Doğal saç ekimi fiyatları son derece uygun ve kaliteli şekilde yapılmaktadır. Bunun için ilk aşamada bizlere ulaşmanız önemlidir.

Natürel Saç Ekimi Nedir?

Natürel saç ekimi bu operasyonu gerçekleştirecek olan herkesin isteyeceği bir şeydir. Fakat uzman ekip olmazsa natürel görünüm de olmaz. İşte biz bu yüzden sizlere en iyi hizmeti vermeye hazırız. Natürel saç ekimi saç ekiminin daha doğal işlemlerle gerçekleşmesidir. Bu yöntem son yıllarda ortaya çıkmıştır ve çıktığı anda çok popüler olmuştur. FUE ve FURT yöntemleri klasik ekim yöntemlerdir.

Natürel onlardan bir tık daha farklıdır, ancak sonuçları açık ara daha başarılıdır. Bu yüzden biraz daha pahalı olmasına rağmen çok sık tercih edilmektedir. Özellikle 30 yaş üstü erkeklerde genetik nedenler ve stres yüzünden saç dökülmeleri meydana gelebiliyor, buda zamanla yerini kelliğe veya seyrelmeye bırakıyor.

Doğal saç ekimi fiyatları diğer yöntemlere göre ne kadar fazla olsa da uygun imkânlar sağlanır. Kişi kendini daha yaşlı ve özgüvensiz hisseder, bu durumda devreye saç ekim ekibimiz girer. Uzman ve tecrübeli ekibimiz en doğal sonuçları ortaya çıkararak kişinin sanki saçları hiç dökülmemiş gibi bir kalıcılık ve doğallık sunar. Doğal görünümlü saç ekimi sadece erkekler değil kadınlarda özellikle seyrelen bölgeleri için istemektedir.

Klasik Yöntemlerden Farkı Ne?

Natürel saç ekimi FUE ve FURT yöntemlerine göre biraz daha farklıdır. Kişinin kendi vücudundan alınan yağ dokusu ve kök hücre birleştirilir, bir enjeksiyon elde edilir. Ardından ekim yapılacak bölgeye enjekte edilir. Natürel saç ekim merkezi diğer yerlere göre daha özel olmalıdır, uzman plastik cerrahları bu operasyona katılmalıdır. Bilgisi olmayanlar kesinlikle katılmamalıdır. Kök hücre son yıllarda en çok araştırılan konuların başında gelir. Çünkü tam bir mucizedir, enjekte edilen yere tazelik, canlılık kısaca hayat verir.

Kelleşen bölge genelde yağdan yoksun kalır, deri sönükleşir ve kemiğe yaklaşır. Böyle bir zemin başarısız sonuçlar ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu yüzden önce kişinin kendi yağıyla zenginleşmiş kök hücre karışımını enjekte etmek daha başarılı, kalıcı ve sağlıklı sonuçlar çıkmasını sağlar. Operasyona başlamadan önce Ar-Ge merkezimizde kök hücrenin incelemesi yapılır. Enjeksiyon işleminden sonra greft alımı ve fue yöntemi ile devam edilir. Doğal saç ekim merkezleri diğerlerine nazaran biraz daha pahalı fiyat isteyecektir.

 FUE Yöntemi Nedir?

FUE yöntemi natürel saç ekiminde 2. aşama olarak kullanılır. Bu yüzden fiyatlandırmada geçerlidir. Açılımı folicular unite extractiondur. Yağ enjeksiyonu gerçekleştikten sonra enseden saç kökleri tek tek kişiye özel bir micro cerrahi kalemle alınır, kesme veya dikiş işlemi olmaz. FURT yönteminde alınacak deri kesilerek alınır. Bu yüzden izler meydana gelebilir.

Ense testosterondan etkilenmediği için dökülme çok nadir görülür, fakat orada da varsa göğüs gibi başka bir yerden de alınabilir. Hastanın talebine göre lokal anestezi veya sedasyon uygulanır. Bu sayede işlem boyunca hiçbir acı hissedilmez. Modern tıbbın imkanları kullanılarak yapılan FUE yöntemi iki farklı tarzda kullanılabilir. Doğal saç ekimi fiyatları ise uygun olmakla birlikte duruma göre değişiklik göstermektedir.

Bunlar;

  • Saphire FUE
  • DHI Fue

FUE Yönteminin Avantajları Nelerdir?

