

Kırılan yağ vücut tarafından 1.5-2 ayda eritilir. Bölgesel zayıflama yorumları arasında 6-7 aydan sonra şişliğin kaybolduğu kişiler tarafından belirtilmiştir. Kişiler operasyondan sonra sonucu koruya bilmek için doktorunuzun tavsiyesi ile yeme ve içme programı ile birlikte egzersizlerini aksatmadan devam ettirmeleri gerektirmektedir.

Metinde bahsi geçen tüm tedavi yöntemleri sadece bilgilendirme amaçlıdır kişiden kişiye yöntem değişikliklerinin değiştiği unutulmamalı, şikayetleriniz var ise mutlaka bir doktora başvurmanız önemle tavsiye edilir.