Doğal saç ekim merkezleri gelişmiş olan ve insanlara fayda sağlayan alanlardır. Bu bölgelerde saç ekimi en iyi şekilde yapılmaktadır.

Natürel Saç Ekimi Nedir?

Natürel saç ekimi son yılların en popüler saç ekim yönetimidir. Klasik yöntemlerden ayrılan bazı özellikleri vardır ve daha pahalıdır. Uzmanlık ve tecrübe istemektedir. Doğal saç ekimi kişinin kelleşen bölgesine önce yağ ve kök hücre karışımının enjekte edilmesi, ardından FUE yöntemi ile normal ekime devam edilmesidir. Özellikle erkekler 30’lu yaşlardan sonra saç dökülmesi ile karşılaşır ve sonunda kelleşme meydana gelir.

Genetik nedenler ve stres en büyük etkendir. Artık modern tıbbın mucizelerinden tam olarak yararlanılıyor ve saçsız bir kişi sanki saçları hiç dökülmemiş gibi gösterilebiliyor. Özellikle yurt dışından ülkemize bu operasyon için gelen çok fazladır. Genel anlamda sağlık konusunda çoğu ülkeden daha iyi olduğumuz aşikar ve saç ekimi de aslında tıbbi bir operasyondur, fakat estetik yanı daha ağır basmaktadır. Sonuç olarak natürel saç ekimi yaygınlaştıkça ülkemize bu konuda gelen hasta artmıştır.

Doğal saç ekim merkezleri sayesinde hızlı ve güvenilir bir şekilde nayğral dünyaya adım atabilirsiniz. Natürel saç ekimini diğerlerinden ayıran en önemli özellik, kişinin kendi vücudundan alınan yağ ekim yapılacak alana kök hücre ile zenginleştirilerek enjekte edilmektedir. Önce Ar-Ge laboratuvarımızda çalışmalar yürütülür ve kesin sonuç almadan işleme başlanmaz. Kök hücre son yıllarda en çok araştırılan konudur, çünkü adeta hayat kaynağıdır. Enjekte edilen yere canlılık ve tazelik verir. Bu yüzden ekim operasyonunda çok işe yarar.

Kelleşen bölge genelde yağdan yoksun olur ve deri iyice incelerek kemiğe yaklaşır, yağ enjekte etmeden ekime başlanırsa fazla başarılı sonuç alınamaz. Doğal saç ekim merkezleri arasında en iyi fırsatları sizlere sağlıyoruz. Kök hücrede o bölgeye canlılık katar ve verimini arttırır. Uzman doktor ekibimiz ekim yapılacak alanı en verimli hale getirmektedir.

Natürel Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

En doğal saç ekimi yapan doktor ekibimiz önce hastanın muayenesini gerçekleştirir. Her hastanın kafa yapısı, kelleşen bölgesinin büyüklüğü, ekilecek saç yoğunluğu, yaşı, saç rengi ve şekli farklıdır. Bu etkenlerin hepsi ekimin yöntemini etkiler. Kıvırcık ve düz saçı aynı şekilde ekmek çok da mantıklı olmayacaktır. Resimli muayene sonrası işleme başlanır.


İlginizi Çekebilecek ÜrünlerimizUzman doktor ekibimizde cerrahi doktor ve saç ekim teknisyeni dışında plastik ve estetik cerrah uzmanı da bulunmaktadır. Bunun nedeni natürel saç ekimi biraz daha estetiğe kaymaktadır, kök hücre ve yağ dokusunun birleştirilmesi ciddi bir iştir, uzman ve tecrübeli doktorlar dışında kimse bulaşmamalıdır. Tüm hazırlıklar tamamlanınca ekime geçilir.

Doğal saç ekimi merkezleri içerisinde öncelikle yağ ve kök hücre bileşimi ekim yapılacak alana enjekte edilir. Biraz bekledikten sonra kafa derisi şişmeye başlar, bu sayede kanallar daha rahat açılır ve işlem kolaylaşır. Natürel olmayan diğer tekniklerde şişirme işlemi kimyasal solüsyon ile yapılmaktadır. Kimyasal solüsyonda sağlıklı saç köklerine zarar verebilir. Kanallar açıldıktan sonra da donör bölgeden alınan saçlar ekilmeye başlanır.

