ESWT tedavisi fiyatları 2020, günümüzün öne çıkan cinsel sağlık başlıkları arasında yer almaktadır.

ESWT, Extracorporeal Shock Wave Therapy’nin kısaltılmış adı olmakla birlikte buna şok dalga tedavisi de denmektedir. Bu yöntem erkeğin cinsel gücünü yükselten ve penis sertleşme problemlerini ortadan kaldırabilmeyi hedefleyen en son teknolojili bir tedavi yöntemi olarak dikkat çekmektedir.

ESWT cinsel sağlık sorunlarını çözmeyi hedefleyen bir tedavi yöntemidir. Kişinin şikayetleri dinlendikten sonra tedavi için uygun adımlar belirlenmektedir. Penis dokusunu, sinir sistemini ve damarları destekleyerek vücudun kolajen üretimini artırırken elastikiyeti de güçlendiriyor. Ancak ESWT tedavisi fiyatları 2020 yılına dair net rakamlara ancak klinikler üzerinden ulaşılabileceği unutulmamalıdır.

ESWT Tedavisine Neden İhtiyaç Duyulur?

Zaman ilerledikçe kişilerde sinir ve damar sistemleri, cilt altı dokuları ve ciltte çeşitli yıpranmalar meydana gelebilmektedir. Bu yıpranma çoğu zaman hastalıklara da neden olabilmektedir. Bunun yanı sıra sigara ve alkol kullanımı da bu rahatsızlıklara davetiye çıkarabilmektedir.

Cinsel sağlık birçok duruma bağlı olarak deformasyona uğrayabilmektedir. Hareketsiz bir yaşam, yanlış beslenme davranışları ve stres de bu deformasyon sebeplerinden birkaçı olarak öne çıkmaktadır. Aynı zamanda normal yaşlanma süreci de bu nedenlere eklenince performans düşüklüğü kaçınılmaz olmaktadır. ESWT tedavisi fiyatları 2020 de rahatsızlığın boyutuna göre değişkenlik gösterebilmektedir.

ESWT Tedavisi İçin Hangi Yaş Aralığı Uygundur?

40 yaş üzerindeki erkek bireylerde daha belirgin bir hal alan bu rahatsızlıklar cinsel bölgeyi besleyen damarların yetersizliğine, sinir sistemi hasarı dolayısıyla his kayıplarına neden olmaktadır. Bir diğer sonuç ise cilt yaşlanması olarak dikkat çekmektedir.


İlginizi Çekebilecek ÜrünlerimizCinsel bölgeyi çevreleyen damarlar erkek vücudunun en küçük damarları arasında yer almaktadır. Bu nedenle yüksek kan şekeri-kolesterol fazlalığı-yüksek tansiyon gibi sağlık sorunları da performansı etkilemektedir. ESWT tedavisi ücreti açısından değerlendirildiğinde karşılayan iyimser bir tablo ortaya koymaktadır.

Aynı zamanda tüm bunlara ek olarak sigara ve alkol kullanımı da kişilerin cinsel performansını etkileyen bir başka faktördür. Bir diğer dikkat edilmesi gereken husus ise sağlıklı beslenmedir. Sağlıksız beslenen kişilerde kilo fazlalığı gibi birtakım problemler ortaya çıkabilmektedir.

Dolayısıyla yaşam tarzı alışkanlıkları da kişilerin cinsel performans ve kalitelerini düşürmektedir. Bu etkiler ilk olarak cinsel bölgeye giden damarlarda kendisini göstermesiyle dikkat çekmektedir. ESWT tedavisi fiyatları 2020 kişilerin sağlık durumlarına göre değişkenlik göstermektedir.

ESWT Tedavisi Ne İşe Yarar?

ESWT, ortopedi, fizyoterapi, spor hekimliği, üroloji ve veteriner hekimliğinde kullanılan multidisipliner bir cihazla yapılan bir tedavi türüdür. Başlıca etkileri arasında hızlı ağrı kesici ve hareketlilik bulunmaktadır. Ağrı kesici gerektirmemesinin yanı sıra cerrahi olmayan bir tedavi terapi yöntemidir. ESWT iyileşmeyi hızlandırmak ve akut veya kronik ağrıya neden olan çeşitli endikasyonları tedavi etmek için ideal bir terapi yöntemi olarak kişilere sunulmaktadır. ESWT tedavisi fiyatları 2020 yılında da kişilerin seçimine sunulmuş bir yöntem olarak belirmektedir.

