Çatlak Tedavisi

 1. Anasayfa
 2. Çatlak Tedavisi

Çatlaklar birçok insanın yaşadığı ve çözüm aradığı yaygın bir cilt sorunudur. Çatlak Tedavisi bu sorunu etkin bir şekilde ele almayı amaçlar. ESTPOINT olarak İstanbul'daki kliniklerimizde Medikal Estetik ve Plastik Cerrahi alanındaki deneyimimizle ihtiyaç duyan bireylere Çatlak Tedavisi sunmaktayız. İşte çatlaklar hakkında bilmeniz gereken her şey…

Çatlaklar derinin hızlı bir şekilde genişlemesine veya büyümesine bağlı oluşan yırtıklardır. Bu durumlar kilo alma, kilo verme, hamilelik gibi olaylardan sonra meydana gelirler. Çatlaklar genelde karın, kalça, göğüs, uyluk ve kollar gibi bölgelerde görülür.

Çatlak İzleri derinin hızlıca genişlemesi veya büyümesi nedeniyle ortaya çıkar. Kişide deri genişlediğinde deri altı bağ dokusunda yırtılmalar meydana gelir. Bu durum çatlak izlerine neden olur. Özellikle derinin elastikiyetini kaybettiği durumlarda deri genişlemeye karşı direnç gösteremez ve sonuç olarak Çatlaklar oluşur.

Çatlak İzleri tamamen yok olmasa dahi belirli tedaviler ve cilt bakım rutinleri ile görünümleri minimuma indirilebilir. Nemlendiriciler ve özel cilt bakım ürünleri kullanılması çatlakların oluşumunu önlemeye yardımcı olabilir. Ancak zaten oluşmuş çatlakları tedavi etmek için daha etkin çözümler gereklidir.

Çatlak Tedavisi kapsamında cildin onarılmasına ve yenilenmesine yardımcı olmak için çeşitli teknikler kullanabilir. Bu tedavi içerisinde Lazer Terapileri, Mikro İğneleme, Kimyasal Peeling gibi teknikler kullanılır. Bu teknikler cildi uyarır ve sağlıklı deri hücrelerinin oluşumunu teşvik eder.

İstanbul'da bulunan kliniklerimizde ESTPOINT kalitesi ve garantisiyle her hastanın ihtiyaçları göz önünde alınarak en uygun Çatlak Tedavisi planı oluşturulur. Hastaların cilt yapıları ve durumu değerlendirilerek kişiye özel etkili tedavi planları belirlenir.

Çatlak Tedavisi Fiyatları tedavi planına, kullanılan teknolojiye ve gereken seans sayısına bağlı olarak değişiklik gösterir. Birçok faktör tedavi maliyetini direkt olarak etkiler. Tedavinin türü, uygulanan teknik, tedavi süresi, tedavi edilecek alanın büyüklüğü ve daha fazlası uygulama maliyetini değiştirir.

Çatlaklar can sıkıcı olabilir, lakin tedavi ile görünümleri azaltılarak cilt onarılabilir. Estpoint Medikal Estetik ve Plastik Cerrahi Merkezi olarak size en etkili çözümleri sunmak için her zaman hazırız. Çatlak Tedavisi hakkında en net bilgiyi almak için İletişim kanallarımızı kullanarak Bize Ulaşabilir, sizin için en uygun tedavi planını ve maliyetini öğrenebilirsiniz.

Çatlak Nedir 

Çatlak derinin dermis olarak adlandırılan tabakasında fazla gerilmeye maruz kalması sonucu oluşan yırtık görünümlü izlerdir. Deride bulunan elastin ve kolajen lifleri, derinin sağlıklı ve esnek olmasını sağlar. Bu liflerin kopması veya zayıflaması cilt üzerinde gözle görülür. Ayrıca estetik olmayan bozulmalar meydana getirir. Yeni oluşan çatlaklar ten renginden daha koyu morumsu bir renk oluştururken zamanla rengi açılır ve soluk bir inci rengini alır.

Çatlak İzleri Neden Oluşur 

Çatlak izlerinin oluşmasının birçok nedeni vardır. Bunlardan en önemlisi kadınlarda gebelik durumudur. Gebelik sırasında cilt çok fazla gerginliğe maruz kalır. Özellikle son aylara doğru hem alınan kilo ve ödemden hem de karında oluşan gerginlikten dolayı karın, bacak içleri ve göğüslerde Çatlaklar meydana gelebilir. Bunun dışında çatlak oluşumuna sebebiyet veren durumlar arasında;

 • Aşırı kilo alıp verme
 • Ergenlik dönemi
 • Vücut geliştirme
 • Hormonal değişimler
 • Bazı hastalıklar (Cushing sendromu gibi)
 • Bazı ilaçlar (Sistemik kortizon gibi)
 • Genetik yatkınlık

gösterilebilir.

