En Uygun Karbon Peeling Fiyatları diye aratıldığında aklımıza, birçok ünlü ve sosyal medyada neredeyse her gün karşılaştığımız influencerlar tarafından oldukça gündeme gelerek popüler olan karbon peeling gelir.

Bu konu, özellikle kadınlar tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konu haline geldi. Bilindiği üzere, cilt bakımı günlük hayatta çok önemlidir. Yüzü temiz tutmak, düzenli olarak bakımı yaptırmak cildi diri tuttuğu gibi, yaşlanmayı da geciktirir. En Uygun Karbon Peeling Fiyatları ve karbon peeling nedir soruları ise bir diğer en çok araştırılan konulardır.

Karbon Peeling Nedir?

Karbon peeling nedir sorusunu daha da detaylandırarak anlatacak olursak; en çok cildi genç tutmak amacı ile uygulanır. Bunun yanında sivilcelenme gibi sorunları giderdiği gibi, leke tedavisi için de oldukça iyi etki eden bir uygulamadır. Uygulama yapıldıktan sonra, cilt daha parlak olur ve daha genç görünür. Bunun yanında, yüzde bulunan ince ve açık renk tüyleri de yok eder ve oluşumunu kayda değer bir şekilde azaltır.

En Uygun Karbon Peeling Fiyatları dışında bir diğer en çok karşılaşılan sorunun da karbon peeling evde yapılabilir mi ya da karbon peeling evde nasıl yapılır olduğunu görüyoruz. Ancak maalesef bu uygulamanın evde yapılma ihtimali yoktur. Çünkü karbon peeling lazer kullanılarak yapılan bir cilt bakım işlemidir. Karbon peeling öncesi ve sonrası oluşan farklar gözle görülebilecek kadar barizdir. Cilt adeta yeniden doğmuş gibi görünür. Bu yüzden sosyal medyada gördüğümüz influencerlar ve ünlü kişiler bu uygulamayı özellikle tercih eder. Karbon peelingin normal bir peeling işleminden farkı; cilt bakımından hemen önce cilde karbon sürülerek işleme başlanmasıdır. Bunun sebebi, cilt rengi gibi faktörlerde uygulamanın olduğundan daha da etkin olmasını sağlamaktır.

Karbon Peeling Uygulama

Uygulama öncesi cilde sürülen karbon, sonrasında gerçekleşecek işlemin daha etkili olmasını sağlar. Karbon solüsyonu, ciltte en az 15 dakika boyunca bekletilir. Solüsyonun bekletildiği süre boyunca her şeye açık olan cilt, karbonu olması gerektiği kadar emer.

Uygulama ve uygulama sonrasında, ciltteki renk artışı gözle görülebilir hale gelir. Cilt gözeneklerinde hali hazırda bulunan renk maddelerinin sayesinde karbon peeling lazer uygulamasının etkisi daha fazla görülebilir. Hem lazer, hem de karbon solüsyonun aynı anda uygulanması, ciltte bulunan gözeneklerde ısı ve ses dalgasını yükseltir.


İlginizi Çekebilecek ÜrünlerimizBir diğer yandan, ciltten lazer yardımı ile kaldırılan karbon cilde kayda değer ölçüde peeling yapmış olur. Cilde doğrudan uygulanan lazer, cilt gözeneklerinde bulunan kollajen oranını arttırır. Kolajen peeling uygulaması sayesinde cilt kendisini en baştan yeniler. Bu sayede, hiçbir makyaj bazı ya da herhangi bir gözenek küçültücü krem kullanmadan gözenekler de kayda değer şekilde küçülür. Bu şekilde, ciltte bulunan cilt lekelerinin de rengi açılmış olur.

