Entodontik Tedaviler
Entodontik Tedaviler 2

Entodontik Tedaviler

Hiçbir yapay diş doğal dişin yerini tutamaz. Bu nedenle doğal dişlerimizin tedavi ederek korumak en mantıklı olandır. Doğal dişleri korumanın en mantıklı yönlerinden bir tanesi de kanal tedavisidir.
Kanal tedavisi sayesinde hasar gören dişlerin korunması son derece mümkün olabilir. Kendisini tamir edilemeyecek derecede hasar gören dişler için ise yapacak çok fazla bir şey yoktur. Dişlerde bol sayıda bakteri olduğu için vücudumuza hasar verebilir hasar görmüş ya da hastalanmış dişlerin çevresindeki dokularda enfeksiyona maruz kalmıştır.

Kanal Tedavisi Nedir ve Nasıl Uygulanır?
Pulpanın hasar gördüğü durumlarda uygulanan tedavi yöntemi olarak ön plana çıkmaktadır. Daha önceki yıllarda yumuşak diş tabakası ile karşılaşıldığında tek çözüm iken günümüzde farklı tedavi yöntemleri bulunmaktadır.

Kanal Tedavisi Yapılmazsa Ne Olur?
Derin çürük ya da çatlak nedeniyle Pulpanın kendini iyileştirilmediği dönemlerde dişler canlılığını tamamen yitirir. Bu durumda enfeksiyon bütün dişe yayılır kanal tedavi yapılmazsa enfeksiyon kök ucundaki dokulara kadar ulaşır. Dişin tamamını çevreler ve dişlerde iltihap oluşur.

Kanal Tedavisinin Aşamaları;
Ağrı ve acı olmaması için dişe anestezi yapılır. Diş çürüğü temizlenip dişin özüne ulaşınca hastalıklı ve yumuşak doku çıkarılır. Kök ucuna kadar diş kanalına şekil verilir bazı durumlarda ilaç uygulanır ve iyileşme hızlandırılır. Seanslar arasında diş iyileşene kadar geçici dolgu yapılır dişin üzeri kapatılır.

    *Lütfen formu gönderdikten sonra randevu teyidi için ön ödeme sayfasından ön ödemenizi yapınız.