Çatlak İzleri Nasıl Geçer 

Çatlak İzleri uzman doktorlar kontrolünde uygulanacak Çatlak Tedavisi yöntemleri ile tam olarak ortadan kaldırılabilir. Ayrıca bu izler tamamen ortadan kaldırılmasa dahi görünümü hafifletilebilir. Çatlak Tedavisi kapsamında uygulanan teknikler arasında;

 • Fraksiyonel Lazer : Lazer ışınlarının derinin altına ve çatlakların yoğun olduğu bölgeye ulaşmasıyla kolajen üreten sağlam dokuları uyarır.
 • Pulse DYE Lazer : Dalga boyu ayarlanabilen lazer ışınlarıyla damarların büzülmesini ve cildin sıkılaşmasını sağlar.
 • Icon Lazer : Yenilikçi bir fraksiyonel lazer sistemidir. FDA tarafından da onaylanmıştır.
 • Biodermogenesi : Elektromanyetik alan ve vakum etkisiyle cildin nemlenmesini ve elastikiyetinin artmasını sağlar.
 • Dermaterapi : Silindir şeklinde bir alet yardımıyla deride mikro kanallar açarak deri yenilenmesini sağlar.
 • PRP : Hastadan alınan kanın ayrıştırılması ve iğne yardımıyla çatlak bölgesine enjekte edilmesiyle hücre yenilenmesini hızlandırır.
 • Karboksiterapi : Derinin altına karbondioksit gazı verilerek derinin kalınlaşmasını ve kan dolaşımının artmasını sağlar.

belirtilebilir.

Çatlak Tedavisi Kesin Çözüm 

Çatlak Tedavisi bu alanda uzman hekimler tarafından modern klinik şartlarında kişiye özel yöntemler kullanılarak yapıldığı takdirde çok başarılı çözümler sunmaktadır. ESTPOINT bu tedaviye ihtiyaç duyan bireylere konforlu, güvenli ve etkili bir uygulama süreci sunmaktadır.

Çatlak Tedavisi Nasıl Yapılıyor 

Çatlak Tedavisinde Kullanılacak Yöntem çatlakların tipine, evresine, yerine, büyüklüğüne ve kişinin beklentilerine göre belirlenir. Tedavi öncesi doktorumuz çatlaklarınızı değerlendirip en uygun yöntemi tespit etmektedir.

Günümüzde en sık tercih edilen Çatlak Tedavisi Yöntemleri arasında;

 • Lazerle Çatlak Tedavisi
 • Striort Çatlak Tedavisi
 • Mezoterapi ile Çatlak Tedavisi

gösterilebilir.

Çatlak Tedavisi Süresi ve Seans Sayısı seçilen yönteme göre değişiklik gösterir. Ortalama 3 ila 5 seans arasında bir tedavi sürecinde istenilen sonuçlar elde edilmektedir. Tedavi sonrasında cildinizi güneşten korumalı, nemlendirmeli ve sağlıklı beslenmeye özen göstermelisiniz.

Lazerle Çatlak Tedavisi 

Çatlak Tedavisi farklı tekniklerle çatlak izlerini azaltmayı amaçlar. Cilt çatlakları için farklı lazer ve ışık tedavilerinin uygulanmasıyla olumlu sonuçlar alınmaktadır. Lazer ile Çatlak Tedavisi lazer ve ışığın etkisiyle derinin alt katmanlarına uyarı yapılır. Cildin yeniden yapılandırılması desteklenir.

Lazerle Çatlak Tedavisi kapsamında en fazla kullanılan lazer yöntemleri arasında;

 • Fraksiyonel Lazer
 • Diode Lazer 
 • Glass Lazer 
 • Nd-Yag Lazer
 • Pulsed Dye Lazer
 • Q-Swetched Lazer
 • Long Pulsed Lazer

belirtilebilir.

Lazerle Çatlak Tedavisi kişiye özel analizler doğrultusunda seanslar halinde uygulanır. Çatlak oluşan bölgenin derinliği, eski veya yeni oluşmuş olmaları, yaygınlıkları uygulamanın kaç seans süreceğini belirler.

