( DHI ) Kalem Tekniği ile Saç Ekimi

Kalem tekniği ile saç ekimi uygulama süresini daha kısaltmak bakımından tercih edilen saç ekim yöntemidir. Teknik olarak aynı olup sadece DHI sayesinde kanal açma ve köklerin ekim işlemi aynı anda gerçekleştirilir.

 

( DHI Choi ) Kalem Tekniği ile Saç Ekimi

DHI ( Direct Hair Implementation  ) Tekniği ; Choi saç ekimi kalemleri ile saçlar kesilmeden yapılan uygulamadır. Daha çok saçını kestirmek istemeyen hastalarımız için ve açık alanı az olanlarda kullanılır.

Saç ekimi yöntemleri arasında  DHI saç ekimi uygulamasında kökler nakil edilirken saçın çizgisi, çıkış yönleri ve açıları konusunda çok dikkatli olunmalıdır. Bu işlem yapılırken , tek tek tüm saç köklerinde büyük bir titizlik gösterilmeli ve itina ile uygulanmalıdır.

DHI Choi ( saç ekimi kalemi ) iğne içine yerleştirilen greftin direkt ekimi ile gerçekleştirilir. Bu yöntemde daha geniş bir ekibe ihtiyaç duyulduğu ve kullanılan CHOİ kalemi gibi ekipmanların farklılığından ötürü FUE yöntemine göre daha pahalı bir yöntemdir.

DHI yöntemi sadece saç ekiminde değil , sakal ve bıyık ekiminde de kullanılmaktadır. Her hangi bir kesik ve dikiş yapılmadığı için hastalarımız daha hızlı şekilde iyileşme göstermektedir. Hatta 3. Günü beklemeden  ertesi gün yıkamaya yapabilir.

DHI yönteminde  , saç dökülmesi tüm yöntemlerde olduğu gibi 2 hafta sonra olacaktır. 6 ay sonunda saçların tamamına yakını çıksa da 1 yıl içerisinde mükemmel bir sonuç alınmış olur.

Teknik olarak aynı olup sadece DHI sayesinde kanal açma ve köklerin ekim işlemi aynı anda gerçekleştirilir.