Dermatoloji

 1. Anasayfa
 2. Dermatoloji

Dermatoloji deri, saç, tırnak ve mukoz membranların yapıları, fonksiyonları, hastalıkları ve tedavileriyle ilgilenen tıbbın bir dalıdır. Steril tedavi ortamında Dermatolog olarak bilinen uzmanlar tarafından gerçekleştirilen Dermatoloji Uygulamaları vücudun genel sağlığını koruma ve hastalıklarını tedavi etme görevine sahiptir.

Deri insan vücudunun en büyük organıdır ve birçok fonksiyonu bulunmaktadır. Bu işlevlerin en önemli olanları arasında vücudu dış etkenlerden korumak, sıcaklık dengesini sağlamak ve vücuttaki birçok yaşamsal sürecin gerçekleşmesine yardımcı olmak gösterilebilir. Dermatoloji Uygulamaları ile farklı nedenlerle sağlığı bozulan deri (cilt yapısı) tedavi edilir.

Dermatoloji sadece cilt hastalıklarıyla ilgilenmez. Aynı zamanda saç ve tırnak rahatsızlıklarını da kapsar. Dermatologlar ciltteki değişikliklerin, renk farklılıklarının, benlerin, yaraların ve diğer anormalliklerin teşhis ve tedavisini yaparlar. Ayrıca Cilt Gençleştirme, Kırışıklık Tedavisi, Leke Tedavisi gibi Medikal Estetik işlemleri de gerçekleştirirler.

Günümüzde Dermatoloji Uygulamaları kapsamında tedavi edilen ve Dermatoloji Hastalıkları olarak adlandırılan pek çok rahatsızlık bulunmaktadır. En sık rastlanılan hastalıkları;

 • Akne : Özellikle ergenlik döneminde görülen, ciltte sivilce ve siyah nokta oluşumuna yol açan bir cilt hastalığıdır.
 • Egzama : Ciltte kızarıklık, kaşıntı ve iltihaplanmaya yol açan bir cilt rahatsızlığıdır.
 • Psoriasis (Sedef Hastalığı) : Dirsek, diz ve baş derisinde pul pul dökülen; kırmızı, kalın plaklara neden olan kronik bir hastalıktır.
 • Vitiligo : Melanin pigmentinin azalması veya yok olması sonucu ciltte beyaz lekelerin oluştuğu bir hastalıktır.
 • Melanom : Deride malign (kötü huylu) bir tümör türüdür. Erken teşhis edildiğinde tedavi edilebilir.
 • Alopesi (Saç Dökülmesi) : Çeşitli nedenlerle saçın dökülmesiyle sonuçlanan bir durumdur.

şeklinde belirtebiliriz.

Yukarıda Dermatoloji kapsamında tedavi edilen bazı cilt hastalıklarını belirttik. Bunlar dışında da birçok farklı Dermatolojik Durum bulunmaktadır. Özellikle ciltteki herhangi bir değişiklik, rahatsızlık veya belirti fark edildiğinde bir Dermatologa başvurmak önemlidir.

ESTPOINT Dermatoloji ve Medikal Estetik alanında uzun yıllara dayanan tecrübesi, steril imkanlara sahip şubeleri ve uzman doktorları ile hastalarını dinleyerek onların en estetik, çekici ve sağlıklı gösterecek cilt yapısına sahip olmaları için Dermatoloji Uygulamaları kapsamında gerekli tüm tedavi yöntemlerini büyük bir başarıyla gerçekleştirmektedir.

Sizlerde cildinizin ve vücudunuzun herhangi bir bölgesinde farklı nedenlerle maruz kaldığınız estetiksel problemlerin tedavi edilerek hayal ettiğiniz kusursuz görünüme sahip olabilmeniz için Hemen Bize Ulaşıp randevu alabilir, Dermatoloji Uzmanı doktorlarımız tarafından evinize en yakın kliniğimizde yapılacak muayene sonucunda tedavi planınızı oluşturabilirsiniz.

