Dermapen

 1. Anasayfa
 2. Dermapen

Son yıllarda Cilt Bakımı ve Yenileme alanında sıklıkla tercih edilen Dermapen "Altın İğne" adı ile de bilinir. Dermapen tedavisinin bir diğer adı da Altın İğne Tedavisidir. Medikal Estetik ve Dermatoloji alanında uzman hekimimizin kaleme aldığı bu yazımızda Dermapen hakkında merak edebileceğiniz tüm hususlara değinmeye çalışacağız.

Dermapen mikro iğneleme olarak da bilinen bir Cilt Bakımı ve İyileştirme yöntemidir. Cilt yüzeyine minik delikler açarak cildin kendi kendini iyileştirme ve yenileme sürecini tetikler. Dermapen Uygulaması bir dizi minik, steril iğnenin bir kalem formuna monte edilmesi ile gerçekleştirilen tedavi prosedürüne dayanır.

Dermapen Tedavisi kişilere pek çok faydayı bir arada sunan estetik tedavi yöntemlerinin başında gelmektedir. Bu uygulama ile sağlanan faydalar arasında;

 • Ciltte var olan kırışıklık ve ince çizgilerin azalması,
 • Ciltteki leke, akne izi ve yara izlerinin ortadan kaldırılması,
 • Cildin sıkılık ve elastikiyetinin artırılması,
 • Cildin nem oranını ve parlaklığının yükseltilmesi,
 • Gözeneklerin küçülmesi ve siyah noktaların temizlenmesine,
 • Cilt tonu ve dokusunun iyileştirilmesi,

gösterilebilir.

Dermapen Uygulaması cilt üzerinde minik delikler açarak cildin kendi kendini iyileştirme ve yenileme sürecini başlatan bir tedavi yöntemidir. Bu uygulama uzman hekimler tarafından belirli bir prosedür takip edilerek steril klinik şartlarında gerçekleştirilmelidir. Dermapen Uygulaması yapılırken izlenilen süreci;

 • İlk olarak cilt temizlenir ve işlem yapılacak bölgeye anestezik krem uygulanır. Bu sayede tedavi esnasında herhangi bir rahatsızlık hissi oluşmasına engel olunur.
 • Daha sonra cilt tipine ve durumuna göre ayarlanabilen Dermapen Cihazı cilt üzerinde dairesel hareketlerle gezdirilir.
 • Bu işlem sırasında Dermapen minik delikler açar ve bu delikler cildin kendi kendini iyileştirme sürecini başlatır.
 • Son aşamada cilt üzerine bir nemlendirici veya serum uygulanır.

şeklinde özetleyebiliriz.

Dermapen Tedavisi uygulama yapılacak bölgenin maruz kaldığı cilt sorununa ve kişinin cilt durumuna bağlı olarak farklı periyotlar halinde gerçekleştirilir. Bu uygulama 4 ila 6 hafta aralıklarla toplamda 3 ila 6 seans ile oldukça başarılı sonuçlar vermektedir.

Kişilerin cildi Dermapen uygulamasından sonra genellikle 2 ila 3 gün içinde iyileşir. Ancak tam iyileşme süresi kişinin cilt tipine ve tedavi yoğunluğuna bağlıdır. Çoğu birey ilk seansın hemen ardından bile gözle fark edilir bir iyileşme görebilir. Ancak arzu edilen sonucun %100 elde edilmesi için 3 ila 6 seans arası bir süre gerekebilir.

Dermapen Uygulaması sonucu elde edilen olumlu ve estetik cilt yapısı düzenli bakım ve koruma ile desteklenerek ömür boyu kalıcı hale getirilebilir. Cilt yaşlandıkça ortaya çıkan ve estetik açıdan olumsuz görünüm oluşturan durumlar Dermapen Tedavisi ile giderilebilir.

