En doğal saç ekimi işlemleri sayesinde oldukça profesyonel sonuçlar ortaya çıkacaktır. Bu durum sayesinde iyi bir süreç sizleri bekliyor olacak.

Doğal Saç Ekimi Nedir?

Saç ekiminde doğallık bu operasyondan geçen herkesin isteyeceği bir şeydir. Organik saç ekimi de diyebileceğimiz işlemde öncelikle AR-GE çalışmaları düzenlenir. Kişinin kendi yağlı dokusundan hazırlanmış olan kök hücre kullanıldığı için öncelikle inceleme yapılmalıdır, acaba nasıl etkileri olacak ve doğal duracak mı diye bakılmalıdır. Saç ekimi doğal bir görünümde olsun diye farklı teknikler kullanılır. Burada önemli nokta, kaliteli, uzman ve tecrübeli ekibe sahip bir firma bulabilmektir. Biz bu süreçte en iyi hizmeti verebilmek için çalışmalar yürütüyoruz.

Doğal saç ekimi sayesinde kişi sanki saçları hiç dökülmemiş gibi bir görünüme kavuşur, bu sayede hem gençleşir hem de özgüveni yerine gelir. Türkiye doğal saç ekiminde adeta merkez görevi görmektedir, yurt dışından çok sayıda hasta gelmektedir. Saç ekiminde en çok dikkat ettiğimiz şeylerden biri, ekilecek alanın işleme hazır hale getirilmesidir. Nakledilen saç kökleri ve ekilecek alan ne kadar sağlıklı bir şekilde hazırlandıysa sonuçlar o kadar başarılı ve doğal olur. 

Saç Ekimi Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Özellikle erkekler 30’lu yaşlardan sonra saç dökülmesiyle karşılaşırlar. Bunun en büyük nedeni, genetik faktörler ve strestir. Hayat şartları daha genç yaşlarda saç dökülmesi yaşamaya da itebilir. Saçları dökülen kişiler yeni bir sistem olan saç ekimi işlemini denemek ister.

En doğal saç ekimi için ekim öncesi, ekim süreci ve sonrası uygulanacak her şey çok önemlidir. Fiyatlar elbette kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir, bu yüzden net bir tutar söylemek yanıltıcı olacaktır. Saçın döküldüğü bölgenin büyüklüğü ve saçın yoğunluğu elbette fiyatları etkiler. Bunun dışında nerede yaptırdığınız da çok önemli. Uzman ve tecrübeli bir doktor diğerlerine nazaran daha pahalı isteyecektir.

Uygun fiyatlı deyip sizi kandırmaya çalışan firmalara yönelmeyin. Unutmayın ki bu işlem çok da uygun fiyatlı bir işlem değildir, uzman ekibimizle beraber yurt dışından ve yurt içinden gelen hastalarımızın istediğini gerçekleştiriyoruz. Fiyat konuşmadan önce firmamızın kaliteli olup olmadığını araştırabilirsiniz. Sonuçlar sizi tatmin edecektir, çünkü bu işi uzun zamandır yapan bir ekiple beraber çalışıyoruz. Ardından resimli muayene aşamasına geçiyoruz. Burada nasıl bir yöntem uygulanacağına karar verilir, farklı teknikler de doğal saç ekimi fiyatları üzerinde etki edebilir.

Doğal Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?


İlginizi Çekebilecek ÜrünlerimizDoğal bir görünüm gerçekleştirmek için firmamız en doğal saç ekimi hizmetini hayata geçirmektedir. Bu işlemde kök hücre enjeksiyonu kullanılır. Bu işlem hastaya çok fazla fayda sağlamaktadır.

Faydaları;

  • Ekim alanını daha verimli hale getirir
  • Saç ekim işlemini kolaylaştırır
  • Ekim esnasında kimyasal kullanımı en aza indirir, hatta yok eder
  • Saç köklerini besleyerek tutunma oranlarını arttırır
  • Ekim işleminin %96 oranında başarı göstermesini sağlar
  • Daha canlı, doğal görünümlü ve parlak saçlar çıkmasını sağlar.