Dermatoloji Nedir 

Dermatoloji cildin sağlığı ve saç, tırnak, mukoza zarının hastalıkları ile ilgilenen bir tıbbi ana bilim dalıdır. Deri vücuttaki en büyük organdır. Bu yapı bakterilere ve yaralanmalara karşı ilk savunma hattıdır. Ayrıca deri ve cilt durumu kişinin genel sağlığını yansıtır. Dermatoloji halk arasında Cildiye olarak da bilinen geniş kapsamlı tedavi yöntemlerine sahip bir bölümdür.

Dermatoloji Neye Bakar 

Dermatoloji farklı nedenlerle insanların derisinde oluşan problemlerin tedavi edilmesi ile ilgilenen bir bölümdür. Bu durum çok geniş bir uygulama alanına sahip olmasına imkan sağlamıştır. Dermatoloji Bölümü;

 • Deri, tırnak ve saç hastalıkları,
 • Kozmetik problemler,
 • Cinsel hastalıklar,

teşhis ve tedavileriyle sorumludur.

Dermatologlar 3.000'in üzerinde farklı hastalığı tedavi edebilir. Dermatoloji pratiği önemli ölçüde klinik bilgi gerektirir. Dermatologların cilt semptomlarına neden olabilecek birçok iç durumu bilmesi gerekir.

Dermatoloji Hastalıkları

Dermatoloji Hastalıkları birçok farklı çeşidi olan ve her bireyin yaşamlarında bir veya birden fazla kez karşılaşabildiği problemlerdir. Günümüzde tüm insanlar Dermatolojik Rahatsızlık Semptomları yaşayabilir. En sık görülen Dermatoloji Hastalıkları arasında;

 • Sivilce : Yağ bezlerinin iltihabı nedeniyle ciltte sivilce oluşabilir.
 • Dermatit : Cildin iltihaplanması olarak ifade edile bu durum kaşıntılı bir döküntü ile şişmeye neden olur.
 • Egzama : Kişiden kişiye değişen ve birçok farklı biçimde ortaya çıkan bireysel bir hastalıktır. Cilt kuru, pullu, kırmızı ve kaşıntılıdır. Daha şiddetli vakalarda deride döküntü, kabuklanma ve kanama meydana gelir.
 • Sedef Hastalığı : Cilt hücrelerinin büyümesini hızlandıran kronik, otoimmün bir cilt rahatsızlığı olarak ifade edilir.
 • Mantar Enfeksiyonları : Bir mantarın neden olduğu cilt veya tırnakların enfeksiyonu olarak adlandırılır.
 • Siğiller : Bir virüs cildin üst tabakasını etkilediğinde ortaya çıkan bulaşıcı, iyi huylu cilt büyümeleridir.
 • Uçuk : Herpes simpleks virüsünün neden olduğu ağız yakınında iltihaplı kabarcıklara verilen addır.
 • Cilt Kanseri : Cilt hücrelerinin kontrolsüz büyümesidir.

belirtilebilir.

Yukarıda belirttiğimiz Dermatoloji Hastalıkları ve daha fazlası ESTPINT bünyesinde hizmet veren Dermatoloji Uzmanı hekimler tarafından güvenli, konforlu ve etkili bir tedavi süreciyle ortadan kaldırılmaktadır. Bu ve benzeri sorunlardan kurtulmak için İletişim kanallarımızı kullanarak Bize Ulaşabilirsiniz

Dermatoloji Uygulamaları 

Dermatoloji bir deri bilimidir. Bu tedavileri yapan kişilere ise Dermatolog adı verilmektedir. Dermatoloji cilt, saç, tırnak ve ağız içindeki sağlık problemleri ile ilgili hastalıkların tanısını koyan; tedavisini ve takibini yapan bilim dalıdır. Cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve uyuz gibi diğer birçok hastalığın tanı ve tedavisinin yanında koruyucu yöntemlerini de anlatmaktadır.

Günümüzde en sık talep edilen Dermatoloji Uygulamaları arasında;

 • Akne (Sivilce) Tedavisi
 • Leke (Güneş Lekesi) Tedavisi
 • Egzama Tedavisi
 • Sedef Hastalığı Tedavisi
 • Mezoterapi Uygulamaları
 • PRP Tedavisi
 • Dermapen ve Dermaroller
 • Botoks Uygulamaları

gösterilebilir.

