Buzlu lazer epilasyon nedir, buzlu lazer epilasyon artık çok yüksek seviyelerde tedavi imkânı sağlıyor. Günümüzde gelişen teknoloji onun en büyük dostu olmaya devam ediyor.

Buzlu Lazer Epilasyon Giriş

Günümüzde epilasyon için farklı dalga boylarına, atım sürelerine, spot boyutlarına ve enerji akışlarına sahip çeşitli lazer sistemleri kullanılmaktadır. Bu yazıda, VSP Nd: YAG Buzlu lazer epilasyon lazerin verimliliği ve güvenliği değerlendirilmektedir.

Soğuk hava soğutmalı ve tarayıcı teknolojisine sahip modern, yüksek güçlü ikinci nesil VSP Nd: YAG lazer sisteminin, tedavi parametrelerini bireysel vakalar için en iyi şekilde ayarlama olanağı sağladığını, böylece epidermisi optimize ederken kazara hasardan koruduğunu gördük. Terapötik etki.

Lazer epilasyon, uzun vadeli etkileri, non-invazivliği, minimal tedavi rahatsızlığı ve cerrahi işlemin hızı ve rahatlığı nedeniyle son yıllarda tıp ve güzellik alanlarında geniş klinik kabul kazanmıştır.

Buzlu lazer epilasyon Ticari lazer ve flaş lambası (IPL) sistemleri dalga boyu, darbe süresi, akıcılık, lazer ışını dağıtım sistemi ve cilt soğutma yöntemi açısından farklılık gösterir; bunların tümü tedavi etkisini etkileyebilir. Lazer epilasyon tedavisi için en uygun ışık kaynağını belirlerken, doku etkileşimleri iyice incelenmeli ve dikkate alınmalıdır.

Epilasyon için şu anda mevcut olan çeşitli ışık kaynakları arasında IPL (geniş spektrum), yakut lazer (694 nm), alexandrite lazer (755 nm), diyot lazer (810 nm) ve Nd: YAG lazer (1064 nm) bulunmaktadır. Bu araştırma, VSP (değişken kare dalga) Nd: YAG lazerlerinin güvenliğini ve etkinliğini bilimsel olarak değerlendirmeyi ve bunları ticari olarak mevcut diğer ışık kaynakları ile karşılaştırmayı amaçlamaktadır.

Buzlu Lazer Epilasyon Tedavisi

Fazla kılları tedavi etmek için lazer kullanırken tatmin edici sonuçlar elde etmek birçok faktöre bağlıdır. Başarılı kalıcı kalıcı istenmeyen epilasyonun ancak saç köklerinin ampullerine, çıkıntılarına ve dış kök kılıflarına zarar verilerek sağlanabileceği kanıtlanmıştır. Bu nedenle bu yapıların bulunduğu bölge, saçın kalıcı olarak alınması için gerekli hasara neden olmak için kullanılan herhangi bir yöntemin hedefidir.

Lazer ve ışık bazlı epilasyon işleminde kromofor (genellikle kıl gövdesi ve foliküldeki melanin) ışığı emer ve onu ısı enerjisine dönüştürerek saçın ısısının yükselmesine neden olur. Sıcaklık yeterince yüksek olduğunda saç yapısında geri dönüşü olmayan hasara neden olacak, böylece saçın uzamasını engelleyecek veya değiştirecektir.

Başarı; doku fiziğine, saç fizyolojisine ve tedavide kullanılan ekipmana bağlıdır. Buzlu lazer epilasyon Etkili bir lazer epilasyon cihazı seçmek için, her lazerin ve ışık kaynağının doku üzerinde kendi benzersiz biyolojik etkilerini nasıl ürettiğini anlamanız gerekir. Aşağıdaki özelliklerin ve parametrelerin dikkate alınması gerekir: dalga boyu, darbe genişliği, darbe şekli, leke, akışkanlık, tedavi hızı ve epidermal soğutma yöntemi. Buzlu lazer epilasyon fiyatları bunlardan biridir.

Dalga boyu seçimi, cildin derinliklerinde bulunan kıl köklerinin epidermise gereksiz zarar vermekten kaçınırken lazer veya ışık enerjisini iyi emmesi gerekip gerekmediğine bağlıdır. Başarılı epilasyon tedavisi, ışığın cildin derinliklerine nüfuz etmesini gerektirir çünkü tüm folikülün yok edilmesi gerekir. Buzlu lazer epilasyon Vücudun konumuna bağlı olarak, ışığın etkili olması için 2 ila 7 mm’lik deriye nüfuz etmesi gerekir. İnsan cildinin optik özellikleri iki işlemle belirlenir: ışık emilimi ve saçılma.

