Erkeklerde lazer epilasyon, estetik ve sağlık açısından önemini korumasıyla popülerlik kazanmış bir uygulamadır. Modern yaşamın getirdiği öz önem sürecinden de önemli ölçüde etkilenmektedir.

Bunlardan biri istenmeyen tüylerden kurtulmaktır. Birçok erkek bunu arıyor çünkü bugün saçtan sonsuza kadar kurtulmak çok daha kolay. Bu sayfa, erkekler için lazer epilasyonun bir açıklamasını içerir.

Erkeklerde Lazer Epilasyon Farkı Nedir?

Öncelikle erkeklerde lazer epilasyon kadınlarla arasında teknik bir fark olmadığını hemen belirtmek gerekir. Erkeklerde kadınlardan daha fazla kıl kökü vardır, bu nedenle lazer ışınını daha iyi emebilirler. Bu nedenle lazer epilasyon erkekler için daha kısa sürede sonuç verebilir.

Deri rengi ve kıl rengi lazer epilasyonun hızlı sonuçlarını belirleyen en önemli faktörlerdir. Cilt ne kadar açıksa ve saç ne kadar koyu olursa sonuçlar o kadar hızlı alınacaktır.

Erkeklerde Lazer Epilasyon için Hangi Cihaz Etkilidir?

Başarısını belirleyen ana faktörlerden biri de cihaz tipidir. Başlıca 3 tip cihaz vardır; Alexandrite tipi lazer, diyot tipi lazer, Nd-Yag tipi lazer.

Nd-Yag tipi lazerler epilasyon amacıyla kullanılır, ancak temelde cilt lekeleri ve kan damarı problemlerinde daha etkilidir. Diğer iki lazer türünden daha az başarılı tüy alma gösterirler.

Hem alexandrite hem de diyot tipi lazerler, bu amaç için dünyadaki en başarılı cihazlardır. İkisi arasında bazı küçük farklılıklar vardır. Bu çift vücuttaki saç problemlerine çok etkili bir çözüm sağlar.

Nd-Yag lazerin çok derin ve çok az etkisi olan alanlar için uygulama desteği, sonuçları en üst düzeye çıkarabilir. Bu nedenle, bir cihaz yerine tamamlayıcı bir cihaz topluluğu kullanmak çok başarılı olabilir.

IPL cihazlarına dikkat edin!

Birçok epilasyon merkezinde kullanılan IPL cihazı bir lazer cihazı değildir. Ancak yine de lazer epilasyon olarak tanımlanmaktadır. IPL cihazlarının kalıcı bir etkisi yoktur.

Uzakdoğu’dan çok ucuza getirilen bu cihazlar, etkili epilasyon gerçekleştirir ancak bir süre sonra tüyler doğru bir şekilde geri döner. IPL, erkeklerde lazer epilasyon fiyatları ile karşılaştırıldığında çok daha ucuzdur ancak sağlığınız çok tehlikelidir.

Erkeklerde En Sık Lazer Epilasyon Bölge Neresidir?

Yüzde sakal üstü ve kaş arası en sık uygulanan bölgedir. Ekşi sözlükte ayrıca sırt ve göğüs bölgesi de tercih edilmektedir.

Ayrıca boyun, omuz, sırt, göğüs ve karın bölgesindeki kalıcı saç dökülmesi erkekler için büyük bir rahatlama sağlar. Kollar, koltuk altları ve bacaklar için epilasyon uygulamaları öncelikle sporcular tarafından tercih edilmektedir.

Bunların yanı sıra kıl dönmesi sorununun en sık görüldüğü genital bölgeye erkeklerde lazer epilasyon uygulamaları da ihtiyaç duyulan alan içerisindedir.

Erkekler için Lazer Epilasyon İşlemi Ne Kadar Sürüyor ve Kaç Seanstan Sonra Sonuç Alıyorsunuz?

Kaç seans sürer sorusuna, lazer epilasyon ile sonuç almak 4-8 ​​seans sürer diyebiliriz. Oturum araları, bölgeye bağlı olarak 30 ila 45 gün arasında değişmektedir.

