Erkek lazer epilasyon nedir, günümüzde çoğu erkeğin rutin kişisel bakım gereklerinden biri haline gelmiştir. İstenmeyen tüylerle savaşmanın herkesin hakkı olduğu günümüz dünyasında lazer epilasyonu erkekler de kullanmaktadır.

Erkeklerde ve kadınlarda tüylenme şikayetleri aynı değildir, ancak modern zamanlarda, özellikle bakımlı erkekler genellikle fazla tüyleri alır ve epilasyon yöntemlerine güvenir.

Saç Dökülmesinde Kadın ve Erkek Uygulamasında Farklılık Var mı?

Kadın ve erkek lazer epilasyon eşit olarak geçerlidir ve hiçbir fark yoktur. Ancak erkek kökleri kadın köklerine göre daha kalın olabilir, bu nedenle erkekler saç dökülmesinden daha verimli sonuçlar alabilir.

Erkeklerde Lazer Epilasyon Hangi Alanlarda Görülür?

Erkekler genellikle aşırı saç büyümesinden kurtulmak için erkek lazer epilasyon başvurur. Göğüste aşırı kıllanma, sırttaki aşırı kıllanma, omuzlarda aşırı kıllanma, boyunda aşırı kıllanma ve batık saçlarda aşırı kıllanma gibi memnuniyetsiz saç dökülmeleri için başvurulur.

Bunların dışında bakımlı erkekler sakal bölgesini düzeltmede, kaş arası fazla kılları, el ve ayaklardaki kılları gidermede lazer epilasyondan yararlanır.

Saç Dökülmesi Olan Erkeklerin Saçlarını İnceltmek Mümkün müdür?

Evet, vücut kısmında yapılan her erkek lazer epilasyon seansı sonucunda ortalama% 20 oranında kalıcı bir seyreltme sağlanabilir. Bu doğal ve estetik bir görünüm verir.

Örneğin;

Sırtınızdaki tüyleri tamamen almayı tercih edebilirsiniz ancak sadece bir veya iki seans uygulamak göğüs tüylerinizin yoğunluğunu azaltacaktır.

Erkeklerde En Çok Saç Kaybı Olan Bölge

Yapım şekli kadın ile aynı olduğundan erkeklere lazer epilasyon nasıl yapılır sorusuna ancak en çok kullanılan vücut epilasyon bölgeleri ile cevap verebiliriz;

* Çene sakal bölgesi

* Boyun

* Kulak bölgesi

* Boyun

* Omuz

* Göğüs

* Sırt

* Bacaklar

* Koltuk Altları

Erkekler İçin Tüy Alma Seansı Bilgileri

Erkek lazer epilasyon kaç seansta biter sorusu için vücut epilasyon 6 seans, yüz epilasyon ortalama 8-12 seans sürmektedir (koyu siyah tüyler için etkilidir).

Erkeklerde lazerden önce dikkat edilmesi gereken konular

Erkek lazer epilasyon nedir başlamadan 3 hafta öncesine kadar saçlarını köklerinden almamalıdır.

-Eğer epilasyondan önce aşırı büyümüş tüyleriniz varsa 3 gün önceden makas, düzeltici veya tıraş bıçağı ile kısaltmalısınız.

-Epilasyon uygulanmadan 2 hafta öncesine kadar aşırı güneş ışığı ve solaryuma maruz bırakmayınız.

– Tüy dökülecek kısımdaki saçları sararmayınız.

-Kıllı tüy alınacak alan temiz olmalıdır.

Son 6 ay içerisinde Loactan kullanmış kişilerde saç dökülmesi geçerli değildir.

Epilasyon seansı sırasında dikkat edilmesi gereken koşullar

Bazı erkeklerin cildi hassas olabilir. Hassas cilde sahip erkeklerde saç dökülmesinden sonra hafif bir kızarıklık gelişebilir. Ancak bir gün içinde bu durum normale dönecektir.

erkek lazer epilasyon nedir uygulandıktan 4-5 saat sonra hafif bir duş alabilir, ancak bir hafta boyunca rahatsız edici olabilecek uygulamalardan (kese, peeling vb.) Kaçınabilirsiniz.

