Diode lazer başlığı sayesinde siz de istenmeyen tüylerinizden kalıcı bir şekilde kurutulabilirsiniz.

Tüy Giderme Tedavileriniz için Neden Diod Lazeri Seçmelisiniz?

Diyode lazer progresif epilasyon tedavilerinde en son profesyonel altın standarttır ve tabaklanmış cilt de dahil olmak üzere tüm cilt tiplerinde (I-VI) kullanıma uygundur, böylelikle tedavileri yaz aylarında da yaptırmayı mümkün kılar ve koruma için ekstra önlem alır. Yaz UV indeksi olarak tekrarlanan güneş perdesi uygulamaları ile işlenmiş alanlar dikkate alınmalıdır. Diode lazer başlığı bu yüzden uzman kişiler yatafından yapılmalıdır.

Diode lazer epilasyon tüy büyümesinin anajen fazında olduğu her cilt tipinde orta ila koyu renkli tüylerde etkilidir; Bu nedenle, tüm tüyler aynı zamanda aynı büyüme aşamasında olmadığından, tedavinin ilk tedaviler olarak en az bir ay arayla tekrarlanması gerekir. Tüy dökülmesini sağlamak için gereken tedavi sayısı değişir. Çoğu hasta, dört ila altı uygulamadan sonra tüy uzamasında belirgin bir azalma yaşar. Ayrıca, bu tür tüy yoğunluğu, yaş ve hormon gibi diğer faktörler tedavinizin sonuçlarını etkileyebilir. En az dört tedaviye ihtiyacınız olacağını söylemek doğru olur. Lazer epilasyon kalıcı bir seçenek olarak lanse edilse de, garanti edilmez ve ara sıra rötuş tedavilerine ihtiyacınız olabilir. Diode lazer başlığı tedavi edilen bölgedeki hiçbir pigment içermeyen kıl üzerinde çalışmayacaktır.

Ön İşlem Olarak, Tedavi Edilecek Alan Şunlara Sahip Olmamalıdır:

  • Güneş ışığına maruz kalmış
  • Herhangi bir güneşlenme tedavisi yaptırılmış
  • Beş gün boyunca vücut kremleri ile tedavi edilmiş
  • Alkol içeren herhangi bir parfüm veya vücut ürünü ile işlenmiş
  • İki gün boyunca ciltte herhangi bir pul pul dökülme olmuşsa bu işlem gerçekleştirilemeyebilir.

Not: Kimyasal bir soyma uygulanmışsa, bu cilt lazerin uygulanabilmesi için dört haftalık bir mola süresi gerektirir.

Bu kılavuzlar ayrıca tedaviden sonra en az beş gün için de geçerlidir.

Bunlara Ek Olarak…

  • Tüyün uzunluğu sadece 1 mm olmalıdır; kıllar daha uzunsa, en az iki gün önce düzeltme yapılması gerekir.
  • Diğer cilt ve sağlık durumları tedaviden önce tartışılacaktır.
  • Diode lazer başlığı tedavisinde konsültasyon zorunludur.

Diyot Lazer Tedavilerinin Özel Avantajları

Diode lazer cihazı daha hızlı çalıştığı için en iyi epilasyon yöntemidir, kalıcıdır, yukarıda açıklanan herhangi bir faktör sürece müdahale etmediği sürece diğer herhangi bir epilasyon yöntemine kıyasla daha az ağrı, daha az seans gerektirir ve tedaviye uygundur. Hem erkeklerde hem de kadınlarda herhangi bir cilt tipi ve tüm vücut konumu için (kaş alt bölgesi hariç). Tüm bu faydaları ile diyot lazer epilasyon, kendine yatırım yapmak isteyen, pürüzsüz ve tüysüz günleri dört gözle bekleyen herkes için en tatmin edici ve uygulanabilir seçimdir. Diode lazer başlığı bu yüzden pek çok seçeneğin arasından öne çıkmaktadır.

Diod Lazer Epilasyon Tedavileri İçin Hüküm ve Koşullar

Lazer epilasyon hastaları ücretsiz bir konsültasyon alma hakkına sahiptir.

Lazer epilasyon hastalarına, tedaviyi alan kişiyi ve tedavi sonuçlarını etkileyebileceğinden doğru yanıtlanması zorunlu olan kişisel ve tıbbi geçmiş soruları sorulacaktır. Kişisel verilerinizin işlenmesi, Veri Koruma Yasasına tam olarak uygun şekilde gerçekleştirilecektir.

18 yaşın altındaki bireylerde lazer epilasyon tedavilerine, konsültasyona katılırken bir ebeveynin eşlik etmesi gerekir, çünkü veri / onay formlarında bir yetki imzası istenecektir.

Lazer epilasyon tedavileri, hangi tedavi parametrelerinin tedavi alıcısına en uygun olduğuna karar verecek olan profesyonel eğitimli terapistler tarafından gerçekleştirilir. Diode lazer başlığı tedavi sonuçlarına ve tedaviyi uygulayan profesyonel terapistin anlayışına bağlı olarak 4-8 haftada bir yapılır.

