Buz lazer öncesi uzman seçimi yaparken dikkatli olmanız gereken bazı durumlar vardır.

Günümüzde buz lazer epilasyon gelişen teknolojilerle birlikte çok kolay ve acısız bir işlem haline geldi. Fakat yine de buz lazer öncesi uzman seçimi yaparken dikkatli olmanız gerekiyor.

Lazer Epilasyonunu Akıllıca Bir Karar Yapan Nedir?

Aşırı kıllanmaya neden olan bir durumunuz mu var? Taze ve pürüzsüz bir görünüm mü istiyorsunuz? Her iki durumda da lazer epilasyonun seçilmesi hayatınızı büyük ölçüde iyileştirebilir. Bu nasıl mümkün olabilir?

Vücudunuzda ve yüzünüzde istenmeyen tüyleri tıraş etmek ve ağda yapmak için ne kadar zaman harcadığınızı bir düşünün. ABD’deki insanlar için ortalama miktar yaşamları boyunca 1.286 saattir! Böylece hayatınızda 50 günden fazla bir süre ile daha ilginç ve değerli şeyler yapabilirsiniz. Emin olun buz lazer epilasyon fiyatları bu zamanınıza fazlasıyla değecektir.

Bacaklarınız tüylerle dolu olduğu için mayo giymekten utandığınız tüm o zamanları hatırlıyor musunuz? Ya da belki önemli bir toplantıdan önce aynaya baktınız ve burnunuzun kıllarla dolduğunu fark ettiniz mi? Bunlardan sonra akla gelen ilk soru buz lazer epilasyon nasıl yapılır olacaktır.

Bu durumda lazer epilasyon gelişmiş teknolojileri sayesinde sizi bu dertten kurtaracaktır. Peki ya Buz lazer öncesi uzman seçimi nasıl yapacağım?

Harika bir Lazer Epilasyon Kliniği Bulmanın 6 Yolu

Buz lazer öncesi uzman seçimi yaparken, kendinizi cazip pazarlama iddiaları ve kulağa gerçek olamayacak kadar iyi gelen tekliflerle bombardımana tutacaksınız. Burada, yaklaşımımızı paylaşıyoruz, böylece yutturmacayı görebilir ve tam olarak ne elde edeceğinizi öğrenebilirsiniz.

Bir Kliniğin Gerçekte Ne Sunduğunu Nasıl Öğrenebilirim?

Google’da hızlı bir arama, ilk bakışta iyi görünmek üzere tasarlanmış, ancak ayrıntılarda zayıf olan, görünüşte büyük indirimlerden oluşan şaşırtıcı bir dizi ortaya koyuyor. Bu biraz şüpheli bir davranış, bu yüzden daha açık ve dürüst bir yaklaşım sergileyen uzmanlar seçin. Ne arayacağınızı biliyorsanız, harika bir yere rezervasyon yaptığınızdan emin olmanın mümkün olduğunu bilin. Buz lazer İstanbul içerisinde başarıyla yapılabileceği için araştırmalarınız daha kolay olacaktır.

Sizin için bir Buz lazer öncesi uzman seçimi yaparken dikkat etmeniz gerektiğini düşündüğümüz şeyler şunlardır:

1.%50 Yanıltıcı İndirimler

Lazer Epilasyonun neredeyse tamamı kurslarda yapılmaktadır. Ancak buz lazer markaları birine kaydolmanız için %50 indirim aldığınızın reklamının yapılması çok yaygındır. Bunu, hiç kimsenin o fiyata tek bir randevu almayacağını bilerek, ‘tek bir tedavi’ fiyatının reklamını yaparak yaparlar. Bu “%50 indirimli” fiyatlar, gerçekten sadece o kliniğin standart buz lazer fiyat seçenekleridir ve bir indirimmiş gibi davranır.

Tüm Lazer Epilasyon ürünleri ve hizmetleri için randevu başına basit bir fiyatlandırma sunulması gerekir. Herkes en iyi fiyatı alır ve buz lazer öncesi uzman seçimi yaparken herhangi bir taahhütte bulunmak zorunda olmamalısınız.

2.Sahte Giriş Fiyatları

Bu tarz indirimle kulağa hoş geliyor, ayrıntılara girip bu fiyatların tek bir kulak memesi veya burnunuzun ucu epilasyonu için olduğunu öğrenene kadar. Buna karşı dikkatli olun. Bunlar, istediğiniz tedavinin gerçek maliyetini bulmadan önce ilginizi çekecek şekilde tasarlanmış kayıp lideri fiyatlardır. Buz lazer öncesi uzman seçimi yaparken net ve şeffaf bir fiyatlandırmaya sahip bir klinik aramanızı öneririz.

