Estetik ve plastik cerrahi hastalarına çok geniş bir perspektifte çok yönlü hizmet standartları ile güvenilir bir hizmet sunmaktadır.

Pek çok cerrahi dalın aksine, işlev ve görünümü aynı anda düzeltip iyileştirme çabası ile hareket etmektedir. Bu dalda uzmanlaşan hekime estetik ve  plastik cerrahi uzmanı denmektedir.

Birçok kişi plastik cerrahi alanının ana amacının kişiyi güzelleştirmek olduğunu sanmaktadır. Fakat bu doğru değildir.

Cerrahi müdahaleyle dirsek teması içinde olan bu alan, hayati tehlike sayılabilecek rahatsızları tedavi altına almak için de kullanılır.

Estetik ve plastik cerrahi, hem kişinin imajındaki düzelmeyi hem de hastalık barındıran durumları, travma sonrası ya da doğuştan kaynaklanan ve vücut veya yüzde oluşmuş kusurların rekonstrüksiyonunda önemli bir yere sahip olan cerrahi uzmanlık alanıdır.

Estetik ve Plastik Cerrahi Hangi Alanlara Bakar?

Öncelikle kaybedilen işlevi geri kazanmak veya kişinin fiziksel görünüm da bir değişiklik yaratmak için rekonstrüktif veya kozmetik cerrahi olarak geniş bir şekilde sınıflandırılabilir


İlginizi Çekebilecek ÜrünlerimizRekonstrüktif plastik cerrahi, herhangi bir organın hatalı çalışmasını önleyen, vücuttaki kusurlu olarak bilinen uzuvlarının iyileştirilmesini içine alan tedavi yöntemidir.

Aynı zamanda bireyin dış görünüşünü değiştirebilse  de öncelikli amacı kaybedilen fonksiyonun geri kazandırılmasıdır. Örneğin, travma yoluyla kopmuş bir uzvu yeniden vücuda bağlamak için kullanılabilir.

Kozmetik cerrahi prosedürleri ise teknik ve prensip olarak tamamen hastanın dış görünüşünü iyileştirmeye odaklanmıştır.

Estetik çekiciliği geliştirmek, simetrik bir oran, bu ameliyatlardaki odak noktalarıdır. Baş, boyun ve vücudun herhangi bir bölgesine estetik ameliyat yapılabilir.

Estetik ve Plastik Cerrahi Alanları

Plastik rekonstrüktif cerrahi alanlarına şu işlemler girmektedir:

Yüz şekil bozukluğu, damak-yarık dudak, çene ya da kafadaki kemiklerin şekil bozuklukları, kulak kepçesi yokluğu, burun tümörleri kopmaları, tükürük bezi problemleri, doğumsal tümor,  nevus, yüzün kemik ve yumuşak dokusunda meydana gelen travmaları, kemik defektleri-kırıkları-şekil ve fonksiyon bozuklukları, meme yokluğu, jinekomasti, genital organların doğumsal anomalileri, el cerrahisi ve kronik yaralar plastik rekonstrüktif cerrahi alanında işlem görmeyi gerektirir.

Kozmetik plastik cerrahi alanlarına şu işlemler girmektedir:

Fonksiyonel burun düzeltilmesi, yüz germe-göz kapağı kırışıklıkları, göz kapağı estetiği, kulak kepçesi problemleri, çene büyütme ve küçültme operasyonları, deride yara izi ve düzensizliğin giderilmesi, saç ekimi, lazer uygulamaları, estetik meme operasyonları, karın germe, bacaktan yağ alınması, enjeksiyonların cilt bakımları ve girişimleri kozmetik ve cerrahi alanındaki işlemlerdir.

Estetik ve Plastik Cerrahi İzmir

Estetik ve plastik cerrahi İzmir işlemlerin uygulanacak klinik bakımından oldukça fazla sayıda seçenek içeren bir ildir. Klinik seçerken çok sayıda klinik olan bir bölgede olması, işlemi uygulayacak olan cerrahın tecrübeli olması, güvenilir ve kapsamlı bir araştırma yapmak için önemli unsurlardır.