Shockwave, subakut, subkronik ve kronik durumlarla ağrılı noktalara ve miyoskeletal dokulara yüksek enerji taşıyan akustik bir dalgadır. Enerji kemiklerin, tendonların ve diğer yumuşak dokuların yenilenmesini ve onarıcı süreçlerini teşvik etmektedir. Şok dalgaları, basınçta sıçrama değişikliği, yüksek genlik ve periyodik olmama özelliğine sahiptir. Basınçlı havanın yarattığı kinetik enerji, aplikatörün sonundaki vericiye ve dokuya aktarılmaktadır.

ESWT Kullanım Amacı Nedir?

Shockwave terapisinde kullanılan yüksek enerji tepe noktasına sahip akustik dalgalar, hızlandırılmış doku onarımı ve hücre büyümesi, analjezi ve mobilite restorasyonunun genel tıbbi etkilerine neden olan doku ile etkileşime girmektedir. Bu bölümde bahsedilen tüm işlemler tipik olarak aynı anda kullanılmaktadır. Kronik, sub-akut ve akut durumlarını tedavi etmek için kullanılmaktadır. ESWT tedavisi fiyatları 2020 tedavinin biçimine göre farklılık gösterebilmektedir.

ESWT Tedavisi Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

ESWT tedavisi fiyatları tamamen kişinin alacağı seans sayısı ve tedavi biçimine göre değişkenlik göstermektedir. Öncelikli olarak ESWT tedavisi yaptırmak isteyen kişilerin klinikler konusunda dikkatli bir araştırma yapması gerekmektedir. Merdiven altı şeklinde tabir edilen merkezlerden kaçınılması gerekmektedir.

ESWT tedavisi fiyatları 2020 gibi hususların önce dikkate alındığı tedavilerde kişilerin sağlığı daha büyük önem teşkil etmektedir. ESWT tedavisi görmek isteyen kişiler tedavilerini yapacak olan  uzmanın klinik geçmişine dikkat etmelidirler. Aksi takdirde kişiler istenmeyen sonuçlarla karşılaşabilmektedirler.

ESWT Tedavisi Yenilikleri

Özellikle son dönemlerde gelişen teknoloji kişilere birçok sorununu çözmek için kapılar da açmaktadır. Tıp dünyasının bireylere sunduğu yenilikler de göz önüne alındığında işlevsel bozukluklara sahip olan bir penisin damarlarında rejenerasyon sağlamak da mümkün olmuştur. ESWT tedavisi sayesinde artık erkeklerin cinsel sağlıklarını korumaları ve hasarlardan kurtulmaları mümkün olmaktadır. ESWT tedavisi fiyatları 2020 yılı için geniş bir araştırma yapabilirsiniz.

ESWT Tedavisi Başarı Oranı Nedir?

ESWT tedavisi fiyatları 2020 yılında da geçmiş yıllara nazaran ortalama bir artış göstermiştir. ESWT tedavisi fiyatları kullanılan teknoloji ve uzmanın bilgi birikimine göre değişkenlik gösteren bir husus olarak dikkat çekmektedir.

ESWT tedavisinin öne çıkan en büyük özelliği sadece penis sertleşmesi sorunu yaşayan erkeklerin bu şikayetini azaltmakla kalmamaktadır. Aynı zamanda yeni damar-sinir ve cilt dokusu gelişimini de destekleyen bir tedavi yöntemidir. ESWT tedavisi fiyatları 2019 yılında da belli bir teknoloji göz önünde bulundurularak belirlenmiştir.

ESWT Tedavisi Kalıcı mı?

Kadınlar ve erkekler açısından sağlıklı bir cinsel hayat özel bir önem taşımaktadır. Sağlıklı bir cinsel yaşam çiftlerin birlikteliklerini sağlıklı olarak devam ettirmelerini sağlamaktadır. ESWT tedavisi fiyatı 2018 yılından bu yana düzenli bir artış göstermektedir.

Bu tedavi damarlarla ilgili kalıcı bir iyileşme yaratmaktadır. Kalıcı iyileşmeler tıp dünyası açısından umut verici gelişmeler olarak nitelendirilmektedirler. Bu nedenle bütün sertleşme tedavisine yönelik uygulanan yöntemlerden oldukça farklı olmasıyla dikkat çekmektedir.

ESWT Tedavisi Kaç Seans?

ESWT tedavisi fiyatları 2020 sağlıklı bir cinsel yaşam için araştırılan konular arasında yer almaktadır. Ancak her tedavi biçiminde olduğu gibi ESWT tedavisinde de kişilerin biyolojik etkenleri önem teşkil etmektedir. Bu nedenle her erkekte aynı sonuca ulaşılamayabilir. Bu nedenle ESWT tedavisi görmek isteyen kişilerin bu hususu atlamaması gerekmektedir.

ESWT tedavisi bireyin durumuna göre yaklaşık olarak 4 seans kadar sürmektedir. Bu seans sayısı yine kişilerin fizyolojik oranlarına göre azalabilir ya da artabilir.