3. Ön Ödeme Sözleşmesi

Klinikler, bir Lazer Epilasyon kursuna kaydolmanızı istiyor. Kurslar harika, istediğiniz sonuçları elde etmek için normalde sekiz tedaviye ihtiyacınız olacak. Ancak, bu tedaviler için tüm ödemenizi nakit akışına yardımcı olmak için önceden isteyen bir sağlayıcıya karşı dikkatli olun. Bölgenizdeki bazı kliniklerin işsiz kaldığını ve hastaları kurslarının ortasında mahsur bıraktığını gördük. Fakat eklemekte fayda var, buz lazer epilasyon fiyatları 2020 yılında yaşadığımız Korona Virüs hastalığı yüzünden oldukça inişli çıkışlı bir grafik sergilemektedir.

4. İsimsiz Lazer Ekipmanından Kaçının

On yıl önce, güzellik salonları ve klinikler, buz lazer yaptıranlar için ucuz IPL makineleri satın alıyorlardı. Hastalar en iyi ihtimalle kayıtsız sonuçlar alıyordu ve en kötü ihtimalle de ciltleri yanıyordu. Günümüzde hastalar buna karşı daha akıllı davranıyor ve kaliteli lazer istiyor. Yani, tahmin edilebileceği gibi, etrafta bir sürü ucuz lazer ekipmanı var.

Yüksek kaliteli bir buz lazer makinası en az 400bin ₺’ye mal olacaktır (evet, gerçekten!), Ancak yalnızca birkaç 10 bin liraya mal olan lazerler genellikle salonlarda ve yerel kliniklerde kullanılmak üzere ithal edilmektedir. Bu lazerler genellikle ‘beyaz etiketli’ olduğundan, gerçekte nerede üretildiklerini veya teknolojinin kaç yaşında olduğunu bulamazsınız. Buz lazer öncesi uzman seçimi yaparken kullanılan cihazın kalitesi de çok önemlidir.

5. Tam Bakanlık Onayı ve Ekstra Ücret

Aksine tüm tıbbi tavsiyelere rağmen, buz lazer işlemi hala temelde düzenlenmemiştir ve bunu sunmak isteyen herkes Bakım Kalitesi Komisyonuna kaydolmadan bir ‘klinik’ kurabilir. Bunun nedeni genellikle sağlık bakanlığı denetimlerinin son derece titiz olmasıdır, okullar için Ofsted veya kafeler için gıda güvenliği gibi olumsuz bir teftiş raporu almak kolay olacaktır. Bu şekilde buz lazer nasıl yapılır iyi bilen bir uzman seçiminiz kolaylaşır. Ayrıca buz lazer zararları da en aza indirilir.

Öte yandan, bazı sağlık bakanlığına kayıtlı klinikler, bu durumun sunduğu güvence için büyük bir prim talep ediyor. Her zaman kliniğinizden değer ve kalite aramanız gerekse de, bu buz lazer öncesi uzman seçimi yaparken aynı uzmanlık seviyesi ve aynı lazer ekipmanı standardı için iki kat daha fazla ödeme yapmak anlamına gelmemelidir.

Ayrıca onaylı bir uzman ve klinik seçimi yaptığınız taktirde buz lazer epilasyonu zararları riski konusunda da kendinizi çok daha fazla rahat hissetme şansınız ortaya çıkmış olur.

Buz lazer epilasyon yaptıranlar büyük çoğunlukla işlemden fazlasıyla mutlu ayrılırlar ancak yeterli donanım ve deneyime sahip olmayan daha az kaliteli klinikleri tercih ederseniz bu durum ne yazık ki tersine dönebilir.

6. Uzman Bir Ekip

Tedavi sırasında bir şeyler ters gittiğinde ne olur? Kimsenin sormak istemediği bir soru, ama gözden kaçırmamalısınız. Bu şekilde buz lazer epilasyon nedir iyi bilen bir ekip bulabilirsiniz.

Bir kliniğin tıbbi açıdan yararlanacak kimsesi yoksa, o zaman en iyi uygulamanın neye benzediğini veya sundukları tedavilerin arkasındaki bilimi gerçekten bilemezler. Bu yüzden buz lazer nedir iyi bilen bir ekip seçin.

Buz lazer öncesi uzman seçimi yaparken doktorlar, Hemşireler ve Cilt Uygulayıcıları ile birlikte çalışan büyük bir Danışman Doktorlar ve Cerrahlar ekibi olan klinikler en iyi seçimdir

Sadece uzmanı değil tüm ekibi deneyimli, kaliteli ve ayrıca ekipmanları da yüksek kalitede olan buz lazer epilasyon İstanbul içerisinde bulunabilir. Sadece dikkatli bir araştırma ve klinik yorumlarını dikkatli okumanız gerekir. Bu yorumları buz lazer epilasyon ekşi sözlük gibi platformlarda bile bulabilirsiniz.

Ayrıca seçeceğiniz klinik size karşı dürüst olmalıdır. Buz lazer epilasyon kesin çözüm mü sorunuza uzun yıllar boyu kesin çözümdür ancak ileride yaşanacak bir hormonal değişimde etkisini yitireceğini belirtecek klinikler seçmeye özen gösterin.