Erkeklere lazer epilasyon artık bir tabu ya da başka bir gözle bakılmaktan çıkmış, günümüz teknolojisinde kadınlardan farklı olmayacak şekilde istenmeyen tüylerin çözümü olarak görülmeye başlamıştır.

Sıkça Kullanılan Lazer Uygulamaları

Sırttaki lazer epilasyon uygulamaları özellikle erkeklerde sıkça kullanılan uygulamalardır. Sırttaki istenmeyen tüylerin yaygın görünümü genellikle genetik faktörlerden kaynaklanmaktadır ancak adolesan dönemde kullanılan kortizon ve ilaçlar da sırt bölgesindeki saç yoğunluğunu arttırmaktadır. Arka tüyler genellikle kalın köklüdür, bu nedenle erkeklere lazer epilasyon ekipmanı sonuç almayı kolaylaştırır.

Genellikle erkek sırt bölgesinde lazer epilasyon uygulamalarında diyot lazer epilasyon cihazları kullanılır. Diyot sayesinde arka kısmı düzeltebilirsiniz. Bunun temel sebebi diyot teknolojisinin derinleşmesi ve foliküller ile direkt temasıdır.

Kol

Hem erkeklerin hem de kadınların tercih ettiği saç dökülme bölgesidir. Kol kıllarının yapısı vücut kıllarının yapısına göre daha ince ve zayıftır. Koldaki erkek lazer epilasyon aleti ve tekniği çok önemlidir.

Bacak Lazer Epilasyon

Yapısal olarak, erkeklerin bacaklarında kadınlardan daha fazla kıl vardır. Bunun temel nedeni genetik faktörlerle ilgilidir. Bacaklarını pürüzsüzleştirmek isteyen erkeklere lazer epilasyon için başvurur. Bacaklarda lazer epilasyon iki şekilde düşünülebilir. İlk kısım diz altı bacaklarda neredeyse% 100 başarı oranıyla saç dökülmesidir. Kıllar daha seyrek ve yumuşak olduğu için diz üstü denilen baldırda uzun süre lazer epilasyon uygulanır.

Klasik yöntemle (ağda, epilatör) yapılan uygulamalar bacak yaralanmalarına ve uzun süreli alerjilere neden olabilir. Bu nedenle epilasyon kullanımı arttığı için bacak epilasyon ilk etapta büyük atılımlar yapmıştır.

Erkek bacak epilasyon seanslarının sayısı çok kısa sürede tamamlanır. Bacaklara uygulanan lazer epilasyon, diyot teknolojisi ile daha etkilidir. Erkeklere Lazer epilasyon ise bireylerin özellikle bel bölgesi olmak üzere yoğun kıl yapısına sahip bir vücut üzerinde daha sağlıklı bir yaşam sürmeleri için gelişmiş çözümler üretmektedir.

Koltuk Altı Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon yapılan alanlardan biri olan koltuk altı kılları, ortalama 6 seansta kaybolan bir yapıya sahiptir. Yoğun fakat yumuşak saç köklerine sahip bu alandaki başarı oranı yüzde 100 civarındadır.

Erkeklere Lazer epilasyon uygulamaları koltuk altı altında sağlık sorunlarına neden olmaz. Aksine kullanılan teknolojilerin çeşitliliği koltuk altı bölgesi için en iyisini seçmeyi mümkün kılmaktadır. Lazer epilasyon için kullanılan teknik, koltuk altındaki lenfin hassasiyetine göre seçilmelidir. Cilt yüzeyine lazer epilasyon uygulamaları yapılmaktadır. Bu nedenler deri altındaki lenflere zarar vermez.

Koltuk altı lazer epilasyon işlemine geçmeden önce yapılması gereken bazı hazırlıklar vardır. Öncelikle bir tıraş bıçağı veya jilet yardımıyla saçınızı kısaltın. Ardından nemli bir bezle silin. Bu temizleme işlemi esas olarak deodorantların varlığından kaynaklanmaktadır. Deodorant saç köklerini kaplayarak lazerden saklar.

Koltuk altı lazer epilasyon uygulamaları için diyot lazer epilasyon teknolojisi tercih edilen teknoloji olmalıdır. Erkeklere Lazer epilasyon, koltuk altlarınızın yüzeyini yumuşatmanıza olanak tanır.

