Diode Lazer epilasyon 90’lardan beri var olsa da, her zamankinden daha popüler. Ve iyi bir nedenden ötürü: Neredeyse hiç bakım gerektirmeyen yüz ve vücut tüylerinden kurtulmanın etkili ve güvenli bir yoludur. Dolu çalıların geri dönüşünü görebilirken, lazer epilasyon pazarı tırmanmaya devam ediyor. İlk randevunuzdan önce, tüm lazerlerin eşit yaratılmadığını unutmayın. Üç farklı tür vardır: diyot, aleksandrit ve Nd: YAG. Doktorlar , “Diode lazer, tüm lazerlerin Mercedes Benz’idir” diye şaka yapıyor: “Cihazın üzerinde, saçı daha verimli bir şekilde hedeflemek için cildi ve kıl folikülünü emen pnömatik bir başlık var.

” Alexandrite, daha koyu ten rengine sahip olanlar için iyi bir seçenektir: “Daha koyu teniniz varsa, post inflamatuar hiperpigmentasyon riskiyle karşı karşıya kalırsınız” diyor. “Bu lazer güvenlidir çünkü folikülü devre dışı bırakmak için gereken ısıyı sağlar, ancak çünkü bir alexandrite kristali ile karşılaşıldığında, dalga boyundaki ışık ışınının işlem sonrası pigmentasyona neden olma olasılığı daha düşüktür. ” Nd: YAG lazer “tonlarca ısı üretmediğinden çene ve üst dudak gibi küçük alanlar için iyidir” diyor doktorlar ve ekliyor: “Ancak bu yöntemin sonuçlara ulaşması daha uzun sürüyor ve her zaman kalıcı değil.”

Popüler Bölgeler

“Bikini bölgesi, koltuk altı ve alt bacaklar, kadınlar için en popüler bölgelerdir” diyor, lazer epilasyon için en çok tercih edilen klinik çalışanları. Şirketin işinin% 35’ini oluşturan erkekler sırt, göğüs ve bikini bölgelerinin diode lazer ile tedavi edilmesini isteme eğilimindedir. Diode lazer İstanbul bölgesinde çok yaygın olarak kullanılmaktadır.

Acıtacak mı?

Doktorlar, “Bazı insanlar bunu rahatsız buluyor” diye açıklıyor. “Ama çoğunlukla tolere edilebilir.” doktorlar, bazı insanların hissi statik elektriğe benzettiğini, ancak kişiden kişiye değiştiğini söylüyor. 15 yaşından beri tedavi gören bir meslektaşı, ilk randevuları ateşli lastik bantlar gibi hissettirirken, saç köklerinin kıl üretmeyi bırakmasıyla yıllar içinde ağrının azaldığını belirtiyor. Hastalar ihtiyaç duyarsa diode lazer epilasyon tedaviden 20 dakika önce uyuşturma kremi de uygulanabilir.

Tedaviden Önce Ne Yapılmalı?

“Güneş ışığından ve bronzlaştırıcıdan kaçının,” diye açıklıyor doktorlar. “Ve antibiyotik kullanıyorsanız, [içeri girmeden önce] en az beş gün beklediğinizden emin olun.” Ve çoğu insan lazer epilasyon için iyi aday olsa da, hamile kadınların ve Accutane kullananların veya güneşe maruz kalmaya karşı uyaran herhangi bir ilacın tedavi edilmemesi gerektiğini belirtiyor. Yukarıda bahsedilen meslektaşı, her randevudan önce tıraş olduğunu “böylece lazerin saçın ucunu değil kökü hedefleyebildiğini” ve teknisyen tipik olarak zaten sildiği için yüz bakımı yaptırırken makyajı atladığını belirtti.

Tedavi Sonrası Ne Yapılmalı?

Fusco, hastalara bölgeye güneş yanığı gibi davranmalarını tavsiye eder (sıcak banyoları ve duşları atlayın ve aloe uygulayın). “Postinflamatuar pigmentasyon oluşmaması için diode lazer sonrası güneş ışığından kaçının ve retinoidler veya alfa hidroksi asitleri uygulamayı atlayın.” Seanslar arasında, her iki profesyonel de tıraş lehine ağda veya cımbız yapılmamasını tavsiye ediyor. Doktorlar; “Ve her zaman en az bir SPF 30 giyin” diye ekliyor. Sonuçlar kişiden kişiye göre değişkenlik gösterse de 10- 12 seans minimum süreceğini göz önünde bulundurmak gerekir.

Fiyatlandırma

Diode lazer fiyatları yaptırılan bölgeye göre değişkenlik gösterse de genel olarak özetleyecek olursak; üst dudak, favoriler veya çene gibi küçük bir alan için, seans başına ortalama rakamlar daha düşük ve bikini bölgesi orta ölçeklidir. Alt bacaklar gibi biraz daha geniş bir alan, ofise bağlı olarak seans başına daha yüksek rakamlara mal olabilir.

Bunu Nerede Yaptırmalıyım?

