Diode lazer yorumları kullananlar tarafından ağda, jilet, makine gibi birçok yönden daha kalıcı ve kaliteli bir yöntem olduğunu gözler önüne sermektedir.

Lazer epilasyon, günümüz insanlarının çoğunun istenmeyen vücut tüylerinden kurtulmak için yaptığı bir seçimdir. Fazla vücut kıllarından uzun süre kurtulmak için en uygun tekniklerden biridir ve bu nedenle yoğun yaşam tarzı olan çalışan profesyonellere hitap etmektedir. Genellikle kadınlar, üst dudak, çene veya yan duvarlardaki tüylerden kurtulmak ve pürüzsüz yüze sahip olmak için lazer yüz epilasyonuna başvururlar. Aynı zamanda diode lazer yorumları kadınların vücuttaki istenmeyen tüylere de bu yöntemi uyguladıkları yönünde.

Bununla birlikte, kurumsal endüstride artan tımar talebi nedeniyle, erkekler bile fazla yüz kıllarından kurtulmak için diode lazer epilasyon tekniklerini denemeye başlamış ve iyi tanımlanmış bıyık veya sakallı görünüme sahip olmuştur. Lazer yüz epilasyon uzun süreli sonuçlar gösterebilir ve istenmeyen tüyleri sık sık tıraş etme zahmetini azaltabilir.

Lazer Epilasyonundan Neler Beklenmeli?

Diode lazer markaları sorunsuz ve kullanışlı bir epilasyon yöntemidir. Doğru yapıldığında kıl uzamasını azaltır ve etkili şekilde bir azaltma gösterir . Lazer epilasyon, cilt katmanlarından geçer ve kıl folikülünü hedef alan titreşimli bir ışık demeti kullanılarak gerçekleştirilir. Işık demetinin ısısı kıl köklerini yok eder ve kılı zayıflatır. Daha sonra da dökülme başlar. Hasar görmüş kıl kökü, bir süreden sonra daha fazla saç üretememeye başlar ve genel olarak kalıcı kıl dökülmesine neden olur.

Diode lazer yorumları incelendiğinde bekleyebilecekleriniz;

 • Teknisyen, alınacak kılları inceleyecek ve gerekirse birkaç milimetre uzunluğunu korumak için düzeltecektir.
 • Prosedür boyunca gözlerinizi koruyucu bir göz teçhizatı ile kapatmanız istenecektir.
 • Teknisyen, kıl kökünü hedef almak için cilt yüzeyine lazer ışınının daha derin cilt katmanlarına nüfuz etmesine yardımcı olan özel bir jel uygulayacaktır.
 • Teknisyen, lazer aletini kılın konumuna, kalınlığına ve ayrıca kıl ve cilt rengine göre ayarlayacaktır.
 • Gerçek diode lazer epilasyon tedavisine başlamadan önce teknisyen, herhangi bir istenmeyen yan etkinin meydana gelip gelmediğini kontrol etmek için titreşimli bir ışın deneyecektir. İyi çalışıyorsa lazer ışını ile epilasyona devam edilecektir.
 • İşlem sırasında rahatsızlığı azaltmak için bir miktar lokal anestezi uygulanabilir.

Lazerle Tüy Almanın Faydaları

Lazer epilasyonunun faydaları şunlardır:

 • Kadınlarda çene, dudak üstü, alın, bacak, koltuk altı, bikini bölgesi gibi alanlarda uzun süreli etkiyle tüyleri azaltır.
 • Erkeklerde yüzdeki kılların lazerle alınması, belirgin bıyık ve sakal oluşumuna yardımcı olur. İstenmeyen diğer tüylerde de etki gösterir.
 • Lazer tekniği, çevredeki cilde ciddi zarar vermeden kıl kökü için belirli bir yeri hedefleyebilir.
 • Birkaç seansta yapılan lazer tedavisi, düzenli epilasyon ihtiyacını veya ağda için salonlara gitme ihtiyacını azalttığından, bu tedavi kadınlar için çok zaman kazandırır. Kullanan kadınlar tarafından diode lazer yorumları bu yöndedir.
 • Erkeklerde lazer tedavisi günlük saçları tıraş etmek ve düzeltmek için harcanan zamandan çok fazla tasarruf sağlar. Kullanan erkekler tarafından diode lazer yorumları bu yöndedir. 

Oluşabilecek Sorunlar


İlginizi Çekebilecek ÜrünlerimizLazerle epilasyon işlemleri bazı durumlarda ciltte kızarıklık ve ağrı gibi nadir görülen etkilere sebep olabilir. Bu, yüzdeki üst dudak, çene veya yan kilit kısmı için lazer tedavisinde daha yaygındır. Bununla birlikte, diedo lazer İstanbul gibi seçeneklerin çok olduğu metropol şehirlerde tedavi süresince olağanüstü kolaylık sağlayacak yeni yöntemler geliştirilmiştir. Yeni teknoloji, diğer dokuların yaralanmasını önleyen soğuk suya dayalı benzersiz bir soğutma sistemine sahiptir.

