Loading...

Dövme sildirme fiyatları 2020 ve dövme sildirme fiyatları 2019, dövmesinden pişman olan birçok insanın internet üzerinde en çok arattığı konulardandır.

Dövme, kişinin hoşuna gittiği için, çetelere üye olduğu için, kendini tanımladığını düşündüğü için ve sırf estetik gözüktüğü için mürekkep yardımı ile vücuda çizilen motiflerdir.

Dövme Sildirme İşleminde Renk Faktörü

Eski dövmelerin yanı sıra amatör dövmeler, yeni olanlardan daha kolay bir şekilde silinir.

Birkaç renge boyanmış dövmeleri çıkarmak ise diğerlerinden daha kolaydır. Bu renkler şu şekildedir:

 • Siyah
 • Kahverengi
 • Koyu mavi
 • Yeşil

Eğer dövmenizde bu renklerden biri varsa dövme sildirme fiyatları 2020 konusunda daha şanslı olduğunuzu bilmeniz gerekir.

Daha büyük, daha koyu, daha renkli dövmeler; daha küçük, daha hafif ve daha az renkli olanlardan daha fazla zaman alır ve pahalıdır.

Bazı durumlarda dövme sildirme işlemi daha zor olmaktadır. Bu durumlar şöyledir:

 • Ten rengi koyu, esmer veya siyahi olan insanlar
 • Egzama, uçuk benzeri bir hastalığı olanlar

Bu rahatsızlıklardan biri sizin için geçerliyse ya da koyu tenliyseniz dövmenizi sildiremeyeceğiniz anlamına gelmez. Bu durum, sizin en uygun sildirme seçeneğini bulmanız için biraz daha zaman ayırmanız gerekebileceği anlamına gelir.

Herhangi bir sağlık problemininiz varsa veya hassas bir cildiniz varsa bir dermatolog ile görüşmeniz önerilmektedir.

Hassas bir cilt yapısına sahipseniz dövme sildirme fiyatları 2020 yılında da pahalı olabilmektedir. Ancak daha güvenli olduğu için her zaman tercih edilmesi önerilen prosedür budur.

Dövme Sildirme Fiyatları

Dövme sildirme fiyatları 2020 yılında 2019 yılındakinden daha pahalıdır. Çünkü dövme sildirme işleminde kullanılan ürünler hep yurtdışından gelmektedir. Dolar ve Euro’nun artması sebebiyle fiyatlar yükselmektedir.

Ayrıca, dövme sildirme ücretleri her yerde farklılık göstermektedir. Dövmecinin profesyonelliği, dövme sildirilen sağlık kuruluşunun bilinirliği, dövme sildirilecek yerin adına kadar çok geniş yelpazeli olarak dövme sildirme fiyatları 2020 yılında değişiklik göstermektedir.

Cerrahi Olarak Dövme Sildirme İşlemi

Eksizyon, kesip çıkarma olarak da adlandırılan doku, kemik, organ ya da tümörün cerrahi olarak çıkarılması işlemidir. Bu işlem dövmeli cildin kesilmesini ve kalan cildin tekrar birleştirilmesini içerir. Cerrahi kaldırma, dövme çıkarmanın en invaziv yöntemidir.

Dövmenin cerrahi olarak çıkarılması, istenmeyen bir dövmeden kurtulmak için çok etkili bir yöntemdir. Genellikle dövme sildirme fiyatları 2020 diye düşünüldüğünde diğer seçeneklerden daha ucuzdur. Bununla birlikte, dövmenin cerrahi olarak çıkarılması bir yara izi bırakacaktır, bu nedenle genellikle küçük dövmeler için tercih edilir.

Cerrahi Olarak Dövme Sildirme Nasıldır?

Dövme sildirme prosedürü bir plastik cerrahi ofisinde yapılabilir. İşlem sırasında bir cerrah cildinize lokal bir anestezik enjekte eder, böylece ağrı hissetmezsiniz.

Dövmeli cildi kesmek için neşter adı verilen keskin, bıçak benzeri bir alet kullanılır. Sonra, kalan cilt tekrar birleştirilir.

Bir dövmeyi çıkarmak için ameliyat, dövmenin büyüklüğüne ve cerrahın onarım yöntemine bağlı olarak bir ile birkaç saat arasında sürebilir. Dövme sildirme işlemi genelde bir ay kadar devam etmektedir.

