Ortodonti Tedavileri
Ortodonti Tedavileri 2

Ortodonti Nedir?

Diş ve Kenan normal yapısını gelişimini meydana gelen tüm bozuklukları ve bozuklukların tedavisi ile alakalı diş hekimliği ortodonti denmektedir.

Ortodontik Tedavi Ne Kadar Gereklidir? Ortodontik Tedavi Ne Kadar Gereklidir? 
Tedavi türünde dişlerdeki çarpışıklık ve çeneler arası uyumsuzluk düzeltilir diş eti rahatsızlıkları çürükler ve alt çene eklem bozuklukları da önlenebilir.

Ortodontinin Kapsamı
Ortodontik tedavi süt dişleri döneminde uygulanabilir. Bu dönemde görülen parmak emme dudak emme gibi alışkanlık bozukluklarına engel olunabilir. İskelet yapısı kalıcı bir şekilde bozukluğu engellemiş olur bu süreçte hem diş süt dişleri hem de kalıcı dişler ağızda bulunacağı için sorun tamamen ortadan kaybolur. Ortodonti ise bu yer darlıklarının giderilmesi ile alakalıdır kemer arası bozukluklar ve uyumsuzluklar ortodontinin kapsama alanına girer.

Ortodontiste Ne Zaman Gitmek Gerekir?
Çene kemiklerine ait bozukluklar erken yaşta düzeltilmelidir. Ayrıca dişlerin düzensizlik gösterdiği durumlarda da ortodontiste gitmek gerekir. Artan yaş süreci bu süreçte tedavi uzayabilir. Erken yaşlarda gidilmesi durumunda kesinlikle sorunlar çok daha hızlı bir şekilde çözülebilir.

Ortodontik Tedavi İçin Yaş Sınırı Var Mıdır? 
Diş sorunlarını kapsayan bozuklukların düzeltilmesinde yaş sorunu yoktur. 7’den 70’e herkes tedaviyi tedaviye uygundur. Yeter ki hasta ve dişlerin sağlıklı olması gerekir çene kemiklerini ilgilendiren bozukluklar ilerleyen yaşlarda sadece ameliyatla yapılır.

Ortodontik Tedavinin Faydaları Nelerdir?
Dişler çarpaşık olduğu zaman temizlenmesi çok daha zorludur bu nedenle çürüme ve diş eti hastalıkları oluşumu riski bir hayli fazla olacaktır. Çarpaşıklık mevcutsa önce diğer dişlere temas eder daha sonra çok fazla kuvvete maruz kalır yapılan operasyon sayesinde bu problemlerin tamamı engellenir.

    *Lütfen formu gönderdikten sonra randevu teyidi için ön ödeme sayfasından ön ödemenizi yapınız.