Buz lazer yaptıranlar ne diyor bilmek çok önemlidir ancak öncelikle buz lazerin avantajlarına ve dezavantajlarına bakalım.

Buz Lazer

Saç köklerine konsantre bir lazer ışını yönlendirilerek yapılan bir işlemdir. Lazer, kıl foliküllerinin tüy uzatma kabiliyetini engellemek veya gelecekteki kıl büyümesini geciktirmek için ışık enerjisini ısıya dönüştürerek çalışır. Buz lazer nedir sorusunun cevabı budur.

Buz Lazer Epilasyonu Sırasında Kullanılan Teknolojiler

Klinikler genellikle, günümüzün en eksiksiz ve etkili buz lazer makinası olan Soprano ICE ™ ‘yi sunmaktadır. Dalga boylarının çeşitliliği (755, 810 ve 1064) ve en son teknolojileri, çok çeşitli hastaları ve cilt tiplerinin tedavi edilmesine ve hastaların özel hedeflerine ulaşmak için bir lazer epilasyon planını özelleştirebilmesine olanak tanır. Buz lazer yaptıranlar ne diyor sorusunun en yaygın cevabı her cilt tipinden insanın tedaviden mutlu ayrıldığını belirtmesidir.

Buz lazer yeniden büyümeyi önlemek için cildi kıl folikülünü tedavi etmek için gereken sıcaklığa kadar kademeli olarak ısıtarak çalışır. Lazerin ışığını emen pigmentasyon (melanin) hedeflenerek kıl folikülü tedavi edilir. Buz lazer nasıl yapılır sorusunun cevabı da budur.

Cilt Tiplerine Göre Buz Lazer Epilasyonun Kullanımı

Tüm cilt tipleri, cilt tonları ve vücut bölgeleri için uygun olan Soprano ICE Lazer sistemi, açık renkli tüylerden da koyu tülere kadar etkilidir. Soprano ICE Lazer tabaklanmış ciltlerde bile çalışır. Bir yama testi tavsiye edilebilir. Yüz ucu aplikatörü, kulakların içi ve burun delikleri dahil olmak üzere yüzdeki tüylerin hassas şekilde alınmasını kolaylaştırır. Buz lazer yaptıranlar ne diyor ortak bir cevap olarak en hassas noktalara ve en ulaşılmaz kıvrımları bile kolayca tedavi edebildiğinden bahsediyor. Buz lazer epilasyon nedir diye düşünenler için verilebilecek en iyi cevap budur.

Nasıl yapılır ve özelliği nedir dersek, ödüllü Soprano ICE sistemi, kanıtlanmış bir güvenlik kaydı ile neredeyse ağrısız olan ve klinik olarak kanıtlanmış tek lazer epilasyon yöntemi olan Alma® Laser’in Süper Tüy Giderme (SHR) teknolojisini kullanır. SHR teknolojisi, hastaları için ağrısız bir tedavi olarak kalırken, folikülü yok etmek için gerekli sıcaklığa ulaşana kadar yavaşça ısındığı anlamına gelir. Buz lazer yaptıranlar ne diyor genellikle acısız ve ağrısız olduğu da yaygın bir görüş. Bu durum buz lazer zararları konusunda daha az endişelenmeniz anlamına gelir.

Buz Lazer Hakkında

  • Buz lazer markaları piyasadaki en hızlı tüy alma cihazlarını üretir..
  • Altı cilt tipinin tümünü tedavi eder
  • Yılın herhangi bir zamanında kullanılabilir ve hatta tabaklanmış cildi bile tedavi edebilir. Buz lazer yaptıranlar bu sebepten dolayı işlemden çok memnun ayrılırlar.
  • Burun delikleri, kulaklar ve glabella (kaşlar arası cilt) gibi başka türlü ulaşılması zor bölgeleri tedavi etmek için benzersiz bir yüz ucu içerir. En hassas bölgelerde bile buz lazer epilasyon zararları oldukça düşüktür.
  • Tedavi sırasında cildi daha uzun süre soğutan ICE ™ soğutma teknolojisinin bir sonucu olarak neredeyse ağrısızdır Buz lazer yaptıranlar ne diyor sorusuna ağrısız ve acısız demelerinin sebebi budur.

Buz Lazer Randevusundan Önce Yapılması ve Bilinmesi Gerekenler

Buz lazer epilasyon randevunuzdan önce, tedavi edilecek tüm alanların tıraş edilmesi gerekmektedir. Tedavi kılavuzlarının tam listesi için lütfen aşağıdaki SSS bölümüne bakın. Tedavi edilen vücut veya yüz bölgesi yıkanacak ve doktorunuz cilt yüzeyine yatıştırıcı bir jel uygulayacaktır. Aplikatör ile tekrarlanan, nazik süpürme hareketleri, tedavi alanını yüksek frekanslı kısa darbelerle kademeli olarak ısıtır. Lazer aplikatörü, tedaviyi nispeten hızlı hale getirecek kadar büyüktür ve daha küçük alanlar sadece 5 dakika sürer. Buz lazer yaptıranlar ne diyor özellikle daha ufak bölgelerde işlemin hızı da pek çok insan için bu işlemi tercih konusu yapıyor.

