Cilt bakım fiyatları 2020 yılında da merak konusu olmaya devam ediyor. Günümüzde kadınlar ve erkek güzel ve sağlıklı bir cilde sahip olmak ister. Bunun için cilt bakımı yaptırır.

Cilt bakımı yaptırılmasının sebepleri arasında elbette güzel/yakışıklı gözükmek ve cildimizin yıllara meydan okumasını sağlamaktır. Peki, cilt bakımı fiyatları 2020 yılında ne durumdadır? Cilt bakım seans fiyatları nedir?

Günümüzde her derde deva olarak ismini sık sık duyduğumuz Hindistan cevizi yağı cilt bakımında da kullanılıyor mu? gibi birçok sorunun cevabını şimdi okuyacağız.

Cilt Bakım Nedir?

Cildimiz hep mükemmel görünmeyebilir bunun sebeplerinden biri çevresel koşullara cildimizin açık olmasıdır. Böylelikle cildimiz pürüzlenir, akne oluşur, lekelenir deforme olmanın da etkisiyle her kadının korkulu rüyası olan kırışıklıklar başlar.

Bu nedenle günlük cilt bakımı önemlidir. Gün içinde yaptığımız, kullandığımız yediğimiz hatta içtiğimiz her şey cildimizi etkiler. Makyaj yapmak, beslenme alışkanlıklarımız, sigara tüketimi cildin görünümünü siyah nokta ve sivilce oluşumunu arttırır ve etkiler.

Bunlar günlük yaşamımızın içinden olan durumlar olduğu için önüne geçmek zordur. Cilt bakımı yaptırarak bu tarz durumları en aza indirgeyebiliriz. Cilt bakımının içine nemlendirme, temizleme, maske uygulanması, temizleme gibi cildin yararına yapılan tüm bakımlar girer. Cilt bakım fiyatları 2020 bu nedenle araştırılan bir konudur.

Günlük Cilt Bakım Önerileri

 • Öncelikle cilt tipimizi öğrenmeliyiz.
 • Cilt tipimize uygun ürünleri deneyerek seçip bu gözlem sonucunda cilt tipimize en uygun ürünleri kullanmalıyız.
 • Biriken ter, kir, yağ cildimizin gözeneklerine dolar bunu en uygun şekilde günlük cilt bakım rutinimizi uygulayarak cildimizi bu kirlerden arındırmalıyız.
 • UV ışınlarının verdiği hasarı en aza indirgemek için SPF içeriği yüksek olan güneş koruyucular kullanılmalıdır.
 • UVB ve UVA ışınlarından korunmak adına koruyucu olarak SPF15 ve üstü güneş koruyucular kullanılmalı ve dışarı çıkmadan 15-30 dakika önce cilde uygulanmalıdır.
 • Yağlı cilde sahip kişiler, asla içinde yağ bulunduran, krem bazlı veya lanolin içeren sabunlar kullanmamalıdır. Aksine yağlı ciltler sıvı veya jel şeklinde yağ bağlayıcı temizleyiciler kullanmalılardır. Yağlı ciltler, yağ bağlayıcı jel veya jel formda temizleyiciler kullanmalılardır.
 • Ergenlik dönemindeki gençlerde yaşanan hormon değişikliği sonucu sivilceye yatkın hale gelen, yağlanan cilt için cildin temizliği için doktorlar tarafından önerilen cilt bakım ürünleri mutlaka günlük cilt bakımı rutininizin içinde bulundurmanız ve uygulamanız gerekmektedir.
 • Cildin fazla yağlı yani parlak görünümünden arındırmak adına sert sabun, alkol, sert fırçalar cilde uygulanmamalıdır.
 • Cilt temizliği günde 2 – 3 defadan fazla yapılmamalıdır fazlası cilde zarar verir.
 • A ve E vitaminleri cildin pürüzsüzlüğü için birebir vitaminlerdir. Aynı zamanda düzenli sebze ve meyve tüketmek mineral ve vitamin açısından çok önemlidir, cildimizi besler.
 • Bol su içmek çok önemlidir su cildimizin en güzel ve saf kaynağıdır. Su içmek cilt nem dengemizi korur aynı zamanda toksinleri atmamızı sağlar.
 • Düzenli uyumak da önemlidir. Düzenli uyursak cildimizin kendisini yenilemesine izin vermiş oluruz bu yüzden en az 7-8 saat gece uykusu önemlidir.
 • Günlük cilt bakımı içinde olmazsa olmazı cilt temizliğinden sonra mutlaka yapılması gereken nemlendirme evresidir. Bu şekilde vücudunuza nemi hapsedersiniz, nem dengesini de koruyarak cildiniz sağlıklı durur.

