Estetik Diş Hekimliği
Estetik Diş Hekimliği

Estetik Diş Hekimliği

Dişler gülüşünüzün estetik görünümünü ve özgüveni etkileyen faktörlerden biridir. Ağız ve diş estetiği bu konuda çeşitli çözümler sunmaktadır. Diş kliniklerimizde yalnızca ağız, diş sağlık problemlerinin tedavisinde değil, ağız ve diş estetiğinde de çeşitli çözümler sunulmaktadır.kozmetik diş, Lamine, porselen vener, diş eti düzenlemeleri, diş kaplama, Hollywood Gülüşü, Gülüş Tasarımı ve beyazlatma yöntemleriyle, hastaya yeni bir gülüş sağlamamız mümkün olmaktadır.

Lamine tedavisi ( Estetik Diş )

Lamine diş ( Estetik diş ) sağlam dişin dokusunda inceltme tekniği yöntemiyle uygulanan kaplama yöntemlerinden birisidir. Lamine diş (estetik diş ) ,yaprak kaplama adıyla da bilinmektedir. Bu adla anılmasının nedeni, Lamine diş ( estetik diş ) uygulamasının en az inceltme tekniği kullanılarak yapılan yöntem olmasıdır. Daha beyaz bir görünüme sahip olmak isteyenler, Daha önce yapılmış beyazlatma yöntemlerinden birinde başarılı olamamış kişiler, Aşınma sorunundan problem yaşayan kişiler, Bir sebepten dolayı kırık yaşayanlar ve aynı bölgede siyahlaşmalar görülenler, Ağız
içinin görüntüsünden estetik olarak memnun olmayanlar, Kanal tedavisi yapıldıktan sonra ortaya çıkan problemlerden kurtulmak isteyenler ve bölgede olan sararmalardan şikayetçi olanlar Lamine diş uygulaması ( estetik diş )tam size göre.

Kaplama olacak bölgenin diş sayısına bağlı olarak işlemin süresinde değişkenlik olabilir. Geçici olan kaplamalar hastanın dişleri üzerinde nasıl duracak buna bakılır. Uyum sorunlarının da bu aşamada görmüş oluruz. Eğer uyum yönünden herhangi bir sorun yoksa, gerekli duyulan son düzenlemeler yapılmaktadır. Sonucunda, porselenlerin hazırlanması işlemine geçilir. Yapım işlemi tamamlandıktan sonra dişlerin yapıştırılması, özel bir uygulama sayesinde olmaktadır. Bu işlemin tamamlanmasından sonra ise, hastanın bu dişleri aynı gün içinde kullanmaya başlanmasında bir sakınca
olmayacaktır. Lamine diş uygulaması ( estetik diş ) ; Her açıdan bu İmplant sanatının sayesinde son derece hızlı, kolay ve güvenilir şartlar halinde yapılan bir uygulama olarak ön
plana çıkmaktadır. Lamine diş (estetik diş ) uygulaması leke yapmadıklarından dolayı ömür boyu rahatlıkla kullanılabilmektedir. Son yıllarda en popüler işlem haline gelen Lamine diş uygulaması ( estetik diş ) %100 oranında başarı sağlamaktadır.

Diş taşı temizliği ve Diş beyazlatma nedir?

Diş taşı temizliği; Ağız içinde bulunan dişlerin üzerinde oluşan taşların diş eti iltihabını ve bakterilerin ağız içerisinden temizlenip çıkarılması işlemine denir.

Diş taşı temizlenmediği durumlarda:

-Diş etinin şişmesi ve çekilmesi
-Diş kaybına
-Diş eti iltihaplanmasına
-Kemiklerin iltihaplanmasına
-Kalp rahatsızlıklarına neden olur
Dişlerinizi fırçalayarak ve yüzeysel temizlik işlemleri ile geçiremediğiniz, dişlerin yapısından kaynaklanan ve kötü bir görünüme yol açan renklenmeler bleaching yöntemi ile beyazlatılmaktadır. Diş beyazlatma; Diş taşı temizliği yapıldıktan sonra diş etlerinin tamamen özel bir jelle koruma altına alınır. Dişin ön yüzeyi beyazlatma ajanı ile kaplanır. Onbeşer dakika ara ile üç seans uygulanır. Dişlerde iki veya üç ton renkte açılma görünür.