Dermapen Uygulaması ağrısız bir işlemdir. Çünkü uygulama öncesi anestezik krem kullanılır. Bununla birlikte kişinin ağrı eşiğine bağlı olarak hafif bir rahatsızlık hissedilebilir. Dermapen Tedavisi Sonrası göz önünde bulundurulması gereken hususlar arasında;

 • Cildinizi 24 saat boyunca nemlendirin ve soğuk su ile yıkayın.
 • İlk 48 saat boyunca güneşe çıkmamaya özen gösterin.
 • İyileşme süreci boyunca cildi dökülmeye karşı koruyun ve tahriş etmekten kaçının.
 • Tedavi sonrası en az bir hafta boyunca cildinize sert temastan kaçının.

gösterilebilir.

Estpoint Medikal Estetik ve Plastik Cerrahi alanında uzun yıllara dayanan tecrübesi, steril imkanlara sahip şubeleri ve uzman doktorları ile hastalarını dinleyerek onların en estetik, çekici ve diri gösterecek yüz & cilt görünümüne sahip olmaları için Dermapen Tedavisi dahil tüm tedavi yöntemlerini büyük bir başarıyla gerçekleştirmektedir.

Sizde farklı nedenlerle maruz kaldığınız pek çok estetiksel problemden hızla kurtularak hayal ettiğiniz genç, parlak ve pürüzsüz cilt yapısına güvenli, konforlu ve etkili bir tedavi süreciyle sahip olabilmek için Hemen Bize Ulaşıp randevu alabilir; kliniğimizde uzman hekimlerimiz tarafından yapılacak Dermapen Tedavisi ile arzu ettiğiniz estetik görünüme ulaşabilirsiniz.

Dermapen Nedir 

Dermapen Altın İğne Tedavisi kapsamında kullanılan özel bir cihazdır. Cihazın başlığında çok sayıda mikro iğne bulunur ve bu iğneler cilt yüzeyine temas ettirilip cilt altına radyo frekans enerjisi gönderilir. Bu sayede ciltte mikro kanallar açılır ve cildin kendini onarması tetiklenir.

Doğal ve hızlı bir iyileşme süreci sunan Dermapen bu alanda yetkin hekimler tarafından klinik şartlarında yapılması halinde güvenli, konforlu ve estetik bir tedavi tekniğidir. Bu uygulama ile maruz kaldığınız tüm cilt problemlerinden hızla kurtulabilirsiniz.

Altın İğne Tedavisi Nedir 

Altın İğne Tedavisi ciltteki kırışıklık, leke, sarkma gibi sorunları gidermek için kullanılan radyo frekans uygulamasının bir çeşididir. Bu tedavide cilt altına altın iğne uçları yardımıyla yüksek frekanslı radyo dalgaları verilir. Bu sayede cildin yenilenmesi ve sıkılaşması sağlanır.

Altın İğne Tedavisi ile ilgili merak edebileceğiniz her soruya yanıt veren, uzman hekimlerimiz tarafından yazılmış makaleye estpoint.com.tr/altin-igne bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Dermapen Ne İşe Yarar 

Dermapen insanların ciltlerinde farklı nedenlerle oluşan kırışıklık, lekelenme, sarkma, çizgi gibi pek çok estetiksel problemi büyük bir hızla ve konforla ortadan kaldıran bir Medikal Estetik tedavi yöntemidir.

Dermapen Uygulaması sayesinde çözüm bulunan cilt rahatsızlıkları arasında;

 • Kırışıklıklar ve İnce Çizgiler : Dermapen kolajen üretimini teşvik ederek cilt yaşlanma belirtilerini azaltır.
 • Akne İzleri : Dermapen işlemi cildin kendini iyileştirme sürecini uyararak akne izlerinin görünümünü düzeltir.
 • Gözenekler : Dermapen Uygulaması cilt gözeneklerini sıkılaştırır ve cildin daha düzgün bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.
 • Pigmentasyon : Cilt tonunu düzgünleştirir ve pigmentasyon sorunlarını azaltır.
 • Cilt Yenileme : Cildin genel görünümünü ve dokusunu iyileştirir.

belirtilebilir.

