mezoterapi
mezoterapi

Mezoterapi

Mezoterapi tedavisi, Özel ilaçlarla belli bir amaç için hazırlanan cildin altına mezoterapi iğnesi yardımıyla enjekte yapılması işlemidir. Bu tedavisinin genel olarak estetik amaçlı olmakla beraber sağlık için tedavi amaçlı da yapılmaktadır. Vitaminler, Mineraller, Aminoasitler ve enzimlerin karışım halinde derinin orta tabakasına mikro-enjeksiyon yöntemi ile uygulanması tekniğidir. Enjekte edilecek maddeler kişinin isteklerine uygun olarak seçilir. Küçük miktardaki ilaçlar mikro-enjeksiyon yöntemi ile direkt derideki problemli bölgeye verilir. Böylece sistematik bir etki oluşturmaksızın problem çözülür. Mezoterapi tedavisinden sonra kişide maksimum fayda sağlanır. Selülit tedavisi,saç dökülmesini tedavi, cilt gençleştirme, cilt tonlama ve cilt kırışıklıkları tedavisinde de güvenle kullanılan bir tedavi yöntemidir.

Mezoterapi kullanım alanları nelerdir?

Belli bir yaşın üstünde olan tüm kadın erkeklerde rahatlıkla uygulanabilir. Mezoterapi tedavisinde önce kişinin tedaviye engel bir durumunun olup olmadığı konusunda araştırma yapılmalıdır. Mezoterapi Kullanım Alanları Nelerdir? Saç dökülmesiÇatlak tedavisi , Selülit tedavisiSkar revizyonuYüz gençleştirmeLokal (bölgesel) yağlanma ve Cilt tedavisi için kullanılabilir bir uygulamadır. Dermal dokunun yenilenmesi sıkılaştırması, aydınlanması ve nemlendirmesi amacıyla uygulanmaktadır. kırışıklıklarının tedavisi ve leke tedavi edici faydaları da görülebilmektedir. 18 yaşından büyük olan her sağlıklı bireye uygulanabilmektedir. Ayrıca, Migren, (regl dönemi) adet sancıları ve sporcu yaralanmaları gibi kronikleşmiş akut ağrılara, damar hastalıklarına veya romatizmal hastalıklara da uygulanır.

Mezoterapi hangi durumlarda uygulanmaz ?

Yine söylediğimiz gibi, 18 yaş altındaki bireylere uygulatılmaması gereklidir. Gebe ve İnme (felç) geçirmiş kişilerde İnsülin kullanan diabetes mellitus (şeker hastalığı) olanlarda Kanser hastalığı olanlarda, Kan pıhtılaşma bozukluğu olanlarda, Çoklu ilaç tedavisi alanlarda, kalp hastalığı olan kişilerde uygulatılmaması gereklidir.

Mezoterapinin yan etkileri var mıdır ?

Mezoterapi yapıldıktan sonra, Enjeksiyon olan bölgede geçici ezik ve çürükler olabilir. Tedavi edilen bölgelerde hafif ağrı, kaşıntı, Şişlik, Yanma hissi, koyu lekeler gibi pigmentasyon problemleri veya kızarık, enjeksiyon izleri, Enfeksiyon ve bundan kaynaklı ödem Nadiren de olsa kanama görülebilir. Mezoterapi işlemi için Kullanılan maddeler sistemik olan dolaşıma karışmaz. Bu sebeple bu problemler geçicidir. Mezoterapi İşlemini uygulayacak olan hekimin, işlemden önce sizi detaylı bir şekilde muayene etmeli ve işlem için uygun bir aday olup olmadığınızı tespit etmesi gereklidir.

Mezoterapi Saç Dökülmesini tedavi ediyor mu?

Oksijen ve gereken vitaminler Saç köklerine ulaşır ve böylece saçlar güçlenir, kırılmalar azalır. Mezoterapi yöntemiyle saç problemleri gözle görülür derecede çözüme kavuşmuş olur. Saç dökülmesine karşı önleyici ayrıca saç tedavisinde destekleyici olarak kullanılır. Saçlı deriye dışarıdan sürülen ürünlere göre etkinliği oldukça üstündür ve mükemmel sonuçlar verir. Örnek vermek gerekirse bir ürünün saçlı deriye sürülmesi %10 etki gösterir ise ürünün saçlı deriye enjekte edilmesi %80 etki gösterir. Bu durum bölgede kan
birikmesine, daha önceden birikmiş kanın ise dışarı atılmasına, biriken kanın içine enjekte olmuş ilaçların da bütün saçlı deriyi dolaşmasını sağlamaktadır. Böylelikle saç telleri köklerinden beslenir ve enerji almış olurlar. Saç mezoterapisi hekimin önerdiği sıklıkta yapılırsa bir süre sonra orada küçük kan damarları oluşur. Bu bölgede beslenmeyi sürekli hale getirmiş oluyor. Yani saç mezoterapisi saç köklerine ihtiyaç duyduklarını verirken öte yandan da o bölgedeki kan damarlarını ve damarlardaki kan tutma potansiyelini arttırarak etkisini gösterir.