Empres Lamineler , Empres porselenler Nedir?

Empress  kaplamalar herhangi bir metal madde kullanılmadan, seramik,cam seramik üzerine kristal destekli tozlar  kullanılarak yapılan porselenlere denir. İçerik yapısı seramikten oluşmaktadır. Bu seramikler ışık geçirgenliği yüksek  porselenler’dir.Protez vakalarında ve estetik uygulamalarda en çok kullanılan mataryeldir. Böylelikle lamine, gülüş tasarımlarında en çok tercih edilen porselenlerden bir tanesidir.

Empres kaplamaların Avantajları Nelerdir?

Empress kaplamalarda birçok avantaj saymak mümkündür. Işık geçirgenliği oldukça iyidir ve renk kontrolleri yapılabilir. Bu sayede güzel doğal bir görünüm elde edilir. Bu doğal görünüm size güzel estetik bir gülüş sağlayacaktır. Gülüş tasarımı yaparken kişinin ağız diş fotoğrafları çekilerek diş ölçüleri alınır. Hastanın isteği ve şikayetleri de dinlenilerek gülüş tasarımı gerçekleştirilir. Kişinin de onayı alınarak hazırlanır ve 10 gün süre içerisinde estetik işlemler kalıcı olarak yapılır.

Zirkonyum diş kaplama nedir?

Zirkonyum diş kaplama da zirkonyumun ışığı geçirebilme özelliği sayesinde dişlerde meydana gelebilen mat görüntü kaybolarak, dişlerin orjinal haline en yakın bir görünüm alması sayesinde daha sağlıklı, daha şeffaf ve daha doğal bir görünüm elde edilir. Zirkonyum kaplamanın estetik ve doğal bir görünüm sunmasının yanı sıra diş eti sağlınız açısından da önemlidir. Çünkü, zirkonyum diş kaplamalar diş etleriyle daha uyumludur.

ALL ON –FOUR  NEDİR?

Ağız içi deki tüm dişlerini  kaybeden hastalara uygulanan bir işlemdir.  Genellikle 4 yada daha fazla implant üzerine yüklenen estetik Fonksiyonel protezlere all on –four  protez denir. Bu tür protezler’in  avantajı ağız içindeki yeterli kemik kullanılarak ağrıyı mini muma düşürerek  implant ile sabit estetik protezlerin yapılması sağlanır.

Gece plağı nedir?

Gece plağı, uyku anında çenenin sıkılması ve diş gıcırdatma problemleri sonucunda, dişlerde oluşabilecek aşınma ve çene yapısının bozulması durumlarından korunmak için tasarlanmış olan özel bir ağız içi plak desteğidir.

Gülüş Tasarımı

Gülüşünüzden memnun değilseniz bilgisayar yardımı ile dişlerinize yapılacak işlemlerin ön izlemesini görebilmektesiniz. Dişlerinizin görüntüsünü bilgisayar ortamına aktarılıp, dijital olarak işlenmesi sonucu işlem sonrası sahip olacağınız gülüş hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Bu hizmet kliniklerimizde ücretsiz olarak yapılmaktadır. Kişiye özel gülüş tasarımı ile siz de mükemmel yeniliğe sahip olun.

Hollywood Gülüşü

Hollywood Gülüşü , hastalara istenen mükemmel görünümü vermeyi amaçlayan eksiksiz bir tedavidir. Hollywood gülüşü yaklaşık bir hafta sürer ve laminat kaplamalar, diş beyazlatma veya kronlardan oluşabilir. Tedavinin amacı, dişlerin hasta ihtiyaçlarına göre tamamlanmasını sağlamaktır. Hollywood gülüşü için, Kaplamalara mı, Kronlara mı, yoksa sadece Diş Beyazlatma işlemlerine mi başvurmak gerekiyor?