Dermapen Uygulaması 

Dermapen Uygulaması Altın İğne Tedavisi olarak da adlandırılan işlemdir. Uygulama öncesi cilt temizlendikten sonra işlem yapılacak bölgeye anestezik bir krem sürülür. Daha sonra Dermapen cihazının başlığı cilde temas ettirilerek atışlar yapılır.

Dermapen Uygulaması kapsamında gerçekleştirilen atışlar sırasında ciltte mikro delikler açılır ve radyo frekans enerjisi cilt altına ulaştırılır. Uygulama sonrasında ciltte kızarıklık ve şişlik olabilir ancak bunlar kısa sürede kendiliğinden geçer.

Dermapen Nasıl Yapılır 

Dermapen Uygulaması bu tedavi için özel olarak tasarlanmış Dermapen Cihazı kullanılarak, Uzman Dermatolog kontrolünde steril klinik ortamında gerçekleştirilen Medikal Estetik tedavi yöntemidir. Bu uygulama belirli bir prosedür takip edilerek gerçekleştirilir.

Dermapen Uygulaması yapılırken izlenecek adımları;

 • İşlem yapılacak bölge temizlenir ve anestezik krem sürülür.
 • Uygulama alanı özel bir solüsyon ile dezenfekte edilir.
 • Kişiye özel iğne başlıkları hazırlanır ve Dermapen cihazına takılır.
 • Cihazın başlığı cilde temas ettirilerek atışlar yapılır.
 • Atışlar bölgeye göre 15 ila 20 dakika arası sürebilir.
 • Uygulama sonrasında kişiye gerekli bilgiler verilir ve taburcu edilir.

şeklinde ifade edebiliriz.

Dermapen Tedavisi insanların ciltlerinin kendi kendine onarımını destekleyen, cilt yüzeyini iyileştirecek hormonların salınımını artırarak ciltte yaşanılan estetiksel problemleri ortadan kaldıran değerli bir uygulamadır. İşlem sonrası oluşabilen kızarıklıklar birkaç saat içerisinde kendiliğinden geçmekte, kişiler uygulama sonrası günlük yaşantısına kaldığı yerden devam edebilmektedir.

Dermapen Ne Sıklıkla Yapılır 

Uzman doktor Dermapen uygulamasının ne sıklıkla yapılacağına hastanın cilt yapısına ve durumuna bakarak karar vermektedir. Genellikle 4 ila 6 hafta aralıklarla yapılan Dermapen 3 ila 6 seans sonrası arzu edilen sonuçları vermektedir. Seans sayısı arttıkça etkinlik de artar.

Dermapen Kaç Günde İyileşir 

Dermapen uygulamasının iyileşme süresi kişiden kişiye değişiklik göstermekle birlikte yaklaşık olarak 3 ila 7 gün arasında gösterilebilir. Bu süre zarfında kişilerin cildinde kızarıklık, soyulma, kabuklanma gibi durumlar görülebilir. Oldukça doğal sonuçlar olarak ifade edilebilen bu durumlar zaman içerisinde kendiliğinden geçer.

Dermapen Kaç Seansta Etki Eder 

Dermapen uygulamasının etkisi ilk seanstan itibaren görülmeye başlar. Bununla birlikte %100 etki için uzman doktor tarafından belirlenen seans sayısının tamamlanması gerekir. Vakaların büyük bir kısmında 3 ila 6 seans sonucunda arzu edilen estetik ve genç cilt yapısına ulaşılır. Seans sayısı arttıkça kişilerin cildindeki iyileşme oranı da artar.

