Buz lazer öncesi dikkat edilmesi gerekenler günümüzde ürünlerin ilerlemesi sayesinde oldukça azalmıştır.

Epilasyon Neden Yapılmalı?

Buz lazer makinası seçenekleri üç dalga boyunu ve özel bir soğutma ucunu birleştiren benzersiz patentli teknolojiyi kullanır. Soprano ile üç lazerin avantajını bir arada elde edersiniz.

Üç Dalga Boyu Neden Önemlidir?

Buz lazer nedir konusunda dalga boyları çok önemlidir. Üç dalga boyu, koyu ve açık ten dahil tüm cilt tiplerini tedavi etmek için hızlı ve etkili bir yol sağladığı için çok önemlidir. Sadece bir veya iki dalga boyuna sahip lazerler, belirli tüy ve cilt türlerinden tüylerin kalıcı olarak alınmasında daha az etkili olacaktır. Ayrıca, ihtiyaç duyulan daha az seans toplam maliyeti düşürdüğü için işlemin hızı kritiktir. Buz lazer öncesi dikkat edilmesi gerekenler arasında işlemin hızı ön plandadır.

Buz lazer nasıl yapılır sorusunun cevabı kadar dalga boylarını anlamak da önemlidir. Alexandrite 755nm- en yaygın epilasyon lazer türüdür ve çok yönlü en iyisidir, ancak genellikle açıkt renk cilt tonları için en iyisidir. Oysa ND Yag 1064nm- daha koyu ciltler için idealdir. Dahası, Diode 810nm lazer hız için üretilmiştir ve koyu tenlerde çok etkilidir. Çok koyu renkten soluk renge kadar farklı cilt tipleri ve tonları olan hastalara en iyi hizmeti vermek için buz lazer markaları çeşitli ürünler üretilmiştir. Dalga boylarının kombinasyonu, istenmeyen tüyleri hızlı bir şekilde almak için en iyi çözümü sağlar. Buz lazer öncesi dikkat edilmesi gerekenler arasında kendi cilt tipinize uygun dalga kullanılmasını sağlamak da çok önemlidir.

Bununla birlikte, tüm lazerler çok hafif ve sarı tüyleri almak için zorlanacaktır. Nedeninin basit açıklaması, koyu renkli kılların ışık enerjisini emerken, açık saçın onu yansıtmasıdır.

 Buz lazer İstanbul içerisinde kolaylıkla yapılabilir.

Soğutma Ucu Neden Özeldir?


İlginizi Çekebilecek Ürünlerimiz



Tedavi sırasında lazer enerjisi kıl köklerini ve çevresindeki cildi ısıtır ki bu rahatsızlık verici olabilir. Bununla birlikte, benzersiz soğutma ucu, tedavi sırasında cildi soğutarak neredeyse hiç acı hissetmemenize sebep olur. Buz lazer öncesi dikkat edilmesi gerekenler arasında soğutma ucunun da önemli bir yeri vardır.

Tüm Cilt Tipleri

Üç dalga boyu, Alexandrite 755nm, ND Yag 1064 ve Diode 810nm’dir. Bu dalga boyları, lazerin açık, koyu ve bronz ten rengi dahil tüm cilt tiplerini tedavi etmesini sağlar. Bu teknoloji sayesinde buz lazer yaptıranlar işlemden daima mutlu ayrılırlar.

Daha Hızlı ve Daha Az Tedavi

Birleşik teknolojinin ürettiği daha yüksek güç, daha az tedaviye ihtiyaç duyacağınız anlamına gelir ve size para tasarrufu sağlar. Tipik olarak tüyler altı ila sekiz seans arasında kalıcı olarak alınacaktır. Bununla birlikte, daha koyu cilt genellikle en az on seansa ihtiyaç duyar. Buz lazer öncesi dikkat edilmesi gerekenler arasından bir diğeri ise seans sayılarını iyi planlamak ve belirli aralıkları kaçırmamaktır.

Uygun Fiyatlar

Buz lazer fiyat rekabeti sayesinde, hızlı ve etkili sonuç alan bir lazer kullanarak klinikler sizlere pek çok cazip fırsatlar sunuyor. Cilt Kliniğindeki buz lazer epilasyon teknisyenleri genellikle bu konuda deneyimlidir ve size kaç tedaviye ihtiyaç duyulacağınıza dair iyi bir fikir verebilir. Bununla birlikte, tedavi planının sürdürülmesi, bakım öncesi ve sonrası talimatlara uymanız çok önemlidir. Kılavuzlar, tedavileri olabildiğince etkili hale getirmek için tasarlanmıştır. Buz lazer ekşi sözlük gibi pek çok platformda da sıklıkla önerilir.

Sonuçlar

İnternette bulabileceğiniz buz lazer epilasyon incelemeleri her şeyi anlatıyor. Tüm cilt tiplerine sahip hastaların yorumlarını bulmanız mümkündür. İster yüz için lazer epilasyon ister bikini bölgesi için lazer epilasyon arıyor olun size yardımcı olabilecek pek çok klinik var. Buz lazer öncesi dikkat edilmesi gerekenler arasında doğru kliniği seçmek en önemli noktadır.

