Burun ucu estetiği ameliyatı, burun şeklinizi düzeltmeye yardımcı olabilecek daha az invaziv bir ameliyattır. Burun ucu estetiği nedir sorusunu kısaca bu şekilde yanıtlayabiliriz. Burun ucunuz yüzünüzün odak noktasıdır ve bu nedenle yüz oranlarınızın genel dengesini ve simetrisini etkileyebilir. Burun ucunuzun şekli burnunuzun görünümü söz konusu olduğunda birincil endişenizse, tam rinoplasti yerine daha az invaziv bir cerrahi alternatif olabilir. Burun ucu estetiği, daha az invaziv cerrahi teknikler kullanarak burun ucunuzda bazı estetik iyileştirmeler yapabilir. Bu iyileştirmeler, daha dengeli bir görünüm elde etmek için esasen burun oranlarınızı artıracaktır. Bu prosedür hakkında ve aşağıda iyi bir aday olup olamayacağınız hakkında daha fazla bilgi edinin. Burun ucu estetiği İstanbul başta olmak üzere birçok şehirde uygulanan bir yöntemdir.

Burun Ucu Ameliyatı Normal Burun Estetiğinden Ne Kadar Farklıdır?

Burun ucu estetiği, özellikle burnun diğer bölgelerine doğru projeksiyon, rotasyon ve orantı ile simetrik bir burun ucu oluşturmayı amaçlayan cerrahi bir işlemdir. Bir plastik cerrah, burun ucu estetiği uygulamasında burnun kemik yapısını sağlam bırakarak burun ucundaki fazla kıkırdağı yeniden şekillendirir veya çıkarır. Seçtiğiniz cerrah daha sonra burun ucunuzu düzeltebilir veya kaldırabilir ve / veya burun deliklerinizi düzeltebilir. Kemerli buruna burun ucu estetiği yapılması ise en sık görülen nedenlerdendir. Bu tip burun şekillendirme işlemi, hasta iyi bir aday ise ve burnun diğer kısımları görünüş olarak tatmin edici ise ve burun ucu değişikliklerinden etkilenmeyecekse normal bir rinoplasti kadar etkili olabilir.

Bununla birlikte, burun ucu estetiği hala önemli bir cerrahi prosedür olarak kabul edilir ve tipik olarak genel anestezi kullanılarak gerçekleştirilir. Bununla birlikte, çok sayıda kemiğin ve kıkırdağın yeniden şekillendirilmesini içeren geleneksel tam rinoplastiye göre önemli ölçüde daha az aksama süresi deneyimleyebilirsiniz. Burun ucu estetiği, herhangi bir ciddi ameliyatta olduğu gibi hala riskler içerir ve ameliyat sonrası bir miktar şişlik ve morarma yaşamanız olasıdır. Burun ucu estetiği ve burun törpüleme yöntemi ile burnun küçültülmesi mümkündür.

Burun Ucu Ameliyatı Olmadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Sorular

Hatırlayabildiğiniz kadar uzun süredir “ burun estetiği veya burun ucu estetiği ameliyatı ” yaptırmayı mı düşünüyorsunuz? Kancalı, çarpık veya yumrulu burnunuz konusunda bilinçli misiniz? Burun delikleriniz hafifçe genişleyerek burnunuzu geniş gösteriyor mu? Burnunuz veya burun delikleriniz özellikle asimetrik mi, bu da tüm yüzünüzün biraz dengesiz görünmesine neden oluyor mu? Yukarıdaki sorulara evet cevabını verdiyseniz, İpucu Rinoplasti ameliyatı için iyi bir aday olabilirsiniz. Büyük burun ucu estetiği en çok başvuru yapılma nedenlerinden biridir. Basit burun ucu estetiği operasyonu ile etkili bir şekilde hedeflenen görüntüye ulaşabilirsiniz.

Peki Burun Ucu Cerrahisi İçin İyi Bir Aday Mıyım?

Herkes burun ucu estetiği için iyi bir aday değildir, bu tür prosedür sadece hastaların küçük bir yüzdesi için uygundur. Burun ucu estetiği hakkında bilgi edinmek yoluyla hangi yöntemin sizin için daha iyi olduğunu anlayabilirsiniz. Çoğu zaman, insanlar tüm burnun yapısını, şeklini, boyutunu veya uzunluğunu düzeltebilen daha karmaşık bir burun ameliyatına ihtiyaç duyacaktır.