Çatlak Tedavisi Seansları ihtiyaç durumuna göre 2 haftada bir veya ayda bir yapılacak şekilde planlanır. Seanslar ortalama 4 ila 6 hafta sürer. Çatlak Tedavisi sonuçları her seans sonrası fark edilse bile asıl onarım 6 ay sonrasında belli olur.

Lazerle Çatlak Tedavisi Fiyatları 

Lazerle Çatlak Tedavisi Fiyatları tedavi edilecek çatlakların boyutu ve sayısına, gereken seans sayısına ve kişinin genel cilt durumuna bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Çatlaklarının genel durumunu değerlendirdikten sonra kişiye özel bir tedavi planı oluşturulur. Bu plana bağlı olarak fiyatlandırma belirlenir.

Lazerle Çatlak Tedavisi çatlakları hafifletip cildin genel görünümünü iyileştirmek için etkili bir yöntem olabilir. ESTPOINT cildinizi en iyi duruma getirmek için en son ve en etkili çözümleri sunmayı taahhüt ederiz. Lazerle Çatlak Tedavisi hakkında daha fazla bilgi almak için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz...

Striort Çatlak Tedavisi 

Striort Çatlak İzlerini Azaltmaya Yardımcı olan oldukça popüler ve etkili bir Çatlak Tedavi yöntemidir. Estpoint olarak İstanbul’daki kliniklerimizde çatlakların görünümünü önemli ölçüde azaltmak için Striort Çatlak Tedavisi kullanıyoruz.

Striort çatlak izlerinin görünümünü azaltmak için kullanılan özel bir tedavi yöntemidir. Yüksek oranda saf oksijen içeren bir kap içerisine yerleştirilen bir vakum kullanılır. Bu uygulama ile çatlakların içine saf oksijen enjekte edilerek derinin onarım sürecini hızlandırır.

Striort Çatlak Tedavisi çatlakların çevresindeki doku kan akışını artırır. Çatlakların boyutunu azaltır ve rengini iyileştirir. Striort Tedavisi ile çatlakların görünümünü hafifletmek için birkaç seansa ihtiyaç duyulur.

Striort Çatlak Tedavisi Fiyatları

Striort Çatlak Tedavisi Fiyatları tedavi edilecek çatlakların boyutu ve sayısına, gereken seans sayısına ve kişinin genel cilt durumuna bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Çatlaklarının genel durumunu değerlendirdikten sonra kişiye özel bir tedavi planı oluşturulur. Bu plana bağlı olarak fiyatlandırma belirlenir.

Striort Çatlak Tedavisi çatlakları hafifletip cildin genel görünümünü iyileştirmek için etkili bir yöntem olabilir. Estpoint cildinizi en iyi duruma getirmek için en son ve en etkili çözümleri sunmayı taahhüt ederiz. Striort Çatlak Tedavisi hakkında daha fazla bilgi almak için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz...

Mezoterapi ile Çatlak Tedavisi 

Mezoterapi ile Çatlak Tedavisi dolaşımı hızlandırıp yeniden yapılanmasını sağlamaktadır. Bu tedavide doğru Mezoterapi uygulaması için ürün seçimi oldukça önemlidir. İşlemin doğru protokol ile uygulanması başarılı sonuçlar verir. Mezoterapi ile Çatlak Tedavisi 10 ila 12 dk. sürmektedir. İşlem esnasında ağrı ya da acı hissi olmaz. 

Çatlaklarda leke tedavilerine benzer tedavi yöntemleri yeterli olmaktadır. Fakat ileri evrede bulunan derin skar yapısına yakın durumlarda Mezoterapi ile Çatlak Tedavisi %100 başarı gerektirir. Ani kilo alıp vermemeye dikkat edilmelidir. Süreçlerin doktor tarafından takip edilmesi gereklidir.

Mezoterapi ile Çatlak Tedavisi konsantre olan Mezoterapi ürünleri ile kombineli kullanımı sonucunda çatlak tedavilerinde 4 ila 6 seans uygulama yapıldıktan sonra neredeyse % 100 başarı sağlanmaktadır.

Çatlak Tedavisi Fiyatı 

Çatlak Tedavisi Fiyatları ile ilgili bilgi almak amacıyla ulaştığınız hastanelerden ve kliniklerden farklı ücretler duyabilirsiniz. Bu durumun en büyük sebebi sağlık alanında yapılan tedavi ve çalışmalarda hasta muayene edilmeden net bir fiyat belirtmenin mümkün olmamasıdır.

