Buz lazer faydaları ise masaj hissi veren buz yöntemi ile lazer son derece konforlu epilasyon sunar. Geleneksel lazer epilasyon yöntemleri ile oluşabilecek yaya geçitleri gibi istenmeyen sonuçları engeller. Kullanım sırasında cildi buz gibi soğutan, kontak soğutma sistemi aynı zamanda neredeyse ağrısız epilasyona olanak sağlar.

Buz Yöntemi ile Lazer ve Epilasyon

Yaklaşık 7-8 yıl öncesine kadar diyot lazer cihazlarının 810 nm’deki uzun dalga boylarından dolayı çok daha iyi sonuçlar verdiği ve yaz aylarında çok ağrılı ve kullanılamaz olarak değerlendirildiği yazılmış ve çizilmiştir. O zaman durum buydu. Daha sonra bir firma 2008 yılında in-motion teknolojisini kullanan 810 nm dalga boyuna sahip soprano diyot lazer cihazlarını piyasaya sürdü (bu teknoloji ülkemizde “Ütüleme Epilasyon” olarak adlandırıldı) ve 10 seri çekim yaptı. Saniyede ve lazer epilasyon endüstrisinde. Yepyeni bir sayfa açıldı. 2006 yılında dünya çapında yaklaşık 3,1 milyon lazer epilasyon seansı gerçekleştirilmiş ve bu oran, soprano lazerlerin piyasaya sürülmesinden tam bir yıl sonra, 2009’da 11 milyona yükselmiştir. Bunun rahat ve yaz aylarında mümkün olması ülkemizde olduğu gibi dünyada da soprano diyot lazer cihazlarını zirveye taşımıştır. Buz lazer faydaları diğer yöntemlere göre daha fazla faydalı ve ağrısız bir yöntem olduğu için daha fazla tercih edilmektedir.

Buz Yöntemi ile Lazer ve Faydaları

Kullanım sırasında cildi buz gibi soğutan, kontak soğutma sistemi aynı zamanda neredeyse ağrısız epilasyona olanak sağlar.

  • Başvuru yaz aylarında da yapılacaktır.
  • Tüm cilt tiplerinde ve saç renklerinde etkilidir.
  • Hızlı bir işlem olup, ortalama işlem 35-40 dakika sürmektedir.
  • Ağrısız bir işlem olduğu için erkekler tarafından da tercih edilir.
  • Saçları buzla dondurarak aldıkları için ağrı ve rahatsızlık mutlaka yoktur.
  • En iyi sonucu almak için ortalama 4-6 seans yeterlidir.
  • FDA onayladı.
  • Buz lazer faydaları Cildinizde kesinlikle tahriş ve leke bırakmaz, çok güvenlidir.

Buz ile Lazer Yöntemi ile Operasyon

İstenmeyen tüylerinizden kurtulmak için en son ve iyi teknolojidir. Bu işlem birçok açıdan klasik lazer epilasyon tekniklerinden farklılık gösterir. Epilasyon işlemi sırasında az miktarda ağrı ve sızı hissedilirken, buz ile lazer epilasyon işlemi sırasında bu his en aza indirilebilir. Yani buz lazer faydaları düşünüldüğü zaman ilk aklımıza gelen acısız bir yöntem olduğudur.

Ütüleme yöntemi ile gerçekleştirilen epilasyon, istenmeyen tüy köklerini ortadan kaldırmak, yakmak için geliştirilmiş bir teknoloji ürünüdür. Buz ile yapılan lazer epilasyon ile de saç kökleri dondurulur. Donmuş saç kökleri ölür ve tekrar büyütülemeyecek bir şekle bürünür. Buz lazer faydaları sadece ağrısız değildir.

Buz Yöntemi ile Lazer Operasyon Neden Daha Çok Tercih Ediliyor?

Vücudun temiz ve pürüzsüz bir görünüme kavuşmasını isteyenler için kalıcı bir çözüm sunmasıdır. Buz ile lazer operasyon kullanımı klasik lazer epilasyon işlemlerine göre çok daha fazla tercih edilmektedir. Hem kadınlarda hem de erkeklerde kullanılabilen bu yöntem birçok yönden ciddi faydalar sağlayabilir. Bu faydalardan en önemlisi ağrısız ve acısız bir işlem sunabilmesidir.

Ağrısız epilasyon işlemi ile istenmeyen tüylerin tamamen alınması erkekler için çekici bir seçenek olabilir. En çok tercih edilen ve faydalarının yanı sıra tercih edilmesinin bir nedeni yaz aylarında da kullanılmasıdır.

Buz lazer faydaları arasında uygulanan bölgeyi güneşten koruma zorunluluğu olmadığı için seanslara ara vermeden yaz aylarında Buz ile lazer operasyon yapılabilir. Sıklıkla tercih edilen Buz ile lazer operasyonun bir diğer faydası da ince ve zayıf saçlarda etkili olabilmesidir. Klasik lazer epilasyon, kırmızı veya sarı tüylerde ve çok ince tüylerde çok düşük bir etkililik yüzdesine sahiptir.

Ancak bu yöntemi kullanarak en zayıf ve ince saçların yanı sıra açık renkli saç ve saçlarda da etkili olabilir. Bu neden ile sadece vücutta değil yüzde de tüylerden kurtulmak için yöntemin daha çok tercih edildiğini söyleyebilmekteyiz. Buz lazer faydaları arasında yer alan özellikler nedeniyle daha çok tercih edilmektedir.

