DHI Saç Ekimi

 1. Anasayfa
 2. DHI Saç Ekimi

Hayatın her anında kendinizi enerjik, genç ve özgüvenli hissetmek ister misiniz? Ancak Saç Dökülmesi sizin enerjinizi ve özgüveninizi zedeleyebilir. Saç Dökülmesi ve İncelmesi genetik faktörlerden yaşam tarzına, stresten sağlık sorunlarına kadar bir dizi faktöre bağlı olarak oluşabilir. Ancak artık bu durumun üzerine bir çizgi çekebilir ve tüm bu sorunlara DHI Saç Ekimi ile çözüm bulabilirsiniz…

DHI Saç Ekimi Saç Ekim Teknikleri arasında en gelişmiş olanlardan biri olup doğal görünüm ve yoğun saç ekimini garanti eder. Saçlarınızdaki değişim sadece görünüşünüzü değil aynı zamanda hayata bakış açınızı ve özgüveninizi de pozitif yönde etkileyecektir.

DHI (Direct Hair Implantation) Saç Ekimi Saç Ekim Teknikleri arasında en gelişmiş olanlardan biridir. Bu teknik saç köklerinin direkt olarak saçın ekileceği bölgeye özel bir kalem (Choi Pen) yardımıyla implantasyonunu sağlar. DHI yöntemi özellikle daha doğal görünümlü bir sonuç ve daha yoğun Saç Ekimi için idealdir.

DHI Saç Ekimi yöntemi lokal anestezi altında yapılır. Öncelikle saç kökleri hasta kişinin başının belirli bir bölgesinden (genelde ense) alınır. Bu alınan saç kökleri steril klinik ortamında özel solüsyonlarla muhafaza edilir. Daha sonra bu kökler Choi kalemi denen özel bir aletle alıcı bölgeye ekilir. Bu işlem saç köklerinin zarar görmesini engeller ve doğal bir görünüm sağlar.

DHI Saç Ekimi tek bir seans halinde gerçekleştirilir. Ancak hastanın saç dökülme durumuna ve hedeflediği saç yoğunluğuna bağlı olarak bu süreç birden fazla seansa yayılabilir. Bu tedavi ilk etkilerini 3 ila 4 ay içerisinde göstermeye başlar. Bununla birlikte %100 sonuç almak için 12 ila 18 ay beklemek gereklidir.

DHI Saç Ekimi uygulaması 4 ila 8 saat arasında sürer. Bu süre ekilecek saç köklerinin sayısına, hastanın genel sağlık durumuna ve kliniğin uyguladığı prosedürlere bağlı olarak değişebilir. Operasyon sonrası iyileşme süreci hızlı ve rahattır. İlk birkaç gün hafif bir hassasiyet olabilir, ancak bu durum bir hafta içinde geçer. Saç Ekimi Sonrası verilen özel bakım talimatlarının takip edilmesi bu sürecin daha hızlı ve daha konforlu geçmesini sağlar.

DHI Saç Ekimi Fiyatları bir dizi faktöre bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu faktörler arasında kliniğin konumu, uygulanan prosedürlerin sayısı, ekim yapılacak saç köklerinin miktarı ve kullanılan teknoloji bulunmaktadır. En doğru fiyat bilgisi için İletişim kanallarımızı kullanarak Bize Ulaşabilir, kişiselleştirilmiş bir fiyat teklifi alabilirsiniz.

Özetle DHI Saç Ekimi saç dökülme sorunu yaşayan kişilere doğal görünümlü ve yoğun saçlara kavuşma imkanı sağlayan gelişmiş bir tekniktir. Ancak her ne kadar güvenli ve etkili bir tedavi olsa da her tıbbi işlemde olduğu gibi bu süreçte de hastaların doktorlarıyla tüm detayları konuşmaları önemlidir.

Sizlerde farklı nedenlerle maruz kaldığınız kellik veya bölgesel saç dökülmesi problemlerinin fiziksel ve psikolojik etkilerinden kurtulmak, arzu ettiğiniz şekli verebildiğiniz dolgun saçlara ESTPOINT kalitesi ve güvencesiyle sahip olmak için Hemen Bize Ulaşın

DHI Saç Ekimi Nedir 

DHI Saç Ekimi Direct Hair Implantation yani Doğrudan Saç Ekimi anlamına gelir. Bu yöntem ile saç kökleri özel bir kalem (Choi Pen) aracılığıyla donör bölgeden alınır ve ekim yapılacak alana direkt olarak yerleştirilir. Bu sayede kanal açma işlemine gerek kalmaz. Saç köklerinin doku dışında kalma süresi kısalır. DHI Saç Ekimi FUE Saç Ekimi yönteminin bir varyasyonu olarak kabul edilir.

