Doğal göğüs büyütme yöntemleri küçük boyutlardaki göğüslerinden rahatsızlık duyan kişiler tarafından oldukça sık tercih edilmektedir. Kişiler, göğüslerinin boyutu istediklerinden küçük olduğu için sosyal yaşantılarında özgüvensiz olabilmektedir. Bu sorunu çözmenin en kesin ve pratik yolu estetik cerrahiye başvurmaktır. Ancak daha dolgun göğüslere kavuşmak isteyen fakat anestezi ve operasyondan çekinen kişiler ise doğal göğüs büyütme yöntemlerine yönelmektedir.

Göğüs Büyütme ve Dikleştirme Doğal Çözüm

Doğal göğüs büyütme tedavileri oldukça çeşitlidir. Bu yöntemlerden kimi daha uzun vadede kalıcı sonuçlar verirken kimi geçici ancak etkili ve hızlı sonuçlar vermektedir. Kişiler, vücutlarında görünümünden rahatsızlık duydukları bölgeleri pratik çözümlerde değiştirip dönüştürme eğilimi göstermektedirler. Küçük göğüslerinden rahatsızlık duyan kişiler de bu rahatsızlıklarını göğüs büyütme doğal çözüm yöntemleri arasında anlık ve pratik olanlardan dolgulu sutyen ve göğüs kontörü gibi illüzyonlarla geçiştirebilmektedirler.

Doğal göğüs büyütme yöntemleri kalıcı olabildiği gibi geçici de olabilmektedir. Örneğin bazı kişiler yaz aylarında daha dekolteli kıyafetler tercih etmek isteyebilmekte ve yalnızca bu süreçte göğüslerinin daha büyük görünmesini isteyebilmektedir. Veya bir kişi normalde göğüslerinin boyutundan memnun olmakla beraber belli bir elbise için göğüslerinin daha iri durmasını isteyebilmektedir. Bu kişiler için en uygun çözüm göğüs kontörü veya dolgulu sutyendir. Bir ameliyat, ilaç veya emeğe gerek duymaksızın anında daha büyük görünen göğüslere sahip olmak bu yöntemlerle mümkündür.

Bilinen en yaygın geçici göğüs büyütme illüzyonu doğru sutyendir. Dolgulu sutyenler dekolteli kıyafetler içerisinde tercih edildiğinde istenen göğüs büyüklüğünü anında sunabilirken, iç çamaşırı veya mayo seçiminde kendi bedeninden bir beden küçük kap tercih etmek de göğüslerin daha büyük görünmesini sağlayabilmektedir. Bu yöntemler göğüs kontörü ile desteklendiğinde oldukça çarpıcı sonuçlar doğurabilmektedir.

Evde Doğal Göğüs Büyütme Yöntemleri

Doğal göğüs büyütme yöntemleri arasında dolgulu sutyen, göğüs kontörü ve dik duruş da sayılabilmektedir. Ancak bu sayılanlar göğüs büyütmemekte, yalnızca göğüslerin daha büyük görünmesini sağlamaktadır. Göğüslerinin küçük görünmesinden rahatsız olan kimi kişiler bu geçici yöntemleri tercih etse de aslında pek çoğu sahiden daha iri göğüslere kavuşmayı arzulamaktadır.

Doğal göğüs büyütme yöntemleri arasında kalıcı olanlar içinde en çok rağbet göreni gıda takviyesi ile göğüs büyütme yöntemidir. Kişinin diyetinde östrojen hormonu içeren veya östrojen hormonu salgılanmasını tetikleyen yiyeceklere ağırlık vermesi göğüslerinin büyümesini sağlayabilmektedir. Soya ve soya ürünleri, keten tohumu, bakliyatlar, kuruyemişler, kuru meyveler, zeytinyağı, susam, şeftali, çilek ve kırmızı şarap gibi besinler bu diyette bolca tüketilmesi önerilen yiyeceklerdir. Beslenmenin düzenlenmesi ile göğüs büyütme doğal bitkiler aracılığıyla sağlanabilmektedir.