FUE yöntemi kıl köklerini tek tek, özel bir mikro cerrahi aletle alarak gerçekleşir. Bu yüzden iyileşme süresi 2-3 güne iner. Kelleşen bölgeye göre, ne kadar ihtiyaç varsa maksimumu saç kökü transfer edilebilir. Dökülmemeye odaklanmış tüm alandan orantılı olarak kök alınabilir, böylece sonraki yıllarda yine ihtiyaç duyulursa aynı donör bölge kullanılabilir.

Doğal saç ekimi fiyatları sayesinde birçok bütçeye uygunluk sağlanır. Natürel saç ekimi oldukça güvenilir bir yöntemdir, yara ve yanık izi olan bölgelere bile uygulanabilir. Ancak kalp hastalığı gibi kronik bir rahatsızlığı varsa önce doktorundan izin alması gerekir. Hasta ilk 2 gün evde dinlenmelidir ve 5. gün pansumana gelmelidir, bu pansumanda bandajı çıkarılacaktır. 10 gün kadar ekim yapıldığı belli olur ve yavaş yavaş kabuklanmalar görülmeye başlanır. Doğal saç ekimi fiyatları tüm bu süreçte sizlere en iyi avantajlar ile sunulmaktadır.

Fiyat Neden Klasik Yöntemlere Göre Pahalı?

Natürel saç ekimi bilindiği üzere diğerlerine göre biraz daha pahalıdır. Bunun çok fazla nedeni vardır. Doğal saç ekimi fiyatları son derece ideal koşullarda yer almaktadır. Birincisi, ekim alanını daha verimli hale getirmesidir. Yağ kel bölgenin yağa doymasını sağlar, kök hücrede oraya adeta yaşam verir.

FUE yönteminden önce bu enjeksiyonun yapılması verimi arttırır, yeni çıkacak saçların da daha sağlıklı, canlı ve parlak çıkmasını sağlar. Tek başına FUE’de bu durum söz konusu değildir.  İkincisi, plastik cerrah eşliğinde yapıldığı içindir. Normal saç ekimi medikal doktorlar ve saç ekimi teknisyenleri ile beraber yapılırken natürel saç ekiminde estetik veya plastik cerrah mutlaka bulunmalıdır. Hastadan yağın alınması, kök hücreyle zenginleştirilmesi ve ekim işlemi hep plastik cerrah eşliğinde gerçekleşir. Yine Ar-Ge çalışmalarında da büyük rol oynar.

Doğal saç ekim fiyatları sayesinde de by konuda sorun yaşayanlar kolayca istediklerini sağlayabilmektedirler.

En İyi Doğal Saç ekim İşlemleri

Üçüncüsü, saç ekimini kolaylaştırıyor olmasıdır. Klasik saç ekim yöntemlerinde işlemi kolaylaştırmak için kimyasal solüsyon enjekte edilir, bu sayede bölgenin şişmesi ve kolay kanal açılması sağlanır. Ancak kimyasal solüsyon saç köklerinin kalitesini bozabilir ve deriye zarar verebilir. Natürel saç ekiminde hiçbir kimyasal madde kullanılmaz, yağ o solüsyon ile aynı görevi görmektedir.

Doğal saç ekimi fiyatları durum ve kişiye göre de değişiklik gösterebilir. Dördüncüsü, saçı tutma oranını arttırmaktadır. Saç kökleri ekim yapılan yere ne kadar iyi tutunursa alınan sonuçlar o kadar iyi olur. Bu durumda kimyasal kullanılmaması da oldukça etkilidir. Donör saçlar her iki şekilde koruma altına alınır. Bu işlemde uygulanan yağ biraz daha maliyetlidir. Beşincisi, elbette daha fazla doğallık sağlamasıdır. Doğal görünüm artarsa fiyatta artar. En doğal saç ekimi yapan doktor ekibimiz saçların en iyi şekilde tutunmasını sağlamaktadır. Organik saç ekimi doğal duruşu bir adım daha öteye taşımaktadır.

Fiyatlar

Fiyatlar kişiden kişiye göre değişir, bu yüzden net bir ücret söylememiz yanlış olacaktır. Ancak 3.000-5.000 en az olacak şekilde gözden çıkarılmalıdır. Bu sınır altında olanlar ise kalitesiz ve tecrübesiz bir ekibin habercisi olabilir, güvenmemek gerekir. Unutulmamalı, doğal saç ekimi fiyatı her zaman fazladır.