En uygun karbon peeling fiyatları sorgulamasında en çok sorulan sorulardan bir tanesi de uygulama için erkek ya da kadın ayrımı olup olmadığıdır. Bunun cevabını en kısa yoldan vermek gerekirse, cilt bakımının hiçbir şekilde cinsiyet ayrımı yoktur. Cildinin yeterince genç görünmediğini düşünen, cildinde kırışıklıklar bulunan, cildinde matlık sorunu yaşayan, cildinin giderek sarkmasından memnun olmayan ve cildini hem bakımlı tutmak isteyen, hem de hızlı yaşlanmasını istemeyen insanlar için ideal olan bir uygulamadır.

Karbon Peeling Kaç Dakika Sürer?

Karbon peeling öncesi ve sonrası işlemin uygulanmasının ardından, gözle görülebilen farklar ortaya koymaktadır. En uygun karbon peeling fiyatları  dışında, karbon peeling nedir sorusu da oldukça artmış bulunmaktadır. Cildini olduğu haliyle korumak ve yaşlanmayı geciktirmek isteyen kişiler tarafından tercih edilen bu uygulama, karbonun cilde sürünmesiyle başlar. Karbonun ciltte bekletilmesi ortalama olarak 15-20 dakika sürer.

Karbon Peeling Lazer

Bu işlemin sonrasında yapılacak olan lazer işlemi ise, cilt tipine bağlı olarak 5-10 dakika kadar sürer. Karbon peeling uygulamasının belirli sürelerle uygulama aralıkları bulunmaktadır. Uygulama sıklıkları, işlemi gerçekleştirecek uzman tarafından belirlenmektedir. Ancak, karbon peeling uygulamasının sıklıkları, kişiden kişiye ve özellikle cilt tipinden cilt tipine göre farklılıklar göstermektedir. Ancak ortalama olarak 4 ile 5 seans arasında değişmektedir. Artı olarak gelen lazer uygulaması ise 10 seansa kadar yükseltilebilir. Karbon peeling uygulaması esnasında, yaptıran kişi herhangi bir acı hissetmez ancak oldukça hassas olan ciltler hafif batma gibi hislerle karşı karşıya kalabilirler. Daha önce uygulamanın faydalarının seanstan hemen sonra görülmeye başlanacağını söylemiştik. Ancak, bu etki seansın üzerinden zaman geçtikçe daha da belirgin hale gelir.

Karbon Peeling Etkileri

En uygun karbon peeling fiyatları konusunda bu oldukça dikkate alınması gereken bir başlıktır. Karbon peeling fiyat başlığına bir diğer etki eden faktör ise, işlem sonrası geçen zamanın cildi daha da güzel ve genç bir hale getirmesidir. Karbon peeling uygulamasının maksimum etkisi, işlem üzerinden 3 ile 6 ay geçtikten sonra görülür. İşlemden sonra zaman geçtikçe artan bu etki, cildin tipi ve durumuna da bağlı olarak 1 ile 3 yıl süresince devam eder. İşlem sonrasında, çok istisnai olarak kişilerde yanma ve ödem gibi etkiler görülür. Karbon peeling uygulamasına bağlı olarak gelişen ödemler, işlem sonrasında hızlıca geçmektedir ve herhangi bir kaygıya sebebiyet vermemelidir.

En uygun karbon peeling fiyatları düzeylerinde en çok karıştırılan şey ise mezoterapi olarak görülmektedir. Mezoterapi, karbon peeling uygulamasından bağımsız olarak bir başka cilt bakım aşamasıdır. Bu noktada karbon peeling fiyat araştırması sınırsız seçeneklerle doludur. Buna rağmen karbon peeling fiyat 2019 uygunlukları uygulama yerleri ile de alakalıdır. Karbon peeling fiyat aralıkları, merdiven artı olarak nitelendirilen yerlerde daha uygundur. Karbon peeling fiyat ölçütleri bu yerlerde her ne kadar daha uygun olsa da, uygulamayı yaptıran kişiler bu yerlerden istedikleri sonucu alamadan ayrılmaktadır. Karbon peeling fiyat araştırması kişiler için oldukça önemli olsa da, sağlık ve güvenilirlik daha önemlidir.