Buzlu lazer epilasyon son yıllarda giderek popülerleşen bir öneme sahip olmuştur. Teknolojinin büyük yetenekli makineleri sizlerin cilt problemlerinizi çözmeye yarıyor.

Buzlu Lazer Epilasyon Nedir?

Buzlu lazer epilasyon Birkaç saçılma olayından sonra, ışık artık ciltte tek yönde hareket etmez; yönü rastgele hale gelir ve cildin kromoforlarından biri (saç folikülleri gibi) tarafından emilene kadar ışığın ciltte ileri geri sıçramasına neden olur.

Bu sırada deriden rastgele geçerek ışığın deri kromoforunu etkileme olasılığı yükselir ve deriden tek yönlü yayılma olasılığı yükselir. Bu etki aslında daha fazla epilasyon aleti içindir.

Nd: YAG lazerler gibi derin dalga boylarına nüfuz etmek için, diğer dalga boyları daha büyük spot boyutları gerektirir, bu nedenle aynı klinik etkiyi elde etmek için daha fazla enerjiye ihtiyaç vardır. Bu makale, lekelerin penetrasyon derinliği üzerindeki etkisini ve belirli klinik etkilere ulaşmak için gereken enerjiyi daha ayrıntılı olarak açıklayacaktır. Buzlu lazer epilasyon fiyatları için iletişime geçiniz.

Aynı derinliğe ulaşmak için Buzlu lazer epilasyon yakut lazer, alexandrite lazerden daha büyük spot boyutu ve enerji gerektirir; alexandrite lazer, diyot lazerden daha büyük spot boyutu ve enerji gerektirir ve diyot, Nd’den daha büyük spot boyutu ve enerji gerektirir.: YAG lazer.

Buzlu Lazer Epilasyon Cihazları

Estetik açıdan IPL cihazları bazen kullanılmaktadır. Bu cihazlar çok geniş bir dalga boyu spektrumu yayarlar ve bu nedenle, belirli hedef doku absorpsiyon özelliklerine seçici ve doğru bir şekilde ayarlanamaz. Ortalama soğurma ve ortalama saçılma olaylarına sahiptirler. Buzlu lazer epilasyon aleti fiyatları oldukça pahalıdır.


İlginizi Çekebilecek ÜrünlerimizSaç köklerini çevreleyen dokulara zarar vermeden seçici bir şekilde tedavi etme klinik ihtiyacı nedeniyle, Buzlu lazer epilasyon lazer enerjisi her zaman tek bir kısa atım şeklinde verilir. Lazer darbesi sona erdiğinde, hedef doku maksimum sıcaklığına yakındır. Daha sonra ısıyı komşu dokulara aktararak soğur.

Hedef doku sıcaklığının%63 oranında düşmesi için gereken süre termal gevşeme süresidir (TRT). Hedef dokuyu yok etmek ve çevre dokulara zarar vermekten kaçınmak için, lazer atım süresi (darbe genişliği) hedef dokunun TRT’sine yakın veya daha düşük olmalıdır. Çevre dokulara gereksiz zarar vermekten kaçınmak için, lazer atım genişliği çevre dokuların TRT’sinden çok daha uzun olmalıdır. Çünkü epidermis maruz kalan ilk dokudur. Buzlu lazer epilasyon zararları görmemek için dikkat edilmelidir.

Gelen ışının epidermise zarar verme olasılığı daha yüksektir, ancak esas olan kısa sürede enerji sağlamaktır. Bu nedenle, darbe genişliği derinin TRT’sini aşmalıdır. Benzer şekilde saç köklerine zarar verebilmek için lazer enerjisinin kıl folikülünün TRT’sinden daha kısa veya ona eşit süreli atımlarla verilmesi gerekir.

Nabız çok uzunsa, folikül enerji belirli bir sıcaklığa ulaşmadan enerjiyi dağıtabilir ve böylece folikülü tahrip edebilir. Epidermisin TRT’sinin kalınlığına bağlı olarak 3 ila 7 milisaniye arasında olduğu tahmin edilmektedir.

Buzlu Lazer Epilasyon İşlemleri

Bir saç kökünün TRT’sinin çapına göre 1 ile 100 milisaniye arasında olduğu tahmin edilmektedir. Saç ne kadar ince ise TRT’si o kadar kısadır. İdeal olarak, tüy alma için bir lazer sistemi, epidermisin TRT’sinden daha büyük (örneğin 5 milisaniye) ancak tedavi edilen kıl folikülünün TRT’sinden daha küçük (örneğin 15 milisaniye) bir darbe genişliğine sahip lazer darbeleri verebilmelidir.