– Epilasyondan sonra 3 gün güçlü güneş ışığından korunmalı, güneş ışığına maruz kalırsa 30 koruma faktörlü bir krem ​​kullanılmalıdır.

-Saç alma seansları düzenli olarak ziyaret edilmeli ve uzman tavsiyeleri takip edilmelidir.

Son zamanlarda Türk erkek lazer epilasyon popülerliğinin önemli ölçüde arttığı, çoğu erkeğin sırtlarında, elmacık kemiklerinde, boynunda ve ense bölgesinde saç kaybı yaşandığı açıklandı.

Lazer Epilasyon Vücudunuza Zarar Verir mi?

Lazer epilasyon ile uygulanan ışınlar sadece orta cilde ulaşır. Deri altına veya iç organlara yayılmaz. Lazer ışınları senkrotron radyasyonu değildir. Sadece belirli bir derinliğe kadar olan ateş menzilini etkiler.

Cilt Yanıklarını Önlemek için Neler Yapılır?

Erkek lazer epilasyon aleti deri yanıklarını önlemek için bir soğutma sistemi kullanır. Bu soğutma daha önce soğuk jel ile sağlanıyordu, ancak şimdi cilt yüzeyi, cilde ısı hasarını önleyen soğuk hava üreten bir kriyodere cihazı tarafından soğutulmaktadır.

Tüy Alma İzi Bırakır mı?

Erkek lazer epilasyon nedir doğru enerji, cilde ve saç tipine uygun enerji ile kullanıldığında iz bırakmaz. Kel bölgede sadece yaklaşık 30 dakika veya 1 saat içinde kaybolan kızarıklık veya kızarıklıklar meydana gelebilir. Bronz cilde uygulamayın. Bronz cilde uygulandığında yaklaşık 6 ayda kaybolan beyaz lekeler oluşabilir.

Lazer Epilasyon Benlere Zarar Verir mi?

Lazer epilasyon benlerle tutarlı olmamalıdır. Lazer ışınları özellikle koyu renkli benlerde yapısal değişikliklere neden olabilir ve benlerde yanıklara neden olabilir.

Erkeklerde En Çok Epilasyon Hangi Alanlarda Görülür?

Erkeklerde çoğunlukla sırt, elmacık kemikleri, boyun ve ense bölgesinde saç dökülmesi görülür. Günümüzde alopesi olan erkeklerin sayısı önemli ölçüde artmaktadır.

Genital Lazer Operasyon Kilit Noktaları Nelerdir?

İnsanlar arasında cinsel organlara uygulanan saç dökülmesinin zararlı olduğuna dair bir inanç vardır. Doğru değil. Cinsel organlara yansıyan lazer ışını orta derinin altına inemez. Bu nedenle yumurtaları veya uterusu etkileyemez veya kısırlığa neden olamaz.

En Son Lazer Epilasyon Yöntemi Nedir?

Erkek lazer epilasyon yaptıranlar için kullanılan lazer sistemi çok sık değişmekte ve her yıl yeni makine formatları tanıtılmaktadır. Tüy almada kullanılan en başarılı lazerler Alexander Lazer, Nd Yag Lazer ve Gündüz Lazeridir.

Kadınlar Saç Dökülmesi için En Çok Hangi Bölgeleri Talep Ediyor?

Kadınlar genellikle bacaklarda, koltuk altlarında ve kasıklarda saç dökülmesine ihtiyaç duyar. Kol ve yüz uygulamaları da çalıştırılır.

Kadınlar ve Erkekler Hangi Yaş Grubunda Lazer Epilasyon Tercih Ediyor?

Tüm yaş gruplarından güçlü bir saç dökülmesi talebi vardır. Ancak günümüzde gençler arasında lazer epilasyonuna ilgi giderek artıyor.

Saç Dökülmesinden Sonra Cilt Bakımı Nasıl Olmalı? Hayatımda Yapmam veya Yapmamam Gereken Bir Şey Var mı?

Erkek lazer epilasyon yorum ve önerilerinde insanlar lazerden sonra cilt kuruma eğiliminde olduğundan günlük olarak nemlendirici ve yatıştırıcı kremler uygulamak faydalıdır. Lazer epilasyon yapılacağı gün sıcak bir banyo yapmalı, ovalamalı ve sonraki 3-4 gün güneşten uzak tutmalısınız.