Son zamanlarda insanların çok sık tercih ettiği ameliyatları kapsamaktadır. Kişiler fiziksel görünümlerini düzeltmek ya da travmaya bağlı oluşan doku, organ eksikliği, kopması, zarar görmesi sonucunda kişiler sıklıkla bu alana başvurmaktadırlar.

Son yıllarda güzellik algısının değişmesi ile insanların görünümlerini düzeltmek amacıyla kliniklere başvurduğu tespit edilmiştir.

Klinik seçerken, hijyenli, güvenilir, istediğiniz işlemin kapsamı ile ilgili doğru bilgi veren bir yer tercih etmeye özen gösterilmelidir.

Bu yüzden klinik seçeneğinin çok olduğu yerlerde kapsamlı araştırma yapmak daha kolaydır.

Estetik ve Plastik Cerrahi İstanbul

İstanbul içerisinde çok sayıda klinik bulunduran ve insanların tercih etmeden önce istedikleri araştırmayı yapabilecekleri seçeneğin çok olduğu bir bölgedir.

Başvuran hastalar, doğuştan bir organ eksikliği, beğenmedikleri bir bölgeleri ya da geçirdikleri bir kaza, travma sonucu oluşan doku kayıpları gidermek için tercih ederler. Kişilerin kliniğe karar verirken öncelikle hijyen açısından bir problem yaşamayacakları, tecrübeli yani bu işlemi daha önce uygulanmış bir cerrah, uygulayacağı işlem hakkında bilgi vermekten kaçınmayan klinikler  tercih edilme oranı yüksek kliniklerdir.

Kişilere klinik seçmek için ne kadar tercih sunulursa kişiler hem fiyat hem de işlemin uygulanacağı yer açısından kıyaslamayı ve seçenek değerlendirmesini rahatça yapacaklardır.

Estetik ve Plastik Cerrahi Trabzon

Trabzon kişilerin herhangi bir estetik müdahalede bulundurmak için çok fazla klinik tercihlerinin bulunmadığı bir bölgedir. İstanbul ve İzmir’e kıyasla klinik sayısı daha azdır. Kişilerin az seçeneğin olması, kötü bir işlemle karşılaşacakları sonuçları doğurmaz.

Yapmaları gereken tek şey daha kapsamlı bir araştırmadır. Güvenecekleri kliniği bulduktan sonra, kendilerini kapsamlı bilgi veren bir cerrah, cerrahın tecrübeleri, daha önce işlem uygulanan hastaların fotoğrafları kişiler için belirleyici unsurlar olacaktır.

İstanbul ve İzmir’e göre daha az gelişmiş olabilir. Yaşayan kişi sayısı ve işlemlerin tercih edilme oranı büyük illerde daha fazladır. Bu sebeple kapsamlı bir araştırma yapılmak istediğinde kişiler seçeneğin daha çok olduğu illerde bunu rahatlıkla yapabileceklerdir.

Estetik ve Plastik Cerrahi Fiyatları

Estetik ve plastik cerrahi fiyatları açısından bakıldığında ise, bu alan çeşitli dallara ayrıldığı için her bir işlemin uygulanacağı klinik, cerrah, uygulanacağı zaman, kişilerin ne istediği, kişilere kullanacak malzemeler, fiyat unsurunda etkileyici ölçütler olacaktır.

Kişilerin her geçen gün daha çok ilgisini çeken ve uygulanmasını istediği işlemler bu alana girmektedir.

Güzellik algısının değişmesi ile birlikte insanlar burun, gözaltı kırışıklığı, çene, meme büyütme, karın germe gibi işlemleri daha çok tercih etmeye başlamışlardır.

Teknolojik gelişmelerin giderek artması uygulanacak yöntemlerin değişmesini ve bu işlemlerin gitgide daha kolay şekilde yapılmasını sağlamaktadır.