Diode lazer İstanbul içerisinde kalıcı tüy dökülmesi tedavisi almak isteyen hastalar için oldukça kolay bir şekilde yapılabilir.

Saç Büyüme ve Diod Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon.

Diode Lazer epilasyon, kıl kökünü tahrip eden lazer ışık darbelerine maruz bırakılarak istenmeyen tüylerin alınması işlemidir.

1990’ların ortalarından beri ticari olarak mevcuttur, ancak bundan önce yaklaşık yirmi yıl boyunca deneysel olarak gerçekleştirilmiştir.

Lazer epilasyonun etkinliği artık dermatoloji topluluğunda tamamen kabul görmüştür ve lazer epilasyon, dünya çapında yaygın olarak uygulanmaktadır. Dermatoloji literatüründe lazer epilasyon yöntemleri, güvenliği ve etkililiğiyle ilgili birçok inceleme yayınlanmıştır ve lazer epilasyon artık genel olarak epilasyon ve tüy azaltma tedavilerinde “Altın Standart” olarak kabul edilmektedir. Diode lazer İstanbul içerisinde dünya standartlarında başarıyla uygulanabilir.

Lazer Etki Mekanizması.

Diode lazer epilasyon arkasındaki temel ilke, belirli bir dalga boyunun ve nabız süresinin, hedeflenen dokunun termal gevşeme süresine eşit veya daha kısa bir süre boyunca eşleşmesi olan “seçici fototermoliz” (SPTL) ‘dir . Bu durum çevreleyen doku üzerinde minimum etkiye sahiptir.

Foliküler yapının termal gevşeme süresi, çapına bağlıdır ve onlarca milisaniye mertebesindedir. Sonuç olarak, elits epil808 lazer, farklı büyüklükteki foliküllere seçici olarak zarar vermek için 5 – 100 ms arasında değişen bir darbe genişliği aralığına sahiptir. Dalga ve darbe boyu diode lazer fiyatları konusunda değişim görmenize sebep olur.


İlginizi Çekebilecek ÜrünlerimizIşık karanlık nesneler tarafından emildiği için, lazer enerjisi ciltteki koyu renkli madde tarafından çok daha hızlı ve yoğun bir şekilde emilebilir. Bu karanlık hedef madde veya kromofor, doğal olarak meydana gelebilir veya yapay olarak dahil edilebilir. Lazerler böylece cildin geri kalanını ısıtmadan saç folikülündeki koyu renkli hedef maddeyi, melanini seçici olarak ısıtarak lokal hasara neden olabilir. Diode lazer İstanbul içerisinde uzman bir klinikte yapılırsa bu gibi durumlara dikkat edilecektir ve bu gibi hasarları engelleyecektir.

Melanin, tüy alma lazerleri için birincil kromofordur. Melanin ciltte doğal olarak bulunur, cilde ve saça rengini verir. Saçta iki çeşit melanin vardır. Eumelanin saça kahverengi veya siyah renk verirken, feomelanin saça sarı veya kırmızı renk verir. Lazer ışığının fotonlarının seçici absorpsiyonu nedeniyle, yalnızca siyah veya kahverengi kıllar çıkarılabilir. Lazer en iyi koyu renkli kaba kıllarda işe yarar. Açık ten ve koyu saç, en etkili olan ve en iyi sonuçları üreten ideal bir kombinasyondur.

Diode lazer cihazı 1997’den beri Amerika Birleşik Devletleri Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından “kalıcı tüy azaltma” için onaylanmıştır. FDA’nın tanımına göre, “kalıcı” tüy azaltma, sayısındaki uzun vadeli, istikrarlı azalmadır bir tedavi rejiminden sonra yeniden tüyler çıkmaz. Diode lazer İstanbul içerisinde bulunan deneyimli kliniklerde FDA onaylı ürünlerle gerçekleştirilir.

Lazer Epilasyonun Etkinliğini Etkileyen Faktörler

Yıllar boyunca, epilasyon için, görünür ışıktan kızılötesi radyasyona kadar çeşitli dalga boylarında lazer enerjisi kullanılmıştır. Bu lazerler nanometre (nm) cinsinden ölçülen dalga boyları ile karakterize edilir.

Seçkin epil808’in Darbeli Diyot Dizisi, spektrumun yakın kızılötesi bölümünde 808 nm’de çalışır.

Darbe genişliği (veya süresi) en önemli faktörlerden biridir. Isıtma darbesinin uzunluğu, folikülde elde edilen hasarla doğrudan ilişkilidir. Kıl köklerini yok etmeye çalışırken asıl hedef, kıl yüzeyinde bulunan germ hücreleridir. Işık enerjisi saçtaki melanin tarafından emilir ve ısı üretilir. Isı daha sonra germ hücrelerine doğru iletilir. Yeterli sıcaklık gerekli süre boyunca muhafaza edildiği sürece, bu hücreler başarıyla yok edilecektir. Bu kesinlikle kritiktir. Gerekli sıcaklığa ulaşmak, ilgili süre boyunca bu sıcaklıkta tutulmadıkça yeterli değildir. Bu koşullara ulaşmak için, lazer sistemi gerekli güç çıkışını üretebilmelidir.  Diode lazer İstanbul içerisinde uzman bir klinikle yapıldığında bu ayarlamalar ve teknik detaylar kliniğiniz tarafından uygulanacaktır.

