Gençlik Aşısı
Gençlik Aşısı

Gençlik Aşısı

IAL sistem yada Gençlik Aşısı , zamanın etkisiyle kişilerin cildinde oluşan sarkmaların, kırışıklıkların ve deformasyonların, giderilmesinde uygulanan Medikal Estetik bir tedavidir ve belli bir yaşın üstünde olan tüm kadın erkeklerde rahatlıkla uygulanabilir.
En çok bebek cildinde bulunan hyaluronik asit cilde nem, parlaklık, esneklik ve canlılık verir. Cildin zamanın etkisiyle yitirdiği kolajenin de yapı taşı olması itibariyle, cilde enjeksiyon yoluyla verildiğinde cildin nemli ve parlak kalmasını sağlamakta, diğer taraftan kolajen üretimini tetikleyerek cildin sağlıklı ve sıkı kalmasına etki etmektedir.Tedavi, ciltte meydana getirdiği yenilenme ve dokularda yarattığı geri dönüşüm sebebiyle “gençlik aşısı” olarak isimlendirilmektedir.

Somon Aşısı (Soman DNA)

Somon DNA aşısı tedavisi ciltte hücre yenilemesi sağlanması amaçlanır, Somon balığı DNA’sından türetilen polinükleotitler ve hyaluronik asit  sayesinde cildinizin elastikiyetini,

dokusunu, kalınlığını ve tonunu geliştirmeye yardımcı olurken aynı zamanda kırışıklıkları, ince çizgileri azaltır ve cilt nemini artırır. Hızlı bir gençleşme ve canlandırma etkisi yaratan somon DNA yöntemi son dönemde oldukça popüler olmuştur.

Somon DNA’sı yöntemi tek başına kullanılabileceği gibi PRP, fraksiyonel lazer, ip uygulamaları, botoks ve dolgu uygulamaları ile de kombine edilebilen önemli bir anti-aging seçeneği haline gelmiştir.