DHI Saç Ekimi Nasıl Yapılır 

DHI Saç Ekimi uygulaması steril klinik ortamında uzman hekim tarafından yapılması halinde güvenli ve konforlu bir tedavi yöntemidir. DHI Saç Ekimi operasyonu aşamalarını;

 • Lokal anestezi uygulanarak donör bölgedeki saç kökleri mikro motor yardımıyla tek tek toplanır.
 • Toplanan saç kökleri steril bir ortamda ayrıştırılarak ekime hazır hale getirilir.
 • Hazırlanan saç kökleri Choi Pen adı verilen özel bir kalemin içine yerleştirilir.
 • Choi Pen kafa derisine uygun açı ve yönle batırılarak hem kanal açar hem de içindeki saç kökünü ekim yapılacak alana nakleder.
 • Bu işlem tüm saç kökleri için tekrarlanarak operasyon tamamlanır.

şeklinde adım adım açıklayabiliriz.

DHI Saç Ekimi İyileşme Süreci 

DHI Saç Ekimi Sonrası hastalar hızlı ve konforlu bir iyileşme süreci yaşarlar. İlk birkaç gün hafif bir hassasiyet hissedilebilir. Ancak bu durum bir hafta içerisinde geçer. Saç Ekimi sonrasında ekilen saçlar bir süre sonra dökülme eğiliminde olabilir. Bu tamamen normal bir durumdur ve yeni saçların çıkışını engellemez.

Saç Ekimi Sonrası alınması gereken özel bakımlar ve uygulanması gereken prosedürler konusunda doktorunuzdan alacağınız talimatlar bu sürecin daha hızlı ve konforlu geçmesini sağlar. Tam bir iyileşme ve sonuçların görülmesi için 12 ila 18 aylık bir süre gerekmektedir.

DHI Saç Ekimi Kaç Seans Yapılır 

DHI Saç Ekimi tekniği diğer saç ekim yöntemlerine göre daha uzun süren bir operasyondur. Bu nedenle ekim yapılacak greft sayısına bağlı olarak tek seansta süreç tamamlanamayabilir. Ortalama 4 ila 8 saat süren DHI Saç Ekimi operasyonunda 2000 ila 2500 greft ekimi yapmak mümkündür. Daha fazla greft ekmek gerekiyorsa 2. veya 3. seanslar planlanabilir.

DHI Saç Ekimi Ne Kadar Sürer 

DHI Saç Ekiminin Süresi ekim yapılacak greft sayısına ve operasyonun kaç seans olacağına bağlı olarak değişiklik gösterir. Tek seansta ortalama 4 ila 8 saat arasında değişen bir süre gerektiren DHI Saç Ekimi daha yoğun bir ekim isteyen kişiler için 2 veya 3 seansa bölünebilir.

DHI Saç Ekimi Etkisini Ne Zaman Gösterir 

DHI Saç Ekimi sonrasında ilk hafta içerisinde kabuklanma ve kızarıklık görülebilir. Bu durum normaldir ve iyileşme sürecinin bir parçasıdır. İlk ayda ekilen saçların bir kısmı dökülebilir. Bu da şok dökülme olarak adlandırılır ve geçici bir durumdur. 3. aydan itibaren yeni saçlar çıkmaya başlar ve 6. ayda daha belirgin hale gelir. DHI Saç Ekiminin Tam Etkisini Görmek İçin 1 yıl beklemek gerekebilir.

FUE Saç Ekimi Sonrası Süreç

Sağlık alanında gerçekleştirilen her uygulamada olduğu gibi DHI Saç Ekimi Sonrası İyileşme Süreci içerisinde de dikkat edilmesi gereken belirli durumlar bulunmaktadır. DHI Saç Ekimi sonrasında hastaların dikkat etmesi gereken hususlar arasında;

 • Tedavi sonrası ilk 24 saat boyunca başınızı yüksekte tutun ve yatarken yastık kullanın.
 • İşlemden sonra ilk 48 saat boyunca başınızı ıslatmayın, duş almayın veya yıkamayın.
 • Operasyondan sonra ilk hafta boyunca alkol, sigara, aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlar, baharatlı ve yağlı yiyeceklerden uzak durun.
 • Uygulama sonrası ilk 10 gün boyunca güneşe, denize, havuza, saunaya, solaryuma maruz kalmayın.
 • Tedaviden sonra ilk 15 gün boyunca spor yapmayın, ağır kaldırmayın veya zorlayıcı hareketlerden kaçının.
 • İşlem sonrası ilk ay boyunca şapka, bere, bandana gibi başlıklar kullanmayın veya saçınızı boyamayın.
 • Uygulamadan sonra hekimin verdiği ilaçları düzenli olarak kullanın ve kontrollerinizi aksatmayın.

gösterilebilir.

DHI Saç Ekimi Avantajları 

DHI Saç Ekimi tekniğinin diğer Saç Ekimi tedavi yöntemlerine göre bazı avantajları vardır. Bu yöntemin sunduğu avantajlar arasında;

 • Kanal açma işlemi olmadığı için kafa derisinde daha az iz kalır, hızlı iyileşme sağlanır.
 • Saç köklerinin doku dışında kalma süresi kısaldığı için sağ kalma oranı artar. Doğal bir görünüm elde edilir.
 • Traşsız Saç Ekimi yapılabilmesi sayesinde hastalar günlük hayatlarına daha kolay adapte olabilirler.
 • Sık ve yoğun bir Saç Ekimi yapılabilmesi sayesinde hastalar daha tatmin edici sonuçlar alabilirler.

belirtilebilir.