Doğal yolla göğüs büyütme egzersizleri kadın ve erkeklerin sıklıkla tercih ettiği bir diğer doğal bir metottur. Sağlık açısından oldukça önemli olan spor ve egzersiz sayesinde daha dolgun göğüslere kavuşmak da mümkündür. Üst vücut ve göğüs kaslarını çalıştırmaya yarayan spor hareketleri bu bölgedeki kasların güçlenip büyümesine olanak tanımaktadır. Dolayısıyla bu egzersizler daha iri bir göğüs görünümü yaratabilmektedir. Duvar şınavı, göğüs presi, ayakta göğüs presi, prayer pozu, kol presi ve kol çemberi gibi egzersiz hareketleri göğüs ve çevresi kasları güçlendirmek için uygulanmaktadır. Spor ve egzersizin yanı sıra çeşitli ilaç, serum ve operasyonları da kapsamaktadır.

Doğal yollarla göğüs büyütme yöntemleri en sağlıklı göğüs büyütme yöntemleridir. Ancak bu yöntemlerle daha dolgun bir göğüs görüntüsü elde etmek isteyen kişilerin sabırlı ve istikrarlı olması elzemdir. Zira egzersiz ve beslenme düzenleme ile göğüs büyütme yöntemlerinin sonuç vermesi zaman almakta ve sonuç elde edildikten sonra alışkanlıkların terk edilmesi geriye dönüşe neden olabilmektedir.

Doğal göğüs büyütme yöntemleri kalıcı sonuçlar da doğurabilmektedir. Bu yöntemler arasında östrojen bakımından zengin bir beslenme planı ve egzersizin yanı sıra göğüs büyütme kremi gibi ürünlerin kullanımı da sayılabilmektedir. Göğüs büyütmek için kullanılabilecek bu ürünlerin temel bileşeni östrojen hormonunun üretimini teşvik edici maddelerdir. Göğüs büyütme doğal ürünler içeren bu tip serum ve ilaçlar ile de sağlanabilmektedir.

Doğal Yollarla Göğüs Büyütme Yöntemleri

Doğal göğüs büyütme yöntemleri araştırılırken bu yöntemlerin maliyeti de tercih edilme oranlarında büyük rol oynamaktadır. Özellikle göğüs büyütme serum, yağ ve ilaçları arasında fiyat skalası oldukça geniştir. Göğüs büyütmek için eğer bu yönteme başvurulacaksa dikkat edilmesi gereken en büyük unsur bu ürünlerin merdiven altı diye tabir edilen sağlıksız koşullarda üretim yapan yerlerden temin edilmemesidir.

Doğal göğüs büyütücü krem serum ve ilaçları piyasada oldukça ucuz fiyatlara da bulmak mümkündür. Ancak sağlıksız koşullarda üretilen ucuz ürünler hiçbir sonuç vermeyen para tuzakları olabilmektedir. Ayrıca bu ürünler herhangi bir denetimden de geçmedikleri için kullanıcılarda egzama, alerji, döküntü gibi cilt sorunlarına da sebebiyet verebilmektedir. Kişinin tercihi göğüs büyütme yağı gibi kozmetik ürünlerden yanaysa bu ürünlerin mutlaka sağlık bakanlığı onaylı orijinal ve kaliteli olduğuna dikkat etmesi gerekmektedir.

Doğal göğüs büyütme yöntemleri arasında en kesin sonuç veren ise estetik operasyondur. Göğüs toparlama, deri altı silikon, kas altı silikon gibi çeşitleri bulunan bu cerrahi operasyonlar sonucunda kişiler diledikleri kap ölçüsünde göğüslere sahip olabilmektedir. Ancak bu ameliyat sonrasında küçük de olsa mutlaka bir yara izi kaldığı unutulmamalıdır. Ayrıca bu yöntem tercih edilecekse de uygulamanın yapılacağı kliniğin ve uygulamayı yapacak uzman hekimin profesyonel olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Sağlıksız koşullarda uygulama yapan klinikler oldukça düşük fiyatlar talep ederek bu işlemi gerçekleştirebilmektedir. Ancak uygulama esnasında veya sonrasında kişinin enfeksiyon, kanama, yanlış uygulama sonucu asimetrik görüntü gibi ciddi sağlık sorunları yaşama riski oldukça yüksektir.