Hastalığın teşhisi ve tedavisi için mutlaka Dermatoloji bölümüne muayene olmak gerekir. Dermatolog adı verilen uzmanlar teşhisi hızlı bir şekilde koymaktadır. Hastaya uygun bir çözüm yolu önerirler. Dermatologlar bebeklere, çocuklara, ergen ve yetişkinlere her yaş grubundaki hastalara uygun iyileştirme yöntemi önerilmektedir.

Akne Tedavisi (Sivilce İzleri Tedavisi) 

Dermatoloji ile Akne Tedavisi medikal ilaçların yanında dermatolojik ve kozmetik ürünler & işlemler kullanılarak yapılmaktadır. Akne (Sivilce) probleminiz için Dermatolojik Medikal Tedavi, Cilt Bakımı, Karbon Peeling, Altın İğneli Radyofrekans, Dermapen, Fraksiyonel Lazer ile tedavi edilebilir.

Akne Tedavisi ile ilgili detaylı bilgi almak için domain.com/akne-tedavisi bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Leke Tedavisi ve Uygulamaları 

Dermatoloji ile Leke Tedavisi lekeyi azaltmak için yerleşim yerine ve cinsine göre Peelingler, Kremler, Lazerler, PRP ve Mezoterapi gibi onarıcı tedavilerle yapılabilmektedir. Lekeli ciltleri doğru değerlendirilip ve leke yapısının belirlenmesinin ardından meyve asidi ya da Kimyasal Peelingler, PH Formüla İşlemleri, Leke Tedavisi, Mezoterapi, Dermaroller, Oxygeneo Tedavisi veya Radyofrekans uygulamalarının kombinasyonu ile belirli periyot aralıklarında 4 ila 6 seanslık tedavi programları uygulanabilmektedir.

Leke Tedavisi ile ilgili detaylı bilgi almak için domain.com/leke-tedavisi bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Güneş Lekesi Tedavileri 

Dermatoloji ile Güneş Lekesi Tedavisi hastalarının sürekli yüksek faktörlü güneş koruyucu kullanmaları ve solaryum benzeri yapay ışık kaynaklarından uzak durmaları gerekir. “Güneş Lekesi Tedavisinde Hangi Yöntemler Uygulanır?” sorusuna;

 • Leke giderici kremler,
 • Lazer uygulamaları,
 • Kimyasal peelingler,
 • Cilt yenileme yöntemleri,

şeklinde yanıt verebiliriz.

Egzama Tedavisi 

Dermatoloji ile Egzama Tedavisi deriyi kurutan kaşıntı ve bazen de kabarcıklar oluşmasına sebep olan bir çeşit deri hastalığıdır. Doğru teşhis konulması çok önemlidir ve mutlaka bir dermatolog tarafından tedavinin yürütülmesi gerekmektedir.

Egzama Tedavisi ile ilgili detaylı bilgi almak için domain.com/egzama-tedavisi bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Sedef Hastalığı Tedavisi 

Sedef Hastalığı bulunduğu bölgede kızarıklık gözükmektedir. Bu rahatsızlık zaman zaman ortaya çıkan bir çeşit deri hastalığıdır. Derinin üst tabakasında kalınlaşma olup büyümesiyle sedef renginde kabuklanmalar görülmektedir. Deri birkaç günde kendini yenilemeye başlar. Derinin üstündeki ölü hücre tabakasının artmış olduğunu görürsünüz.

Sedef Hastalığı Tedavisi ile ilgili detaylı bilgi almak için domain.com/sedef-hastaligi-tedavisi bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Antiaging (Gençleştirme) Programları (Yüz, Göz Çevresi, Boyun, Dekolte) 

Dermatoloji ile Gençleştirme… Kişiye özel olması ile birlikte yaşlanmanın derecesi ve tipine bağlı olarak uygulanan Antiaging amaçlı programlar arasında Dermapen, Kolajen Aşısı, PRP, Gençlik Aşısı, Somon DNA, Mezoterapi, Peeling, Hyaluronik Asit Enjeksiyonları, Işık Dolgusu, GRP, Oxygeneo Programları, Termal ve Fraksiyonel Radyofrekans işlemlerinden oluşur.

