Loading...

Endoskopik Alın Germe Nedir? Endoskopik alın germe ameliyatı, yaş almayla beraber alnımızda oluşan kırışıklık ve derin çizgilerin normal alın germe ameliyatlarına istinaden daha acısız ve ameliyat izi kalmadan alınması işlemine denir. Peki endoskopik alın germe ameliyatının klasik alın germe ameliyatından farkı nedir?

Endoskopik Alın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Gün içerisinde yaşadığımız strese, yorgunluğa ve koşuşturmalarla birlikte, yaş aldıkça vücudumuzda da bazı yorgunluk ve yaşlanma belirtileri ortaya çıkar. Yüzümüz bu belirtilerin en çok rastlanıldığı yerdir çünkü günlük hayattaki iletişimimizde yüzümüz diğer insanlar için odak noktasıdır. Sinirlendiğimizde, stres yaptığımızda, uykusuz kaldığımızda yüzümüz bu olumsuz duygularımızdan etkilenir.

Yaşlı görünümünüzden kurtulmak, endoskopik alın germe yöntemiyle çok kolay ve hızlı.

Endoskopik alın gerdirme ameliyatı, şakaklarınızın sağ ve sol kısmına birer kesik açılır. Aynı şekilde alnın üst kısmına sağ ve sol kısımlara, alnın saç olan kısımlarında kalacak şekilde kesikler açılır. Alından açılan kesiklerden minik bir kamera yerleştirilir. Diğer kesiklerden de işlem için bir alet sokularak, kamera yardımıyla alın derisi kemiklerden ayrılır. Ayrılan deride, alın bölgesinde kırışıklık ve çizgilere sebep olan kaslardan bir miktar kesilerek buradaki kaslar zayıflatılır. Kaslar zayıflatıldıktan sonra deri gergin bir şekilde geri yerleştirilir. Yerleştirdikten sonra alnın üst bölgesine çok minik ve kendiliğinden yok olan dikişlerle tutturulur. Yaptıran kişiye avantaj sağlayan endoskopik alın germe, aynı anda hem alnınızı germe işlemini hem de kaşlarınızı kaldırma işlemini gerçekleştirdiğinden daha hızlı bir şekilde daha kesin sonuçlara ulaşmanızı sağlar. Çok minik dikişler kullanıldığından ve büyük kesikler açılmadığından alnınızda boylu boyunca duran ameliyat izinden de kurtulmuş olursunuz.

Endoskopi Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Ameliyat lokal anestezi ile de yapılabilir fakat genel olarak doktorlar genel anesteziyi tercih edip uygularlar. Hasta genel anestezi ile uyutulur ve işlem ortalama bir buçuk saat sürer. Ameliyatın sonunda hasta isteğe göre 1 gün hastanede kalabilir ve ertesi gün hemen günlük yaşantısına geri dönebilir. Hastanın hayatınız olumsuz etkileyecek biçimde yoğun bir ağrı asla oluşmaz. Endoskopik alın germe işlemi ağrısız ve hızlıdır.

Endoskopik Yüz Germe Yöntemi

Bu yöntem yüzün yaşlılık belirtisi gösteren göz kapakları, yanaklar ve ağız çevresi ve elmacık kemiklerine uygulanan germe operasyonudur. Yaş arttıkça, stresli günler geçirdikçe ve yer çekiminin de etkisiyle bu kısımlar sarkma ve elastikiyetlerini kaybetme eğilimi gösterirler. Endoskopik yüz germe ameliyatı alnın saç olan kısmına bir kesik atılarak oradan sokulan minik bir kamera yardımıyla gerçekleştirilir. Sorunlu bölge tespit edilip germe işlemi uygulanır ve hastanın yüzü daha genç bir görünüme kavuşur. Endoskopik yüz germe yaptıranlar, ortalama 4 ile 6 saat arasında ameliyat olurlar. Operasyondan sonra göz kapakları sıkılaşacak, elmacık kemikleri belirginleşecektir.

Endoskopik alın germe ve yüz germe operasyonu yaptıranlar genellikle 30 ile 50 yaş arası kadınlardır.

