Dhi yöntemi ile en iyi saç ekimi konusunda sizleri bilgilendirdiğimiz aşağıdaki yazımızda, Dhi yöntemi nedir, kimler kullanır ve nasıl bir işlemdir gibi soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Bazı araştırmalar DHI teknolojisinin yeni bir saç ekimi yöntemi olduğunu kabul etmiştir, ancak bazı kaynaklar bunu bilimsel olarak bir teknoloji olarak tanımamaktadır.

DHI yöntemi, inatçı saç ekimi olarak da bilinir. DHI teknolojisi, FUE’den farklı bir nakil aşaması içerdiği için farklı bir saç ekimi yöntemi olarak kabul edilir.”

FUE Tekniğinden Farkı

İlk bakışta FUE tekniğinden farklı olan bir tekniktir. Donör bölgeden alınan saç kökleri, ekim yerinde tüp açılmadan ekim şeklinde iki adımın aynı anda gerçekleştirildiği bir yöntem olarak tanımlanabilir.

DHi yöntemi ile en iyi saç ekimi tekniğinin aynı zamanda Choi yöntemi olarak adlandırılmasının nedeni bu iğnenin doğasından kaynaklanmaktadır.

Saç ekiminin acısız yolu!

Anestezi uzmanının gözetiminde sakinleştirici uygulayarak, flok öncesi lokal anestezi prosedürünü hissetmeyeceksiniz bile.

Dhi yöntemi ile en iyi saç ekimi işlemi ağrılı bir işlem değildir ancak bu yeni yöntem iğne fobisi olan hastalar için çok daha rahattır. Zaten minimum düzeyde hissedilen ağrı bu şekilde neredeyse sıfırdır.

Sedasyon Nedir?

Sedasyon, kişiye özel ayarlanabilen ve etkileri buna göre ayarlanabilen bir uyku hali türüdür ve kişinin tüm reflekslerini koruyarak derinliği ayarlayabilen sakinleştiriciler mevcuttur.

Sakinleşmeniz mi Gerekiyor?

Sakinleştiriciler, küçük çocuklar tarafından kullanılacak kadar güvenlidir ve daha önce de belirtildiği gibi saç ekimi sürecini neredeyse ağrısız hale getirirler. Ancak sedasyon istemeyen hastalar için sedatif olmayan saç ekimi uygulaması devam etmektedir. Bu noktada, seçim tamamen size bağlıdır.

DHI Yönteminin Uygulanması

Dhi yöntemi ile en iyi saç ekimi şu şekilde uygulanır;

Choi ekim kalemi ile ekilen saç köklerini tek tek yerleştirilir. Bu yerleştirme çok dikkatli yapılmalıdır. Her bir saç kökü yerleştirildikten sonra yerleştirme işlemini gerçekleştiren asistan bu saç köklerini bir ekim uzmanına teslim eder.  –

Yeni saçlar 40-45 derecede ekilmelidir. Bu açıdan bir başka önemli nokta da ekimi yaptıran kişinin önünde saçın yönüne göre yapılan doğru yöndür.

Choi iğnesi üzerine yerleştirilen saç kökleri doğru açı ve doğrultuda belirlenir ve iğne itme fonksiyonu ile ekilir. Ameliyatta 2 ila 6 çepen ve ortalama 15 ila 16 çip kullanılır. Bu kalemlerin uçları çeşitli boyutlarda olabilir. Bunu belirleyen faktörler kişinin saç köklerinin yapısı ve kalınlığıdır.

DHI’nin Faydaları Nelerdir

Kesi sayısını azaltarak kanama riskini en aza indirir.

Sürü sonrası toparlanma hızlı olduğu için kısa sürede rahatlıkla günlük yaşantınıza dönebilirsiniz.

Bu yöntem traşsız saç ekimini kolaylaştırır.

Kanallar açılarak ve aynı anda saç kökleri yerleştirilerek toplanan saç kökleri uzun süre beklemeden yerine yerleştirilebilir.