Anti-Aging ile ilgili detaylı bilgi almak için domain.com/anti-aging bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Dermapen ve Dermaroller (Mikro İğne Tekniği) 

Dermapen Akne İzleri, Lekeler, Cilt Çatlakları, Yara ve Yanık İzlerinin Tedavisinde tercih edilir. Anti-Aging etkisi için cilt yenilemede ve cilde uygulanan çeşitli serum ve solüsyonların deri içine infüzyonunun gerçekleşmesinde en avantajlı ve güvenilir sistemdir. Üstünde çok ince çelik iğnelerin dizili olduğu bir silindir ile derinin sorunlu olan bölgelerinde mikro kanalların açıldığı ve bu kanallar yoluyla deriye özel medikal ürünlerin uygulandığı bir işlemdir.

Deride bu iğnelerle kanallar açılması derinin iyileşmesi ve yenilenmesi mekanizmalarını harekete geçirir. Ayrıca kullanılan soruna yönelik özel medikal ürünler bu kanallar yolu ile istenilen bölgedeki deri katmanına kadar ulaştırılabilir ve tedaviyi sonuçlandırır. Tedavi edilmek istenen bölge sorununa göre iğnenin ölçüleri (0.5 ile 2 mm arasında) ve kullanılması gereken medikal ürünler seçilmektedir. Bu teknik ile birçok sorunlar tedavi edilebilir.

Dermapen ile ilgili detaylı bilgi almak için estpoint.com.tr/dermapen-41-hizmeti.html bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Mezoterapi Uygulamaları 

Dermatoloji ile Mezoterapi Tedavisi özel ilaçlarla belli bir amaç için hazırlanan cildin altına mezoterapi iğnesi yardımıyla enjekte yapılması işlemdir. Mezoterapi tedavisi estetik amaçlı olmakla beraber bazı durumlarda genel sağlık için tedavi amaçlı da yapılmaktadır.

Mezoterapi belirli bir yaşın üstünde olan tüm kadın ve erkeklerde rahatlıkla uygulanabilir. Bu tedavi öncesinde kişinin tedaviye engel bir durumunun olup olmadığı konusunda araştırma yapılmalıdır. Mezoterapi Saç Dökülmesi, Selülit Tedavisi, Cilt Tedavisi için kullanılabilen bir uygulamadır. Dermal dokunun yenilenmesi sıkılaştırması, aydınlanması ve nemlendirmesi amacıyla uygulanmaktadır.

Mezoterapi Kırışıklıklarının Tedavisi ve Leke Tedavi edici faydaları da görülebilmektedir. Bu tedavi etkisini uygulama yapıldıktan hemen sonra göstermektedir. İçerik olarak etken madde söz konusu olduğu için tamamen etkisini 1 ila 2 hafta içerisinde göstermektedir.

Mezoterapi ile ilgili detaylı bilgi almak için estpoint.com.tr/mezoterapi-45-hizmeti.html bağlantısına tıklayabilirsiniz.

PRP Tedavisi (Platelet Rich Plasma) 

Dermatoloji ile PRP Tedavisi kişinin kendi kanından elde edilmiş platelet hücreleri ve büyüme faktörlerinden zengin olan plazma kullanılmaktadır. Cilt yenilenmesini gerektiren sarkmalar, kırışıklık, iz, akne izi ve saç tedavisinde PRP tek başına ya da cildi yenileyen diğer yöntemlerle bir arada kullanılabilir.

PRP Tedavisi 2 ila 4 hafta aralıklarla yapılmaktadır. PRP Tedavisi cildin kendini yenilemesine dayandığından tedavi sonucunu hemen beklemek yanlıştır. Bu tedavinin sonuçları 2 veya 3 seans sonrası ortaya çıkmaktadır.