Dermapen Kalıcı Mıdır 

Dermapen uygulamasının kalıcılığı kişinin yaşam tarzına, beslenme alışkanlıklarına, güneşe maruz kalmasına ve genetik faktörlere bağlıdır. Ortalama olarak 1 ila 2 yıl arasında etkisini koruduğu söylenebilen bu tedavi tekrarlanabilir bir uygulama olduğu için elde edilen olumlu sonuçlar sürekli olarak korunabilir.

Dermapen Acıtır Mı 

Dermapen uygulamasının acısı kişinin ağrı eşiğine göre değişebilir lakin hafif bir batma hissi olarak tanımlanabilir. Uygulama öncesinde işlem bölgesine sürülen anestezik krem sayesinde ağrı ve acı hissi minimuma indirilir.

Dermapen Sonrası 

Sağlık kapsamında gerçekleştirilen tüm uygulamalarda olduğu gibi Dermapen Sonrası bazı hususlara dikkat edilmesi kişinin sağlığı ve tedavinin başarısı için çok değerlidir. Dermapen Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar arasında;

 • Uygulama sonrası 24 saat boyunca işlem bölgesi su ile temas etmemelidir.
 • Tedavi sonrası ilk 2 ila 3 gün makyaj yapılmamalıdır.
 • İşlem sonrası ilk 3 gün alkol içermeyen nemlendiriciler kullanılmalıdır.
 • Uygulama sonrası ilk 1 hafta işlem bölgesi güneşten korunmalıdır.
 • Tedavi sonrası kabuklanma veya soyulma olursa kesinlikle koparılmamalıdır.
 • Uygulama sonrasında doktorun tavsiye ettiği bakım ürünlerini kullanılmalıdır.

gösterilebilir.

Dermapen Faydaları

Günümüzde en sık talep dilen Medikal Estetik tedavi yöntemlerinden birisi olan Dermapen uygulaması kişilere pek çok avantajı bir arada sunmaktadır. Dermapen Tedavisi sonrasında bireylerin elde ettiği faydaları;

 • Cildi Yeniler ve Gençleştirir : Dermapen kolajen üretimini teşvik ederek cildi sıkılaştırır ve gençleştirir.
 • Cilt Tonunu Düzgünleştirir : Dermapen hiper pigmentasyonu ve renk dengesizliklerini azaltarak cilt tonunu düzgünleştirir.
 • Akne İzlerini ve Skarları Azaltır : Dermapen cildin kendini iyileştirme sürecini başlatıp akne izlerini ve skarları azaltır.
 • Gözeneklerin Görünümünü İyileştirir : Dermapen uygulaması gözeneklerin estetik bir görünüme sahip olmasını sağlar.
 • Cildin Genel Sağlığını Artırır : Dermapen cilt hücrelerinin yenilenmesini teşvik eder. Bu sayede cildin genel sağlığını ve parlaklığını artırır.

şeklinde belirtebiliriz.

Dermapen uygulamasının en büyük avantajı cerrahi müdahale gerektirmeyen bir yöntem olmasıdır. Dermapen tedavisinin kullanım alanının geniş olması ve işlem süresinin çok kısa olması bu uygulamanın çok fazla talep edilir hale gelmesine yol açmıştır.

Dermapen Tedavisi 

Dermapen Tedavisi cildin yenilenmesini ve gençleştirilmesini sağlamak amacıyla kullanılan bir mikro iğneleme yöntemidir. Bu uygulamam cilt yüzeyine minik delikler açarak ciltte doğal bir iyileşme ve yenileme süreci başlatır.

Dermapen Tedavisi sayesinde cildin kolajen ve elastin üretimi artar. Bu durum cildin daha sıkı, düzgün ve genç görünmesini sağlar. Dermapen Tedavisi kırışıklıklar, pigmentasyon, akne izleri, geniş gözenekler, genel cilt tonu ve dokusu sorunları gibi birçok cilt rahatsızlığının giderilmesinde yardımcı olabilir.