Çatlak Tedavisi Ücretleri 2024 yılında birçok duruma bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte bu durumlar arasında;

 • Kişinin genetik yapısı ve yaşı,
 • Hastanın vücudunda oluşan çatlakların durumu,
 • Çatlak İzleri oluşan bölgenin büyüklüğü,
 • Kişide uygulanmasına karar verilen Çatlak Tedavisi tekniği,
 • İyileşme için gereken seans sayısı,
 • Tedavi esnasında kullanılacak cihazlar,
 • Uygulamayı gerçekleştirecek hekimin ve kliniğin uzmanlığı,

gösterilebilir.

Çatlak Tedavisi hakkında detaylı bilgi sahibi olmak, ESTPOINT bünyesinde hizmet veren hekimler tarafından muayene edilerek size en uygun olacak tedavi planını oluşturmak için Hemen Bize Ulaşınız...

ESTPOİNT KLİNİK

TEDAVİ BİLGİLENDİRME

Operasyon Sayısı

Operasyon Sayısı

2 ila 3 Seans

Operasyon Süresi

Operasyon Süresi

20 ila 30 Dakika

Anestezi

Anestezi

Lokal

Hassasiyet Süreci

Hassasiyet Süreci

1 ila 3 Gün

İşe Dönme Süresi

İşe Dönme Süresi

Hemen

Tam İyileşme

Tam İyileşme

2 ila 3 Gün

Sonuçların Kalıcılığı

Sonuçların Kalıcılığı

Ömür Boyu

Hastanede Kalma Süresi

Hastanede Kalma Süresi

Aynı Gün Çıkış

Çatlak Tedavisi kapsamında lazer terapileri, mikroiğneleme, kimyasal peelingler ve striort gibi teknikler kullanılır. Bu teknikler kişilerde cildi uyarır ve sağlıklı deri hücrelerinin oluşumunu teşvik eder.

Striort Çatlak Tedavisi çatlakların içine saf oksijen enjekte edilerek derinin onarım sürecini hızlandıran bir tedavi yöntemidir.

Memelerde farklı nedenlerle oluşan Çatlak İzleri lazer tedaviler, striort tedavisi ve cilt bakım rutinleri gibi çeşitli yöntemlerle giderilebilir.

Evet… Çeşitli Çatlak Tedavi Yöntemleri mevcuttur. Bunlar lazer tedavileri, striort tedavisi ve cilt bakım rutinleri gibi yöntemleri içerir.

Çatlak Tedavisi Seans Fiyatları tedavi planına, kullanılan teknolojiye ve gereken seans sayısına bağlı olarak farklılık gösterir.

Çatlak Tedavisi cildin onarılmasına ve yenilenmesine yardımcı olmak için çeşitli teknikler kullanılan Medikal Estetik uygulamasıdır.

Çatlak Tedavisinin Seans Sayısı çatlakların boyutu, derinliği ve hastanın cilt durumuna bağlı olarak değişiklik gösterir.

Çatlak Tedavisi Estetik ve Plastik Cerrahi Kliniklerinde, dermatoloji merkezlerinde ve belirli hastanelerde yapılabilir.

En İyi Çatlak Tedavisi hastanın ihtiyaçlarına ve çatlakların durumuna bağlıdır. Kişiye yapılacak Dermatolojik Muayene sonrasında en uygun tedavi yöntemi belirlenir.

Doğum sonrası çatlak tedavisinin ne zaman başlanacağı doktorunuzun önerisine ve cildinizin durumuna bağlıdır. Bu tedavi birkaç hafta ile birkaç ay arası bir sürede önerilir.

Çatlak Tedavisi bir Dermatoloji veya Estetik & Plastik Cerrahi Uzmanı tarafından yapılmaktadır.

Çatlak Tedavisi Sonrası İyileşme Süresi uygulanan tedavi türüne ve kişinin cilt durumuna bağlıdır.

Evet… Çeşitli tekniklerle çatlakların görünümü önemli ölçüde azaltılabilir.

Dermaroller mikro iğnelerin deriye uygulandığı bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi cildi uyarır ve sağlıklı deri hücrelerinin oluşumunu teşvik eder.

Evet… Çatlak Tedavisi çatlakların görünümünü azaltabilir ve cildin genel görünümünü iyileştirebilir. Ancak her kişinin cilt yapısı ve çatlakların durumu farklı olduğu için tedavinin sonuçları kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.