PRP Tedavisi yapıldıktan sonra ciltte sıkılaşma ve sarkmada azalma, kırışıklıklarda hafifleme, ciltteki lekelerde açılma ve aydınlanma, cilt renginde parlaklık ve izlerde azalma görülür. Saçlı deride yapılan uygulamalardan sonra saçın kalınlığında artış ve seyrek görülen alanlarda yoğunlaşmalar görülmektedir.

PRP Tedavisi ile ilgili detaylı bilgi almak için domain.com/prp bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Botoks Uygulamaları 

Dermatoloji ile Botoks özellikle mimik kaslarının hareketine bağlı olarak ortaya çıkan alın bölgesi, kaş arası, göz kenar çizgileri, üst dudak ve boyun çizgilerinde etkilidir. Çene kasına yapılan uygulama ile yüz ovali belirginleştirilir. Yüzün üçgen görünümünü sağlamaya katkıda bulunur. El, ayak ve koltuk altı terlemelerinde, spasitede ve migren ağrılarında Botoks Uygulamaları kullanılmaktadır.

Botoks ile ilgili detaylı bilgi almak için estpoint.com.tr/botoks-67-hizmeti.html bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Dermatoloji Cildiye Farkı 

Dermatoloji ve Cildiye arasında bir fark yoktur. Bu iki terim de aynı tıp branşını ifade eder. Dermatoloji deri ve zührevi hastalıklar bölümünün resmi adıdır. Cildiye ise halk arasında yaygın olarak kullanılan ifade biçimidir.

Dermatoloji Fiyatları 

Dermatoloji Fiyatları ile ilgili bilgi almak için ulaştığınız kliniklerden farklı ücretler almanız doğaldır. Özellikle sağlık alanında gerçekleştirilen işlemlerde hasta muayene edilmeden net bir fiyat vermek mümkün değildir. Bu hususta en doğru fiyatlar uzman doktor tarafından yapılacak muayene sonucu tedavi planının oluşturulması ile birlikte belirlenmektedir.

Dermatoloji Fiyatları 2024 yılında birçok farklı neden bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte bu nedenler arasında;

 • Kişinin genetik özellikleri ve yaşı,
 • Bireyin maruz kaldığı rahatsızlıklar,
 • Tedavi edilecek bölgedeki deformasyon seviyesi,
 • Kişiye uygulanacak Dermatoloji tedavi tekniği,
 • Uygulamayı gerçekleştirecek doktorun ve kliniğin tecrübesi,

gösterilebilir.

Dermatoloji kapsamında gerçekleştirilen uygulamalar ile ilgili daha detaylı bilgiler almak, Dermatoloji Uzmanı olan doktorumuz tarafından muayene edilip tedavi planınızı oluşturmak için Hemen Bize Ulaşın...

Dermatoloji Kliniği

Dermatoloji Kliniği dermatoloji hastalıkların teşhis ve tedavisinin yapıldığı sağlık kuruluşudur. Dermatoloji kliniğinde Dermatologlar (Cildiye Uzmanları) çalışır. Dermatoloji kliniğinde ayrıca Cilt Bakımı, Kozmetik Uygulamalar, Lazer Tedavisi gibi hizmetler de verilebilir.

Dermatoloji Uzmanı 

Dermatoloji Doktoru (Dermatoloji Uzmanı) dermatoloji bölümünde eğitim almış, bu alanda uzmanlaşmış hekimlerdir. Dermatoloji Uzmanları deri (cilt), tırnak, saç hastalıkları, kozmetik problemler ve cinsel hastalıkların teşhis ve tedavisini yapar. Dermatoloji Uzmanı olmak için tıp fakültesinden mezun olmak ve Dermatoloji ihtisası yapmak gerekir.

Dermatoloji En İyi Doktor

Dermatoloji alanında En İyi Doktor dermatolojik hastalıkların teşhis ve tedavisinde deneyimli, bilgili ve güvenilir olan doktordur. İstanbul ve çevre illerde hastalara tedavi seçenekleri sunan ESTPOINT Dermatoloji alanında En İyi Uzmanlara sahip olmanın verdiği avantaj sayesinde başarılı uygulamalar gerçekleştirmektedir.

