Buz lazer rahat bir ortamda masaj yaptırır gibi ve çok kısa zamanda uygulanabilir. Hormonal bir rahatsızlığı ve cildinde sedef hastalığı olmayan, akne tedavisi görmeyen ve 18 yaşından büyük herkese uygulanabiliyor. Her iki sistem kıyaslandığı zaman hız ve konfor ve başarı oranı konusunda buz lazer ilk sırayı alıyor. Tüm cilt tiplerinde ve herhangi bir mevsimde uygulanabiliyor.

Buz Lazer

Buz lazer epilasyondan en az 1 hafta önce ve yine en az 1 hafta sonra güneşe çıkmamak yeterli oysa Alexandrite lazer operasyonlarında söz konusu süre en az 1 aydır. Eğer ki cildiniz bronzlaşmış ise Alexandrite lazer epilasyonu yaptırmadan önce cildin renginin kendi rengine dönmesi beklenir, aksi halde ciltte yanıklara, yaralara, kızarıklıklara ve beyaz lekelere neden olabilir.

Buz lazer etkili bir yöntem mi diye düşünüldüğünde, hiç tereddütsüz uygulanan lazer epilasyonlar içinde en hızlı ve en acısız olanıdır. Ayrıca en son teknolojisidir.  Çalışma şekli 3 dalga boylu lazer teknolojisidir. Son çıkan teknolojilerde mevsim olarak bir değişiklik yoktur, ister yazın ister iseniz kışın bu uygulamayı yaptırabilirsiniz. Kılların rahat dökülmesi için uzatılmasına izin vermeniz gerekiyor. Buz Lazer ilk seans sonrasında kıl köklerinde kabarma ve kızarıklık meydana gelebilir, çok doğaldır. Lazer epilasyon sonrasında size önerilen kremleri mutlaka kullanınız. En önemli konu ise mutlaka güneş koruyucu kremi düzenli bir şekilde kullanılmadır.  Estetisyeniniz en doğru ve uygun kremi önerecektir. Epilasyon sonraında kesinlikle solaryuma girilmemesi gerekmektedir.

Buz lazer fiyat konusunu da değinmek gerekirse, uygulanacak bölge, ve yoğunluk, dolayısıyla uygulanacak seans sayısına göre değişiklik gösterebilir.

Epilasyon Seans Süreleri

Buz Lazer başlamadan epilasyon yapılacak bölgedeki tüylerin temizlenmesi gerekmektedir.  Ancak ağda ya da sir ile kökten temizleme olmamalıdır. Bunun için jilet ile alınması en doğrusudur. Gerekli temizlik yapıldıktan sonra, bölgedeki kıl köklerinin lazer cihazı ile taraması yapılır. Böylece verilecek en uygun doz ve lazer değerleri ayarlanır.

İşlemlerin doğru cihazla yapılması gerektiğini unutmamak gerekiyor. Günümüz de kadın ya da erkek bütün hayatları boyunca istenmeyen tüylerle uğraşmak yerine lazer epilasyonu tercih ediyorlar. Buz lazer bittikten sonra sıkıntılarından kalıcı olarak kurtulacaklarına inanıyorlar. Lazer operasyon öncesinde ve sonrasında yapılması gerekenler dikkate alınmaz ise sonuç başarılı olamayabilir.


İlginizi Çekebilecek ÜrünlerimizKişiye bağlı olarak ortalama 6 ila 8 seans arasında tamamlanır. Her bir seans ortalama 5 dakika ila 2 saat arasında değişiklik gösterebilir. Yüz bölgesi için buz lazer 4 hafta diğer bölgeler için 4 ile 8 hafta arasında sonuç vermeye başlar. Söz konusu süreler kişinin kıl tipi ve cilt yapısına göre değişiklik gösterir. Epilasyon işlemine başlamadan önce size gerekli tüm bilgiler verilecektir.