Dhi yöntemi ile saç ekimi yaptıranlar ve daha doğal bir görünüm sağlar.

Özel aletleri sayesinde floklama sırasında kök bekleme süresi kısalır. Bu nedenle kök kaybı riski en aza indirilir.

Mevcut saçlar zarar görmez. Saç dökülmesi eksik olan hastalara bu yöntem uygulanabilir.

Dhi yöntemi ile en iyi saç ekimi sonrası hasta hızlı bir iyileşme yaşar.

DHI Yönteminin Dezavantajları Nelerdir

Bu tekniği başarıyla kullanmak ve uzmanlaşmak için hem doktorlar hem de ekipler çok uzun bir eğitim sürecinden geçmelidir.

Genel olarak diğer floklama yöntemlerine göre daha pahalı bir yöntemdir.

Dhi yöntemi ile en iyi saç ekimi yapan kişinin dikkatli ve sağlıklı olması gerekir.

DHI Ekim Aşaması Nasıldır

Dhi kalem yöntemi ile saç kökleri toplanır. Ardından toplanan saç kökleri bu özel cihaz ile kafa derisine yerleştirilir.

Özel chepen sayesinde saç kökleri kafa derisine yerleştirilir. Bu kalem çok ince ve sivri uçludur ancak özel yapısı nedeniyle kıl köküne sokulabilen bir uca sahiptir. Saç derisine uygun açıyla batırılan bu ince uçlu tıbbi kalem, kafa derisinin arkasındaki özel bir alana bastırıldığında saç köklerini kafa derisinin içine yerleştirir.

Sağlıklı dokuya zarar vermeden uygulanan dhi yöntemi ile saç ekimi, daha sık ekim yapılmasına olanak sağlama avantajına sahiptir.

Bu yöntem genellikle tavsiye edilir. Köklendikten hemen sonra beklemeden yerleştirin. Bu nedenle, retansiyon ve greftlerin sağlıklı kalma olasılığı daha yüksektir. Bu eski bir teknoloji, ancak yıldız son zamanlarda parlıyor.

Robotik saç ekimi ve Fue yöntemine benzer şekilde ameliyat sonrası ilk gün kontrol yapılır. Kontroller ikinci gün başlar ve sekiz gün sürer.

Uzman Tecrübesi

FUE ve Robotik Saç Cerrahisinde olduğu gibi DHI yöntemi ile en iyi saç ekimi tekniklerini uygulayan kişilerin tecrübesi sonuçları etkilediği için oldukça önemlidir.

DHI / Choi Saç Ekimine Uygun Kimseler

Bu yöntem ilk olarak Güney Kore’deki Kyungpook Ulusal Üniversitesi’nde ortaya çıktı. Saç ekimi konusunda uzman doktorlar hala bu tekniği daha iyi anlamak için araştırmalar yapıyor.

Dhi yöntemi fiyatları dışarıdaki diğer FUE tekniklerine nazaran daha pahalıdır, ancak işlemin inceliğinin farkındalığına eriştikten sonra nedenini anlayabiliriz. En acısız, kesim olmadan ve kadınların en çok tercih edebileceği bu yöntem, parasını haketmektedir!

Bu duruma örnek olarak, ekici ucunun yerleştirilmesi ve ekim sırasında hasar gören ince teller ve kıvrımlı saç köklerini gösterdiler. Sonraki çalışmalarda, implanter kalemleri sadece düz, kalın saçlı insanlar için değil, aynı zamanda daha yaygın saç tipleri için de üretildi. Şu anda kullanımda olan implanter kalemlerin kalınlığı 0,64 mm ila 1,0 mm kadar geniş.

Bilim ve teknolojideki gelişmeler ışığında, bugün geldiğimiz gibi, dhi yöntemi ile en iyi saç ekimi, Choi’nin ipuçları artık çok daha güvenli saç ekimi için kullanılabilir. Etkili, öngörülebilir ve en önemli doğal görsel sonuçlar, profesyonel bir klinikte saç ekimi yapılarak elde edilebilir.