Loading...

Dudak dolgusu fiyatları 2020 yılında fazla bir artışa sahne olmamıştır. Aynı şekilde kalıcı dudak dolgusu fiyatları 2020 yılında benzer bir değişim gösterecektir.

Dolgun, nemli ve şekilli dudaklar çok uzun zamandır güzel ve çekici görünmenin sırlarından biri olarak kabul edilmektedir. Güzel görünmek isteyen çoğu kişinin ilk başvurduğu yöntemlerden biri dudak dolgusu ile daha çekici dudaklara sahip olmaktır.

Yapılacak olan dolgu yöntemi büyük önem arz etmektedir. Kalıcı yöntemler genellikle yapay maddeler içermektedir ve bu durum da alerji oluşmasına sebebiyet verebilecek bir durumdur. Yıllar içinde çok çeşitli dudak dolgusu yöntemleri gelişmiştir. Sadece güzel görünmek isteyen kadınlar değil erkekler de çeşitli sebeplerle dudak dolgusu ve botoks benzeri yöntemlere başvurmaktadır. Botoks ve dudak dolgusu farklı uygulamalardır.

Dudak Dolgusu Ne Amaçla Yapılır?

Adını sık sık duyduğumuz ve yıllardır en çok başvurulan estetik işlemlerden biri olan dudak dolgusu daha dolgun ve şekilli dudaklara sahip olmak amacıyla yapılır. Dudakların içine ve çevresine enjeksiyon yoluyla dolgu yapılması temeline dayanan bu işlem mutlaka tecrübeli bir uzman tarafından yapılmalıdır. Dudak dolgusu çoğunlukla dudaklarının boyutundan, şeklinden memnun olmayanların başvurduğu estetik yöntemlerinden birisidir. İşlemin sonuçları çoğunlukla oldukça başarılıdır.

Dudak dolgusu sadece görünüş amacıyla değil dudakta mevcut olan bazı şekil bozukluklarının düzeltilmesi amacıyla da başvurulan yöntemlerden biridir. Dudak dolgusu işlemi cildi gerginleştirip kırışıklıkları yok ederek aynı zamanda daha genç bir görünüme kavuşmanın da bir yoludur. Bu sonuca ulaşmak isteyenler için dudak dolgusu fiyatları 2020 yılında ne durumda olacağı yazımızın ilerleyen bölümlerinde sunulacaktır.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Cildimizde bulunan hyalüronik asit zamanla azalarak kaybolur ve işlevini bu sebeple tam olarak yerine getiremez. Bu durum da ciltte kırışıklıklara ve çizgilere neden olur. Dudak dolgusu işleminde çeşitli ana dolgu malzemeleri kullanılmasına rağmen en çok çeşitli tipte diğer dolgu maddeleriyle birlikte hylüronik asit kullanılmaktadır.

Hyalüronik asit yüksek oranda su tutma özelliğine sahiptir ve cilde uygulandığında cildin pürüzsüz, parlak, canlı ve doğal görünmesini sağlar ve bu özellikleri ile en çok tercih edilen estetik yöntemlerinden biridir. Dudak dolgusu fiyatları 2020 yılında elbette ki çok düşük bir meblağ olmasa da ulaşılır bir seviyede olacaktır.

Dudak dolgusu işleminde, işlem öncesinde dudaklara enjeksiyon yoluyla veya anestezik krem sürülmesi yoluyla dudaklar uyuşturulur. Dolgu maddeleri çok ince uçlu iğneler kullanılarak dudaklara enjekte edilir. Dudak dolgusu işlemi 15-20 dakika arası süren kısa bir işlemdir ve kişinin sosyal hayatından kopmasını gerektirmez. Kişi işlemden hemen sonra normal hayatına devam edebilir. 6 ila 12 ay arasında bir sürede işlemin tekrar edilmesi gerekebilir. Dudak dolgusu 2020 fiyatları işlemin yapılacağı yere göre de değişmektedir.