Mezoterapi Selülit tedavisi

Mezoterapi ile Selülit tedavisi yapılıyor mu ?

Derinin altına enjekte edilen maddeler kan dolaşımını düzenlemek ile birlikte ciltteki dalgalı görüntüyü de ortadan kaldırır. Bölgesel olarak uygulanan mezotBerapi karın, kol ve bel bölgelerinde alternatif bir çözüm olarak bize yardımcı olur. Selülit tedavisi için en etkili yöntemlerinden biri de selülit mezoterapisidir. Mezoterapi orta derideki tedavidir. Ağızdan ya da enjeksiyonla vücuda alınan ilaçlar sorunlu
dokuda istediği kadar konsantrasyonlara ulaşamadığı gibi sistemik yan etki potansiyeli de oluşturabilirler. Mezoterapi ise sorunlu bölgeye etki eden küçük enjeksiyonlarla yapılan bir işlemdir. Sorunlu olan bölgeye tedavi edici dozda ilacı sistemik yan etki riski olmadan uygulama imkanını sağlar. Mezoterapi tedavisi mikrodolaşımı düzelterek dokuda ödem oluşumunu önlemektedir. Yağları parçalar ve yağ nodüllerinin küçülmesini sağlar. Bozulmuş bağ dokusunun yeniden yapılandırılmasını sağlar ve selülit görünümünde düzelme sağlar. Selülit Mezoterapisi için seans sayısı, evresine ve uygulama yapılacak kişilerin yapısal özelliklerine göre belirlenmektedir. Haftada bir 10 seanslık kür yeterli olmaktadır.

Mezoterapi ile cilt tedavisi etkili midir?

Mezoterapi Cilt tedavisi; Dermal dokunun yenilenmesi sıkılaştırması, aydınlanması ve nemlendirmesi amacıyla uygulanmaktadır. Mezoterapi kırışıklıklarının tedavisi ve leke tedavi edici faydaları da görülebilmektedir. Kusursuz cilt için tercih edilen bir uygulamadır. Cilt gençleştirme (Mezolift) , Güneş hasarının ve kollajen kaybının birleşerek cildin görünümünü bozar. Mezoterapi cilt tedavisi uygulamasıyla vitaminler, antioksidanlar, bağ doku maddeleri cilt içine şırınga ile verilir.  Haftalık 2-4 seans tedavi yapılır. Cilt gençleştirme (Mezolift) en etkili bir anti-aging tedavidir. Ciltte kollajen sentezini uyarır. Gençleşme, sıkılaşma ve parlaklık oluşur. Skar tedavisi , cilt lezyonundan sonra oluşan doku tamir etme işlemidir. Doku oluşan hasarı onarırken o bölgedeki reaksiyona bağlı olarak nebbe dokusu oluşabilir. Bu bölgelerde üç hafta aralıklarla 5-6 seans cilt tedavisi işlemi uygulanabilir. Bu tedavi ile cilt gençleştirme (mezolift) uygulaması cildinize ve size çok iyi gelecek. Mezoterapi ile bölgesel yağlanma sorununuz ortadan kalkıyor. Vücuttaki bölgelerde, Karın, kol ,bel ve bacaktaki yağlanmaların giderilmesi için liposuction alternatif bir tedavidir. Enjeksiyon alanındaki yağ dokusunun yıkılmasını sağlamaktadır.

Mezoterapi işlemi fiyatı nedir?

Mezoterapi İşleminin fiyatı yapılacak olan bölgenin genişlik ve periyodik tekrarına göre değişir. Enjekte edilecek olan maddeler kişiye ve amaca uygun şekilde tedavinin süresine göre de değişmektedir. Size uygun olacak işlemin değerlendirilmesi mutlaka bir hekim tarafından yapılmaktadır. Fiyat ve değerlendirmeler merkezlerimizde (ücretsiz ön görüşme) şeklinde yapılmaktadır.

Mezoterapi işlemi yaptırdım, sonucu ne zaman alırım?

Mezoterapi etkisini uygulama yapıldıktan hemen sonra görebiliriz. İçerik olarak etken madde söz konusu olduğu için tamamen etkisini 1-2 hafta içerisinde göstermektedir.  İşlemi yaptıran kişinin; Yaşı, Uygulama yapılan bölge, Cilt özellikleri, Varsa kullandığı diğer ilaçlar, Yaşam tarzı gibi etkenler, sonuçların görülme süresine etki eden faktörler arasında yer almaktadır. Sağlıklı bir tedavi süreci için öncelikle işlemi uygulayacak hekimin sizi detaylı bir şekilde muayene etmesine izin verin. Kullandığınız ilaçlar ve tıbbi geçmişiniz hakkında hekiminizi mutlaka bilgilendirmelisiniz. Cerrahi bir işlem olmayan bu yöntem, hem tedavi hem de estetik görünüm adına yapılmaktadır.