Yüz Dolgusu
Yüz Dolgusu

Yüz Dolgusu

Günümüzde dolgu ile bir yüzde cerrahi olarak işlem yapabileceğimiz çoğu şeyi yapmak mümkündür. Yüz dolgusu bir medikal estetik yöntemidir. Yüzdeki burun şeklini, çene ucundaki görünümünü, elmacık kemiğindeki dolgunluğu, göz altı çukurları, yanaktaki çökmeleri, şakak çöküntülerini dolgu ile gidermek mümkündür. Yüz dolgusu ,10 dk süren bir uygulama ile yüz hatlarını değiştirebilirsiniz. Yüz dolgusu ,Yüzünüzdeki orantısızlıkları gidermek ya da yaş ile ortaya çıkan hacim kayıplarını, çukurlaşmalar, kırışıklıkları ve sarkmaları tamamen ortadan kaldırmaktadır.

Ayrıca El sırtına da yapılabilen dolgu uygulamaları, zamanla estetiğini kaybetmiş ve yaşlı görünüme sahip ellerin daha genç görünmesine yardımcı olur. Yüz görünümünden memnun olmayan bir kişinin, görünümünü burun dolgusu ve çene ucu dolgusu ile düzelttikten sonra aynaya baktığında istediği sonucu hemen görmesi onu çok mutlu ediyor. Zaten yüz dolgusu işleminin en popüler uygulamalardan birisi olmasının sebebi ameliyatsız, ağrısız ve acısız anında sonuç alınabilir olmasıdır.

Dolgu Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

İşlemden önce mutlaka kullanılacak dolgu ürününün markası ve güvenilirliği ile ilgili bilgi talep edilmelidir. Piyasadaki güvenilebilecek 3 dolgu malzemesi dışındaki dolguların kullanılmasına onay vermemeleri gereklidir. Dolgu 12- 18 ay kadar kişide kalabiliyor ve bu süreç bittikten sonra tekrar yaptırmak gerekiyor. Hyalüronik asit, dolguda kullanılan doğal bir maddedir.

İstenildiğinde hyalüronidaz ile eritilir. Şakak,göz altları,burun,nazolabial,yanak,çene,boyun, el üstüne uygulanabilir. Doğru hekim seçimi çok önemlidir. Dolgu uygulaması sadece bir enjeksiyon işlemi değildir. Her enjeksiyon yapabilen doktorun yüz dolgusu işlemi yapamayacağını, istenmeyen sonuçlar doğurabileceğini söylemeliyiz. Mutlaka yüz plastik cerrahi ve uygulamaları eğitimini almış ve belgelendirmiş bir doktor tarafından yapılması gereklidir. Aksi takdirde de istenmeyen sonuçlar elde edilebilir. Siz de Dolgu ile doğallığınızdan vazgeçmeden gençleşin…

 

Ameliyatsız, Ağrısız yüz dolgusu için ; uygulanmakta olan en popüler tedavi yöntemlerinden biridir. Hyaluronik asit insan vücudunda, canlılarda doğal olarak bulunmaktadır. Bu Hyaluronik asit kendi hacminden bin kat daha fazla su tutabilir ve enjekte edildiği yerde uzun süre şeklini koruyup muhafaza edebilir. İnce uç bir iğne ile derinin altına, kırışıklığın altında bulunan kolajenin içine enjekte edilir. Çizgi ve kırışıklıkların giderilmesi için, cildin genç görünümlü kalmasında ve dudak dolgunlaştırmada kullanılır. Gerekli olan enjeksiyon sayısı, kırışıklığın derinlik ve uzunluğuna bağlı olarak değişir.

Dolgu tedavisinin en çok uygulandığı bölgeler arasında yer alan kaş araları, alın, göz kenarları, dudak kenarları ve burnun yanından inen kıvrımlar yer alır. Özellikle hastaların şikâyetçi oldukları bölgeler daha çok kaş araları ve burun kenarındaki kıvrımlardır. Kaşların çatılması halinde meydana gelen kırışıklıklar yaş ilerledikçe daha da belirginleşir ve bu ortaya hoş olmayan bir görüntü çıkarır.İki kaşın arasına enjekte edilen bu madde ile dolgu tedavisi yapılır ve bu kırışıklıklar giderilir.

Yüz Dolgusu Ne Kadar Sürede Oturur?

Dolgu işlemi uygulanır uygulanmaz hastada anında etkisini göstermektedir..Kişide birkaç gün içerisinde çok az ödem gelişebilir ve 4-5. günlerde hasta artık esas görüntüsüne kavuşmuş olur.

Yüz Dolgusu Sonrası Şişlik Oluşur Mu?

Kullanılan malzemeye bağlı olarak yüzde şişlikler oluşabilmektedir. Özellikle Hyaluronik asit dolgularda ilk birkaç gün su tutacağı için hastada şişlikler meydana gelebilir. Bu durum geçicidir, ortalama 1 haftada bu şişlikler iner ve hasta son halini alır.

Yüz Dolgusu Ne Kadar Süre Dayanır?

Etkisi hemen ortaya çıkar ve hasta işlemi anında değerlendirebilir. Elde edilen sonuçlar 6-9 ay süreyle kalıcıdır. Hızlı ve kolay uygulanmasının yanı sıra, görülebilir sonuçların hemen elde edilmesine de olanak sağlamaktadır. Kişilerin talepleri doğrultusunda anında sonuç aldıklarını görebilmeleri, onları daha mutlu eder ve bu işlemi yaptırmaya daha çok teşvik etmektedir.