Dudak Dolgusu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Dudak dolgusu, işlem sonrasında kişiye göre değişmekle birlikte hafif şişlik, kızarıklık ve morarma gibi yan etkilere yol açsa da genellikle doğal olarak cildin altında bulunan hyalüronik asit içermesi sebebiyle çok ciddi bir risk teşkil etmez. İşlem sonrasında ortaya çıkan bu etkiler çok uzun sürmez ve en fazla birkaç gün içerisinde geçer. Bu yönüyle çok düşük risk ile yüksek fayda sağlar.

İşlem, uzmanı tarafından yapılması durumunda 10-15 dakika gibi oldukça kısa bir sürede tamamlanır. İşlem sonrasında hafif bir ödem oluşsa da, soğuk uygulanmasının ardından kısa sürede ödem geçer. İşlem yapıldıktan hemen sonra etkisini göstermektedir.

Dudak Dolgusu Etkisi

Dudak dolgusu fiyatları 2020 yılında karşılanması çok yüksek bir ücret olmayacaktır. Düşük risk barındırması ve estetik bir görüntü sunması sebebiyle ödenecek fiyat karşılığını verecektir. Yapmacık, sahte görüntülerin ortaya çıkmasının sebebi daha çok yapay dolgular ve implant gibi uygulamalar ve deneyimsiz personeller tarafından yapılan işlemlerdir.

Dudak dolgusunun etkisi 6 ila 12 ay arasında değişmekle birlikte Vycross teknolojisi ile bu süre 15 aya kadar uzayabilmektedir. Hyalüronik asidin doğal olarak parçalanabilir olması sebebiyle bu yöntemle yapılacak bir dolgu geçici olacaktır. Uygulanacak yöntem de dudak dolgusu fiyatları 2020 yılı ortalamasını belirleyecek etkenlerden bir tanesidir.

Dermal dolgular ile botox birbirinden çok farklı kavramlardır. Dolgular, kırışıklıkların geçirilip boşlukların doldurulmasını ve bu şekilde güzel bir görüntüye ulaşılmasını hedefler iken botox uygulaması mimiklerin kullanılması ile oluşan dinamik kırışıklıkların silikleştirilmesini sağlar.

Kalıcı Dudak Dolgusu Mümkün Mü?

Dudak hacminin belirlenmesi ve hangi işlemin yapılacağının tercihi uzman plastik cerrah tarafından belirlenmeli ve onların tavsiyesine kesin olarak uyulmalıdır. Dudak dolgusu yapılmadan önce öncelikle nasıl bir görünüş istendiğine karar verilmeli ve uzman görüşü alındıktan sonra işlem yapılmalıdır.

Dudak dolgusu fiyatları 2020 yılında bazı merkezlerde standart bir ücrete tabi iken bazı merkezlerde ise yapılacak uzmanla birlikte kararlaştırılan ücrete göre belirlenmektedir.

Kalıcı dudak dolgusu türleri artecoll, otolojen, kolajen, kişinin kendi bedeninden alınan yağların enjekte edilmesi ve implant gibi yöntemlerdir. Belirlenen yöntem kalıcı dudak dolgusu fiyatları 2020 ve dudak dolgusu fiyatları 2020 belirlenmesinde temel etkendir.

Artecoll uzun ömürlü olmasına rağmen sentetik olması sebebiyle alerjik reaksiyon yaşamanın diğer yöntemlere göre daha olası olduğu bir yöntemdir.

Dudak implantı veya büyütme işlemi yapılması durumunda lokal anestezi uygulanması olasılıdır. Bu işlem 2 saat kadar sürebilir. Bunlar dışında çeşitli sentetik maddelerle dolgu yapılabilmektedir ancak alerji riski vardır.

Kolajen ineklerden alınıp dudaklara enjekte edilebilir ancak alerji riski barındırmaktadır. Bu sebeple önce alerji testi uygulanması gerekebilir.

Dudak dolgusu fiyatları 2020 şehirden şehire ve merkezden merkeze değişim gösterebileceği için kesin bir rakam söylemek mümkün olmayacaktır.