Dövme Sildirme İşlemi Sonrası Özel Bakım

 • Tamamlayıcı tedavi

Cerrahınız size özel bakım sonrası talimatlar verecektir.

Genel olarak, cildinizi iyileştirmek ve enfeksiyon riskini önlemek için prosedürden sonra birkaç gün boyunca reçete edilen veya önerilen merhemi uygulayın. İşlem uygulanan bölgeyi en az iki hafta boyunca temiz ve güneşten uzak tutun.

 • Yara izi ve diğer riskler

Cerrahi dövme çıkarmayı seçen herkes yara izi ile karşı karşıya kalır. Bununla birlikte, ciddi yara izi riskini azaltabilirsiniz.

En iyi sonuçlar için cerrahınızın bakım sonrası talimatlarını izlediğinizden emin olun. Ameliyattan hemen sonra bölgeye gerginlik veren yorucu faaliyetlerden kaçının.

Dövme sildirme fiyatları 2020 konusunda cerrahi yöntemler genelde daha ucuza denk gelmektedir.

Dermabrazyon Nasıl Yardımcı Olabilir?

Dermabrazyon, mürekkebin dışarı akmasını sağlamak amacıyla cilt katmanlarını çıkarmak için bir zımparalama cihazının kullanılmasını içerir.

Dermabrazyon daha az yaygın bir dövme çıkarma seçeneğidir. Etkisi kişiden kişiye değişir. Bazen mevcut bir dövmenin çoğunu kaldırabilir.

Dermabrazyon, hassas ciltlere sahip veya egzama gibi cilt rahatsızlıkları olan kişiler için önerilmez.

Kan sulandırcılar ile dermabrazyon alırsanız sizi; kanama, morarma ve cilt renginizde değişiklikler görülebilir, bu riskli bir durumdur. Koyu tenli insanlar cilt pigmenti değişiklikleri için daha büyük risk altında olabilir.

Dermabrazyon Tamamlayıcı Tedavi

 • Tamamlayıcı tedaviler nasıl olmalıdır?

Uzman klinisyen, enfeksiyonu önlemek ve skar oluşumunu azaltmak için tedavi edilen bölgeye antibakteriyel krem uygulanmasını önerebilir.

Tedavi edilen bölge, işlemden sonra birkaç gün boyunca muhtemelen ağrılı ve hassas hissedecektir. Bu dönemde cilt kırmızı veya pembe görünebilir.

Tam iyileşme 2 ila 3 hafta sürebilir. Tedavi edilen bölgenin pembeliği genellikle 8 ile 12 hafta içinde kaybolur.

Dövme Sildirme İşlemi İçin Doktor Önerileri

Sizinle ilgilenen klinisyen ayrıca şunları da önerebilir:

 • İşlemden sonra 3 ila 6 ay boyunca doğrudan güneş ışığından kaçınılması gerekmektedir.
 • Dışarıda her bulunduğunuzda temizlenmiş bölgeye güneş koruyucu uygulanmalıdır.
 • İyileşene kadar temizlenen bölgeyi giysilerle sıkmaktan kaçınılması gerekmektedir.
 • Temizlenen bölgenin iyileşmesini geciktirdiği için suyla temas edilmesinden kaçınılmalıdır.
 • Yara izi ve diğer riskler

Bazı insanlar dermabrazyon tedavilerinde izler yaşar.

Yara izi aşağıdaki yollarla azaltılmaktadır:

 • Reçete edilen merhemleri kullanarak
 • Güneş koruyucu sürerek
 • Güneşten kaçınarak
 • Tedavi bölgesi tamamen iyileştikten sonra skar oluşumunu engelleyen yağları ve kremleri kullanarak

Tedaviden sonra dermabrazyon aşağıdakilere neden olabilir:

 • Cilt renginde aydınlanma, koyulaşma veya lekelenme gibi değişiklikler
 • Enfeksiyon
 • Kızarıklık, şişme ve kanama
 • Kötü yapılan dermabrazyondan kaynaklı yara izi

Dövme Sildirme Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu komplikasyonları önlemek için sizinle ilgilenen klinisyenin bakım sonrası talimatlarını izlediğinizden emin olun. Klinisyenin uygun ve iyi inceleme yaptığından ve gereken uygulamaları yaptığından emin olun.

Bu işlem gözünüzü korkutsa da dövme sildirme fiyatları 2020 konusunda dermabrazyonun daha uygun fiyatlı olduğu bilinmektedir.