Lazer her zaman hızlı iyileşme sağlar. Diedo lazer yorumları okuduktan sonra, neredeyse anında günlük işlere dönebileceğinizi anlarsınız. İşlemin tedavi sonrası iyileşmesi için fazla zamana ihtiyacı yoktur.Tüm cilt ve kıl tipleri için iyi çalışan bir yöntem vardır. Ayrıca koyu tenler için de kıl köklerini öldüren cihazlar vardır. Daha koyu ciltte yanıklara neden olma riskini minimum düzeyde göstermeye dikkat ediniz. Diedo lazer fiyatları araştırması yaparken bu tarz sorunlar yaşamamak adına ucuza kaçmayınız.

Lazer en etkili sonuçları size sunar. Yeni teknoloji, ekstra uzun darbe genişliği kullanarak en inatçı tüyleri verimli bir şekilde çıkarmak için yüksek enerjili ışın kullanılır.

Lazerle Tüy Almaya Nasıl Hazırlanır?

Lazer epilasyonuna karar verdiğinizde, lazer tedavisi hakkında yapmanız ve anlamanız gereken şeyleri bir kontrol listesinden geçirmelisiniz..

 • Lazer epilasyon tekniklerinin nasıl çalıştığını anlayın: Tekniğinnasıl çalıştığını ve lazer tedavisi seansından ne beklemeniz gerektiğini anlamak her zaman daha iyidir. Böylece prosedür sırasında iyi bir şekilde işbirliği yapabilir ve hazırlıklı olabilirsiniz.
 • Profesyonel bir kliniği arayın:Lazer ışını cilt katmanlarından geçtiği için cilde bir miktar zarar vermesi mümkündür. Bu nedenle her zaman güvenilir ve profesyonel bir klinikte lazer epilasyon yaptırmanız önerilir.
 • Cilt tonunuzu ve tüy renginizi analiz edin:Lazer epilasyon, genellikle daha koyu tüylere sahip daha açık ciltlerde işe yarar çünkü lazer ışını melanin pigmenti tarafından absorbe edilir. Koyu kıllarda daha fazla miktarda melanin vardır. Bu da daha fazla ışık enerjisi emer ve kıl kökünü yok eder. Cilt tonunuza ve saç renginize göre lazer tedavisinin sonucunu kabul etmeye hazır olmanız için bu düşünceyi aklınızda tutmalısınız.
 • Gözlerin korunması:Lazer yüz epilasyonunda kullanılan lazer ışıkları gözler için son derece tehlikeli olabilir ve bu nedenle uygun bir göz koruması kullanmanız gerekir.
 • Tıbbi geçmişinizi tartışın: Bu süreci engelleyebilecek herhangi bir ilaç alıp almadığınızı belirtin.
 • Seansınız için zaman ayırın:Üst dudak, çene veya yüzün diğer bölümlerindeki tüylerin alınması birkaç dakika sürebilirken, fazla kıl bulunan kısımların alınması birkaç saat sürebilir. Ziyaretinizi buna göre planlayın.
 • İyileşmek için biraz zaman ayırın:Cildinizin birkaç gün hatta birkaç hafta güneşe maruz kalmaması için korunması gerekir. Güneş kremi kullanımı ve diğer güneş koruyucu önlemlerle ilgili olarak önceden gerekli düzenlemeleri yapın.
 • Terapiye başlamadan önce kendi fotoğrafınızı çekin,böylece terapi tamamlandıktan sonra sonuçları gözden geçirmek için görünümlerinizi karşılaştırabilir, diode lazer yorumları araştıran diğer insanlara yardımcı olabilirsiniz.
 • Mali durumunuzu planlayın:Lazerle epilasyon nispeten pahalı bir işlemdir. Ancak, bakım rutininize tek seferlik bir yatırım olduğu için, mali durumunuzu önceden planlayabilirsiniz.

İyileşme ve Riskler

Lazer epilasyon , tedaviden sonra yaklaşık iki gün cildinizin kırmızı görünmesine neden olabilir. Birkaç gün nemlendirici kullanmanız ve cildinizi güneşe maruz kalmaktan korumanız tavsiye edilebilir. Şişlik ve kızarıklık, soğuk kompresler ve buz paketleri kullanılarak kontrol edilebilir.

İyileşme süreniz sırasında ve bir ay sonra olabilecek bir sonraki seansınıza kadar, çoğu zaman güneş kremi kullanmak en iyisidir.

Diode lazer yorumları incelendiğinde en yaygın riski veya yan etkileri şunlardır:

 • Cilt tahrişi
 • Kızarıklık ve şişlik
 • Epilasyon bölgesinde ağrı
 • Cildin koyulaşması veya açılması nedeniyle yüzde eşit olmayan renk dağılımı
 • Nadir durumlarda deride kabarma, kabuklanma veya yara izi
 • Uygun göz koruması kullanılmazsa göz yaralanması riski