Bunu söylemek zor çünkü her hasta farklı. Sadece Kaplamalara, Diş Kronlarına veya diş beyazlatmalarına ihtiyacınız olabilir veya kaplama, kron vb. Kombinasyonlarına ihtiyacınız olabilir. Bununla ilgili daha fazla bilgi edinmek isterseniz, web sayfa üzerindeki canlı destek hattına merak ettiğiniz soruları yöneltin.

Hollywood Gülüşü için ne yapmam gerekiyor?

Öncelikle bizimle iletişime geçmelisiniz, böylece sizin için bir tedavi planı hazırlayabiliriz. Her hasta farklıdır, hastalarımıza azami özen gösteririz ve her tedavi planını hastaların ihtiyaçlarına göre tasarlarız. Çeşitli tedaviler için fiyatlarımızı canlı destek hattı üzerinden sizlerle paylaşıyoruz. Doğru estetik restoratif diş tedavisine sahip olmak, bireylerin benlik saygısı üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir.

Türkiy’de Hollywood gülüşü ve kozmetik diş hekimliği ve seçeneklerimiz…

Tam bir makyaj gerektirmeyen hastalar için, sorunlarına bağlı olarak çeşitli tedaviler sunuyoruz. Kırık veya yontulmuş bir dişiniz, renk değişikliği, yanlış hizalanmış dişleriniz varsa, kısmi
çözümler sunabiliriz.

Türkiye’de Hollywood gülüşü veye kozmetik diş hekimliği için uygun muyum?

Önceden var olan bir durumunuz varsa, Türkiye’de bir hollywood gülüşü veya kozmetik diş hekimliği için aday olup olmadığınızı söyleyebilmemiz için gerekli bilgilerle bizimle iletişime geçmeniz gerekir. Ancak tüm hastalarımızın yaklaşık 97% si uygundur. Önceden var olan bir durumunuz olsa bile, doğru tedavilerle her zaman daha iyi bir gülümseme yaşayabilirsiniz.

Saç Ekimi Öncesi & Sonrası

Estetik Diş Hekimliği Hakkında Sık Sorulan Sorular

Dişler sigara, pipo, çay, kahve, kırmızı şarap gibi renklendiriciler, yaşın ilerlemesi, kanal tedavisi, gelişim çağında alınan antibiyotikler, çeşitli sistemik rahatsızlıklar ve yanlış diş bakımı nedeniyle renk değiştirir.
Diş beyazlatma zamanla etkisini kaybeden bir uygulamadır. Hastanın diş beyazlatma sonrası ağız sağlığına ve diş bakımına gösterdiği özen, bu süreyi belirlemektedir. Çay, kahve, kola ve sigara tüketimi fazla olan kişilerde 6 – 1 yıl arasında diş beyazlatma etkisi azalır.
Diş beyazlatma tek seansta ve genellikle 45 dakikalık bir sürede tamamlanır. Bazı durumlarda 2.seansa da ihtiyaç olabilir. Hastanın diş ve ağız sağlığına, ihtiyacı olan uygulamanın kapsamına göre süre değişmektedir.
Beyazlatma ile sonuç alınamayan ileri derecede renkleşmiş dişlerde, yapısal formu ve şekli kötü olan dişlerde, ayrık dişleri birleştirmede, kırık veya aşınmış dişlerin restorasyonunda, eski dolguların düzeltilmesinde, çapraşık ve eğri dişlerin düzeltilmesinde uygulanabilir.
Eğer diş etleriniz de bir tedavi veya estetik açıdan bir müdahale gerekmiyor ise 2-3 seansta yani 1 hafta içinde yeni bir gülümsemeye sahip olabilirsiniz.