Boyun Estetiği
Boyun Estetiği

Boyun Germe Ameliyatı

Gıdı kişiye özel karakteristik bir önem taşır. Çeneye paraleldir. Karşıdan bakıldığında sarkık görünmemelidir. Bu bölgedeki sarkma, tüm yüz ifadesini olumsuz yönde etkilemektedir. Kilo problemi ve yaşa bağlı olan bir durumdur. Plastik cerrahi işlemlerinde boyun gerdirme (neck lifting) , Gıdıdaki sarkmanın seviyesine göre lazer ile sıkılaştırma yapılabilir, bu işlem için korkulacak veya kaygılanacak bir durum yoktur. Plastik cerrahi işlemlerinden Boyun gerdirme için lokal anestezi uygulanır. Gıdı bölgesinde 1 veya 2, 1-2 mm lik deliklerden girilir ve lazerle yağlar tek seansta tamamen eritilir. Cilt sıkılaştırılır. Plastik cerrahi uzmanı tarafından yapılan Boyun Estetiği işleminden sonra hasta aynı gün içinde taburcu edilir.

Boyun gerdirme operasyonu genellikle yüz gerdirme operasyonunun devamı olarak kullanılırken bazen sadece boyun gerdirme ameliyatı olarak da gerekli olabilir. Kişilerde Gıdı bölgesi derisi vücudun diğer yerlerindeki derilerden farklı olduğu için gıdıdaki yağ fazlalıklarının liposuction yöntemi ile alınması büyük ölçüde anlamlı olmayacaktır. İşlem Sonrasında boyun derisinde istenmeyen sarkıklık da oluşabilmektedir. ( Erkek derisinde kısmen başarılıdır) Boyun bölgesinde yağ oluşması, elastikiyetin tamamen yitirilmesi, sarkmanın oluşması, çenenin altında bulunan doğal kıvrımlar taklit edilerek kesi oluşturulması ile boyun gerdirme ameliyatı yapılmaktadır. Boyun gerdirme ameliyatı tamamen ağrısız bir operasyondur. Hastanın boyun altına yerleştirilecek drenlerden dolayı 2 gün hastanede yatışı gereklidir.Sonra taburcu edilebilir. Boyun gerdirme operasyonu sonrasında hastalar, çene ve boynun birbirinden ayrıldığını göreceklerdir. Çenenin mükemmel belirginleşmesi ile  daha genç bir görüntüye ulaşacaklardır.

Boyun Germe Ameliyatı seçenekleri 

Liposuction ile boyun estetiği

Kişinin sadece gıdı bölgesinde  yağlanma var ise boyun germe ameliyatı yapılmadan da, liposuction ile bu yağları almak mümkündür. Çene altındaki kaslarda bir gevşeklik de var ise bu durumda çene altından yapılacak bir kesi ile bu bölgedeki yağlar alınıp kaslar onarılabilir. Deoksikolik asit içerikli enjeksiyonlar ile de bu yağlarda kısmi olarak eritme yapmak mümkündür. Bu son teknik bir operasyon olmayıp, klinikte yapılabilen ameliyatsız enjeksiyon uygulamasıdır.

Botulinum Toksin ile boyun estetiği

Kişinin boynunda sadece platysma diye adlandırdığımız kasın neden olduğu kırışıklıklar söz konusu, fakat deride sarkma ya da çene altında yağlanmanız yok ise, botulinum toksin enjeksiyonları ile kası gevşetmek ve kırışıklıkları tedavi eder ve ilerlemesini de engellemek mümkündür. Bu işlem bir ameliyat değildir,  klinikte yapılabilen iğne ile enjeksiyon işlemidir.

Scarlet S Altın İğneli Radyofrekans ile boyun estetiği

Ameliyatsız teknikler arasından en etkili yöntemlerden birisi ise Scarlet S altın iğneli radyofrekans yöntemidir. Radyofrekans bir enerji çeşididir. Radyasyon içermeyen bir yöntemdir. Verildiği bölgede kontrollü sıkılaşma sağlamaktadır. En sık kullanılan alanlardan birisi de burun etleri küçültülmesidir. Yüz, alın ve boyuna uygulanan bu sistemde ise 25 mikro altın iğne, uygulanılan bölgeye kontrollü mikro enerjiler vermektedir. Yapılan Her seansta tüm alın, yüz ve boyuna 1500-2000 arası atış uygulanmaktadır. Bunun sonucunda toplam 30.000 ile 50.000 noktada mikro sıkılaşmalar olmaktadır. Tüm alın, yüz ve boyunda gözle görülür bir etki oluşturmaktadır. İşlem için birer ay ara ile 3-4 seans uygulama önerilmektedir.

Boyun Estetiği Ameliyatı Sık Sorulan Sorular