Doğal görünümlü saç ekimi son yılların en popüler saç ekim yöntemidir. Doğal duruşu bu operasyonu yaptıracakları cezbeder. Kelleşen yerlerde sanki saç hiç dökülmemiş gibi kalıcı ve doğal bir görünüm elde edilir.

Natürel Saç Ekimi Nedir?

Doğal görünümlü saç ekimi kişinin kelleşen bölgesine yağ ve kök hücre bileşeninin enjekte edilmesinden sonra ekim yapılmasıdır. Klasik yöntemlerden biraz daha farklı ve pahalıdır ancak en önemli özelliği daha başarılı sonuçlar elde edilmesidir. Özellikle erkekler 30’lu yaşlardan sonra genetik sebepler ve stresten dolayı saç dökülmesi ile karşılaşır, bu durum zamanla kelleşme ve seyrelmeye dönüşür. Sadece erkeklerde değil kadınlarda da görülebilir. Uzman doktor ekibimiz ile en doğal işlemler gerçekleşir.

Natürel Saç Ekimi Nasıl Gerçekleşir?

Doğal görünümlü saç ekimi işleminde en önemli olay, kişiden alınan yağ ve kök hücredir. Bu işlem önce Ar-Ge laboratuarımızda başlar. Hastadan alınan yağ kök hücre ile birleştirilir ve bir enjeksiyon elde edilir. Kök hücre son yıllarda en çok araştırılan konudur, çünkü adeta hayat vericidir.

Nereye enjekte edilirse orada tazelenme, canlanma meydana gelir kısaca hayat bulur. İşte bu yüzden saç ekiminde önemlidir. Çünkü saç ekiminde amaç, kelleşen bölgenin adeta bir toprak gibi işlenmesidir, kök hücre ise oraya yeniden hayat verir ve yeşertir. Ekim yapılacak alan ne kadar verimliyse alınacak sonuçlarda o kadar başarılı olur.

Modern tıbbın mucizelerini en iyi şekilde kullanan doktorlarımız da bu detaya çok önem vermektedir. Doğal görünümlü saç ekimi başlanmadan önce zemin kaliteli bir şekilde hazırlanmalıdır. Bu yüzden önce yağ-kök hücre enjeksiyonu yapılır. Kelleşen bölge genelde yağdan yoksun kalır ve deri incelir, bu yüzden kemiğe yaklaşır. Böyle bir bölgeye ekim yapmak başarı ihtimalini düşürür. Klasik saç ekim yöntemlerinde kimyasal solüsyon enjekte edilir ve o şekilde deri şişirilir. Burada solüsyonun yerini kişinin kendi yağı alır. Deri şişince kanalları açmak kolaylaşır ve ekim işlemine başlanır.

Donör Bulma ve Saç Köklerini Alma

En doğal saç ekimi yapan doktor ekibimiz önce donör bulma işlemini gerçekleştirir. Genelde ense tercih edilir. Çünkü ense testosterondan etkilenmez yani dökülmez. Fakat bazı kişilerde bu geçerli olmayabilir, o zaman göğüs gibi diğer kıllı yerlerden alınabilir. Alım işleminde de fue tekniği kullanılır. Fue tekniği tek başına da kullanılabilir ancak natürel saç ekimi ona katkı sağlayarak daha üstün başarılar elde edilmesini sağlar.

Donör seçtikten sonra saç kökleri tek tek, kişiye özel cerrahi alet ile alınır. Bu işlemde kesme ve dikiş kullanılmaz, yani yara yapacak bir durum yoktur. Fueden daha eski ve az tercih edilir yöntem olan futta donör bölge komple kesilir, yani iz ve acı daha fazladır. Fuede tek tek alınan kökler tek tek ekilir. Bu işlem boyunca lokal anestezi kullanılır, yani hiçbir acı hissetmezsiniz. İsterseniz kitap okuyabilir hatta uyuyabilirsiniz.

Doğal görünümlü saç ekimi aşamasında en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan biri, ekim açısı ve yoğunluğudur. 40-45 derece en uygunudur, aksi halde kişi çim adam gibi dik dik saçlarla karşılaşabilir.

Greft yani saç kökü alınırken yapılan yanlış bir hamle tüm sonucu etkileyecektir, doğallığı tamamen bozacaktır. Bir diğer dikkat edilmesi gereken şey, saç önü çizgisidir. Doğal görünümlü saç ekimi olabilmesi için girinti, çıkıntılara dikkat edilmesi gerekir. Tüm işlem 8-10 saat içinde biter, fakat kelleşen bölge büyükse birkaç seansa yayılabilir. İyi bir saç ekimi 4000-5000 greft ile yapılabilir, ancak kelleşen bölge daha bmüyükse artabilir. Bu duruma göre fiyatta değişiklik görülebilir.

Doğal Görünüm Veren Saç Ekim Merkezi Nasıl Seçilir?

Ülkemiz bu işin merkezidir, yurt içi ve özellikle yurt dışında saç ekimi için gelen çok fazla hasta vardır. Bilindiği üzere ülkemiz sağlık konusunda çok sayıda başarıya imza atmıştır ve saç ekimi de bir çeşit cerrahi işlemdir. Tıbbi bir işlem olduğu için doğal saç ekim merkezleri mutlaka cerrah, saç ekim teknisyeni, plastik ve estetik cerrahi bulundurmalıdır. Bakılması gereken birinci detay bu olmalıdır, çünkü bu işlem hastane ortamında yapılan bir operasyondur. İşinde uzman ve tecrübeli olmayanlar sağlığınızı riske atabilir.

Naturel saç ekim merkezi mutlaka sağlık bakanlığından onay belgesi olmalıdır. İşlem teçhizatlı hastanelerde, tıp merkezlerinde ve polikinliklerde yapılabilir. Merkezin teknolojik cihazlar bakımından donanımlı olması da oldukça önemlidir, steril bir ortamda elbette sağlık açısından gereklidir. Seçim yapmadan önce merkez hakkında detaylı bilgi alın, iyice araştırın ve varsa operasyon videolarını ya da ortaya çıkardıkları işleri görün ve o şekilde karar verin.

İyileşme Süreci

Natürel saç ekimi iyileşme sürecini etkileyen faktörler vardır, özellikle ilk 2 hafta çok önemlidir. 2 gün evde dinlendikten sonra pansumana gelinmeli ve bandaj çıkartılmalıdır. Ardından kafa derisi çok hassas olacağı için jel şampuan kullanılmalı, tarak kullanılmamalı ve güneş ışınlarından uzak durulmalıdır. Doktor daha rahat bir iyileşme süreci geçirmeniz için B ve E vitamini, ağrı olursa diye de ağrı kesici verebilir. 2 hafta sonra şok dökülme ile çıkan saçlar dökülür ve 3-4 ay sonra tekrar çıkmaya başlar. Doğal görünümlü saç ekimi ise kendini 6 ay sonra belli etmeye başlar. 1 sene sonrada tüm süreç tamamlanır.

Fiyatlandırma

Fiyatlandırma kişiden kişiye değişebilir. Doğal görünümlü saç ekimi özellikle kafa yapısı, kelleşen bölgenin büyüklüğü ve ekilen saçın yoğunluğuna göre fiyatlandırılır. Genelde 3000-5000 Tl arasında değişir.

Ancak unutulmamalı, doğal saç ekimi fiyatları bu sınırın altında olmamalıdır, ucuz bir işlem değildir. Uzman ve tecrübeli doktorlarımız size en iyi hizmeti vereceğimizden hiç şüpheniz olmasın.