Bir dermatolog, estetisyen veya “lazer şirketi tarafından makineyi kullanması için eğitilmiş bir kişi” öneren doktorlar, ” Diode lazer epilasyon arayanlar duvarda bir derece ile lisanslı bir profesyonele gitmelidir” diyor.

Epilasyon İçin En İyi Tercih Nedir?

IPL, daha düşük maliyetli bir teknoloji olduğu için geçmişte popülerdi, ancak güç ve soğutmada sınırlamaları vardı, bu nedenle tedavi daha az etkili olabilir, daha yüksek yan etki potansiyeli taşıyabilir ve en son diyot lazer teknolojisinden daha rahatsız edici olabilir.

Diode lazer yorumları, tüy almada dünyanın en güçlü diyot lazeridir. Bu güçle aynı zamanda 10-15 dakikada tam bacak tedavisi ile en hızlı işlemdir. Aynı zamanda, her bir atımı inanılmaz derecede hızlı bir şekilde (benzersiz kısa atım süresi) iletebilir, bu da daha koyu, kalın saçlarda olduğu kadar daha açık ince tüylerde de etkili olur, böylece daha az tedavide maksimum sonuçları elde edersiniz, bir IPL lazer ile zamandan ve paradan tasarruf sağlar. Ek olarak diode lazer, en iyi sonuçlar için saç folikülüne maksimum enerji verilmesini sağlayarak cilt yüzeyinin serin, rahat ve korumalı olmasını sağlayan çok gelişmiş entegre bir cilt soğutma teknolojisine sahiptir.

Diode Lazer Nasıl Çalışır?

Genel olarak diode lazer epilasyon, seçici fototermoliz prensibine göre çalışır, bu da karanlık alanların lazerden ışık enerjisini hafif olanlardan daha iyi emdiği anlamına gelir. Bununla birlikte, lazerler doğal olarak saçı ciltten ayırt etmez ve ayrım yalnızca renge göre yapılır. Saç çevreleyen ciltten daha koyu olduğunda ışık enerjisini emer (cilt emer) Bu ışık enerjisi ısıya dönüşerek cildi zarar görmeden hem kıl gövdesini hem de folikülü tahrip eder. Diode lazer özelliği, diğer lazerlerin çoğundan daha uzun bir dalga boyuna sahip olması, ışığın cildin derinliklerine nüfuz etmesini ve kıl folikülüne ulaşmasını sağlamasıdır. Bu, ciltteki melanin pigmentinden kaçınmayı ve bunu yaparak diğer lazerlere göre daha az epidermal hasara neden olmayı daha iyi hale getirir. Bu, daha koyu ten tonlarında kullanım için daha güvenli ve yumuşak hale getirir.

Ne Beklenmeli?

Diode lazerin başarı oranı yüksek olup, istenmeyen tüylere kalıcı çözüm sağlar. Vücudun herhangi bir yerinde iyi çalışır ve daha koyu ten tonları için çok etkilidir. Bir diyot lazer ile istenmeyen tüyleriniz alındıktan sonra temiz ve pürüzsüz bir cilde sahip olmayı dört gözle bekleyebilirsiniz. Lazer tedavisi küçük bir rahatsızlığa neden olabilir, bu his genellikle “lastik bant çıtçıt” olarak tanımlanır. Tedavi edilen saç folikülünün etrafındaki alan, folikülün tedaviye yanıt verdiğinin bir işareti olarak kırmızı ve şişmiş olacaktır. Diode lazer markaları gidilen kliniğe göre değişkenlik gösterebilir.

Tedavi Öncesi Bakım

Tedaviden en az 2 hafta önce güneşlenmekten / doğrudan güneşe maruz kalmaktan kaçının. Dermatolog veya teknisyen tarafından tavsiye edilirse, kliniği ziyaretinizden en az bir saat önce diode lazer uygulama yapılacak bölgelere anestezik krem sürün. Bu, optimum uyuşma sağlar. Kliniği ziyaretinizden önce, tedavi edilecek bölgelerdeki saçları tıraş etmenizi tavsiye ederiz. Size zaman kazandırmakla kalmaz, seansınızı çok daha rahat hale getirir.

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Seanstan yaklaşık 2-3 saat önce tıraş edin Islak tıraş yalnızca tıraş köpüğü ve tıraş bıçağı kullanılarak yapılmalıdır Elektrikli tıraş makineleri / epilatörler / tüy dökücüler / tıraş kremleri kullanmayın Cildinizi kesmemeye dikkat edin Küçük bir parça tıraşsız cilt bırakın. Bu, doktorun saç tipini / durumunu belirlemesini sağlayacaktır.

Tedavi Sonrası Bakım

Seanslar arasında tıraş ve epilasyon kremleri haricinde diğer tüy alma yöntemlerinden kaçının. Uygulama süresince ağartmayın, ağda, ip veya tüy koparmayın. Diode lazer İşlemden 7-10 gün önce ve sonra uygulama yapılan bölgelere kına uygulamayın. Tedaviden sonra en az 2 hafta güneşlenmekten / doğrudan güneşe maruz kalmaktan kaçının.