Erkek lazer epilasyon birçok şikâyet sonucu erkeklerin tedavi görebileceği vücutlarında bulunan istemedikleri kıl köklerine veda etmeleri gayet mümkün.

Erkek Lazer Epilasyon Nedir?

Saç şaftındaki kromoforu (melanin) öne çıkan bölgedeki biyolojik “hedef” kök hücrelerden mekansal olarak ayırarak, saç folikülü benzersiz bir yapıdır. Seçici fotopiroliz teorisi, saç şaftının melaninini kromofor olarak kullanarak pigmentle boyanmış saç köklerinin seçici hedeflenmesine izin verir.

Melanin, lazer epilasyon elektromanyetik spektrumun kırmızı ve yakın kızılötesi bölümlerindeki dalga boyları için bir kromofor görevi görebilir. Bununla birlikte, kalıcı tüy almanın biyolojik “hedefi”, şişmiş alanda bulunan foliküler kök hücreler ve / veya dermal papilladır.

Erkek lazer epilasyon Kromofor ile istenen hedef arasındaki hafif uzamsal ayrıma dayanarak, ısının kromofordan istenen hedefe yayılmasını gerektiren genişletilmiş bir seçici fotopiroliz teorisi önerildi. Gerçek kromofor ve istenen hedef aynı olduğunda, bu daha uzun bir lazer darbe süresi gerektirir.

Foliküler kök hücreler tamamen yok edilmediğinde, lazer epilasyon fiyatları özellikle renkli saç köklerinde benzer bir katalitik durum oluşturarak geçici LHR meydana gelebilir. Daha düşük bir doz kullanmak, kalıcı çıkarmadan geçici LHR elde etmek için daha kolaydır.

Erkek Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

00 ila 1100 nm dalga boyu, saç matriksinde melaninin emilimini kolaylaştırır. Uzun puls yakut (694 nm), uzun puls alexandrite (755 nm), uzun puls diyot (810 nm), uzun puls Nd: YAG (1.064 nm) ve yoğun puls ışığı (IPL) (590-1200 nm) kafa lambası Termal yıkım. Bu aralıkta dalga boyları yayarak öncesinde yüze lazer epilasyon jilet uygulaması yapılır.


İlginizi Çekebilecek ÜrünlerimizMelanin ışık enerjisini emer, lazer epilasyon aleti onu ısıya dönüştürür ve sonra yayarak şişmiş hücrelere ikincil hasara neden olur. Bu durumla birlikte asıl darbe vurulmuş olur

Akışkanlık ve darbe süresi emilen ısı miktarını etkiler. Lazer epilasyon öncesi Akışkanlık veya enerji yoğunluğu (J / cm2), hedef yapı içinde ulaşılan en yüksek sıcaklığı belirler.

Erkek lazer epilasyon Darbe süresi, belirli bir sıcaklıkta geçirilen sürenin uzunluğudur. Darbe süresi, hedef kromoforun termal gevşeme süresine (TRT) yakın olduğunda, en seçici termal hasar meydana gelir. TRT, ısıtılmış dokunun tepe sıcaklığının yarısına kadar soğuması için gereken süre olarak tanımlanır.

Darbe süresi TRT’den daha uzunsa, lazer epilasyon aleti fiyatları kromofor ısıyı dağıtacak ve ardından geri dönüşü olmayan termal hasar meydana gelecektir. Darbe süresi TRT’den çok daha kısa ise aşırı hasara neden olabilir; lazere maruz kalma süresi sadece TRT’den daha kısa ise kromofor ısıyı dağıtamaz ve termal hasar hedefle sınırlıdır. Doğrudan termal gevşeme süresi

Kromoforun boyutu. Daha küçük hedefler (dövme pigmentleri ve melanin gibi) büyük yapılardan (kan damarları gibi) daha hızlı ısınır ve soğur. lazer epilasyon yorumları bu küçük kromoforları hedeflemek için kütle anahtarlamalı nanosaniye lazerler kullanılsa da uzun darbeli lazerlerin performansı milisaniye aralığında ve saç köklerinin TRT’sine (10-100 milisaniye) en yakın olanıdır. Uzun süreli tüy alma, tüy rengine, cilt rengine ve tolere edilebilir akışkanlığa bağlıdır.