Buzlu lazer epilasyon makinesi Absorpsiyon Gelen ışık enerjisini absorbe etmek için, saçılma olmadığı varsayılarak, ışın yoğunluğu aşağıdaki formülle tanımlanır: I (z) = Io e (-Œ ± z) (1) burada z derinlik, Œ ± absorpsiyon katsayısı ve Io cilt yüzeyi lazer ışınıdır Güç. Günlük işlemlerde daha açıklayıcı bir parametre, penetrasyon derinliğidir Œ ¥, ¥ = 1 / (2) olarak tanımlanır, bu da size lazer ışınının yoğunluğunun 1 / e (%36,78) derinliğe düştüğünü söyler. ¬ soğurma özelliklerini temsil eder.

Buzlu Lazer Epilasyon Işık Gücü

Işık, tüm görünür ışıkta ve kızıl ötesine yakın spektrum boyunca saçın melanini tarafından absorbe edildiğinden, Buzlu lazer epilasyon teoride çok sayıda dalga boyu etkin bir şekilde kullanılabilir.

Buzlu lazer epilasyon cihazları Bununla birlikte, hemoglobinin küçük yüzeysel kan damarlarında güçlü emilimi, 400-590 nm dalga boyuna sahip ışık kaynaklarının epilasyon tedavilerinde kıl folikülleri için etkili olacak kadar derine nüfuz etmesini önler.

Buzlu lazer epilasyon aleti fiyatları Erken tüy giderme ekipmanı, melaninde yüksek emilimi nedeniyle 650-850 nm aralığındaki dalga boylarına odaklandı (yakut lazer için 694 nm, alexandrit lazer için 755 nm ve diyot lazer için 810 nm). Ancak melanin içeriği arttıkça ciltteki melanin ile saçtaki melanin arasındaki rekabet nedeniyle cilt koyulaşır ve penetrasyon derinliği azalır. Ek olarak, epidermis daha yüksek bir melanin konsantrasyonu içerdiğinden

Lazer ışığının emilmesi daha kolaydır, bu nedenle epidermiste gereksiz termal hasar riskini artırarak daha fazla ağrı ve yan etkiye neden olur. Bu nedenle, Buzlu lazer epilasyon en yeni nesil tüy alma ekipmanı, daha uzun dalga boylu lazer kaynaklarına dayanmaktadır. Nd: 1064 nm’lik uzun dalga boyu nedeniyle YAG lazer cihazı en belirgin pozisyonda yer almaktadır.

Bu dalga boyundaki ışığın absorpsiyon oranına göre cilde nüfuz etmesini sağlayan Buzlu lazer epilasyon zararları olmayan optik pencerede yer almasına rağmen kıl folikülündeki absorpsiyon oldukça güçlüdür.

Saç köklerini yok etmeye yetecek kadar. Ek olarak, Nd: YAG lazer teknolojisi, bu lazer sistemlerinin yüksek lazer verimliliğine ve ışın kalitesine sahip olmasını sağlayan, Buzlu lazer epilasyon İstanbul yaygın olarak kullanılan olgun bir teknolojidir.

Buzlu Lazer Epilasyon Etkileri

Absorpsiyona ek olarak, ışığın insan dokularında dağılması da dikkate alınmalıdır. Lazerin saçılması, dokuda ışık demetinin yayılmasını büyük ölçüde etkiler ve böylece emilimi etkiler. Buzlu lazer epilasyon yaptıranlar ışık gücünün farkındadır.

Işık dermise girdiğinde, penetrasyon derinliği dağılmadan büyük ölçüde etkilenecektir. Buzlu lazer epilasyon fiyatları tedavi öncesinde iyice kesinlikle araştırılmalıdır.

Buzlu lazer epilasyon aleti Lazer ışığının hedef kromofora ulaşmadan önce saçılma derecesi, böylece hedef üzerinde herhangi bir etkinin önlenmesi lazer dalga boyuna bağlıdır. Derideki saçılma katsayısının lazer dalga boyuna bağımlılığını gösterir.

Buzlu lazer epilasyon Yüksek saçılma katsayısı ciltteki yüksek saçılmaya karşılık gelir, bu nedenle penetrasyon derinliği kısadır. Nd: YAG lazerden daha düşük saçılma katsayısına sahip olduğu ve bu nedenle lazer epilasyon tedavilerinde kullanılan diğer lazerlere göre daha derin bir dalga boyuna sahip olduğu görülebilir.