Brezilya Poposu
Brezilya Poposu

Brazilian Butt Lift (Brezilya Popsu)

Brezilya Poposu; Hastanın genel hatlarını ortaya çıkarır. Kadınsı eğrileri tanımlamaya odaklanılır. Popo kaldırma işleminden sonra kişilerin kendine olan özgüvenin artması kaçınılmaz. Brezilya poposu işlemi için sormamız gereken sorular şunlardır; Senin vücut tipin hangisi? Hayalindeki vücut hangisi? Plastik cerrahi ile vücut tipinizi değiştirebilir misiniz? CEVAP: EVET, Ancak aynı zamanda hastaların işlemlerinin en olası sonucu konusunda gerçekçi beklentiler olması çok önemlidir. Brezilya poposu için istenen amaç, vücudun doğal eğriliğini arttıran ve yapıyı vücudun geri kalanıyla sorunsuz bir şekilde harmanlayan işler yapmak. Hayalinizdeki Popo estetiği için, istediğiniz şekil ve boyutlarda, sizin vücut tipinize uygun değerlendirme sonucu operasyon planlanır. Tüm dünyada en popüler estetik ameliyatları arasında yer alan, Brezilya Poposu için siz de harekete geçin.

Brazilian Butt Lift (Brezilya Popsu) Ameliyat Süreci Nasıl Olur?

Popo kaldırma ameliyatında hastalar sırt, karın ve kalça gibi vücudun diğer bölgelerinden alınan yağların  kalçaya transferi yapılıyor. Alınan yağ daha sonra arındırılır ve kalçalara yeniden enjekte edilir. Prosedüre ‘popo kaldırma’ denir. Çünkü tamamen doğal. Hastanın kendi yağıdır. Bir yandan karın bölgesinde istemedikleri yağlardan kurtulurken  diğer taraftan da kalçalarını büyütmüş oluyorlar. Brezilya poposu için bir de silikon yöntemi vardır. Silikonlar genellikle dokuya derinlemesine yerleştirilmez.

Popo estetiği sonrası 1-2 aylık süreçte özel koruyucu giysiler giyilmesi uygun görülür. Bu süreçte zorlayıcı egzersizlerden kaçınılması gerekmektedir. Operasyondan sonra üç hafta boyunca doğrudan kalça üzerine oturulmaması gerekmektedir. Toplam iyileşme süreci 6-8 hafta arasında değişiklik göstermektedir. Hastane yatışı sadece 1 gecedir. Kişiler ameliyat sonrası 4. gün duş alabilir.

Popo Estetiği Fiyatları?

Kişinin talep ve istekleri doğrultusunda vücut ölçülerine göre değerlendirilmesi ile birlikte en uygun işlem belirlenir. Fiyatlandırma,  yapılacak olan işlemlere göre değişiklik gösterebilir.

Brezilya Poposu Ameliyatı Sık Sorulan Sorular

Popo estetiğinin hangi yöntemle yapıldığına göre değişmekle birlikte genelde dikiş kullanılmaktadır. Kullanılan dikişler olabilecek en görünmez noktadan atıldığı için operasyondan sonra farklı bir estetik operasyona ihtiyaç duyulmamaktadır. Kullanılan dikişlerin de estetik operasyonlar için özel olarak geliştirilmiş olması, operasyondan sonra görünebilecek şekilde iz kalma ihtimalini büyük oranda ortadan kaldırmaktadır.
Estetik operasyonlar küçük yaşlardan itibaren her insana uygulanabilir cinstendir. Ancak küçük yaşlardan başlayıp kırklı yaşlara kadar gelen süreçte estetik operasyon zorunluluk olarak ortaya çıkmaz. Her zaman operasyonun yerini alabilecek ameliyatsız yöntemler bulunmaktadır. Eğer popo bölgesinin estetik görünümü spor, beslenme alışkanlıkları ve hayat tarzı ile düzeltilebilir durumda ise ameliyat zorunluluk değildir. Ancak ilgili bölge ameliyat ile estetik hale getirilebilir durumda değil ise cerrahi operasyon tek seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Cerrahinin tek yöntem olarak karşımıza çıktığı dönem genelde kırklı yaşlardan sonraki dönemdir.
Poponun estetik hale getirilmesi süreci çeşitli trendler tarafından sürekli olarak etki altında bırakılmaktadır. Genel olarak poponun dikleştirilmesi, çıkıntılı hale getirilmesi ve sıkı bir görünüme kavuşturulması şeklindeki estetik anlayış hakimdir. Örneğin Brezilya poposu olarak adlandırılan yöntemde popo olması gerekenden çok daha fazla çıkıntılı hale getirilmektedir. Bu fazla çıkıntıyı sağlamak için de mutlaka protez uygulamalarına başvurulmaktadır. En çok kullanılan yöntemler sırasıyla yağ enjeksiyonu, dolgu enjeksiyonu, germe ve protez uygulamalarıdır. Tüm yöntemler birbiri ile kombine edilerek kullanılabilir.
Popo bölgesinin estetik hale getirilmesi için kullanılan yöntemlerin uygulanması sürecinde hayatı tehlikeye sokabilecek şekilde bir müdahale uygulanmaz. Operasyondan önceki hazırlık döneminde hastanın hayatını tehlikeye sokabilecek, kalıcı zarar verebilecek her türlü durum değerlendirildiği ve uygunluk kontrolü yapıldığı için genel olarak estetik operasyonların hayatı tehlikeyi içermediğini söyleyebiliriz. Popo estetiği operasyonlarının en büyük tehlikesi hijyen sorununa bağlı olarak ortaya çıkan enfeksiyondur. Hijyene dikkat edildiği sürece enfeksiyon riski de büyük oranda ortadan kalkar.
Ameliyat sırasında uygulanan yönteme, hastanın poposundan beklentilerine göre iyileşme süresi değişir. Yağ ve dolgu enjeksiyonlarında bir gün olan süre; protez uygulamalarında bir haftaya kadar uzayabilir. Genel olarak ise üç günlük bir sürenin sonunda hastanın günlük hayatına dönebileceği söylenir. Günlük yaşam dönülmesiyle birlikte popo bölgesini zorlayabilecek faaliyetlerden uzak durulması gerekmektedir. Bu zorlayıcı faaliyetlere örnek olarak ağır işler ve ağır spor egzersizleri verilebilir.