Cilt Bakım Fiyatları 2020 Araştırması

Günlük yaşantımızda kullandığımız cilt bakım ürünleri ne çok pahalı ne de çok ucuz olmalıdır. Güvenilirliği çok önemlidir. Cilt bakım fiyatları 2020 için internette bununla alakalı araştırma yapabiliriz. Bir diğer yandan bunun araştırmasını Youtube platformundan da gerçekleştirebiliriz

Bakım videoları Youtube sitesinde de cilt bakımına ilişkin bilgiler mevcut. Bakım videoları çeken, kullandıkları ürünleri söyleyip öneren veya önermeyen, ürünlerin etkisine göre kalite-performans karşılaştırması yapan kanallara göz atmak her zaman bizi bilgilendirir.

Doktorların Önerdiği Cilt Bakım Ürünleri Fiyatları

Doktorların önerdiği cilt bakım ürünleri ile cildimize iyi gelip, bu güzel görüntüden dolayı kendimizi de iyi hissedebiliriz. Doktorlar dışarıya çıkarken her zaman güneş kremi kullanılması gerektiğini söylüyorlar. Bir diğer konu ise yüzdeki sarkmalar. Bunu en aza indirgemek adına yüzüstü uyumanın zararlarından doktorlar bahsettiler, yumurta yemenin yüz sarkmasını önlediğini de ekliyorlar.

Cilt bakım fiyatları 2020 hakkında küçük çaplı bir araştırma yapıldığında, doktorların önerdiği cilt bakım ürünleri için kullanıcılara normal seviyede fiyatlar sunulduğunu görebiliriz.

Lekesiz ve genç bir cilt için somon balığının hayatınıza mutlaka dâhil edin diyorlar. Nar yemenin cildi yenilediğini bu yüzden nar yemenin çok önemli olduğunun altını çiziyorlar. Aslına bakacak olursak, yukarıda saydığım yiyecek, mineral ve yağlar çok pahalı veya ulaşılmayacak ürünler değillerdir.

Bu da cilt bakım fiyatları 2020 için normal seyirde devam ettiğinin bir kanıtıdır. Düzenli süt içmenin cilde iyi geldiğini cilt bakımı yaptıran ünlüler hep söylemişlerdir. Pek çok ünlü süt içmenin, bol sıvı tüketmenin güzellik sırları arasında yer aldığını dile getirir.

Aynı zamanda, buzu yüzümüze uygulayarak cildimizi sıkılaştırıp yaşlanmayı geciktireceğimizden de söz ediyorlar. Cilt bakım fiyatları 2020 yılı ile beraber normal dengesini bulmuştur. Bu nedenle doktorların önerdiği cilt bakım ürünleri kullanımı düzenli olarak yapılmalıdır.

Cilt Bakımında Hindistan Cevizi Yağı

Cildin nem dengesini korumak ve cilde gerektiği nemi sağlayabilmek adına nemlendirici kremlerin sık sık kullanılmasının cilde yararlarından sık sık bahsedilir. Bu tarz nemlendiricilerden biri olan Hindistan cevizi yağı, cilt bakımında muhteşem bir yağdır ve doktorlar bu konudan hep bahsederler.

Hindistan cevizi yağı cilt bakımı yapılırken kullanılmasının yanında her derde deva olduğu da dillerden düşmeyen bir gerçektir. İnsanlar Hindistan cevizi yağını saçlarında, ciltlerinde hatta yemeklerinde kullanmaya başladılar. Daha hafif bir yağ olduğu için hem içimize hem cildimize iyi geldiği gözlemlenmiştir. Günlük cilt bakım fiyatları 2020 için de uygun bir üründür.

Hindistan cevizi yağı aynı zamanda doğal bir güneş koruyucudur. Bunun yanında güneşlendikten sonra cilde uygulandığında ciltteki pul pul dökülme ve kurumayı önler. Hindistan cevizi yağı vücudun yağı kullanmak, vücudun yağ dengesini korur. Dirseklere, topuklara ve tırnak derisine uygulanması sonucunda o derileri de yumuşatır.

Günlük Cilt Bakım Seansları

Öncelikle cilt bakım fiyatları 2020 yılında günümüz normal fiyatındadır. Ani bir artış ya da azalış söz konusu değildir.

Cilt bakım fiyatları 2020 senesinde ortalamadır ama bu durumun değişkenlik gösterdiği hallerde vardır. Bu durum, cilt tipinize, yaptırmak istediğiniz ve cildinizin ihtiyacı olduğu bakıma ve elbette cilt bakım seansını yaptıracağınız semte göre fiyatlarda artış ya da azalış söz konusu olabilir.  Cilt bakım seanslarında kullanılan genel bakım rutini vardır. Bu rutinde belli aşamalar vardır. Sırasıyla ilk cilt bakımı yapılır. Cilt Bakımının ardından cilt temizlenip arındırılır.

Peeling uygulamasıyla beraber gözenekler açıldıktan sonra cilde buhar verilir. Bu işlemleri sırasıyla Ozon, Komedon Temizliği, Yüksek Frekans ve ardından Tonik uygulaması izler. Son olarak cilt tipinize uygun maskenin yapılmasıyla beraber cildinize serum yedirilir, ütüleme ve nemlendirmenin ardından son temizleme işlemi ile cilt bakım seansı sonlandırılır. Bunun yanı sıra cilt bakım seans fiyatları da haliyle çok ortalamadır.