Cerrahi Tedaviler 2
Cerrahi Tedaviler

Total Parsiyel Protezler

Total, Tam Protezler (Tam Damak)
Ağzınızdaki tüm dişleri kaybetmişsiniz total tam protezinin yapılması zorunludur son yıllarda artarak devam eden bir oluşumdur. Çene kemiğine nakil edilen implantlar ve bunlardan destek alınarak hazırlanan diş protezleri hastalara kendi dişleriniz ile çiğniyormuş hissi verir.

Valplast Bölümü Protez
Valplast protezler hiçbir şekilde metal altyapı ya da kanca bulundurmaz özel yapıdaki protez olarak ön plana çıkmıştır. Reçinesi sayesinde yarı saydam ya da ince pembemsi yapı sargılar ile birlikte altında kalan dokuları yansıtan protezler doğallık katar.
Bu protez sayesinde dişleri hem doğallık atılır hem de iskelet sağlamlığı korunmuş olur. İmplant tedavisi ise maddi olarak hastaya ekstra külfet getirecektir bu durumlarda bu protez yapılabilir.

Bir Tam Veya Bölümlü Protez Kullanan Hastanın Dikkat Etmesi Gereken Noktalar
Her yemek sonrasında protezi çıkartarak iç ve dış yüzeylerinin diş fırçası ve sabun kullanarak temizlemeyin. Unutmayın ki protezlerinde bir ömrü var. Bu nedenle en az iki en fazla 5 yılda bir yenilenmesi gerekiyor.

  • Diş hekiminin kontrolü altında olmadan protezlerin izin siz ya da bir başkası tarafından aşındırma ilave tamir gibi işlemler yaptırmayınız.
  • Protezleri çıkardığınız zaman mutlaka su dolu bir kap içinde tutun.
  • Protezleri temizledikten sonra mutlaka dişsiz alanları yumuşak bir diş fırçası ya da gazlı bez ile temizleyin.

    *Lütfen formu gönderdikten sonra randevu teyidi için ön ödeme sayfasından ön ödemenizi yapınız.