Nokta boyutu veya lazer ışınının genişliği, dermal tabakadaki saçılma etkilerinden dolayı ışık enerjisinin penetrasyon derinliğini doğrudan etkiler. Daha büyük ışın çapları daha derin enerji birikimiyle sonuçlanır ve bu nedenle daha derin foliküllerde daha yüksek sıcaklıklara neden olabilir.

Akıcılık veya enerji yoğunluğu bir başka önemli husustur. Akıcılık, santimetre kare başına joule (J / cm²) cinsinden ölçülür. Folikülleri saç üretmekten alıkoyacak kadar ısıtmak için yeterince yüksek ayarlarda tedavi edilmek önemlidir.

Epidermal Soğutma

Epidermal soğutmanın, özellikle koyu ciltte daha yüksek akıcılık, azaltılmış ağrı ve yan etkilere izin verdiği belirlenmiştir. Üç tür soğutma geliştirilmiştir, ancak Temaslı soğutma: Dolaşan suyla soğutulan cilt yüzeyinde sabit bir ısı emici sağladığı için epidermisi korumanın açık ara en etkili yöntemi.  Diode lazer İstanbul içerisinde uygun soğutma yöntemleriyle acınızı en az düzeye indirebilecek kliniklerde yapılmalıdır.

Elits epil808 diyot lazerde kristal soğutma ucu

Kısacası, kılı (ve diğer cilt koşullarını) tedavi ederken önemli çıktı parametresi güç yoğunluğudur. Bu, enerji, nokta çapı ve atım süresinin bir kombinasyonudur. Bu üç parametre, ışık enerjisi melanin veya başka herhangi bir doku kromoforu tarafından emildiğinde gerçekte ne olacağını belirler ve hasar gören doku miktarı sıcaklık / zaman kombinasyonuyla belirlenir.

Gerekli Oturum Sayısı

Yukarıda açıklandığı gibi, kıl birkaç aşamada (anajen, telojen, katajen) büyür ve bir lazer sadece şu anda aktif olarak büyüyen saç köklerini (erken anajen) etkileyebilir. Bu nedenle, büyümenin tüm aşamalarında saçları öldürmek için birkaç seansa ihtiyaç vardır. Diode lazer İstanbul içerisinde yapıldığında devam tedavileri için çok daha rahat olursunuz.

Tüy tipine ve ten rengine bağlı olarak birden fazla tedavinin saçta uzun süreli azalma sağladığı gösterilmiştir. Çoğu hasta en az altı veya yedi tedaviye ihtiyaç duyar. Klinisyenler genellikle tedavi edilen bölgeye bağlı olarak seanslar arasında üç ila sekiz hafta beklemeyi önerir. Seans sayısı, tedavi edilen vücut bölgesi, ten rengi, kılın kalınlaşması, herhangi bir kıllanma nedeni ve cinsiyet gibi çeşitli parametrelere bağlıdır. Açık tenli kaba koyu tüylerin tedavisi en kolay yoldur. Bazı bölgeler (özellikle erkek yüzleri) istenen sonuçları elde etmek için çok daha fazla tedavi gerektirebilir.

Lazer, açık renkli saçlarda, kızıl saçlarda, gri saçlarda, beyaz saçlarda ve her renkteki ince saçlarda iyi sonuç vermez. Diode lazer İstanbul kliniklerinde işlemden önce uygunluğunuz test edilecektir.

Tipik olarak, tedavi edilen saçların dökülmesi yaklaşık iki ila üç hafta sürer. Bu kılların kendi başlarına dökülmelerine izin verilmeli ve özellikle enfeksiyon riskini azaltmak için hasta tarafından tıraş edilmemelidir.

Yan Etkiler ve Riskler

Lazer epilasyon yorumları işlem sonrası yan etkiler konusunda genellikle, tedavi alanı çevresinde kaşıntı, pembe cilt, kızarıklık ve şişlik veya foliküllerde şişme (foliküler ödem) şeklindedir. Bu yan etkiler nadiren iki veya üç günden fazla sürer. En yaygın iki ciddi yan etki akne ve cilt renginin değişmesidir. Diode lazer İstanbul içerisinde deneyimli kliniklerle yapılırsa bu gibi yan etki riskleri oldukça düşük olacaktır.

Tedaviler sırasında da bir miktar ağrı beklenebilir. Tek seferde tedavi edilen geniş cilt bölgelerinde güçlü uyuşturma kremlerinin kullanımından kaçınılmalıdır çünkü bu, hastalara ciddi şekilde zarar verir.

Nadir Ciddi Yan Etkiler

Hipo veya hiper pigmentasyon gibi istenmeyen yan etkiler veya aşırı durumlarda cildin yanması, lazer ayarlarında bir ayarlama gerektirir. Riskler arasında cildi yakma veya ciltte renk değişikliği, hipo-pigmentasyon (beyaz noktalar), akne parlaması, kıl folikülü çevresinde şişme (normal bir reaksiyon olarak kabul edilir), kabuklanma oluşumu, purpura ve enfeksiyon yer alır. Kişinin cilt tipine ve tedavi bölgesine uygun ayarlarda kullanılan uygun lazer tipi ile tedavi ile bu riskler azaltılabilir. Diode lazer İstanbul içerisinde en deneyimli klinikler seçildiğinde bu yan etkilerden çekinmenize gerek yoktur.