Dermatolojik Test

Lazer uygulamaları gelişen teknoloji ile hızla dünyamıza giren etkili ışınlardır. Lazer tedavisi, göz hastalıklarının düzeltilmesi, varislerin tedavisi, çeşitli damar tıkanıklıkları, organ operasyonları, leke ve benlerin tedavisi gibi hastalıklarda kullanılmaktadır. Bu yöntemler buz lazer faydaları arasında yer almaktadır.

Lazer Epilasyon Kullanmaması Gereken Hastalar

Gri ve beyaz saçlı hastalar, güneş banyosu yapmış hastalar, yakın zamanda başka tipte lazer tedavisi almış hastalar, hipopigmentasyon eğilimi olan hastalar ve tetrasiklinler veya retinoidler gibi ışığı hassaslaştıran ilaçlar alan hastalar. Epilasyon tedavisinden uzmanınızın belirttiği bir süre önce bu ilaçları kesmelisiniz. Ayrıca cilt tipi V ve VI olan hastalarda veya herpes öyküsü olan hastalarda lazer epilasyon kullanılmamalıdır. Mevcut bilgi birikimimize göre lazer epilasyon genellikle güvenli bir yöntemdir. Bu hastalar için buz lazer yöntemi de uygulanmaz.

Lazer Epilasyon İçin Kimler Uygundur?

Lazer epilasyon 12 yaşını dolduran ve renk tonu epilasyona uygun olan herkese uygulanabilir. Tüy parlak renkli ise yani pigment az ise lazer ışığını absorbe etmediği için lazer epilasyondan etkilenmez. Buz lazer epilasyon yöntemi kullanılır ise açık renkli tüyü görme olasılığı artabilir.

Gözler özel gözlüklerle korunmak şartıyla göz kapakları dışında vücudun tüm bölgelerinde lazer epilasyon kullanılabilir. Her seansın süresi farklıdır. Bu verilen süreler epilasyonda kullanılacak olan ekipmanın özelliklerine göre değişir. Çok hızlı çalışan fonksiyonlara sahip cihazlar için yüz 5-6 dakikada, bıyık 1-2 dakikada hazır olur. Bacaklar 1 saat içinde. Tedavi sırasında ağrı hissedilmez. Yeni teknolojinin lazer cihazları ile çok fazla acı hissetmeyeceksiniz. Sadece küçük yanıklar hissedebilirsiniz. Acı hissetmemek normal değildir. Aslında etkili bir epilasyon cihazı kıl kökünü yakacağı için kesinlikle hafif ağrıya neden olacaktır. Buz lazer yöntemi uygulanıyor ise acı ve ağrı çok daha az duyulacaktır.

Operasyon Sonrası

Lazer epilasyon sonunda bazen 15-20 dakika bazı durumlarda ise yarım saat gibi bir süre kızarıklık olabilir. Bu durum geçicidir. Lazer epilasyon ile cildin üst tabakası olan epidermiste bulunan melanin pigmentleri tarafından emildiği için, soğutma sistemi olmayan eski lazer epilasyon cihazları ile ciltte her zaman yanma ve sonradan lekelenme olasılığı vardır. Soğutma sistemi ile yapılan operasyon lazer ile cildin ısınmasının önüne geçtiği için epilasyon sırasında yanma çok daha düşüktür. Epilasyon cihazlarında kalıcı yanık izleri çok nadirdir ve yanlış kullanımdan kaynaklanan bir komplikasyondur. Buz Lazer fiyat yapılacak olan bölge – bölgere göre değişiklik göstere bilmektedir. Bu yöntem ile yanık ve izler diğer cihazlara oranla daha az göründüğü için artış göstermiştir.

Lazer Epilasyon Uygulaması

Lazer epilasyon uygulama anında tüm saç kökleri aynı büyüme aşamasında olmadığı için tek seansta tamamlanmamaktadır. Buz lazer yaptıranlar diğer cihazlardan daha iyi sonuç aldığını belirtirler. Uygulama anında kıl kökleri olgun fazda (analog) etkilenir. Dinlenme aşamasındaki (kaojen) ve gerileme aşamasındaki (telojen) saç kökleri etkilenmez. Her epilasyon seansında uygulanan alanın%20’si bölgeye göre değişmekle birlikte anojenik aşamadadır. Yani saç köklerinin%20’si yanabilir. Bu nedenle ek lazer epilasyon seansları gereklidir. Kılların rengindeki değişiklikler ve büyüme aşamaları nedeniyle lazer epilasyon seanslarının sayısı kişiye veya hatta aynı kişinin vücudunun farklı bölgelerine göre değişiklik gösterecektir. Lazer epilasyon seans aralıkları bölgeye göre 5 ile 9 hafta arasında değişmektedir. Buz lazer İstanbul ilimizde daha çok talep görmektedir.

Lazer Epilasyonu Kalıcı mı?

Buz yöntemi ile yapılan bu operasyon vücutta leke bırakmaz ve eski lekeleri parlatır. Vücuda yayılan ışınlar, vücut rengini bir ölçüde hafifletebilir. Temiz, tüysüz bir vücut üzerinde lazer yapıldığı için yanma, kızarıklık ve sivilce gibi etkenler pek oluşmaz. Bu nedenle lazer epilasyon işlemleri sırasında vücut üzerindeki buz lekeleri ile kapatılmaz. Buz lazer faydaları nelerdir? Sorusundan bazılarını size yukarda açıklamaya çalıştık ancak unutulmamalıdır ki bu metin sadece bilgilendirme amaçlıdır kendinize uygun yöntemi bulmak için bir uzmana danışmanız tavsiye edilmektedir.

Yukarıda verilen tüm bilgiler bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi ve tanı için muhakkak bir uzman görüşüne başvurmanız gerekmektedir.