Dermapen Yapan Hastaneler 

Dermapen Tedavisi çeşitli hastaneler ve klinikler tarafından sunulmaktadır. Dermatoloji ve Estetik Cilt Bakımı hizmeti sunan klinikler bu tür tedavileri sunarlar. Bu tedaviyi sunan sağlık kuruluşunun uygun lisanslara ve sertifikalara sahip olduğundan emin olmalısınız.

Estpoint Estetik Tedavi Merkezi İstanbul ve diğer illerde bulunan kliniklerinde kullandığı son teknoloji cihazlar sayesinde Dermapen dahil kişilerin ihtiyaç duydukları tüm Plastik Cerrahi ve Medikal Estetik uygulamalarını büyük bir güven, konfor ve başarı ile sunmaktadır.

Dermapen En İyi Doktor 

Dermapen Tedavisini uygulayan uzmanın Dermatoloji ve Estetik Cilt Bakımı konusunda geniş deneyime sahip olması önemlidir. Bu işlemi gerçekleştirecek hekimlerin Dermapen Tedavisi konusunda eğitim almış ve bu uygulamayı güvenli bir şekilde yapabileceğini kanıtlayan sertifikalara sahip olması gerekir.

Dermapen Tedavisi yaptırmak için doktor ve klinik araştırırken en iyi bir başlangıç noktası hekim hakkında hasta yorumları ve değerlendirmelerini okumaktır. Ayrıca doktorun önceki hastalarının öncesi ve sonrası fotoğraflarını görmek, tedavinin potansiyel etkileri hakkında bir fikir edinmenize yardımcı olabilir.

ESTPOINT Estetik Tedavi Merkezi İstanbul ve diğer illerde bulunan kliniklerinde Plastik Cerrahi ve Estetik Tedavi alanında en iyi hekimler çalışmaktadır. Sizde İletişim kanallarımızı kullanıp Bize Ulaşarak uzman doktorlar kontrolünde Dermapen dahil tüm estetik tedavi yöntemlerini başarıyla yaptırabilirsiniz.

Dermapen Fiyat 

Dermapen Fiyatı ile ilgili bilgi almak amacıyla ulaştığınız hastanelerden ve kliniklerden farklı ücretler duyabilirsiniz. Bu durumun en büyük sebebi sağlık alanında yapılan çalışmalarda hasta muayene edilmeden net bir fiyat belirtmenin mümkün olmamasıdır.

Dermapen Fiyat 2024 yılında birçok duruma bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte bu durumlar arasında;

 • Hastanın genetik özellikleri ve yaşı,
 • Kişinin cilt yüzeyinde bulunan sorunların boyutu ve türü,
 • İstenilen estetik görünüm için gerekli seans sayısı,
 • Uygulamayı yapacak hekimin ve kliniğin tecrübesi,

olarak belirtebiliriz.

Dermapen hakkında detaylı bilgi sahibi olmak, ESTPOINT bünyesinde hizmet veren hekimler tarafından muayene edilerek size en uygun olacak tedavi planını oluşturmak için Hemen Bize Ulaşınız...

ESTPOİNT KLİNİK

TEDAVİ BİLGİLENDİRME

Operasyon Sayısı

Operasyon Sayısı

2 ila 3 Seans

Operasyon Süresi

Operasyon Süresi

20 ila 30 Dakika

Anestezi

Anestezi

Lokal

Hassasiyet Süreci

Hassasiyet Süreci

1 ila 3 Gün

İşe Dönme Süresi

İşe Dönme Süresi

Hemen

Tam İyileşme

Tam İyileşme

3 ila 5 Gün

Sonuçların Kalıcılığı

Sonuçların Kalıcılığı

Ömür Boyu

Hastanede Kalma Süresi

Hastanede Kalma Süresi

Aynı Gün Çıkış

Dermapen mikro iğneleme olarak da bilinen bir Cilt Bakımı ve İyileştirme yöntemidir. Cilt yüzeyine açılan minik deliklerle cildin kendini iyileştirme ve yenileme süreci tetiklenir.