Endoskopik Şakak Germe Yöntemi

Bu yöntemle kişinin alın çevresinden elmacık kemiklerine kadar germe işlemi uygulanır. Kesikler yine saç olan kısımlardan atılacağı için asla iz kalmaz ve basit bir biçimde uygulanır. Endoskopik şakak germe, ortalama 1 saat sürer ve hastanın hastanede kalması gerekmeden aynı gün taburcu edilebilir.

Endoskopik Alın Germe Fiyatları Nasıldır?

Endoskopik alın germe fiyatları, her insanın cilt tipi ve sorunları farklı olduğundan dolayı kişiye göre farklılık gösterir. Doktorunuzla görüşüp hangi teknik yöntemin kullanılacağını ve nasıl bir yol haritası izleneceğini belirleyerek ücret bilgisi elde edebilirsiniz.

Endoskopik alın germe ve diğer alın germe yöntemleri için doktor haricinde üçüncü kişilerin ya da internet sayfalarında fiyat bildirilmesi bakanlık tarafından yasaklanmıştır. Bu işlemi yapan hastane ve polikliniklerin çağrı merkezlerini arayarak da bilgi alabilirsiniz.

Endoskopik Alın Germe Ameliyatı Sonrası

Ameliyat sonrasında yaptıran kişinin alın bölgesinde çok hafif şişme ve morluklar görülebilir. Önemli olan alın bölgenizi çok sert bir biçimde kaşımamanız ve alnınızı ovmamanızdır. Ayrıca bir süre uyurken yüzünüzü yastığa dönerek uyumamalısınız. Alın ve göz bölgenize soğuk pres uygulayarak bu şişlik ve morluklara etki edebilirsiniz. Endoskopik alın germe yaptıranlar, ilk gün kendilerini biraz yorgun hissetse de sonrasında günlük hayatlarına kolayca dönebilirler. Endoskopik alın germe işlemi sonrası kendinizi çok yormadan kısa yürüyüşlere çıkabilir, çok hızlı iyileşme süreci olan bu ameliyattan 1 hafta sonra günlük rutininize dönüş yapabilirsiniz. Ağrısız ve hızlı bir işlemle, daha genç bir görünümüne kavuşmuş olarak çalışma hayatınıza dönebilirsiniz.

Yüzünde değişiklik yapmak isteyen bireyler için ameliyatsız alın germe yöntemleri de vardır. Bu yöntemlerden en bilineni botoks yöntemidir. Botoks yöntemi, yüzünüzde problem olan bölgeler belirlenerek oralara minik iğneler yardımı ile yeniden yapılandırılma gerçekleştirilmesidir. Ameliyatsız yöntemlerden bir diğeri de ulthera yöntemidir. Ulthera yönteminde ses dalgaları ile ciltteki sorunlu yerlere ulaşılarak kolajen üretiminin tetiklenmesi sağlanır. Bir diğer ameliyatsız yöntem ise lazerle yapılan operasyonlardır.

Endoskopik Alın Germe Faydaları

Kişide oluşan yorgun ve yaşlı görünümler göz kapaklarının sarkması, alındaki çizgiler, şakakların sarkması ile oluşan görünümlerdir. Alın germe ameliyatı olanlar, çok hızlı ve basit bir yöntemle istedikleri genç görünüme kavuşurlar, yeni bir ışıltı kazanırlar. Aynaya baktığımızda gördüğümüz şeyi beğeniyorsak, insan ilişkilerimizde de daha özgüvenli bireyler oluruz. Bizi olduğumuzdan daha mutsuz, yorgun gösteren bir yüz ifadesi, özellikle kadınlarda duygusal anlamda da etkilenmelere yol açar. Endoskopik alın germe ameliyatı, klasik alın germe ameliyatından daha genç bir görünüme kavuşmanızı sağlar. Ameliyat sonrası sizi yaşlanma etkilerinden de koruyacaktır. Daha genç bir görünüme kavuşmak endoskopik alın germe ameliyatı ile çok kolay.