Donör Bölge Seçimi ve Saç Köklerin Alımı

Natürel saç ekim merkezi olarak kaliteye her zaman önem vermekteyiz. Ancak bundan daha önemli olan şey kesinlikle sağlığınızdır. Bu yüzden sizi riske sokacak her şeyden uzak durmaktayız, tamamen güvenle donör bölge seçimi gerçekleşir. Burada ilk tercih ense olur. Çünkü ense testosterondan etkilenmeyen bir bölgedir ve neredeyse hiç dökülme yaşanmaz. Ancak orada da dökülme varsa o zaman göğüs gibi başka yerlerden alınır.

Alırken kişiye özel cerrahi alet kullanılır. Burada FUE yöntemine geçilir ve saç kökleri tek tek alınır. Acı olmaması için önceden donör ve ekim bölgesi lokal anestezi ile uyuşturulur. Tek tek alınan kökler ardından tek tek ekilir. Fue yöntemi natürel saç ekiminde 2. aşama olarak kullanılır. Doğal saç ekim merkezleri bu işlemleri yaparken herhangi bir kimyasal kullanmamalıdır.

FUE Yöntemi

FUE yöntemi aslında klasik saç ekim yöntemlerinden biridir. Bir diğer yöntemde FURT yöntemidir. FURT biraz daha acılıdır ve iz kalma olasılığı yüksektir, çünkü fuedeki gibi kökler tek tek alınmaz, direk donör bölge komple kesilir. Fuede dikiş, kesim işleri yoktur. Kökler tek tek alınır ve ekilir. Doğal saç ekim merkezleri içerisinde çeşitli aşamalar bulunmaktadır. Ekim aşamasında uygun açı ve derinlik belirlenmesi çok önemlidir. 40-45 derece uygundur, eğer buna dikkat edilmezse hastanın saçları çim adam gibi dik dik çıkabilir. Natürel saç ekimi birkaç saat içinde tamamlanır fakat kelleşen bölge daha büyükse birkaç seansta sürebilir. Saçlar uzadığında ise hiç dökülmemiş gibi canlı ve kalıcı olur.

İyileşme Süreci

Doğal görünümlü saç ekimi tamamlandıktan sonra sıra iyileşme sürecine gelir. Genelde iyileşme süreleri hep aynıdır, fakat hasta çok dikkat ederse en az hasarla tamamlar. Burada ilk 2 hafta çok önemlidir. Natürel saç ekiminden sonra 2 gün evde yatabilir. 5. gün sonunda bandajı çıkarmak ve pansuman yapmak için gelinmelidir. Ardından 2 ay sonra şok dökülme meydana gelir, bu oldukça normaldir endişelenmeye gerek yoktur. Çünkü dökülen saçlar 3-4 ay içinde çıkacaktır. 6. aya gelindiğinde işlemin yarısı tamamlanır ve 1 sene sonra tüm sağlıklı saçlar çıkmış, doğal bir görünüm elde edilmiş olur.

Saçlara her türlü boya ve kesim gibi kozmetik işlem rahatlıkla yapılabilir. Ancak 1,1.5 sene geçtikten sonra izin verilmektedir. Doğal saç ekim merkezleri arasında yer alan firmamız her daim gelişimi amaçlamaktadır. İyileşme süreci daha hızlı ve sağlıklı geçsin diye doktorunuz B ve E vitamini alabilir. Bu süreçte kafanızı güneşten korumalısınız, jel şampuanlar kullanmalısınız, tarak kesinlikle kullanmamalısınız çünkü kafa deriniz hassas olur. Özellikle ilk haftalar ağrı olabilir diye doktor ağrı kesici verebilir.

Fiyat

Doğal saç ekimi fiyatları kişiden kişiye değişmektedir, bu yüzden net bir cevap vermek yanlış olacaktır. Ancak genelde 3.000-5.000 arasında değişiklik gösterir. Bu sınır altında kalanlara fazla güvenmemek gerekir, unutulmamalı ki saç ekimi özellikle natürel olanı ucuz bir işlem değildir. Saçın yapısı, kelleşen bölgenin büyüklüğü ve ekilecek saçın yoğunluğu fiyatı etkiler. Doğal saç ekim merkezleri sayesinde herhangi bir kimyasal kullanmadan yeni saçlara kavuşursunuz.