Bazı ticari cihazlar, darbe genişliği süresinde bu spesifikasyonları karşılamaya yetecek kadar enerji üretebilir, ancak çoğu cihaz, özellikle diyot lazerler ve IPL cihazları bunu yapmaz. Yani, darbeli güç üretim kapasiteleri, yeterince kısa bir darbe genişliği süresinde yeterli enerjiyi vermek için yeterli değildir.

Tartışıldığı gibi, güvenlik nedenleriyle, ışık enerjisi cilde uygun kısa darbelerle verilmeli ve sadece istenen hedef dokuyu etkileyen ısı ile etkili kalmalıdır. Çoğu cihaz, onları etkili kılmak için yeterince yüksek enerji içeriğine sahip ışık atımları üretmek için standart darbe oluşturma ağı (PFN) teknolojisine güvenir.

Buzlu Lazer Epilasyon Gelişmiş Teknoloji

PFN darbesi, yavaş yükselme süresi ve nispeten uzun bir düşen kuyruk ile tipik bir zaman şekline sahiptir. Darbe gücü darbe sırasında sabit değildir ve tüm darbe genişliği tanımlanmaz.

PFN darbelerinin yararlı ve etkili olduğu kanıtlanmıştır. Daha yeni, daha gelişmiş değişken kare dalga (VSP) teknolojisi, daha yüksek tedavi doğruluğu, etkinliği ve güvenliği sağlayan darbeler üretir. Standart lazer darbeleri ile karşılaştırıldığında, VSP teknolojisi kullanılarak oluşturulan bir kare dalga darbesini gösterir.

İki darbe türü arasındaki önemli bir fark, Buzlu lazer epilasyon kare darbelerin ortalama gücünün ve tepe gücünün neredeyse aynı olmasıdır ki bu, PFN tarafından üretilen darbeler için söylenemez. Bu, VSP darbelerinin cilt üzerindeki etkisinin PFN darbelerinden daha öngörülebilir olduğu anlamına gelir ve bu da sonuçta rahatsızlık ve yan etkileri azaltırken daha iyi tedavi etkilerine yol açabilir.

VSP teknolojisinin bir başka avantajı da kullanıcıların darbe genişliğini ve lazer gücünü kolayca ayarlamasına ve hatta daha büyük bir toplam darbe içinde kontrollü bir mikro darbe dizisi oluşturmasına, böylece her bir darbenin belirli bir darbeye sahip olmasını sağlayarak Buzlu lazer epilasyon cihazları tedavinin etkinliğini optimize etmesine olanak sağlamasıdır. Klinik sonuç açısından, nabız genliği tamamen tahmin edilebilir

Çoğu birinci nesil tüy alma lazer sistemi, epidermal TRT’den daha kısa darbe süreleri üretir. Bu, epidermiste aşırı hasara ve istenmeyen yan etkilere yol açar. Darbe

Buzlu Lazer Epilasyon Sonuçları

Şekillendirme Ağı (PFN) teknolojisine dayanan ikinci nesil Nd: YAG lazer sistemi, daha uzun süreli lazer darbeleri üretebilir. Ancak, bu ikinci nesil sistemlerin çoğu “çift sorun” kullanır. Buzlu lazer epilasyon İstanbul içinde kolayca bulunur.

Bu yöntem kullanıcılar lazer epilasyon için yanıltıcı olabilir. Şekil, bir PFN Nd: YAG lazer sistemi tarafından yayılan tipik bir çift darbe dizisini gösterir ve iki tek mikro darbede lazer enerjisinin nasıl yayılacağını gösterir İki tek mikro darbe arasındaki aralık, lazer darbe genişliği gibi cihaz tarafından tanımlanır.

Bu yöntem epidermisin güvenliğini artırmaz çünkü ısınmanın çoğu kısa mikro vuruşlarla elde edilir. Tüm lazer enerjisinin Lazer epilasyon makinesi iki mikro darbede iletilmesi gerektiğinden, tek darbe enerjisi ve anlık sıcaklık artışı nispeten yüksektir. Ayrıca, ikinci darbenin fazla enerji içermediğini, dolayısıyla enerjinin çoğunun ilk darbede bulunduğunu unutmayın.