Soprano ICE teknolojisi, cildin yüzeyini soğutarak hasta konforunu artırır, yüzeysel yanıkları önler ve neredeyse ağrısızdır, ancak oldukça etkili epilasyon sağlar. Bir seans genellikle 60 ila 90 dakika sürer. Buz lazer İstanbul içerisinde de kolaylıkla yapılabilir.

İşlem Sonrası İyileşme Süreci

İyileşme süreci veya tedavi sonrası bakım gerekli değildir. Randevunuzdan ayrıldığınızda normal faaliyetlerinize devam edebilirsiniz. Buz lazer yaptıranlar ne diyor derseniz, en olumlu yorumların ortak noktası da işlem sonrası iyileşmenin olmayışıdır.

Lazer epilasyon, tüyleri büyüme döngüsünün en alıcı aşamasında yakalamak ve tedavi etmek için birden fazla ziyaret gerektiren bir işlemdir. Tedavi seanslarının sayısı kişiden kişiye farklılık gösterecektir. Tedaviler, her altı ila sekiz haftada bir boyundan aşağısı olan alanlarda gerçekleştirilir, ardından tipik olarak, hastaların %90’ında %90’lık bir başarı oranı vardır ve hasta bir veya iki yılda bir rötuş yapar. Tedaviler, dört haftada bir boyundan yukarısına kadar olan bölgelerde yapılır. Buz lazer epilasyon İstanbul içerisinde çok kısa bir sürede yapılabilir. Herkesin tüy uzama hızı farklı olduğundan, hasta tedavi planında sonraki haftalara geçtikçe, seanslar gerektiği gibi daha da aralıklı olabilir. Buz lazer ekşi sözlükte de pek çok insan tarafından tavsiye edilir.

Buz Lazeri Seçmeli Miyim?

Tüylerinizi, batıkları ve diken görünümünüzü ortadan kaldırır ancak, cildinizin tam bir değerlendirmesini yapılması, kişisel hedeflerinize ve programınıza göre bir zaman çizelgesi içeren bir tedavi planı önerilmesi için bir klinikle iletişime geçin. Sizinle fiyatlandırma ve finansman seçeneklerini de bu sırada görüşeceklerdir. Klinik seçerken dikkatli olmanız gerekir, seçim yaparken o klinikte daha önce buz lazer yaptıranlar ne diyor diye araştırmanın size büyük faydası olacaktır.

Lazer Epilasyon Randevumdan Önce Bilmem Gerekenler Nelerdir?

Soprano Buz Lazer Epilasyon ile tedavi olabilmeniz için tedavi bölgesi temiz tıraşlanmış ve tüm tüylerden arındırılmış olmalıdır. Randevularınızdan 12-24 saat içinde tıraş olmanızı öneririz. Buz lazer yaptıranlar ne diyor önemli ama kliniğiniz işlem öncesi ve sonrası yapmanız gerekenler için ne diyor dinlemeniz çok önemlidir.

Konsültasyonunuz sırasında lütfen en son ağda tedavinizi belirtin, böylece randevunuzu programlamadan önce yeterli yeniden büyümenin nerede ve ne zaman olduğundan doktorunuz emin olunabilsin. İlk lazer epilasyon randevunuzdan önce son ağda randevunuzdan sonra 4-6 hafta beklemelisiniz. Buz lazer epilasyon kesin çözüm mü diye düşünenler için şunlar söylenebilir, genellikle uzun yıllar boyunca yeni tüyünüz oluşmaz ancak büyük hormonal değişiklikler (hamilelik, menepoz) yaşarsanız tedavinin etkileri geçebilir veya azalabilir.

Buz lazer işlemi etkili olabilmesi için tüylerin yeniden çıkması gerekir. Randevunuzdan önce tıraş olacağınız için, yeniden uzamanın birkaç kıl mı yoksa tam yeniden uzama mı olduğunu teyit etmesi çok zordur.

Klinik seçimi yaparken o klinikte daha önceden buz lazer yaptıranlar ne diyor internet yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Buz lazer epilasyon fiyatları cilt ve tüy tipinize bağlı olacağından doktorunuzla yapacağınız görüşme sonucunda net olarak söylenebilecektir. Ayrıca buz lazer epilasyon fiyatları 2020 yılı içerisinde yaşadığımız pandemi nedeniyle de oldukça farklılaşan bir çizgide ilerlemiştir.