Lazer Epilasyon Erkeklerde Ağrılı mıdır? Herhangi bir yan etkisi var mı?

Erkeklerde lazer epilasyon son çıkan cihazlarla oldukça rahattır. Cihazın soğutma ünitesi ağrıyı önemli ölçüde önler. Bazı bölgelerde lazer ışını ışınlaması sırasında hafif bir batma hissi oluşabilir. Lazer ışınının yan etkisi yoktur ve doğru dozda kullanıldığında hiçbir iz bırakmaz.

Erkekler Lazer den Önce Hangi Konulara Dikkat Etmelidir?

Erkekler genellikle kullanmazlar ancak ağda veya epilatör ile köklerden tüy alınmaması gerektiği unutulmamalıdır. Bu olursa 3 hafta sonra epilasyon için başvurabilirsiniz.

Uygulama yapılacak bölgedeki saçın yapısını belirlemek için saçları jilet ile kesmeden ilk seans tedaviye karar vermenize yardımcı olacaktır.

Epilasyon yapmayı hedefleniyorsa, bronzlaşmadan (bronzlaşma yatağı) mümkün olduğunca kaçınılmalıdır. Ayrıca kıllar kimyasallarla sarartılmamalıdır.

Retinoik asit içeren ilaçlar (Loactan gibi) kullanılırken lazer epilasyon uygulanamaz.

Erkeklerde lazer epilasyon sonrası dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?

Uygulamadan sonra yatıştırıcı bir krem ​​sürmek bu durumu birkaç saat içinde iyileştirecektir.

Lazer epilasyondan sonra duş alabilirsiniz, ancak cildinizi tahriş edebilecek kese kullanmaktan kaçınmalısınız. Uygulamadan sonra birkaç gün güneşlenmemeli ve güneş kremi kullanmamalısınız.

Yüzdeki Lazer Epilasyon

Yüz lazer epilasyon aynı zamanda çok kapsamlı bir lazer epilasyon sürecini başlatır. Kaş, yanak, boyun, kulaklar ve bıyıklar için erkeklerde lazer epilasyon uygulamalarını kapsar. Dolayısıyla yüzdeki bir hata kişinin hayatını olumsuz etkileyebilir. Epilasyon işleminizi profesyonel destek alabilecek profesyonel bir teknisyen ile yapmanızda fayda vardır.

Ana sebep daha hormonaldir, özellikle kadın yüzünde kıllanma varsa. Bu nedenle burada kadınlara uygulanan yüz kılı dökülmesinin yanı sıra tedaviye devam edilmesi önemlidir. Öte yandan yüze uygulanan epilasyon için seçilen lazer epilasyon tekniği de oldukça önemlidir.

Buz ve alexandrite için lazer epilasyon teknikleri tercih edilmemelidir.

Lazer Epilasyon Olmadan Bilmeniz Gerekenler

2) Dünyada gri saçları görmek için lazer cihazı yoktur. Sadece renkli saçlar lazer epilasyona tabii olabilir.

3) Düzenli olarak kadınlar gibi erkeklerde lazer epilasyon seansına katılmaları gerekir. Eksik kalan tedavinin bir tetikleyici olabileceğini unutmayın.

4) Cildinize ya da yanlış cihaz veya kişilere temas eden lazer ışığının size ciddi zararlar verebileceğini unutmayın. Lazer epilasyona bilinçli ve dikkatli yaklaşın.

5) FDA tarafından onaylanmamış cihazlara girilmemesi faydalıdır. Ülkemizde Uzakdoğu’dan ithal edilen ya da burada Avrupa malı olarak satılan yüzlerce lazer cihazı olduğunu unutmayın. Lütfen kaçının.

6) Erkeklerde lazer epilasyon yorumları okuyup, epilasyon yaptıracağınız yeri seçerken dikkatli olmalısınız. Hangi makinayı kullanıyorlar, sizin yaptıracağınız işlem için hangi makine gerekli gibi sorular sağlığınız açısından önemli noktalardır.