Tedavi seansları, yalnızca konsültasyon yapmış, bir rıza belgesi doldurmuş ve kararlaştırılan alanlardaki paket tekliflerine göre bireysel veya seansları satın alan lazer epilasyon müşterisi üzerinde gerçekleştirilir.

Lazer epilasyon tedavileri sadece randevu ile ve uygunluğa bağlıdır. Her randevuya bir süre verilir ve satın alınan paketler için kararlaştırılan alanlara göre tedavi edilecek alanlara dayanır, bu nedenle hayal kırıklığını önlemek için randevu düzenlenirken herhangi bir ek alan veya tedavi için rezervasyon yapılmalıdır. Tedavi alan kişi randevuya geç gelirse tedavi süresi kısalabilir.

Randevular kişinin saygılı davranma sorumluluğudur ve kimseyi bekletmemek için randevu zamanınıza saygılı olmalısınız. Planlanan randevunuzu değiştirmeniz gerekirse veya bu randevuyu taahhüt edemezseniz, lütfen onaylanmış bir randevudan en az iki gün önce salonunuzu bilgilendirin.

Lazer epilasyon hastalarına tedavi öncesi tavsiye verilecektir, buna uyulmazsa tedavi planlanan süresi fiilen düşülebilir. Diode lazer başlığı tedavisi sonrası tavsiyeler de verilecektir ve uyulması gereken kişiye kalmıştır, çünkü bunlar dikkate alınmazsa tedavi sonucu açıkça etkilenecektir.

Lazer epilasyon paketleri geçerlidir ve ilk seansın yapıldığı tarihten itibaren yıl içerisinde (12 ay) kullanılmalıdır ve kullanılmayan dönemler iade edilemez ve uzatılamaz. Mutabık kalınan paketler değiştirilemez veya başka bir teklifle bağlantılı olarak kullanılamaz.

Lazer Epilasyon Nasıl Çalışır?

Lazerin ışık enerjisi kıl hücresinin köküne hedeflendiğinde hücre aşırı ısınır ve köke zarar verir. Saçın içinde bulunduğu uzama evresine bağlıdır, ancak saçların yeniden çıkmaması muhtemeldir. Bu reaksiyona fototermoliz denir.

Lazer Epilasyon Ağda Yapmaktan Daha İyi mi?

Diode lazer başlığı ağdaya göre birçok avantajı vardır. Birincisi, daha az ağrılı, daha rahat ve sonuçlar daha kalıcıdır. Ağdadan farklı olarak, başka bir lazer epilasyon seansı yapmak için tüylerinizin tekrar uzamasını beklemeniz gerekmez.

Ne Tür Tüyler Alınabilir?

Vücudunuzda kıl olan her yerde lazer epilasyon yaptırabilirsiniz. Daha kalın ve koyu tüyleri alıyorsanız, onları kalıcı olarak çıkarmak için daha az seansa ihtiyacınız olacak çünkü bunlar ışık enerjisini daha iyi emerler. Diode lazer fiyatları seans sayınıza göre de değişim gösterecektir.

Tüylerimden Kurtulmak Ne Kadar Sürecek?

Kalıcı tüy dökülmesi için tipik olarak altı tedavi seansı gerekir. Her tedavi, tedavi edilen bölgeye bağlı olarak beş ila 45 dakika sürebilir. Saç köklerinize ışık enerjisini emecek kadar iyileşme fırsatı vermek için tedaviler arasında yaklaşık altı hafta beklemeniz gerekecektir.

Lazer Epilasyon İçin Nasıl Hazırlanmalı?

Bir konsültasyon için randevu alarak başlayacağız. Cildinize ve tüylerinize örnek olacak ve size en iyi tedavi yönteminin belirlenmesine yardımcı olacak bir yama testi yapılacaktır. Lütfen yama testinizden önce alanı tıraş etmeyin. Yama testine nasıl tepki verdiğinizi gördükten sonra, ilk diode lazer başlığı tedavinizi planlanacak. Her tedaviden önce bölgeyi tıraş etmeniz gerekecektir.

Lazer Epilasyon Kalıcı mı?

Herkes farklıdır ve insanlar lazer epilasyonuna farklı tepki verir. Tipik olarak, çoğu insan, tam bir lazer epilasyon tedavisinden iki yıl sonra tüy büyümesinde hala %75’lik bir azalma görmektedir ve bu, tek bir tazeleme tedavisi ile iyileştirilebilir.

Lazer Epilasyon Acıyor mu?

Çoğu insan, ağda ile karşılaştırıldığında diode lazer başlığı tedavilerinin çok daha az ağrılı olduğu konusunda hemfikirdir. Aslında, diode lazer yorumları yapan kişiler, lastik bir bandın cildinize hafifçe vurulmasına benzediğini söylüyor. Dahası, lazer epilasyon tedavisinden sonra herhangi bir kesinti yaşanmaz, bu nedenle Kliniği terk eder etmez gününüze devam edebilirsiniz.