Dermapen Uygulaması bir dizi steril iğnenin bir kalem formuna monte edilmesi ile gerçekleştirilen tedavi prosedürüne dayanır.

Dermapen cilt üzerinde dairesel hareketlerle gezdirilen özel bir cihazla uygulanır. İşlem öncesi uygulama bölgesine anestezik krem sürülerek ağrısız bir süreç geçirilir.

Dermapen işleminin maliyeti seans sayısına, kişinin cildindeki sorunların durumuna ve uygulamanın yapıldığı kliniğe bağlı olarak değişiklik gösterir. En doğru bilgileri kliniğimize ulaşarak alabilirsiniz.

Dermapen Tedavisi 3 ila 6 seans sonucunda istenilen sonuçları verir. Ancak seans sayısı cildin durumuna ve tedavi hedeflerine bağlı olarak farklılık gösterebilir.

Dermapen Sonrası İyileşme Süreci boyunca cildinizi nemlendirin, doğrudan güneş ışığından kaçının ve cildinizi tahriş etmeyin.

Dermapen Sonrası Kızarıklık ilk 1 ila 2 gün kendiliğinden geçer.

Dermapen Tedavisi mikro iğneleme yöntemi kullanılarak cildin yenilenmesini sağlar.

Dermapen Tedavisi yıl boyunca yapılabilir ancak uygulama sonrası güneş ışınlarından korunma çok önemlidir. Bu yüzden tedavi genelde sonbahar ve kış aylarında önerilir.

Dermapen iğneleri tek kullanımlıktır ve her hastaya yeni bir iğne kullanılır.

Dermapen Sonrası nemlendirici ve güneş koruma faktörlü kremler kullanılır.

Dermapen İşlemi cilt üzerinde minik delikler açarak cildin kendi kendini iyileştirme ve yenileme sürecini başlatan bir tedavidir.

Evet… Dermapen yazın yapılabilir ancak sonrasında güneş ışınlarından korunma çok önemlidir.

Dermapen çeşitli cilt sorunları olan ve cildin genel görünümünü iyileştirmek isteyen yetişkinlere uygulanabilir.

Dermapen cilt enfeksiyonları, aktif akne veya rosacea, cilt kanseri, hamilelik veya emzirme dönemindeki kadınlar gibi belirli durumlarda önerilmez.

Hayır… Dermapen Tedavisi uygun şekilde uygulandığında güvenlidir.

Her iki uygulama da mikro iğneleme teknikleri olmasına rağmen Dermapen daha hassas ve az ağrılı bir yöntem olarak bilinmektedir.

Evet… Dermapen Tedavisi cildin genel görünümünü ve dokusunu iyileştirir.

Dermapen Sonrası Kızarıklık ilk 1 ila 2 gün kendiliğinden geçer.

Dermapen Cilt Bakımı cildi yenileyen ve gençleştiren bir mikro iğneleme tedavisidir.

Her iki işlem de cildi yenileme ve iyileştirme amacıyla kullanılan tedaviler olmasına rağmen uygulama şekilleri ve etkileri farklıdır. Hangisinin kişi için en uygun yöntem olduğuna uzman hekim karar verecektir.

Evet… Dermapen çillerin görünümünü hafifleterek zaman içinde yok eder.

Her iki uygulama da Cilt Yenileme ve Gençleştirme tedavileri olmasına rağmen farklı süreçler ve sonuçlar sunarlar. Hangisinin kişi için en uygun yöntem olduğuna uzman hekim karar verecektir.

Dermapen Tedavisi sonrası iyileşme süreci boyunca cildinizi nemlendirin ve cilt üzerine hafif basınç uygulayın. Bu sayede oluşan morluklar hızla iyileşecektir.

Dermapen Sonrası Kabuklanma 2 ila 3 gün içinde başlar ve bir hafta içinde tamamen geçer.