Erkek Lazer Epilasyon Tedavisi

Optimal tedavi parametreleri kullanıldığında, her tedavide uzun süreli saç dökülmesinin yaklaşık%15-30’u gözlemlenebilir. Lazerler ve ışık kaynakları ile saç köklerini seçici olarak hedefleyebilme yeteneği, lazer epilasyon sonrası tekrardan görülmüştür.

Birçok kişinin istenmeyen tüyleri geçici ve kalıcı olarak alma yeteneğini tamamen değiştirmiştir. lazer epilasyon zararları Lazer teknolojisinin gelişmesi ile bireylere tüm cilt tipleri ve tüm saç renkleri ile tedavi etme yeteneği artmaya devam ediyor.

Erkek lazer epilasyon Saç köklerinde çok az melanin bulunan veya hiç olmayan hastalar için, saç köklerine lokal olarak verilebilen eksojen kromoforların kullanılması için girişimlerde bulunulmuştur, bu nedenle beyaz, gri, kırmızı ve sarı saçların alınabileceği varsayılmaktadır.

Erkek lazer epilasyon Konsept ilk olarak mineral yağda çözünmüş yerel bir karbon çözeltisini ve saç folikülüne nüfuz edebilecek yerel karbon bazlı bir çözeltiyi hedefleyen patentli bir lazerle gösterildi.

Foliküldeki karbon parçacıkları 1064 nm kızılötesi ışığı emer ve hızla ısınır. Isı enerjisi, çözelti ile temas halindeki foliküllerin germ hücrelerinde seçici hasara neden olur. Sıcaklığın artmasıyla oluşan şok dalgası saç köklerinde mekanik hasara neden olabilir yüze lazer epilasyon yaptıranlar ve saç yenilenmesini geciktirebilir.

Erkek lazer epilasyon YAG lazer tedavisi saç büyümesini 3 aya kadar geciktirebilir. Diğer benzer Q anahtarlı lazerler aynı teknolojide denenmiştir. Karbon solüsyonlarının topikal uygulamasının, özellikle koyu saçlı hastalarda istatistiksel olarak tek başına lazerden daha etkili olduğu gösterilmemiştir.

Eksik eliminasyonun ve nihai saç büyümesinin eksik foliküler hasara bağlı olduğuna inanılmaktadır. Yüze lazer epilasyon fiyatları İşlem görmüş saçı büyüme aşamasında tutmak için düzenli olarak birden fazla uygulama yapın, bu da tüylerin yeniden uzamasını daha da azaltabilir.

Erkek Lazer Epilasyon Cihazları

Melanin, elektromanyetik spektrumun kırmızı ve yakın kızılötesi bölümlerindeki dalga boyları yüze lazer epilasyon için bir kromofor görevi görebilir ve yakut, alexandrit, diyot ve Nd: Yag lazerler tarafından IPL cihazları için hedef olarak kullanılabilir.

Erkek lazer epilasyon Epidermal melanin, epilasyon için kullanılan dalga boyunun aynısını rekabetçi bir şekilde emer. Koyu tenli kişilerde, daha yüksek epidermal melanin içeriği, ışık emilimi için saç kökleriyle rekabet ederek kabarcıklar ve pigmentasyon riskini artıracaktır.

Ek olarak, kıl şaftının derinliklerine ulaşabilen toplam melanin enerjisi miktarını azaltmak, her vuruşun genel verimini düşürür. Bu nedenlerden dolayı lazer epilasyon erkek için ideal adaylar açık renkli, bronz tenli ve koyu renkli kıllardır.

Daha uzun dalga boylu lazerlerle (alexandrite veya IPL sistemleri gibi) karşılaştırıldığında, daha uzun dalga boylu lazerler (diyotlar (810 nm) ve Nd: YAG (1.064 nm) gibi) daha az epidermal melanin emer ve potansiyel yan etkilere sahiptir. Daha küçük.