Sizlerde cildinizin ve vücudunuzun herhangi bir bölgesinde farklı nedenlerle maruz kaldığınız estetiksel problemlerin tedavi edilerek hayal ettiğiniz kusursuz görünüme sahip olabilmeniz için Hemen Bize Ulaşıp randevu alabilir, Dermatoloji Uzmanı doktorlarımız tarafından evinize en yakın kliniğimizde yapılacak muayene sonucunda tedavi planınızı oluşturabilirsiniz.

ESTPOİNT KLİNİK

TEDAVİ BİLGİLENDİRME

Operasyon Sayısı

Operasyon Sayısı

4 ila 6 Seans

Operasyon Süresi

Operasyon Süresi

30 ila 60 Dakika

Anestezi

Anestezi

Anestezik Krem

Hassasiyet Süreci

Hassasiyet Süreci

3 ila 7 Gün

İşe Dönme Süresi

İşe Dönme Süresi

Hemen

Tam İyileşme

Tam İyileşme

1 ila 2 Ay

Sonuçların Kalıcılığı

Sonuçların Kalıcılığı

Ömür Boyu

Hastanede Kalma Süresi

Hastanede Kalma Süresi

Aynı Gün Çıkış

Dermapen Sonrası Kızarıklık ilk 24 ila 48 saat içerisinde kendiliğinden geçer.

Evet… Dermapen cildin genel görünümünü iyileştirip bir dizi cilt probleminin giderilmesine yarımcı olur.

Her ikisi işleminde Cilt Bakımı ve Yenilenme yöntemleri olmasına rağmen uygulama şekilleri ve etkileri farklıdır. Hangisinin kişi için en uygun yöntem olduğuna uzman hekim karar verecektir.

Dermatoloji deri, saç, tırnak ve mukozaların hastalıklarıyla ilgilenen tıbbın bir dalıdır.

Dermatoloji cilt, saç, tırnak, mukozalardaki hastalıkların teşhis ve tedavisiyle ilgilenen tıbbi anabilim dalıdır. İnsanların cildinde ve derisinde farklı nedenlerle oluşan birçok problem Dermatoloji uygulamaları kapsamında ortadan kaldırılmaktadır.

Dermatoloji tıp fakültelerinde eğitim verilen ve Deri Hastalıkları üzerine uzmanlaşmış bir tıbbi bölümdür.

Dermatoloji Akne, Egzama, Sedef, Vitiligo, Melanom gibi deri hastalıklarının yanı sıra Saç ve Tırnak rahatsızlıklarına da bakar.

Dermatoloji Bölümü deri, saç ve tırnak hastalıklarının teşhis & tedavisini yapan tıbbi bir uzmanlık dalıdır.

Dermatoloji Bölümü cilt, saç ve tırnakla ilgili her türlü hastalığın teşhis & tedavisini gerçekleştirir.

Dermatoloji Uzmanı deri, saç ve tırnak hastalıklarını teşhis & tedavi eden tıbbi bir doktordur.

Dermatoloji Bölümü devlet ve özel hastanelerin birçoğunda bulunurken ESTPOINT gibi kapsamlı sağlık uygulamaları gerçekleştiren kliniklerde de mevcuttur.

Kozmetik Dermatoloji cildin estetik ve kozmetik problemlerini ele alan Dermatoloji alt bilim dalıdır.

Evet… "Dermatoloji" terimi Türkiye'de "Cildiye" olarak da bilinir ve aynı anlama gelir.

Dermatoloji cilt, saç, tırnak ve mukozalardaki hastalıklar & rahatsızlıklarla ilgilenir.

Dermatoloji Akne, Egzama, Sedef, Vitiligo, Melanom gibi deri hastalıklarının yanı sıra Saç ve Tırnak rahatsızlıklarına da bakar.

Evet… Dermatoloji ve Cildiye terimleri aynı tıbbi dalı ifade eder.

Evet… Dermatoloji Uzmanları ciltteki alerjik reaksiyonların nedenlerini belirlemek için alerji testleri yapabilir.

Evet… "Dermatoloji" terimi Türkiye'de "Cildiye" olarak da bilinir ve aynı anlama gelir.