Diode lazer cihazı ister estetik amaçlı, ister hijyen amaçlı için olsun artık birçok insanın özellikle de kadının aranan cihazlarından biri haline geldi. Çeşitli yöntemler arasında, lazer epilasyon tüm dünyada tanınmaktadır ve 1997’den beri kullanılmaktadır. Hem erkekler hem de kadınlar, güvenli, etkili ve kalıcı bir çözüm olarak lazer epilasyonunu giderek daha fazla tercih etmektedir.

 Lazer Epilasyon Nasıl Çalışır?

İnsan tüyleri anajen, telojen ve katajen olmak üzere üç adımda uzar. Epilasyon için uyguladığınız herhangi bir tedavi, anajen aşamasında kullanılırsa oldukça etkilidir. Lazer işlemi sırasında kıl köküne konsantre bir ışık huzmesi odaklanır. Işık huzmesi saf enerjiye dönüşürken kılın doğal pigmentasyonu tarafından emilir. Bu enerji saç kökünü ısıtır ve kökünden yakar. Böylece tekrar büyüyemez ve diode lazer epilasyon size pürüzsüz, muhteşem bir cilt sağlar. Lazer epilasyonunun birçok faydası vardır.

Zaman ve Paradan Tasarruf Edin

Geleneksel epilasyon yöntemleri arasında ağda, tıraş ve cımbız bulunur. Bu yöntemler  özellikle her sabah işe gitmek için acele etmeniz gerektiğinde zaman alıcı ve zahmetlidir. Diode lazer cihazı faydaları arasında kalıcı olmak yer alır ve tedaviyi aldıktan sonra düzenli tedaviler için zaman ve para harcamanıza gerek kalmaz.

Jiletleri, tüy dökücü kremleri, ağdayı ve tıraş jellerini alışveriş listenizden güvenle çıkarabilirsiniz. Ayrıca, sonraki seanslarda yeni büyümenin son derece seyrek ve iyi hale geldiğini göreceksiniz. Artık gardırobunuzu ağda programınıza göre düzenlemeniz gerekmeyecek. Sıkıcı bir kıl kontrolü yapmanıza gerek kalmadan istediğinizi giymekte serbest olmak için ihtiyacınız olan tek şey diode lazer cihazı

Etkiden Sonra Acı Yok

Ağda  yanlış yapılırsa haşlanma, kızarıklık ve cilt tahrişine neden olabilir. Diode lazer cihazı bunlara sebebiyet  vermez. Tıraş, her zaman sıyrıklara ve kesiklere neden olurken, cımbız tuhaf görünümlü darbelere neden olabilir. Lazer epilasyon faydaları, prosedürün temiz olacağı ve herhangi bir yapışkanlık veya hasar içermeyeceği şekildedir. Günün sonunda oluşan kıl dönmesi veya dikenli sakallarla uğraşmak zorunda kalmayacaksınız.

Diode lazer markaları tedavilerde yüz, koltuk altı, bacaklar, kollar ve bikini bölgesi gibi her alanda kullanılabilir. Erkekler göğüslerinde ve sırtlarında istedikleri prosedürü seçebilirler. Lazerler, sahip olduğunuz büyümüş tüyler üzerinde çalışır ve onları çabucak yok eder.

Hızlı Prosedür

Diode lazer cihazı faydalarından bir diğeri de, her seans için çok fazla zaman harcamanıza gerek kalmamasıdır. Lazerler tek bir tedavide, cildin dörtte biri kadar büyük bir bölümündeki birden fazla tüyü ısıtabilir. Üst dudak gibi küçük bir bölge için tek bir seans yaklaşık bir dakika sürebilir. Sırt ve bacaklar gibi vücudunuzun daha geniş alanları için yaklaşık bir saatinizi ayırmanız gerekebilir. Koltuk altı veya bikini bölgesinde tedaviyi tercih ettiyseniz, yaklaşık 20 dakika sürebileceğini söyleyebiliriz. Üç ila yedi seanstan sonra, bölgeye dokunulduğunda diode lazer cihazı sayesinde  kalıcı olarak ipeksi bir pürüzsüzlükte olduğunuzu göreceksiniz.

Güvenli ve Ağrısız

Diode lazer cihazı tedavisinin güvenli olduğundan emin olabilirsiniz çünkü ışık huzmeleri sadece pigmentli kıllar üzerinde çalışır ve çevredeki cilde zarar vermez. Tüm lazer epilasyon faydalarından en çekici olanı, ağda ile karşılaştırıldığında ağrısız olmasıdır. Hissedeceğiniz tek his, bir lastik bandın sıcak çırpışına benzer olacaktır. Rahatsızlık, tedavi edilen bölgenin hassasiyetine de bağlı olabilir. Diode lazer fiyatları değişkenlik gösterdiği gibi hissedeceğiniz acı da eşiğinize ve uygulanan bölgenin hassasiyetine göre değişkenlik gösterecektir.