Lazer Epilasyon

Erkek ve Kadın Klinikleri

Burun ve kulak kılları dahil tüm epilasyon ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek hem bay hem de bayan klinikleri mevcuttur. Buz lazer epilasyon zararları cinsiyete göre farklılık gösterebileceğinden böyle bir ayrıma gidilmiştir.

Epilasyon Erkekler ve Tüm Cilt Tipleri, Alanları

Pek çok buz lazer teknolojisi sayesinde burun ve kulaklar dahil hemen hemen her yerden istenmeyen tüyler alınabilir. Buz lazer öncesi dikkat edilmesi gerekenler erkekler için de kadınlarınki ile aynıdır. Özel durumlarınız sizlere uzmanınız tarafından bildirilecektir.

Tıraş ve Ağda Maliyeti

Bu işlem sizlere uzun vadede tıraşa ihtiyaç bırakmayacağından dolayı fazlasıyla karlı olacaktır. Ayrıca sadece maddi kazanç değil, zaman olarak da fazlasıyla kazancınız olacak. Ayrıca buz lazer epilasyon nasıl yapılır olursa olsun çok uzun süre etkinliğini devam ettirecektir.

Kıl Büyümesi ve Hormonlar

Bu işlem oldukça uzun süre boyunca pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlar, ancak vücudunuzda yaşanacak büyük bir homonal denge değişimi (menepoz, doğum) yaşanırsa, vücudunuzun sıfırdan yeni kıl kökleri üreteceği için işlemin geçerliliği kalkabilir veya azalabilir. Buz lazer öncesi dikkat edilmesi gerekenler arasında yakın zamanda doğum planlamanız olup olmaması da vardır.

Hakkında

Buz lazer epilasyon nedir ve ne gibi farkları vardır diye düşünüyorsanız, lazer epilasyon teknolojisindeki en son gelişmedir. Sistem, üç dalga boyunun kanıtlanmış faydalarını birleştirerek, tek dalga boyuna kıyasla maksimum sonuçlar ve çok yönlülük elde eder. Farklı dalga boylarının penetrasyon ve absorpsiyon seviyelerinin iletim hızıyla birlikte bu güçlü kombinasyonu, mevcut en güvenli ve en kapsamlı tüy giderme çözümlerinden birini sunmanızı sağlar. Bu teknolojiler sayesinde buz lazer zararları neredeyse yok denilecek kadar azdır. 

Danışma Prosedürü

Tedaviden önce, tedaviye uygunluğu doğrulamak için tıbbi bir geçmişin alındığı ücretsiz bir konsültasyon yapılır. Ayrıca yanıtlanması gereken sorular için bir fırsat da vardır. Tedavi başlamadan önce sizden bilgilendirilmiş onay vermeniz istenecek ve ilk seansınızdan en az 24 saat önce küçük bir test yaması yapılacaktır. Buz lazer öncesi dikkat edilmesi gerekenler içinde testin yeri çok önemlidir.

Tedaviye Uygun Muyum?

Buz lazer epilasyon İstanbul içerisinde kolaylıkla yapılabilir, bu yüzden uygunluğunuzu anlamanın en iyi yolu bir kliniğe muayene olmaktır. 1 ila 6 cilt tipleriyle çalışılır, bu da çoğu insanın uygun olduğu anlamına gelir. En iyi sonuçlar tüylerinden daha açık tenli kişilerde görülür. Gri / beyaz tüyde melanin yoktur, bu nedenle tedavi için uygun değildir. Bu yüzden bu tüy tipine sahip buz lazer epilasyon yaptıranlar bir sonuç alamazlar.

Lazer Epilasyon Güvenli Midir?

Triology buz giderme sisteminin hem güvenli hem de etkili olduğu klinik olarak kanıtlanmıştır. Buz lazer öncesi dikkat edilmesi gerekenler içinde güvenlik her zaman en önde gelmelidir. Güvenliğinden emin olmadığınız bir işlemi sakın yaptırmayın.

Lazer Epilasyon Tedavisinin Herhangi Bir Yan Etkisi Var mı?

Buz lazer işlemi sonrası cilt hafif kırmızı görünebilir ve tedavi edilen kıl kökleri 48 saate kadar kabarık veya engebeli görünebilir. Bazı kişilerde tedaviden birkaç gün sonra hafif olma ve azalmaya meyilli kaşıntı meydana gelebilir. Diğer yan etkiler nadirdir. Bu yan etkiler de buz lazer işlemi nasıl yapılır buna bağlıdır.

Kaç Tedavi Gereklidir?

Buz lazer epilasyon kesin çözüm mü diye düşünürseniz uzun vadeli ve kesindir ama sonsuza kadar etkili değildir. Tedavi yüz ve vücutta 4-6 haftada bir yapılır. Gerekli tedavi sayısı hastadan hastaya farklılık gösterir, optimum sonuçlar için genellikle 6-8 seans gerekir.

Buz Lazer Fiyatları

Buz lazer fiyatları cilt tipinize ve kıl tipinize göre, ayrıca işlem yapılacak bölgenin büyüklüğüne bağlı olarak değişir. Bu durum sizlere buradan tam bir fiyat veremeyeceğimiz anlamına gelir. Fakat buz lazer fiyatları 2020 yılında yaşanan salgından oldukça etkilendi.