Akne Tedavisi

Kılların seanstan en az 2-3 hafta önce alımı durdurulmalıdır. Kılların uzamasına izin vermek, epilasyon yapılacağı günden bir gün önce jiletle alınmalıdır. Buz lazer işlemine başlamadan önce güneş ışınlarına maruz kalmamak gerekiyor. Bronz tenlere bu yüzden epilasyon yapıldığında kızarıklık ve yara olabilir veya teniniz yanabilir. Akne tedavisi gören kişilerin lazer epilasyon yaptırmaması gerekir. Çünkü cilt hassastır ve yara, enfeksiyon ve yanık olma ihtimali yüksektir.

Buz lazer acıtır mı diye sorarsanız eğer, ağrı eşiğiniz düşük ise Lazer epilasyon sırasında acının azaltılması için estetisyeninize bildirdiğiniz de uyuşturucu krem kullanılabilir. Yarım saat öncesinde krem kullanıldığın da daha az acı hissedersiniz. Buz lazer ilk seans başlamadan uyarıları dikkate almanız, süreci daha rahat geçirmenizi sağlayacaktır.

Solaryumun Etkisi

Epilasyon uygulaması sonrasında, ciltte kızarıklık ve tahriş olmaması için işlem yapılan bölgeye 15-20 dakika aralıklarla buz ile soğutmak gerekir. 12 saat su teması olmaması gerekiyor. İçeriğinde e vitamini olmayan nemlendirici kullanmak cildi rahatlatacaktır. Çok fazla işlem yapılmaması gerekiyor, ancak tabii ki hijyen konusuna çok dikkat etmek gerekiyor.  Mikrop kapmamak için, gözenekler açık olduğu için, buz lazer yaptıranlar epilasyon sonrasında kozmetik ürünleri kullanılmamalıdır.

Seansların arasında ve uygulamadan hemen sonra kesinlikle jilet kullanılmamalıdır ve tüyler keyfi olarak kısaltılmamalıdır. Kılların rahat dökülmesi için uzatılmasına izin vermeniz gerekiyor. Buz lazer ilk seans sonrasında kıl köklerinde kabarma ve kızarıklık meydana gelebilir, çok doğaldır. Lazer epilasyon sonrasında size önerilen kremleri mutlaka kullanınız. En önemli konu ise mutlaka güneş koruyucu kremi düzenli bir şekilde kullanılmadır.  Estetisyeniniz en doğru ve uygun kremi önerecektir. Epilasyon sonrasında kesinlikle solaryuma girilmemesi gerekmektedir. Epilasyon sonrasında 14 gün içinde tüyler dökülmeye başlar.  Bu esnada jilet veya diğer yöntemlerle tüyler alınırsa, kökler içeride kalıyor ve kıl kökü enfeksiyonuna sebep olabiliyor. Aynı zamanda epilasyonun da faydası oldukça düşük seviyelere iniyor. Bundan dolayı kısaltma kesinlikle önerilmiyor.

Göğüs Lazer Epilasyonu

Genellikle göğüs bölgesinde yoğun ve kalın kılların olması durumunda erkeği veya partnerini rahatsız edebilir. Çoğu erkek bu bölgedeki kılların daha ince olmasını isterler.  Bu yüzden buz lazer epilasyona başvururlar. Genellikle 4 ila 6 hafta arasında olumlu sonuç alırlar. Söz konusu süreler kişinin kıl tipi ve cilt yapısına göre değişiklik gösterir.

Bacak Lazer Epilasyon

Buz Lazer epilasyonda en iyi sonuçların alındığı bir bölge alt bacak bölgesidir. Günümüz de,  çoğu kişi, diğer yöntemleri bırakıp, lazer epilasyonla uzun süreli rahatlığa kavuşmayı tercih ediyor. Seanslar kolay ve süre bakımından daha çabuk uygulanabilmektedir. Her bir seans süresi 1 ila 2 saat içerisinde değişiklik gösterebilir.

Diğer bölgelerde olduğu gibi bacaklar ve kalçalarda oluşabilecek batık ve kıl dönmesi sorunu için, lazer epilasyon en iyi seçenektir.