Kalıcı Bir Çözüm

Birçok lazer epilasyon faydasını göz önünde bulundurarak, estetik ihtiyaçlarınız için mevcut en iyi çözüm olarak lazerlere güvenebilirsiniz. Bununla birlikte diğer tüm güzellik prosedürleri gibi, size diode lazer İstanbul tavsiyeleri için tedavilerini etkili ve güvenli bir şekilde sağlayabilecek, uzman ve iyi eğitimli personele sahip sertifikalı bir kliniği ziyaret etmelisiniz.

Lazer tedavisi uygulanan bölgelerdeki  kıl yoğunluğu kalıcı olarak azalır. Lazer epilasyon istenmeyen tüyler için en ideal yöntemidir. Hayatınızdan bu sorunu tamamen çıkarabilir. Kıl yoğunluğundaki kalıcı azalma da etkilerindendir. Bazı tüyler  bir tedavi seansından sonra yeniden çıkar.  Bu da hastaların kalıcı çözüm bulamayacağını gösterir. Kalıcı çözüm bulma; lazer uygulanan bölgede herhangi  bir tüyün yeniden çıkmayacağı ve hastanın başka bir seansa ihtiyacı olmayacağı anlamına gelir.

Bu süreçte kesin bir sonuç alıp tüylerden kurtulacağınız veya sadece tüy yoğunluğunda seyrelme göreceğiniz aşağıdakilerle ilgilidir.

  • Seans uygulanan bölgedeki tüylerin renk pigmenti ve kalınlığı
  • Cilt tonunuzun rengi
  • Kullanılan lazer cihazının kalitesi ve hangi tür olduğu
  • Lazeri uygulayan kişinin uzman olup olmadığı

Kaç Tedaviye İhtiyaç Olur?

Herkesin ihtiyacı olan tedavi  sayısı kıl tipine ve cilt tipine göre değişkenlik gösterir. Bu, cilt tonunuzun rengi ve güneşe olan hassasiyetinize  göre sınıflandırır.

Yakut lazerler: Yakut lazerler, daha önce retina ameliyatları için kullanılan en eski lazer türüdür. Bu lazerler her patlamadan önce ve sonra ısı yayar ve bu nedenle prosedür minimum ağrıya neden olur. Yakut lazerlerin yaydığı ışık saçtaki pigment melanin tarafından absorbe edilebilir ve böylece epilasyonda etkili olabilir. Yüz kılları hassas bir şekilde hedeflenebilir ve çevresindeki cilde fazla zarar vermez. Yakut lazer tedavisi genellikle daha açık tenli kişiler için önerilir.

Alaxandrite lazerleri: Alexandrite lazerleri daha derin penetrasyon gösterir ve çok çeşitli cilt ve saç renkleri için epilasyon tedavilerinde kullanılır. Bu lazerler tarafından yayılan ışık, üretilen ısı saç köklerine zarar verdiğinden yüz kıllarının minimum düzeyde yeniden büyümesine neden olur.

Diode lazer cihazı  Epilasyon tedavisinde kullanılan en popüler lazer türüdür. Çevreleyen cilde herhangi bir zarar vermeden etkili epilasyon sağlar.

Nd: YAG. Neodimyum ‘Nd: YAG lazer, uzun darbeli lazer olarak da bilinir. Bu lazer her türlü ciltte epilasyon için etkili bir şekilde kullanılabilir. Çok etkilidir ve ayrıca geniş alanları rahatsızlık vermeden tedavi edebilir.

Yan Etkileri Nelerdir veya Hangi Komplikasyonlar Gelişebilir?

Diode lazer yorumları okurken göz yaralanmasının  önüne geçilmesi önemlidir.  Lazer seansı sırasında ışınlardan koruyan gözlükler takılmalıdır.

Ayrıca tedavi sırasında, özellikle de ilk birkaçında biraz ağrı hissedebilirsiniz.

Lazer tedavisinden sonra cildiniz 15-30 dakika sıcak hissedecektir. 24 saate kadar kızarıklık ve şişlik olabilir.

Bunların harcinde daha ciddi yan etkilerde nadiren görünür. En sık görüleni ise ciltte oluşan kabarcıklardır.

Bunlar genellikle yakın zamanda bronzlaşmış kişilerde ortaya çıkar. Alternatif olarak, bu yan etkiler, hastalar cildinin güneş ışığına tepkisini etkileyen ilaçlar aldıklarında da ortaya çıkabilir.

Lazer Cihazı Satın Alıp Kendim Uygulayabillir miyim?

Ev lazer cihazları ve IPL ev cihazları artık birçok ülkede ve web sitelerinde mevcuttur. Maliyeti markalarına ve kalitesine göre değişkenlik göstermektedir. Ancak aynı zamanda işe yaramazlar ve tüy dökülmesini sürdürmek için bunları tekrar tekrar kullanmanız gerekir.

Geneli açık tene sahip ve koyu kıl kökleri olan insanlar için özel olarak hazırlanmıştır. Daha koyu bir cilt rengine sahiseniz veya daha açık kıl renginiz varsa bu tip ev lazer cihazları sizde asla istenilen sonucu vermez. Çünkü bu tip cihazların evde kullanımında herhangi bir güvenlik sorunu yaşanması istenmez. Enerjileri bundan dolayı diğer cihazlara nazaran sınırlıdır.Diode lazer cihazı gibi bu cihazlar da kullanımı bilinmeyen ellerde hasara yol açar.