DHI Saç Ekimi Fiyatları 

Dünyada en başarılı Saç Ekimi uygulamalarının yapıldığı ülkelerden birisi Türkiye olarak bilinmektedir. En İyi Saç Ekimi merkezlerinin bulunduğu ülkemiz Fiyat - Performans baz alınarak sıralama yapıldığında Saç Ekiminde dünyada 1 numaralı ülke durumundadır. (Özellikle Saç Ekimi Merkezleri ve Saç Ekimi İstanbul kelimeleri popüler aramalardır…)

DHI Saç Ekimi Fiyatları 2024 yılında birçok faktöre bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte bu durumlar arasında;

 • Kişinin genetik özellikleri ve yaşı,
 • Hastanın saç yapısı ve çeşidi,
 • Saç Ekimi yapılacak bölgenin kellik durumu,
 • Tedaviyi gerçekleştirecek hekimin ve kliniğin tecrübesi,

gösterilebilir.

DHI Saç Ekimi kapsamında gerçekleştirilen uygulamalar ile ilgili daha detaylı bilgiler almak, Saç Ekimi Uygulamaları alanında uzman hekimlerimiz tarafından muayene edilerek size özel tedavi planınızı oluşturmak için Hemen Bize Ulaşın...

DHI Saç Ekimi Yapan Yerler

DHI Saç Ekimi uzmanlık ve deneyim gerektiren bir işlemdir. Bu nedenle tedaviyi yaptırmayı düşünüyorsanız işinde profesyonel bir merkezi tercih etmek önemlidir. İstanbul da hizmet veren Estpoint Saç Ekimi Merkezi DHI Saç Ekimi konusunda geniş deneyime sahip uzman kadrosu ile öne çıkmaktadır.

ESTPOINT en ileri teknolojiye sahip ekipmanlar ve steril bir ortamda hastalarına en iyi hizmeti sunmayı amaçlamaktadır. Merkezimizde yapılan DHI Saç Ekimi işleminde sizin ihtiyaçlarınız ve beklentileriniz doğrultusunda kişiye özel olarak tedavi planları oluşturulur. Bu durum sizin en doğal ve tatmin edici sonuçları elde etmenizi sağlar.

ESTPOİNT KLİNİK

TEDAVİ BİLGİLENDİRME

Operasyon Sayısı

Operasyon Sayısı

Tek Seans

Operasyon Süresi

Operasyon Süresi

4 ila 8 Saat

Anestezi

Anestezi

Lokal

Hassasiyet Süreci

Hassasiyet Süreci

3 ila 7 Gün

İşe Dönme Süresi

İşe Dönme Süresi

1 ila 2 Hafta

Tam İyileşme

Tam İyileşme

2 ila 3 Hafta

Sonuçların Kalıcılığı

Sonuçların Kalıcılığı

Ömür Boyu

Hastanede Kalma Süresi

Hastanede Kalma Süresi

Aynı Gün Çıkış

Hem FUE hem de DHI Saç Ekimi için kullanılan etkili yöntemlerdir. Hangi yöntemin sizin için daha uygun olduğunu belirlemek saçınızdaki dökülme düzeyi, beklentiler ve genel sağlık durumunuza bağlıdır.

DHI Direct Hair Implantation yani Doğrudan Saç İmplantasyonu anlamına gelir. Bu yöntemde saç kökleri doğrudan saç ekilecek bölgeye implant edilir.

DHI Saç Ekimi yöntemi saç köklerinin bir Choi kalemi yardımıyla direkt olarak alıcı bölgeye ekildiği bir Saç Ekim Tekniğidir. Bu durum daha doğal ve yoğun bir görünüm sağlar.

DHI Saç Ekiminde saç kökleri önce ense bölgesinden alınır. Sonra steril bir ortamda özel bir solüsyonla muhafaza edilir. Daha sonra bu kökler özel bir alet olan Choi kalemi ile alıcı bölgeye ekilir.

DHI Saç Ekimi Fiyatı bir dizi faktöre bağlıdır. Özellikle ekim yapılacak saç köklerinin sayısı kliniğin konumu ve kullanılan teknolojiye göre değişebilir.

Traşsız FUE Saç Ekimi Saç Ekimi işlemi öncesinde saçın tamamen tıraş edilmediği bir FUE Saç Ekimi yöntemidir. Bu yöntem tıraş olmadan Saç Ekimi yapmayı tercih eden hastalar için kullanılır.

DHI Choi Saç Ekimi saç köklerinin Choi kalemi adı verilen özel bir aletle doğrudan alıcı bölgeye ekildiği DHI Saç Ekimi yöntemidir. Bu teknik daha az travmatik olduğu için iyileşme süresi daha kısadır.

DHI Pro Saç Ekimi en ileri saç ekimi teknolojilerinin ve tekniklerinin kullanıldığı bir DHI Saç Ekimi şeklidir. DHI Pro ile daha yoğun ve doğal görünümlü sonuçlar elde etmek mümkündür.