Bu faydalar organik saç ekiminin daha fazla tercih edilmesini sağlamaktadır. Klasik saç ekiminde sadece donör denilen sağlıklı kıl köklerine odaklanılmaktadır. En doğal saç ekimi işlemlerinde sizlere belirli adımlar sunmaktayız. Grefter alınır ve saçların döküldüğü bölgeye ekilir. Fakat kelleşen alanda yağ eksikliği gözlemlendiği için bu işlem pek bir işe yaramayacaktır. Bu alanda derinin içinin boşaldığını ve kemiğe yaklaştığını görebilirsiniz.

Böyle bir alana saç ekilse dahi başarı alma oranı çok azdır. Sağlıklı saç kökleri kelleşen kişinin hazinesidir ancak bu işlem onlarında zarar görmesine neden olur. Greftler daha rahat ekildiği için uzmanlığı ve tecrübesi olmayan, sadece para için yapan kişiler bu yöntemi tercih eder. Ayrıca en doğal saç ekimi fırsatlarında kimyasal hiç kullanılmazken normal ekimde sıkça kullanılır. Hastanın kendi yağından elde edilen kök hücre enjeksiyonu daha sağlıklı ve doğal görünümler elde etmeyi amaçlamaktadır.

Saç Ekimi Operasyonu

Peki doğal saç ekimi nasıl yapılır Aslında yapım oldukça basittir, sadece dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Öncelikle donör bölge belirlenir, ardından ekimin yapılacağı alan hazırlanır. Bu aşamaya oldukça dikkat ediyoruz, kaliteli bir zemin doğal görünümün anahtarıdır. Daha sonra ekilecek saç kökleri hazırlanır ve işleme geçilir. Saç kökleri tek tek yeni alanlara yerleştirilir. En son fotoğraf çekimi yapılır ve ekim yapılan alan çizilir, alan sınırlanır.

Acısız gerçekleşmesi için lokal anestezi işlemi yapmaktayız, yani hiçbir şey hissetmeyeceksiniz. Saç çizgisine, alınan saçın özelliğine, hastanın yaşına, kafa yapısına ve yüzünün şekline göre ekim yoğunluğu değişiklik gösterebilir. Ekimi 40-45 derecelik açıyla yapmak oldukça önemlidir. Bu nokta oldukça önemlidir, çünkü saç uzarken bu açıya göre uzar yani çim adam gibi bir görünüm de oluşabilir. Bu noktada uzman doktorlarımızın sihirli elleri devreye girmektedir. En doğal saç ekimi işlemlerinden başarılı sonuçlar alan onlarca insan mevcuttur.

Saç Ekimi Öncesi

En doğal saç ekimi işlemine geçmeden önce bazı hazırlıklar tamamlanmalıdır. Öncelikle 1 hafta önce yan etki oluşturacak ilaçlar bırakılmalıdır, doktorun önerdiği B ve E vitaminleri kullanılamaya başlanmalıdır, operasyona 2 gün kala ekim yapılacak yere masajlar yapılmalı ki kan dolaşımı hızlansın. Operasyon 1 gün önce banyo yapılmalı, bu sayede saçlar tüm kirlerden arındırılmalıdır. İşleme gelirken kafanızı acıtmayacak, pamuklu kıyafetler giymeniz de çok önemlidir. Tüm bu detaylar bile saç ekiminin doğal görünümler vermesini etkiler.

Saç Ekimi Sonrası

Saç ekimi doğal görünüm elde etmek için sadece süreçte geçerli yöntemler yeterli değildir, operasyon sonrası da kurallara uyulmalıdır. Günlük yaşantınıza elbette devam edebilirsiniz, saçlar zaten hemen çıkmayacaktır. Önce çok dökülme diye adlandırılan dökülme evresi gerçekleşir, fakat endişelenmeyin bu normaldir. 2. hafta sonrasında gerçekleşen evre sonrasında, 2 ay içinde sağlıklı saçlar çıkmaya başlar. Fakat o bölgenin steril kalması, özel jel şampuan ile yıkamak, tarak kullanmamak, güneş ışınlarından uzak durmak çok önemlidir. 1 sene içinde de tam olarak çıkar. İsteklerinizi karşılayarak sizlere en doğal saç ekimi fırsatları sunmaktayız.