selulit
selulit

Selülit Tedavisi

Selülit tedavisi için kilo ölçütü olmadan zayıf yada kilolu tüm bireylerde görülebilen bir sorundur. Portakal kabuğu görünümüne sahip olan tüm kişilerde selülit hareketsiz yaşam ve düzensiz beslenme sonucunda meydana gelir. Selülit tedavisi çeşitli yöntem ve cihazlarla yapılabilmektedir. Selülit yöntemleri içerisinde kişiye özel, vücut yapısına uygun ve uzun süreli etki sağlayacak tedavi yöntemini bulmak oldukça önemlidir.

Size en uygun selülit tedavisi yöntemi ve cihaz seçimi için mutlaka bir uzmandan yardım almalısınız. Seansları kişinin vücut yapısı ve onun ihtiyacına uygun, özel olarak belirlenir ve değişiklik göstermektedir. Fazla kilolu kişilerde selülit  tek başına diyet ve sporla tedavi edilemez. Çoğunlukla kadınlarda görülmektedir. Daha çok bacak ve kalçalarda ortaya çıkar.

Kadınlarda kalçada selülit , karında selülit görülmektedir. Erkeklerde de yağlanmanın daha fazla olduğu karın ve bel yanlarında görülmektedir. Selülit yağ fazlasının olduğu bölgelerde daha yoğun olmakla birlikte selülit oluşması için kilo fazlanızın olmasına gerek yoktur. Selülitli bölge cildin diğer bölgelerine göre daha beyaz ve soğuktur. Ağrıya daha duyarlıdır.

Selülit Uygulamaları Nelerdir?

Selülit Tedavisi: Lazer ve radyofrekans ile de umut verici tedavi seçeneği olarak söyleyebiliriz.  Radyofrekans teknolojisi, diyot lazer enerjisi kullanılır. Selülit tedavisi son teknoloji yöntemleri nelerdir? CACİ QUANTUM, ULTRASHAPE, VELASHAPE, AQUA SHAPE, ENDERMOLAB LPG Selülit Tedavisi bir medikal estetik yöntemidir.

CACİ QUANTUM

Conture programı sayesinde gevşemiş olan kaslara lifting uygulanarak güç kazandırılır. Bu sayede göğüs, kalça, karın ve iç bacak gibi bölgelerde oluşan sarkmaları toparlamak için yardımcı olur.

ULTRASHAPE

Hedeflenen bölgede ani ve kalıcı olarak yağ hücrelerinin parçalanması işlemine yardımcı olur ve  kişinin kan damarlarına, sinirlerine ya da derisine zarar vermeyen bir tedavi yöntemidir.

VELASHAPE

Kızılötesi ışık ile dokuyu 5 mm derinliğe kadar ısıtır. Vakum özelliği sayesinde ise dolaşımı arttırarak ısının etkisini daha da yükseltir. Bölgeye mekanik masaj etkisi sağlar. Tedavinin diyetle beraber sürdürülmesi, işlemin etkisinin hızlanması açısından çok önemlidir.

AQUASHAPE

Bu işlem ‘Ameliyatsız liposuction’ olarak da bilinmektedir. Genel anestezi gerektirmez. Bir tür vücut şekillendirme ve zayıflama yönteminden biridir.

ENDERMOLAB

Zorlu bir diyet ve yoğun egzersizlere rağmen, vücuttaki bazı bölümler yağ kitlelerinin yakımında zorlanır ,( Lipomasaj ) uygulaması uzun sürede giderilemeyen ve yakılması zor olan yağların yakılmasında katkı sağlamaktadır.