Sadece burun ucu estetiği ile sonuç alınabilecekse bu yöntem seçilmelidir. Herhangi bir rinoplasti için iyi bir aday olmak için, ameliyatın neler başarabileceği konusunda gerçekçi beklentilere de sahip olmalısınız. Gerçekçi beklentiler çok önemlidir ve bu, genel görünümünüzde ne gibi potansiyel değişikliklerin yapacağını keşfetmek isteyeceğiniz anlamına gelir. Bu değişiklikleri görselleştirmek her zaman kolay değildir, ancak yardımcı olabilecek bazı görüntüleme ve fotoğraf değişiklikleri vardır. Burun ucu estetiği ameliyatsız dolgu yapma yöntemi ile bazı hastalarda uygulanabilir.

Burun Ucu Ameliyatının Tam Burun Ameliyatından Daha Az Riski Var Mı?

Belki, ama her zaman değil. Burun ucu estetiği, aşağıdakileri içermeyebileceğinden, tam köprü rinoplastisinden biraz daha az invazivdir: Septoplasti (sapmış bir septumu düzeltmek için bir prosedür). Açık teknikler (burun delikleri arasındaki kolumellada bir kesi ve burun içinde ek kesileri içeren cerrahi yaklaşım). Köprü ayarlamaları. Sadece burun ucu ameliyatı ile sonuç alınabilen operasyon ile burnunuz nefes alma, bağışıklık tepkileri ve koku alma işlevleri dahil olmak üzere birçok vücut işleminde daha sağlıklı çalışabilecektir. Bu nedenle burun ucu estetiği ameliyatı seçeneklerinizi keşfederken uzman bir cerrah aramanız şarttır.

Burun Ucu Ameliyatında İyileşme Süresi

Burun ucu estetiği sadece kıkırdağı yeniden şekillendirmeyi içerdiğinden ve altta yatan kemiklerin hiçbirini içermediğinden, ameliyat süresi tipik olarak tam rinoplastiden daha kısadır. Burun ucu düşüklüğü estetiği ise biraz daha uzun sürebilir. Morarma ve şişlik genellikle herhangi bir Rinoplasti ile ortaya çıkar, ancak burun ucu iyileştirme ameliyatı olan bazı hastalar için daha kapsamlı bir aksama süresi ve iyileşme süresi içeren geleneksel bir rinoplasti ile karşılaştırıldığında nispeten azdır.

Burun ucu estetiği iyileştikten sonra meydana gelen değişiklikler genellikle belirsizdir, ancak “abartılı” veya büyük ölçüde farklı görünme riskini almazsınız. Ancak burun şişmesi, burun ucu da dahil olmak üzere yavaş bir şekilde düzeldiği için tüm şişliklerin kaybolması 6 aydan bir yıla kadar hatta daha uzun sürebilir. Burun ucu estetiği ile tipik olarak yaklaşık 1-2 hafta sonra işinize dönebilirsiniz. Ancak bu, özel prosedürünüze bağlı olarak değişebilir. Dikişsiz burun ucu estetiği de uygulanabilir bir tercih olarak bulunmaktadır. İyileşme sırasında iyileşmeye şu yollarla yardımcı olabilirsiniz: Tuz alımını sınırlamak. Başınızı yüksekte tutmak. Buz kompresleri kullanmak. Reçete edilmiş herhangi bir antibiyotik almak. Cerrahınızın ameliyat sonrası talimatlarını ve buzlanma yöntemlerini takip edin. Burun ucu estetiği acıtır sorusu çok sorulmakla birlikte genelde anestezi uygulaması nedeniyle fazla acı hissedilmez.

Burun Ucu Ameliyatı Çok Yetenekli Bir Cerrahi Yaklaşım Gerektirir

Burun ucu estetiği gerçekleştirebilen cerrahi düzeltmeler şunları içerir: Sarkık bir burun ucunun kaldırılması. Soğanlı veya geniş bir ucun şekillendirilmesi. Burun deliklerinin yeniden dengelenmesi, Burun deliği parlaması azaltma, önceki bir rinoplastinin revizyonu, istenmeyen bir eğrinin düzeltilmesi. Burun ucu estetiği fiyatları merkezler arasında değişiklik göstermektedir.