Genital Bölgede Lazer Epilasyon

Erkekler lazer epilasyon yaptıranlar içinde genital bölgede lazer epilasyon herkes tarafından tercih edilen bir bölge değildir. Bu tercihin genellikle iki nedeni vardır. Bunlardan ilki sağlık amaçlıdır ve diğerleri kişisel tercihlerdir.

Genital bölge ağda yapılabilecek bir alan değildir. Cinsel organları bir tıraş makinesi veya tıraş bıçağıyla temizlemek göz korkutucu bir süreç olabilir. Genital bölgede kalıcı çözüm arayanlar erkeklere lazer epilasyon ile çözüm bulacaktır.

Genital bölgede lazer epilasyon genellikle kadınlar tarafından tercih edilmekle birlikte son zamanlarda erkeklerin tercihi haline gelmiştir. Özellikle kıl dönmesini önlemenin en etkili yolu genital saç dökülmesidir.

Kalça Lazer Epilasyon

Kalçadaki lazer epilasyon da kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Öte yandan sınırlı sayıda erkek de kalça ekleminde lazer epilasyon uygulamasına yönelmektedir. Kalça lazer epilasyon uygulanırken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır.

Özellikle kıl köklerinin yoğun olduğu bölgelerde daha özel lazer ışınlaması gerekir. Bu noktada profesyonel epilasyon teknisyenleri daha geniş bir iş çıkarmaktadır.

Ense Lazer Epilasyon

Sırtınızda çok fazla tüy varsa veya saçınızın kökleri arkaya dönükse, boynunuzda lazer epilasyon gerekecektir. Boyun bölgesine uygulanan lazer epilasyon yaklaşık 8 seansta çözülebilir.

Erkek lazer epilasyon kaç saatte biter sorusu, saç yapısının yoğunluğu, ten rengi ve saç kalınlığı seans süresini etkilemektedir. Ense lazer epilasyon hem erkeklere hem de kadınlara uygulanabilir.

Göğüs Lazer Epilasyon

Erkeklere Lazer epilasyon göğüs için en çok tercih edilen alanlardan biridir. Çoğu erkek düzgün kaslı bir vücut ister.

Göğüs üzerindeki lazer epilasyon, karın, karın ve göğsü kaplar. Göğüs, sırt, kollar, bacaklar ve boyundan daha hassastır.

Kıl yoğunluğu aynı zamanda kişi ile eşi arasındaki ilişkiyi de etkiler.

Omuzlarda Lazer Epilasyon

Omuzlara lazer epilasyon uygulaması, sırt ile göğüs arasındaki boyuna yakın bölgeyi ifade eder. Omuz kıllarının uzamasında birçok faktör vardır. Genetik, fizyolojik ve çevresel faktörler omuz kıllarının uzamasının nedenini ortaya çıkarabilir.

Bu bölgeye uygulanan saç dökülmesi ya sırt ya da boyun bölgesine uygulanmalıdır. Aksi takdirde çok istenmeyen tüy görünecektir. Öte yandan yaz tatiline gittiğinizde omuzlarınızdaki saçlar olumsuz etki yapabilir. Bu nedenle omuzlarda lazer epilasyon çok önemlidir. Erkek lazer operasyon yorum sırası, genelde omuzlardan bahsetmektedir.

Boyunda Lazer Epilasyon

Boyun bölgesi denen bölge ense bölgesi değildir. Erkeklere lazer epilasyon nasıl yapılır sorusunda önemli olan ense traş noktasıdır. Bu bölgede en sık karşılaşılan sorunlardan biri tıraş sonrası alerji ve düzensiz saç yapısıdır.

Boynun sakal bölgesi de göğüs kılları ile bütünleşebilir. Yine çok arzu edilen görünmüyor.

Kulaklarda Lazer Epilasyon

Kulak kıllarının uzaması birçok erkek için bir kabusa dönüşmüştür. Bu noktada erkekler başta olmak üzere kozmetikçiler tarafından kulaklara uygulanan ağda işleminin kalıcı bir çözüm sağlayamadığı fark edilmiştir.