Söz konusu bölge için tercih edilen lazerler, Alexandrite ve Diode lazerlerdir, çoğunlukla 6 seans olarak uygulanır ve yeterli gelir. Buz lazer Epilasyon öncesi kıllar jilet ile temizlenmeli, ve sonrasında herhangi kozmetik ürün kullanılmamalıdır.  Daha önce de belirtildiği üzere güneş ışınlarından korunmak için, mutlaka uygun güneş kremi düzenli olarak tatbik edilmelidir.

Yüz Lazer Epilasyonu

Buz lazer ilk seans için en hassas bölge yüz bölgesidir. Genellikle fazla tüylenmenin sebebi hormonal nedenlidir. Her iki tedavinin birlikte yürütülmesi daha olumlu sonuçlara götürecektir. Genellikle yüz bölgesinde başarılı sonuçlar için Diode lazer sistemi tercih edilir

Koltuk Altı Lazer Epilasyonu

Hijyen ve görüntü bakımından en çok rahatsız edici bölgelerden biri de koltuk altı kıllarıdır. Çoğunlukla koltukaltı lazer epilasyonlarda 4 seans ta bile olumlu sonuçlar alınabilmektedir. Kılların özelliği, kullanılan lazer sistemi,  bu süre için farklılık gösterebilir. Koltuk altı buz lazer epilasyonlarında lenf bezlerinin zarar görmediği bildirilmiştir. Lazer epilasyon derinin en yüzeyindeki tabakaya yapılır. Dolayısıyla deri altındaki lenf bezlerine ulaşması mümkün değildir.

Tüm buz lazer uygulamalarında olduğu gibi, öncesinde koltuk altı tüyleri jilet ile alınır, var ise kozmetik ürünler temizlenir. Sonrasında işleme başlanır. En sık alexandrite ve diode lazerler tercih edilir. Buz lazer faydaları olarak epilasyon sayesinde daha önce yaşanan kıl dönmesi ve batık oluşumu ortadan kalkmış olur.

Sırt Lazer Epilasyonu

Buz lazer İstanbul istatiklerine göre erkeklerin en büyük şikayetlerinden biri de sırt bölgesindeki yoğun kıllanması olduğu kanısındadır. Epilasyon uygulaması bu tip rahatsızlıklar için gayet başarılıdır. Sırt kılları için derine inebilen lazer tipi tercih edilmesi en doğrusudur. Diğer tiplerde kıl köküne inme olasılığı oldukça azdır. Dolayısıyla bu bölge için en başarılı ve etkili lazer Diode lazerlerdir.

Batık Ve Kıl Dönmesine Son

Genital bölgede epilasyon, çoğu kadının çekinmesinden dolayı pek tercih edilmemektedir. Oysaki kalıcı bir temizlik ve uzun süreli rahatlık için lazer epilasyon en uygun çözüm olarak gözükmektedir. Diğer bölgelerde olduğu gibi kişinin kıl özelliğine ve seanslara düzenli olarak devam etmesi durumunda 4 ile 6 hafta arasında kesin çözüme ulaşılmaktadır.

Buz lazer epilasyon, sadece cilt ile sınırlı olduğu için, rahim ve yumurtalıklara herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Koltuk altı epilasyonda olduğu gibi, burada da sık yaşanan kıl dönmesi ve batık problemlerinin çoğunu ortadan kaldırmaktadır.

Bikini Bölgesi Lazer Epilasyonu

Diğer bölgelerde olduğu gibi kişinin kıl özelliğine ve seanslara düzenli olarak devam etmesi durumunda 4 ile 6 hafta arasında kesin çözüme ulaşılmaktadır. Buz lazer epilasyonun etkisi cilt ile sınırlı olduğu için, rahim ve yumurtalıklara herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Koltuk altı epilasyonda olduğu gibi, burada da sık sık yaşanan kıl dönmesi ve batık problemlerinin çoğunu ortadan kaldırmaktadır.